Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εμένα 36+4 ήταν 2800

Μια χαρά είναι κ το δικό σου μωράκι! Ολονων μας ίδια είναι περίπου .

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εγω αν θυμαμαι καλα της nuk πηρα... 2 ζευγη εχει αν θυμαμαι καλα... Τα εχω βαλει σ βαλιτσα αλλιως θα τ κοιταγα να σ πω με σιγουριά! 

Για medela δεν ξερω! 

Αυτά πρεπει να είναι. Θα τα παραγγείλω κ εγώ σήμερα.

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ναι ναι! Αλλά ολοκληρωμένα πράγματα! Όχι μισες δουλειες!! Γιατί νομιζεις κυνηγαω τον δικό μ στην κατασταση μου? Αχαχχαχαχαχα :rolleyes:

Χαχαχα .  κ  εγώ τον κυνηγάω !!γτ δεν θέλει πλέον .φοβάται για το μωρό

πρίν από 37 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια ο πόνος δεν σας λέω τίποτα άλλο με πιέζει τόσο πολύ από κάτω που μου κόβετε η ανάσα.. 

Μήπως πρεπει να παρεις τον γιατρό;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μια χαρά είναι κ το δικό σου μωράκι! Ολονων μας ίδια είναι περίπου .

Αυτά πρεπει να είναι. Θα τα παραγγείλω κ εγώ σήμερα.

Χαχαχα .  κ  εγώ τον κυνηγάω !!γτ δεν θέλει πλέον .φοβάται για το μωρό

Μήπως πρεπει να παρεις τον γιατρό;

Και εμενα φοβάται!! Ειδικά απο οταν ακουσε πως στην κολπικη εξεταση της προηγούμενης εβδομάδας ο γιατρός έπιασε το κεφάλι της, του κόπηκε κάθε ορεξη!!! :rolleyes:

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Εγω κλασικά αυπνιες από τις 4μιση! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ εχθές πέθανα στους πόνους ξυπνούσα συνέχεια μέσα στον ύπνο μου από έντονο πόνο πήγαινα τουαλέτα και μετά από λίγο πάλι κοιμόμουν και έβγαζα αίμα γιατί με πείραξε πάλι ο γιατρός και λέω σήμερα ότι αν είναι ποιο δυνατοί οι πόνοι της γέννας τι με περιμένει.. Μίλησα με την μαία που μου έκανε μαθήματα είναι αύριο απόγευμα οπότε θα το πω σήμερα στον γιατρό μου αν είναι να μπω αύριο το μεσημέρι να γεννήσω!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ εχθές πέθανα στους πόνους ξυπνούσα συνέχεια μέσα στον ύπνο μου από έντονο πόνο πήγαινα τουαλέτα και μετά από λίγο πάλι κοιμόμουν και έβγαζα αίμα γιατί με πείραξε πάλι ο γιατρός και λέω σήμερα ότι αν είναι ποιο δυνατοί οι πόνοι της γέννας τι με περιμένει.. Μίλησα με την μαία που μου έκανε μαθήματα είναι αύριο απόγευμα οπότε θα το πω σήμερα στον γιατρό μου αν είναι να μπω αύριο το μεσημέρι να γεννήσω!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Πωωωω χαρα στο κουράγιο σου!!! Εγω δεν θα αντεχα τοσο!!! Μπράβο σου Μαρθα!!! Εισαι πολυ γενναια!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Και εμενα φοβάται!! Ειδικά απο οταν ακουσε πως στην κολπικη εξεταση της προηγούμενης εβδομάδας ο γιατρός έπιασε το κεφάλι της, του κόπηκε κάθε ορεξη!!! :rolleyes:

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Εγω κλασικά αυπνιες από τις 4μιση! 

Καλημέρα!!εγω κοιμήθηκα χθες από τις 2 ! Μόλις ξύπνησα !!!επιτέλους κ λίγο υπνος!!! Καλη Κυριακή να έχουμε

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ εχθές πέθανα στους πόνους ξυπνούσα συνέχεια μέσα στον ύπνο μου από έντονο πόνο πήγαινα τουαλέτα και μετά από λίγο πάλι κοιμόμουν και έβγαζα αίμα γιατί με πείραξε πάλι ο γιατρός και λέω σήμερα ότι αν είναι ποιο δυνατοί οι πόνοι της γέννας τι με περιμένει.. Μίλησα με την μαία που μου έκανε μαθήματα είναι αύριο απόγευμα οπότε θα το πω σήμερα στον γιατρό μου αν είναι να μπω αύριο το μεσημέρι να γεννήσω!!! 

