Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Σήμερα είμαι ακριβώς 35 εβδομάδων. Έχω ακόμα. Στον καρδιοτοκογραφο συμβαίνει και σε σένα κάποτε να μην εχει καλή θέση το μωρό και να μην ακούγεται καλά;;;

Μια φορά εκανα nat, προχθες που δεν την ειχα ακουσει! Αλλα ναι, οταν γυρναγα αριστερά επειδή ειχε περιεργη θεση δεν την επιανε καθολου οποτε μετρησαμε μόνο ανασκελα και δεξια! 

 

6 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

έχει καθυστέρηση ανάπτυξης τριών εβδομάδων και υποθέτει οτι φταίει ο πλακούντας αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος. Βέβαια οξυγονώνετε καλά και για το λώρο δεν είπε κάτι. 

Μπορεί να έχει δίκιο βρε κορίτσια αλλα ήδη έχω πάθει κατάθλιψη και δεν μπορώ να χαρώ το γεγονός οτι αύριο, μεθαύριο θα την έχω αγκαλιά μου... Από τότε που το εμαθα όλο μου έρχονται κλάματα... Ήταν όνειρο ζωής η εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού και δεν μπορώ να το αφήσω πίσω μου...

Αν ειναι πισω 3 βδομαδες καταλαβαίνω γτ θέλει να γεννησεις... Δε θελει να ρισκαρει... Εγω στη θεση σου θα του ζητουσα προκληση αφου στεναχωριεσαι τοσο... Ειναι κριμα... Και αν επιμένει, ζήτησε αιτιολογηση! 

Καλημέρα κορες! Τι κανετε? Εγω ξαγρυπνω απο τις 3!!!:shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορες! Τι κανετε? Εγω ξαγρυπνω απο τις 3!!!:shock:

τι κάνεις από τις 3;;; Καλημέρα!! εγώ πάλι κοιμήθηκα στις 5! έχω θέμα με τα πόδια! τιναζονται οι πατούσες και δεν μπορώ να κοιμηθώ! ρώτησα τον γιατρό τι είναι αυτο το φασόλι και μου είπε ότι είναι σύνδρομο του ανήσυχου ποδιού!! κ φεύγει μετά την γέννα! μα τι άλλο θα ακούσουμε;;;

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Μια φορά εκανα nat, προχθες που δεν την ειχα ακουσει! Αλλα ναι, οταν γυρναγα αριστερά επειδή ειχε περιεργη θεση δεν την επιανε καθολου οποτε μετρησαμε μόνο ανασκελα και δεξια! 

 

Αν ειναι πισω 3 βδομαδες καταλαβαίνω γτ θέλει να γεννησεις... Δε θελει να ρισκαρει... Εγω στη θεση σου θα του ζητουσα προκληση αφου στεναχωριεσαι τοσο... Ειναι κριμα... Και αν επιμένει, ζήτησε αιτιολογηση! 

Καλημέρα κορες! Τι κανετε? Εγω ξαγρυπνω απο τις 3!!!:shock:

Καλημέραααααα!!! Μια από τα ίδια βέβαια κατά τις 6:00 την έπεσα λίγο... Έχω και έναν συνεχή πόνο στη μέση.. Προετοιμαζόμαστε για το μετά εγώ από τον 6 δεν κοιμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!! Εγω παλι κοιμήθηκα φυσιολογικά σαν άνθρωπος απο τις 2 μεχρι και τωρα!!! Με ενα μονο ξυπνημααα!!!  Και τωρα με ξυπνησε το τηλέφωνο!!! Κορίτσια δεν μπορω να το πιστεψω οτι σε μια εβδομάδα θα κρατάω το μικρούλη μου αγκαλιά πρωτα ο Θεός... ανάμικτα τα συναισθήματα απο τη μια φοβος και απο την αλλη χαρα... εσεις πως νιώθετε;;;;

