Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια καλημέρα πάλι πέρασα μια νύχτα πόνο δεν αντέχω άλλο πραγματικά αν δεν γεννήσω μέχρι Τετάρτη που κλείνω 40 εβδομάδες θα του πω να μου το πάρει με καισαρική ναι εγώ Πιτ δεν ήθελα με τίποτα έχω φτάσει σε σημείο τέτοιο.. 

@ada32 μη φοβάσαι δεν νομίζω ότι είναι τίποτα λογικά από την κούραση αλλά εσύ ενημέρωση κάνε στον γιατρό σου, 

Ρε συ μη σκέφτεσαι τέτοια σε παρακαλώ πολύ σε λίγο καιρό θα κρατάς αγκαλίτσα ένα γερό μωράκι κοριτσάκι μου ❣️ 

Έστειλα μήνυμα τώρα στον γιατρό μου ότι δεν αντέχω άλλο και μου είπε να πάω 11 να με δει. 

Προχθές μωρέ έκανα εξετάσεις κ δεν βγήκε κατι .. Απλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.. Εσύ εφόσον δεν αντέχεις άλλο ,πήγαινε κ πες τον να σου βάλει Υποθετο να ξεκινήσει ο τοκετός.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Προχθές μωρέ έκανα εξετάσεις κ δεν βγήκε κατι .. Απλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.. Εσύ εφόσον δεν αντέχεις άλλο ,πήγαινε κ πες τον να σου βάλει Υποθετο να ξεκινήσει ο τοκετός.

Κορίτσι μου τον ενημέρωσες σήμερα?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά ναιιιι εννοείται νιώθεις πολύ διαφορετικά δεν το συζητώ εγώ νιώθω τόσο αλλαγμένη τώρα.. Καλά άσε βλέπω κάποιες που είναι τελείως χύμα στ μαιευτήριο κ λέω πως μπορούνε.. Εγώ σκέψου ότι και οι νυχτικες που πήρα για εκείνες τις μέρες ήθελα να είναι όμορφες και όχι οι κλασικές που δεν τις μπορώ με τίποτα.. Για να νιώθω καλά.. 

Και εγω, με δαντελα και καρδουλες!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Άσχετο που θα είμαι σαν βαρελακι!!! Τη δαντελιτσα θα την κοτσαρω!!! 

@Alekk ναι, στις 4 τελικα... Θα σας ενημερώσω!!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 άρα είναι σύσπαση κ μένα! απλώς μου κανε εντύπωση γτ η υπόλοιπη κοιλια είναι μαλακη! αχ ναι,μπήκα στην 37η και μπορώ να πω μου χει φύγει μεγάλο βάρος! έβαλες κερι στο μπικίνι;; ουαου είσαι τρομερά γενναία! εγώ επειδή τους τελευταίους μήνες βάζω ξυραφάκι Δυστυχώς,  δεν περνάει καν από το μυαλό μου το κερι!!!!οπότε πάλι με ξυραφάκι!

στις 3 το μεσημέρι έχω καρδιοτοκογραφημα και έχω πολλή αγωνία!

@Marimarv πάλι θα φάω σοκολάτίτσα για την εξέταση χιχιχι! α κγω πήρα τρε σικ νυχτικες! όχι δαντελιτσαα,  όχι λεπτή διαφάνεια με πουα..από χτες ξεκίνησα κουρα ομορφιάς! αλλά κουράζομαι και τα κάνω λίγα λίγα! πρέπει να είμαι έτοιμη και όμορφη όταν έρθει το φασολακι μου! 

@Alekk απλώς μου κανε εντύπωση που τα ένιωθα ταυτόχρονα ( σύσπαση + κλωτσιές) και ψηλά! όχι χαμηλά! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου μπήκα νοσοκομείο έχω διαστολή πάνω από 5 σήμερα το πολύ ξημερώματα θα έχω γέννηση!! Ήταν πόνοι γεννας κορίτσια μου αυτά που πέρναγα σπίτι. 