Καλημέρα !!ναι ρε συ μπράβο στο κουράγιο σου..πως αντέχεις ; Δεν είναι Δηλαδή τόσο συχνοί για να πας στο νοσοκομείο να γεννήσεις; νόμιζα όταν σε πιάνουν γεννας. Γτ δεν πας από σήμερα να σε βάλει υποθετο να ξεκινήσει ο τοκετός;

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα!!εγω κοιμήθηκα χθες από τις 2 ! Μόλις ξύπνησα !!!επιτέλους κ λίγο υπνος!!! Καλη Κυριακή να έχουμε

Καλημέρα !!ναι ρε συ μπράβο στο κουράγιο σου..πως αντέχεις ; Δεν είναι Δηλαδή τόσο συχνοί για να πας στο νοσοκομείο να γεννήσεις; νόμιζα όταν σε πιάνουν γεννας. Γτ δεν πας από σήμερα να σε βάλει υποθετο να ξεκινήσει ο τοκετός;

Αχ! Εγω κοιμηθηκα στη 1 και ξυπνησα 4μιση...και μετα παλι 7μιση μέχρι 9!!! Τραγικο!!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια είμαι σε μια ομάδα στο fb με μαμάδες και μια κοπέλα εκανε ανάρτηση και έγραψε οτι θα μπει με πρόκληση σε λίγες μέρες και ρώτησε να της πουν εμπειριες κοπέλες που εκαναν και αυτές πρόκληση. Πω πω μιλαμε έχουνε πέσει να την φανε ζωντανή. Και γιατι να βγαλεις το μωρό με το ζορι, και τι ειναι το μωρό δόντι για να σου το βγάλουνε;; Και καταντησαν οι τοκετοι τυπικό ραντεβουδακι και δεν καθεστε να ενημερωθείτε. Πολυ στεναχωριέμαι άμα βλέπω τετοιους καβγαδες διαδικτυακά. Η καθε μανούλα κανει το καλύτερο για το μωράκι της. Αυτος ειναι ο κοινος παρανομαστης. Κριμα που καποιες κρινουν τόσο αυστηρά.

Στην πρωτη γεννα πηγα με προκληση στις 40 και 3 μερες και για αυτο το λογο και μονο κατεληξα σε καισαρικη. Σε αυτη τη γεννα περιμενα ( και θα περιμενα μεχρι 41-42) και γεννησα φυσιολογικα 40 και μια . Ο γιατρος μου εχασε τον υπνο του ηταν στο μαιευτηριο απο τις 1 το πρωι μεχρι τις 4.30 το πρωι, αλλα εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. 

Προσωπικα δε θα επελεγα προκληση αν δεν υπαρχουν σοβαροι ιατρικοι λογοι.

  • Μου αρέσει 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ πάλι κοιμήθηκα 5παρα και ξύπνησα 11.. πόσο δύσκολος έχει γίνει πλέον ο ύπνος μας.. Εγώ σήμερα μετά από πολλές πολλές μέρες θα πάω για ένα γρήγορο καφεδάκι.. Επιτέλους θα δω λίγο κόσμο.. 

@Μαρθα Κ Μαρθα μου έχει πολύ υπομονή μπράβο σου.. Εγώ βέβαια νόμιζα πως όταν πιάνουν οι πονοι είναι θέμα ωρών να έρθει η γέννα δεν ήξερα ότι θα είχαμε τόσο χρόνο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τώρα 12 έχω γιατρό είναι κάθε 20 λεπτό οι πόνοι έντονοι θα δούμε τι θα πει!!! Θα σας ενημερώσω!! 

Εισαι πολυ γενναια Μαρθα!!! Μπράβο!! Περιμένουμε νεα!!! 

Εγω δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω!!! Θα είχα  ζητήσει τεχνητους πονους! 

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ πάλι κοιμήθηκα 5παρα και ξύπνησα 11.. πόσο δύσκολος έχει γίνει πλέον ο ύπνος μας.. Εγώ σήμερα μετά από πολλές πολλές μέρες θα πάω για ένα γρήγορο καφεδάκι.. Επιτέλους θα δω λίγο κόσμο.. 

@Μαρθα Κ Μαρθα μου έχει πολύ υπομονή μπράβο σου.. Εγώ βέβαια νόμιζα πως όταν πιάνουν οι πονοι είναι θέμα ωρών να έρθει η γέννα δεν ήξερα ότι θα είχαμε τόσο χρόνο.. 

Και εμείς θα βγούμε για φαγητό σήμερα και εχω ενθουσιαστεί!!! Αχχαχαχαχαχαχα βρε που καταντησαμε!!!!! Ανυπομονώ να γεννησω να βγαίνουμε εξω με τη μπεμπα :cool:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εισαι πολυ γενναια Μαρθα!!! Μπράβο!! Περιμένουμε νεα!!! 

Εγω δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω!!! Θα είχα  ζητήσει τεχνητους πονους! 

Και εμείς θα βγούμε για φαγητό σήμερα και εχω ενθουσιαστεί!!! Αχχαχαχαχαχαχα βρε που καταντησαμε!!!!! Ανυπομονώ να γεννησω να βγαίνουμε εξω με τη μπεμπα :cool:

Καλημέρα κορίτσια μου!! κγω πριν λίγο ξύπνησα!! αποκοιμήθηκα χαράματα..σηκώθηκα για πρωινά χάπια,  για πρωινό και μετρήσεις σακχάρου και σχεδόν λιποθύμησα ξανά για ύπνο!