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημερααα!!! Εγω παλι κοιμήθηκα φυσιολογικά σαν άνθρωπος απο τις 2 μεχρι και τωρα!!! Με ενα μονο ξυπνημααα!!!  Και τωρα με ξυπνησε το τηλέφωνο!!! Κορίτσια δεν μπορω να το πιστεψω οτι σε μια εβδομάδα θα κρατάω το μικρούλη μου αγκαλιά πρωτα ο Θεός... ανάμικτα τα συναισθήματα απο τη μια φοβος και απο την αλλη χαρα... εσεις πως νιώθετε;;;;

Και εγώ σε μια βδομάδα θα έχω το μπεμπακο μου πρώτα ο Θεός!! Όπως έγραψα και στην αρχή έχω πολύ φόβο αν και είμαι νοσηλεύτρια, αν και ξέρω τις διαδικασίες,αν και έχω δει τις αίθουσες που θα είμαι. Πλέον κατάλαβα ότι τζάμπα τόσο καιρό ήμουν αγχωμενη και πολλές φορές στεναχωρημένη από τον φόβο είναι καθαρά οι ορμόνες και όλο αυτό διογκώνεται... Μάντη που γεννας και πότε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , stella92 είπε:

Και εγώ σε μια βδομάδα θα έχω το μπεμπακο μου πρώτα ο Θεός!! Όπως έγραψα και στην αρχή έχω πολύ φόβο αν και είμαι νοσηλεύτρια, αν και ξέρω τις διαδικασίες,αν και έχω δει τις αίθουσες που θα είμαι. Πλέον κατάλαβα ότι τζάμπα τόσο καιρό ήμουν αγχωμενη και πολλές φορές στεναχωρημένη από τον φόβο είναι καθαρά οι ορμόνες και όλο αυτό διογκώνεται... Μάντη που γεννας και πότε;

Μεχρι τωρα δεν σκεφτομουν τη γεννα μονο να καταφερω να φτασω στην ημερομηνία... τωρα τα σκέφτομαι και τα δυο! Πρωτα Θεός εχω προγραμματισμένη καισαρική στο Ρέα στις 3 Οκτωβρίου... εσυ;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Μεχρι τωρα δεν σκεφτομουν τη γεννα μονο να καταφερω να φτασω στην ημερομηνία... τωρα τα σκέφτομαι και τα δυο! Πρωτα Θεός εχω προγραμματισμένη καισαρική στο Ρέα στις 3 Οκτωβρίου... εσυ;;;;

Εγώ έχω ΠΗΤ 16/10 αλλά θα πάω με πρόκληση στις 06/10 στο Ιασώ λόγω αντιπηκτικων που κάνω.. Σήμερα έχω και το τελευταίο ραντεβού με το γιατρό οπότε το βράδυ θα έχω και περισσότερες λεπτομέρειες!! Εσύ γιατί καισαρική; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. Ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα με αυτή την αλλαγή του καιρού... Την θέρμανση.. Άραγε πρέπει από τώρα να έχουμε θέρμανση ανοιχτή στ σπίτι ή όχι ακόμα.. Επίσης εμείς έχουμε μόνο air conditioner και με προβληματίζει κατα πόσο είναι καλό για το παιδί.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα με αυτή την αλλαγή του καιρού... Την θέρμανση.. Άραγε πρέπει από τώρα να έχουμε θέρμανση ανοιχτή στ σπίτι ή όχι ακόμα.. Επίσης εμείς έχουμε μόνο air conditioner και με προβληματίζει κατα πόσο είναι καλό για το παιδί.. 

κγω το σκεφτόμουν  αυτό. σε μας δίνουν το αέριο μετά τις 20 Οκτ.  ( τουλάχιστον έτσι έγινε πέρισυ) . κ έχω μόνο κλιματιστικό. λέτε να χρειαστεί σόμπα λαδιού; δε θα φτιάξει ο καιρός καθόλου;;

@Μάντη είδες που πέρασε ο καιρός κορίτσι μου;όλα καλά θα πάνε και μετά θα μας εμψυχώνεις μέχρι να έρθει η σειρά μας!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , bella32 είπε:

κγω το σκεφτόμουν  αυτό. σε μας δίνουν το αέριο μετά τις 20 Οκτ.  ( τουλάχιστον έτσι έγινε πέρισυ) . κ έχω μόνο κλιματιστικό. λέτε να χρειαστεί σόμπα λαδιού; δε θα φτιάξει ο καιρός καθόλου;;

@Μάντη είδες που πέρασε ο καιρός κορίτσι μου;όλα καλά θα πάνε και μετά θα μας εμψυχώνεις μέχρι να έρθει η σειρά μας!

