Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

ZiliHer              3/10        αγοράκι

citty                  5/10

melina92          8/10

kater1n@          9/10

Nightwish        11/10

Alekk                16/10

ada32                18/10

anemoni1989   23/10

Μάντη                25/10

depyfr                26/10

Ασία                   28/10

Rozita1510        4/11

Μαρία1430

Gwgoulini26  

irinikavala

3 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Συγχαρητήρια @ZiliHer! Τα νέα αυτά είναι τέλεια! :-D Άντε με το καλό όλες μας να έχουμε τα ίδια ευχάριστα νέα!

 

Εγώ εκτώς απροόπτου θα έχω ΠΗΤ 11/10 οπότε αν θέλετε το προσθέτετε στο πινακάκι μας!

Ωχ χίλια συγγνώμη σε ξέχασα εσένα, θα σε προσθέσω αμέσως!!! δεν μπορούσα κορίτσια να διαβάσω όλες τις σελίδες για να εντοπίσω όλες τις κοπέλες που έχουν γράψει, διάβασα μερικές μόνο.αν υπάρχει και άλλη που δεν έγραψα να το πει.

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Με το καλό ο μπέμπης!!!

Καλημερα κοριτσια. Τι κανετε; εγω προχθες εκανα λιγες δουλιτσες κ κ τωρα βλεπω καθε πρωι βλεννη κιτρινη ισως προς το καφε πολυ λιγο ομως.. Εχει καμια σας κιτρινα υγρα η βλεννη ?τον ρωτησα το  γιατρο αλλα δεν ανησυχε καθολου

Καλησπέρα!!είναι φυσιολογικό αυτό. Εγώ είχα μερικές φορές αλλά τώρα εδώ και 4 μέρες που παίρνω προγεστερόνη βλέπω συνέχεια λευκά υγρά και όχι κίτρινα, είναι μάλλον από το χάπι το βραδινό που το βάζω κολπικά.

@MELINASP λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που σου συνέβη,δεν υπάρχουν λόγια το ξέρω. Σκέψου μόνο πως όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν, ίσως το μωράκι να γεννιόταν άρρωστο και να είχε πολλά προβλήματα στην ζωή του. Θα έρθει σίγουρα το παιδί σας, θα ναι γερό και δυνατό και θα μείνει στην ζωή σας!!Κάνε υπομονή κορίτσι μου και δείξε κουράγιο, αυτές οι στιγμές θέλουν δύναμη, σύντομα θα γίνει το θαύμα σας!!μακάρι να μην χρειαστεί να σβήσω καμία άλλη από το πινακακι μας κορίτσια και σύντομα να γραφτείς πρώτη πρώτη σε ένα πινακακι επόμενου μήνα για πολλούς μήνες, ώσπου να κρατήσεις το θαύμα σου στην αγκαλιά!!!!!!υπάρχει ακόμη ένας άγγελος στον ουρανό που θα σε προσέχει να μην ξαναπεράσεις το ίδιο μαρτύριο. Δύναμη και πίστη!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

27 minutes ago, Ασία said:

Ωχ χίλια συγγνώμη σε ξέχασα εσένα, θα σε προσθέσω αμέσως!!! δεν μπορούσα κορίτσια να διαβάσω όλες τις σελίδες για να εντοπίσω όλες τις κοπέλες που έχουν γράψει, διάβασα μερικές μόνο.αν υπάρχει και άλλη που δεν έγραψα να το πει.

@Ασία μην ανησυχείς καλέ! Που να θυμάσαι πότε έχει και τί η καθεμιά μας! :)

 

 


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MELINASP Μελινακι μου λυπαμαι πολυ... Ευχομαι συντομα να πατε παρακάτω... Μεσα απ τη καρδια μ να σου χαρίσει ο Θεός ενα υγιέστατο παιδακι... Ελπιζω συντομα ν μαθουμε ευχάριστα νεα!

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

melinasp κοριτσακι μου λυπαμαι τοσο πολυ.. αδικο να συμβαινει σε οποιαδηποτε γυναικα αλλα σιγουρα θα υπαρχει λογος.. συντομα θα κρατας ξανα θετικο τεστακι κ σιγουρα η επομενη φορα θα ερθει για να μεινει. Τρεμω στην ιδεα να μην ακουσω την καρδουλα του. Ο θεος να βοηθαει την καθε γυναικα που το επιθυμει.. ξεσπασε.. δωσε χρονο στον εαυτο σου κ ολα θα ρθουν ξανα κ ομορφοτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ZiliHer              3/10        αγοράκι

citty                  5/10

irinikavala        6/10

melina92          8/10

kater1n@          9/10

Nightwish        11/10

Alekk                16/10

ada32                18/10

anemoni1989   23/10

Μάντη                25/10

depyfr                26/10

Ασία                   28/10

Rozita1510        4/11

Μαρία1430

Gwgoulini26  

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

Κοριτσια εγω εχω ΠΗΤ 6/10.. την πεμπτη αυχενικη.. ανυπομονω κ τρεμω.. 