@Marimarv έχω να βγω για καφεδάκι από Πάσχα!!! @anemoni1989 το ίδιο και για φαγητό...ληγουρευομαιι το αγαπημένο μου ιταλικό εστιατόριο!!! να περάσετε τέλεια και για μένα!!! χιχιχι! που ξες ,μπορεί αύριο να μου ο γιατρός μου τέλος η κατάκλιση! ξεκίνα βόλτες!!!

@Μαρθα Κ είσαι πραγματικά δυνατή! να μάς ενημερώσεις όταν έχεις νεότερα 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! κγω πριν λίγο ξύπνησα!! αποκοιμήθηκα χαράματα..σηκώθηκα για πρωινά χάπια,  για πρωινό και μετρήσεις σακχάρου και σχεδόν λιποθύμησα ξανά για ύπνο!

@Marimarv έχω να βγω για καφεδάκι από Πάσχα!!! @anemoni1989 το ίδιο και για φαγητό...ληγουρευομαιι το αγαπημένο μου ιταλικό εστιατόριο!!! να περάσετε τέλεια και για μένα!!! χιχιχι! που ξες ,μπορεί αύριο να μου ο γιατρός μου τέλος η κατάκλιση! ξεκίνα βόλτες!!!

@Μαρθα Κ είσαι πραγματικά δυνατή! να μάς ενημερώσεις όταν έχεις νεότερα 

Σιγουρα θα στο πει αφου θα μπεις στην 37η εβδομάδα!!! Σε βλέπω για Ιταλικο αύριο!!! Σγω Κινεζικο εχω πεθυμησει να παω, αλλα το κραταω σαν υστατη λυση αν δε γεννησω και αυτη τη βδομάδα!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εισαι πολυ γενναια Μαρθα!!! Μπράβο!! Περιμένουμε νεα!!! 

Εγω δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω!!! Θα είχα  ζητήσει τεχνητους πονους! 

Και εμείς θα βγούμε για φαγητό σήμερα και εχω ενθουσιαστεί!!! Αχχαχαχαχαχαχα βρε που καταντησαμε!!!!! Ανυπομονώ να γεννησω να βγαίνουμε εξω με τη μπεμπα :cool:

Χαχαχαχα καλά εγώ από χθες ψάχνω τι θα φορέσω ντύθηκα βάφτηκα άλλαξε η διάθεση μου ρε συ... Αντε ναι να γεννησουμε με το καλό να κάνουμε βόλτες με τα παιδάκια μας.. 

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! κγω πριν λίγο ξύπνησα!! αποκοιμήθηκα χαράματα..σηκώθηκα για πρωινά χάπια,  για πρωινό και μετρήσεις σακχάρου και σχεδόν λιποθύμησα ξανά για ύπνο!

@Marimarv έχω να βγω για καφεδάκι από Πάσχα!!! @anemoni1989 το ίδιο και για φαγητό...ληγουρευομαιι το αγαπημένο μου ιταλικό εστιατόριο!!! να περάσετε τέλεια και για μένα!!! χιχιχι! που ξες ,μπορεί αύριο να μου ο γιατρός μου τέλος η κατάκλιση! ξεκίνα βόλτες!!!

@Μαρθα Κ είσαι πραγματικά δυνατή! να μάς ενημερώσεις όταν έχεις νεότερα 

Κορίτσι μου θα της κάνεις μετά όλες τις βόλτες μαζεμένες με το παιδάκι σου.. Καρότσι κ έξω συνέχεια.. Και εγώ αυτό περιμένω πως κ πως.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Χαχαχαχα καλά εγώ από χθες ψάχνω τι θα φορέσω ντύθηκα βάφτηκα άλλαξε η διάθεση μου ρε συ... Αντε ναι να γεννησουμε με το καλό να κάνουμε βόλτες με τα παιδάκια μας.. 

Κορίτσι μου θα της κάνεις μετά όλες τις βόλτες μαζεμένες με το παιδάκι σου.. Καρότσι κ έξω συνέχεια.. Και εγώ αυτό περιμένω πως κ πως.. 

Κορίτσι μου εσυ ποτε εχεις ξανα ραντεβού?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Όσο λώρο είχε τον είχε τυλιξει όλο το ταλιμπανακι μου! Είναι πολύ καλός ο θηλασμός ναι αλλά όχι να πεθάνουμε αν δεν μπορούμε! Εγώ πάντως είπα στον άντρα μου που μου έλεγε ότι δεν θα τα καταφέρω να μου δίνει ανά 3 μέρες 15€ γιατί τόσα θα ήθελε για γάλα! Αχαχαχαχα

σοβαρά? τόσα θέλει η σκόνη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...