Λογικά θα φτιάξει πιστεύω ο καιρός αλλά κ πάλι δε νομίζω να φτάσει στα επίπεδα της προηγούμενης βδομάδας και δεν ξέρω εάν για τα μωράκια θα πρέπει να έχουμε από τώρα θέρμανση και κατά πόσο τα air codition είναι ασφαλές.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

έχει καθυστέρηση ανάπτυξης τριών εβδομάδων και υποθέτει οτι φταίει ο πλακούντας αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος. Βέβαια οξυγονώνετε καλά και για το λώρο δεν είπε κάτι. 

Μπορεί να έχει δίκιο βρε κορίτσια αλλα ήδη έχω πάθει κατάθλιψη και δεν μπορώ να χαρώ το γεγονός οτι αύριο, μεθαύριο θα την έχω αγκαλιά μου... Από τότε που το εμαθα όλο μου έρχονται κλάματα... Ήταν όνειρο ζωής η εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού και δεν μπορώ να το αφήσω πίσω μου...

ιδιωτης ειναι ο γιατρος σου? που θα γεννησεις ? σε νοσοκομειο ?

ρωταω επειδη καποιοι γιατροι πανε τις πελατισσες τους σε εφημεριες κ τις κανουν καισαρικη για να ξεμπερδευουν.

μηπως να του προτεινεις με προκληση στην αρχη ? 2700 ειναι καλο βαρος για φυσιολ. τοκετο αλλα μηπως βλεπει κ τιποτα αλλο ο γιατρος? 

ξερω οτι αν γεννηθουν πανω απο 2,5 κιλα ειναι μια χαρα τα μωρακια.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εριξα κατι υπνους απο τις 6 και μετα!! Τ τηλέφωνο με ξύπνησε αλλιώς ακόμα θα κοιμομουν!! 

@stella92 ελα ρε συναδελφισσα!!! Και εγω μεταξύ μας, τρομοκρατημενη νιωθω!! 

Οσο για τον καιρό κορίτσια ελπίζω να φτιάξει! Δεν μ αρεσει καθόλου ο αερας!!! Πφφφφ

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! βλεπω αρκετες το ξενυχτισαμε!!! εγω δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα γτ ειχα κοιμηθει την μερα!!!! κ κοιμηθηκα 7 με 9,30 το πρωι . τωρα θα πιω καφε στην πεθερα κ περιμενω τον τεχνικο της vodafone για το τηλ κ ιντερνετ.

καλα ο υπνος ειναι μαρτυριο και οι εμετοι .. αλλα τεσπα .. υπομονη. εκανα κ λιγο σεξ με το ζορι  με τον αντρα μου μπας κ γεννησω νωριτερα γτ δεν θα την παλεψω .πλεον δεν μπορω να φαω κιολας , χορταινω με μισο τοστ. 36+4 το μωρο ηταν 2860 , φανταζομαι 38+4 θα ειναι 3200 οποτε θα ειναι τελεια να γεννηθει .. οποτε σκοπευω μερα παρα μερα σεξ κ λιγο περπαρτημα .. τι προγραμματιζω η τρελη ??? αλλα οταν εχει φτασει ο κομπος στο χτενι , τι να κανεις.. φανταστειτε οτι καλτσες κ παπουτσια μου βαζει ο αντρας μου οταν ειναι στο σπιτι!!χαχαχαχα   εγω πραγματικα κουραστηκα πολυ απο αυτη την εγκυμοσυνη , ελπιζω να μην ταλαιπωρηθω κ πολυ στον τοκετο γτ για 2ο παιδι μετα ουτε λογος .. με εχει πιασει η γκρινια μου σημερα απο οτι διαβαζετε .. κ αυριο αν ειμαι καλα θα παω να κανω ενα καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομειο. 