Όλα θα πάνε καλά στην Αυχενική!θα σου φύγει σύντομα ένα άγχος κι εγώ ανυπομονώ αλλά εμένα αργεί, σε 3 εβδομάδες... είναι το πρώτο σου?

Link to comment
Share on other sites

@MELINASP Λυπάμαι πάρα πολύ!Έχω βρεθεί κι εγώ στη θέση σου και ξέρω ότι ο πόνος είναι μεγάλος για πολλούς λόγους. Και για το μωράκι που έφυγε και προσωπικά για σένα. Έχε πίστη στον εαυτό σου. Αυτό που με είχε παρηγορήσει εμένα ήταν ότι είχα μπορέσει να συλλάβω μετά από πολύ πολύ καιρό προσπάθειας και αφετέρου ότι η φύση για κάποιο λόγο θεώρησε ότι αυτό το εμβρυάκι δεν θα μπορούσε να ανταποκριθεί παρακάτω. Αν το σκεφτείς είναι τόσο δα μικρούλια αλλά οι διεργασίες που γίνονται για να φτιαχτεί ένας ανθεκτικός νέος οργανισμός είναι πολύπλοκες. Ίσως είναι καλύτερα που συνέβη ό,τι συνέβη τώρα στην αρχή.

Σημαντικό είναι να βρείτε την αιτία όλων αυτών. Αν αισθάνεσαι καλύτερα, πάρε και τη γνώμη ενός δεύτερου γιατρού.Εγώ έχω υπόψη μου έναν γυναικολόγο με ειδικότητα ενδοκρινολογίας, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, ΑΝΘΡΩΠΟ πάνω απ όλα, που εμπιστέύομαι. Μπορώ να σου στείλω πμ με το όνομά του, αν θες. Από τη μέρα που μου είπε ότι είμαι έτοιμη για εγκυμοσύνη, σε ένα μήνα είχα μείνει έγκυος!Παρότι δεν μένω Αθήνα και δεν ήταν ο μαιευτήρας μου αισθάνομαι ότι του οφείλω και τις 2 εγκυμοσύνες μου.

Γνώμη μου είναι να μην αφήσετε να περάσει πολύς καιρός. Μετά την απόξεση και την 1η περίοδο θα είσαι ιδιαίτερα γόνιμη.

Εύχομαι σύντομα να κρατάς στα χέρια σου μια τεράστια χοριακή που θα σε λυτρώσει και να πηγαίνεις και 2 φορές την εβδομάδα αν θες να ακούς την καρδούλα του μωρού σου και να τους τρελάνεις όλους! 

 

  • Ευχαριστώ 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε? Πως περασατε το σ/κ?

Εγω σημερα εχω υπερηχο και πολυ αγχος αφου πλεον (αφοτου δλδ μειωσα τα φαρμακα) δεν εχω εντονα συμπτωματα...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2018 at 12:28 ΜΜ, MELINASP είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.

Δυστυχως το δικο μου ταξιδι στις μανουλες οκτωμβριου τελειωνει εδω. 

Πηγα χθες στον γιατρο και η καρδουλα του μωρου μας ειχε σταματησει να χτυπα. Το χασα και το δευτερο μωρακι μου. Εσπασα το μισο σπιτι απο την τρελα μου.

Σημερα το πρωι εκανα την αποξεση και τους ειπα να το στειλουν για εξετασεις. 2 η παλινδρομη σε 5 μηνες.

Ευχομαι καμια να μην περασει τετοιο πονο! Να ειστε γερες και δυνατες για τα μωρακια σας. Να εχετε ολες τελειομηνες εγκυμοσυνες! 

Σας ευχαριστω για την στηριξη που μου χαρισατε

Μελινα μου κοριτσακι μου γλυκο στεναχωρεθηκα παρα πολυ.δεν μπορω οντως να σε καταλαβω απολυτα αλλα σε καταλαβαινω ανθρωπινα.αυτο θα σε κανει ακομα πιο δυνατη και συντομα να εχεις παλι υπεροχα νεα!!!!!στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.

καλημερα κοριτσια μου.εγω εχω αυριο υπερηχο και λογικα θα μου πει να κλεισω και αυχενικη.για να δουμε.ελπιζω να πανε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε? Πως περασατε το σ/κ?

Εγω σημερα εχω υπερηχο και πολυ αγχος αφου πλεον (αφοτου δλδ μειωσα τα φαρμακα) δεν εχω εντονα συμπτωματα...

Καλημέρα κοριτσι και υπόλοιπα κοριτσια!!! 

Τι ωρα εχεις ραντεβού?? Ολα καλα θα ειναι,  θα δεις!! Ποσο εισαι τωρα?? Οσο περνάνε οι εβδομάδες μειώνονται τα συμπτώματα από ένα σημείο και μετά.. 

Εγω ευτυχως καθαρισα και απο τα καφε,  αλλα συνεχιζω ακαθεκτη την ξαπλα και προσεκτικες κινησεις!!! Απολαμβανω και την αναρρωτικη μου!! Κατα τα αλλα,  τα ίδια από συμπτώματα... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κοριτσι και υπόλοιπα κοριτσια!!! 

Τι ωρα εχεις ραντεβού?? Ολα καλα θα ειναι,  θα δεις!! Ποσο εισαι τωρα?? Οσο περνάνε οι εβδομάδες μειώνονται τα συμπτώματα από ένα σημείο και μετά.. 

Εγω ευτυχως καθαρισα και απο τα καφε,  αλλα συνεχιζω ακαθεκτη την ξαπλα και προσεκτικες κινησεις!!! Απολαμβανω και την αναρρωτικη μου!! Κατα τα αλλα,  τα ίδια από συμπτώματα... 

ραντεβου εχω στις 14:30 και ειμαι 9εβδ+5...

Δεν περναει η ωρα σημερα με τπτ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγκυούλες.. αχ τι ωραία..αυτή τη βδομάδα έχουμε αρκετες ραντεβού με τα μωράκια μας..

Μαρία 1430, σε καταλαβαίνω γιατί κ μένα μειώθηκαν κ εννοείται αγχώνομαι.. αλλά σίγουρα όλα θα είναι μια χαρά.. πόσο είσαι? εγώ τώρα 12w2d αλλά έχει σίγουρα πάνω απο βδομάδα που κάποια απο τα ελάχιστα συμπτώματα που είχα, μειώθηκαν.. 

Depyfr, ωραία να κλείσεις και την αυχενική σου κ να πάνε όλα τέλεια... Νομίζω μετά την αυχενική μας θα είμαστε όλες πιο χαλαρές και με λιγότερη αγωνία για τα μωράκια μας.

anemoni1989, αφού καθάρισες κ με τα καφέ είσαι σούπερ.. απλά προσοχή. απόλαυσε την ξάπλα σου.. έτσι κ αλλιώς μετά απο λίγους μήνες θα την αναπολούμε.. 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

ραντεβου εχω στις 14:30 και ειμαι 9εβδ+5...

Δεν περναει η ωρα σημερα με τπτ

λογικά θα σου κλείσει κ σένα αυχενική.. άντε σειρά σου.. ααα και σήμερα να είσαι προετοιμασμένη να δείς ένα μωράκι να κουνάει χεράκια κ ποδαράκια κ να τρελαθείς.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@irinikavala @Μαρία1430 μετα την 9η εβδομάδα η χοριακη αρχιζει και μειωνεται για αυτο υποχωρουν και τα συμπτώματα σιγα σιγα... Εγω προσωπικα εκει εχω εναποθεσει τις ελπίδες μου!!! 

Καλα αποτελέσματα Μαρια μου σημερα και περιμένουμε να μας πεις τι ειδες!!! Πάντως ειναι εντυπωσιακό πως μεγαλωνουν ακόμα και απο μερα σε μερα!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@irinikavala @Μαρία1430 μετα την 9η εβδομάδα η χοριακη αρχιζει και μειωνεται για αυτο υποχωρουν και τα συμπτώματα σιγα σιγα... Εγω προσωπικα εκει εχω εναποθεσει τις ελπίδες μου!!! 

Καλα αποτελέσματα Μαρια μου σημερα και περιμένουμε να μας πεις τι ειδες!!! Πάντως ειναι εντυπωσιακό πως μεγαλωνουν ακόμα και απο μερα σε μερα!! 

καλημερα!  κ εγω ετσι νομιζα οτι μετα την 9η μειωνονται αλλα απελπιστηκα..σημερα ειμαι 10+ 4 κ μπορω να σου οτι ειμαι χαλια. το Σαββατο ημουν μια χαρα λες κ δν ειχα τιποτα , πηγα βολτα , σουπεραμρκετ κ το απογευμα εγινε πολυ χαλια λες γυρισα πισω στην αρχη ..χθες παλι ξερνουσα ολη μερα . κ σημερα να δω πως θα παει .. πραγματικα δνε αντεχω αλλο , ανυπομονω να σταματησουν γτ δεν την παλευω αλλο. καταθλιψη θα παθω σε λιγο . 

εγω σημερα εχω γιατρο τελικα , αντε να δω πως θα ειναι το  μωρο να παρω λιγο κουραγιο 

πρίν από 18 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

ραντεβου εχω στις 14:30 και ειμαι 9εβδ+5...

Δεν περναει η ωρα σημερα με τπτ

καλα αποτελεσματα!!! 