χθες ετοιμασα βαλιτσα για νοσοκομειο και το νεσεσερ. μου μενει να αγορασω πουδρα κ ,οινοπνευμα κ μπεταντιν για το μωρο κ ενα γαλα για ωρα αναγκης . ποσο φοβαμαι πως θα ειναι κ το σωμα μου μετα την γεννα , τι θα μου κανει κ τι οχι..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 16/10 αλλά θα πάω με πρόκληση στις 06/10 στο Ιασώ λόγω αντιπηκτικων που κάνω.. Σήμερα έχω και το τελευταίο ραντεβού με το γιατρό οπότε το βράδυ θα έχω και περισσότερες λεπτομέρειες!! Εσύ γιατί καισαρική; 

Εγω αυριο εχω τελευταίο ραντεβου λογικα για nst και αιματολογικα... εχω σχεδον επιποματικο πλακουντα και φοβομαστε για ολικη αποκόλληση... ειμαι ξαπλα σχεδον σε ολη την εγκυμοσύνη λογο αιματος...

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα με αυτή την αλλαγή του καιρού... Την θέρμανση.. Άραγε πρέπει από τώρα να έχουμε θέρμανση ανοιχτή στ σπίτι ή όχι ακόμα.. Επίσης εμείς έχουμε μόνο air conditioner και με προβληματίζει κατα πόσο είναι καλό για το παιδί.. 

Θερμανση εεε;;;; προβλημα! Εμεις ευτυχώς εχουμε καλοριφερ... και κλιματιστικό και τζακι αλλα απ οτι ξερω δεν ειναι κ πολυ καλο να εχεις κλιματιστικο στον ιδιο χωρο που εχεις το μωρο οπως κ το τζακι...  οχι τίποτα ακουσα οτι το πετρέλαιο θα ειναι στα ύψη...

πρίν από 53 λεπτά , bella32 είπε:

κγω το σκεφτόμουν  αυτό. σε μας δίνουν το αέριο μετά τις 20 Οκτ.  ( τουλάχιστον έτσι έγινε πέρισυ) . κ έχω μόνο κλιματιστικό. λέτε να χρειαστεί σόμπα λαδιού; δε θα φτιάξει ο καιρός καθόλου;;

@Μάντη είδες που πέρασε ο καιρός κορίτσι μου;όλα καλά θα πάνε και μετά θα μας εμψυχώνεις μέχρι να έρθει η σειρά μας!

Περασε η αληθεια! Αυριο πρωτα ο Θεός θα υποδεχτω τον αντρουλη μ και ειμαι μεσα στη χαρα!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω αυριο εχω τελευταίο ραντεβου λογικα για nst και αιματολογικα... εχω σχεδον επιποματικο πλακουντα και φοβομαστε για ολικη αποκόλληση... ειμαι ξαπλα σχεδον σε ολη την εγκυμοσύνη λογο αιματος...

Θερμανση εεε;;;; προβλημα! Εμεις ευτυχώς εχουμε καλοριφερ... και κλιματιστικό και τζακι αλλα απ οτι ξερω δεν ειναι κ πολυ καλο να εχεις κλιματιστικο στον ιδιο χωρο που εχεις το μωρο οπως κ το τζακι...  οχι τίποτα ακουσα οτι το πετρέλαιο θα ειναι στα ύψη...

Περασε η αληθεια! Αυριο πρωτα ο Θεός θα υποδεχτω τον αντρουλη μ και ειμαι μεσα στη χαρα!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας...

Οποτε όταν γυρίσεις σπίτι σου θα βάλεις κ θέρμανση?? Μάντη μου σου έχουν δώσει στάνταρ δλδ την ημερομηνία η εάν πας καλά θα σου δώσουν περισσότερες μέρες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...