@MELINASP λυπαμαι πολυ ... να εισαι δυνατη και θα ερθει το μωρακι σας . κανε τις εξετασεις μολις ηρεμησεις για να δειτε τι φταιει ...

On 24/3/2018 at 2:43 ΜΜ, Ασία είπε:

ZiliHer              3/10        αγοράκι

citty                  5/10

melina92          8/10

kater1n@          9/10

Nightwish        11/10

Alekk                16/10

ada32                18/10

anemoni1989   23/10

Μάντη                25/10

depyfr                26/10

Ασία                   28/10

Rozita1510        4/11

Μαρία1430

Gwgoulini26  

irinikavala

Ωχ χίλια συγγνώμη σε ξέχασα εσένα, θα σε προσθέσω αμέσως!!! δεν μπορούσα κορίτσια να διαβάσω όλες τις σελίδες για να εντοπίσω όλες τις κοπέλες που έχουν γράψει, διάβασα μερικές μόνο.αν υπάρχει και άλλη που δεν έγραψα να το πει.

Καλησπέρα!!είναι φυσιολογικό αυτό. Εγώ είχα μερικές φορές αλλά τώρα εδώ και 4 μέρες που παίρνω προγεστερόνη βλέπω συνέχεια λευκά υγρά και όχι κίτρινα, είναι μάλλον από το χάπι το βραδινό που το βάζω κολπικά.

@MELINASP λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που σου συνέβη,δεν υπάρχουν λόγια το ξέρω. Σκέψου μόνο πως όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν, ίσως το μωράκι να γεννιόταν άρρωστο και να είχε πολλά προβλήματα στην ζωή του. Θα έρθει σίγουρα το παιδί σας, θα ναι γερό και δυνατό και θα μείνει στην ζωή σας!!Κάνε υπομονή κορίτσι μου και δείξε κουράγιο, αυτές οι στιγμές θέλουν δύναμη, σύντομα θα γίνει το θαύμα σας!!μακάρι να μην χρειαστεί να σβήσω καμία άλλη από το πινακακι μας κορίτσια και σύντομα να γραφτείς πρώτη πρώτη σε ένα πινακακι επόμενου μήνα για πολλούς μήνες, ώσπου να κρατήσεις το θαύμα σου στην αγκαλιά!!!!!!υπάρχει ακόμη ένας άγγελος στον ουρανό που θα σε προσέχει να μην ξαναπεράσεις το ίδιο μαρτύριο. Δύναμη και πίστη!!!!!!

εγω τα βλεπω μονο το πρωι κ  δεν ξερω τι ειναι ..ισως κ απο το ζορι ου τραβαω που ξερναω το πρωι . τι να πω .. καλημερα! σημερα θα δω αν εχω καμια αποκολληση κ εγω γτ με τοσο σφυξιμο απορω πως κρατηθηκε το μωρο τοσο καιρο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα!  κ εγω ετσι νομιζα οτι μετα την 9η μειωνονται αλλα απελπιστηκα..σημερα ειμαι 10+ 4 κ μπορω να σου οτι ειμαι χαλια. το Σαββατο ημουν μια χαρα λες κ δν ειχα τιποτα , πηγα βολτα , σουπεραμρκετ κ το απογευμα εγινε πολυ χαλια λες γυρισα πισω στην αρχη ..χθες παλι ξερνουσα ολη μερα . κ σημερα να δω πως θα παει .. πραγματικα δνε αντεχω αλλο , ανυπομονω να σταματησουν γτ δεν την παλευω αλλο. καταθλιψη θα παθω σε λιγο . 

εγω σημερα εχω γιατρο τελικα , αντε να δω πως θα ειναι το  μωρο να παρω λιγο κουραγιο 

καλα αποτελεσματα!!! 

@MELINASP λυπαμαι πολυ ... να εισαι δυνατη και θα ερθει το μωρακι σας . κανε τις εξετασεις μολις ηρεμησεις για να δειτε τι φταιει ...

εγω τα βλεπω μονο το πρωι κ  δεν ξερω τι ειναι ..ισως κ απο το ζορι ου τραβαω που ξερναω το πρωι . τι να πω .. καλημερα! σημερα θα δω αν εχω καμια αποκολληση κ εγω γτ με τοσο σφυξιμο απορω πως κρατηθηκε το μωρο τοσο καιρο

Εγω ακομα ελπιζω... Το πολυ σε 3-4 βδομαδες θα μειωθουν.. Εχει και τα καλά η ολη φαση,  ήδη είμαι - 8 κιλά!  Οσο για τ σφιξιμο απο τς εμετους μην αγχωνεσαι... Εγω,  παρα την αποκολληση και οτι κανω πανω απο 6 εμετους τη μερα,  σταματησε το αιμα απο την πρώτη μερα και τα καφε 2 μερες μετα! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...