Με το καλό !!Είσαι πολύ γενναία!!άντε περασες τα μισά!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , bella32 είπε:

@anemoni1989 άρα είναι σύσπαση κ μένα! απλώς μου κανε εντύπωση γτ η υπόλοιπη κοιλια είναι μαλακη! αχ ναι,μπήκα στην 37η και μπορώ να πω μου χει φύγει μεγάλο βάρος! έβαλες κερι στο μπικίνι;; ουαου είσαι τρομερά γενναία! εγώ επειδή τους τελευταίους μήνες βάζω ξυραφάκι Δυστυχώς,  δεν περνάει καν από το μυαλό μου το κερι!!!!οπότε πάλι με ξυραφάκι!

στις 3 το μεσημέρι έχω καρδιοτοκογραφημα και έχω πολλή αγωνία!

@Marimarv πάλι θα φάω σοκολάτίτσα για την εξέταση χιχιχι! α κγω πήρα τρε σικ νυχτικες! όχι δαντελιτσαα,  όχι λεπτή διαφάνεια με πουα..από χτες ξεκίνησα κουρα ομορφιάς! αλλά κουράζομαι και τα κάνω λίγα λίγα! πρέπει να είμαι έτοιμη και όμορφη όταν έρθει το φασολακι μου! 

@Alekk απλώς μου κανε εντύπωση που τα ένιωθα ταυτόχρονα ( σύσπαση + κλωτσιές) και ψηλά! όχι χαμηλά! 

Αστα να πανε... Μετα απο 13-14 χρόνια ξυραφι εβαλα κερι και Π Ε Θ Α Ν Α λεμε!!! Αλλα δεν ηθελα ξυραφι γτ φοβηθηκα μετα με τα ραμματα μην εχω θεμα με τις τριχες.. Εγω εχω σ 4 ραντεβού!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

@anemoni1989 άρα είναι σύσπαση κ μένα! απλώς μου κανε εντύπωση γτ η υπόλοιπη κοιλια είναι μαλακη! αχ ναι,μπήκα στην 37η και μπορώ να πω μου χει φύγει μεγάλο βάρος! έβαλες κερι στο μπικίνι;; ουαου είσαι τρομερά γενναία! εγώ επειδή τους τελευταίους μήνες βάζω ξυραφάκι Δυστυχώς,  δεν περνάει καν από το μυαλό μου το κερι!!!!οπότε πάλι με ξυραφάκι!

στις 3 το μεσημέρι έχω καρδιοτοκογραφημα και έχω πολλή αγωνία!

@Marimarv πάλι θα φάω σοκολάτίτσα για την εξέταση χιχιχι! α κγω πήρα τρε σικ νυχτικες! όχι δαντελιτσαα,  όχι λεπτή διαφάνεια με πουα..από χτες ξεκίνησα κουρα ομορφιάς! αλλά κουράζομαι και τα κάνω λίγα λίγα! πρέπει να είμαι έτοιμη και όμορφη όταν έρθει το φασολακι μου! 

@Alekk απλώς μου κανε εντύπωση που τα ένιωθα ταυτόχρονα ( σύσπαση + κλωτσιές) και ψηλά! όχι χαμηλά! 

@anemoni1989 Κορίτσια το στυλ πάνω απ όλα κ στο μαιευτηριο χάχα κ εγώ πήρα μέχρι κ μια σατέν δεν ξέρω αν θα την βάλω άλλα μου άρεσε πολύ χαχαχαχ... Πόσο ζηλεύωωωωω που θα φας γλυκό... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

@anemoni1989 Κορίτσια το στυλ πάνω απ όλα κ στο μαιευτηριο χάχα κ εγώ πήρα μέχρι κ μια σατέν δεν ξέρω αν θα την βάλω άλλα μου άρεσε πολύ χαχαχαχ... Πόσο ζηλεύωωωωω που θα φας γλυκό... 

πόσο τέλειο θα ήταν να μπορούσαμε να βρεθούμε όταν ξεπεταγοντουσαν τα νινακια μας και να πηγαίναμε για γλυκαααααα και παγωτααααα

εγώ ακριβώς αντίθετο! μετά από 15 χρόνια κερι έβαλα ξυράφι... οπότε θα τα δω όλα μετά!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

πόσο τέλειο θα ήταν να μπορούσαμε να βρεθούμε όταν ξεπεταγοντουσαν τα νινακια μας και να πηγαίναμε για γλυκαααααα και παγωτααααα

εγώ ακριβώς αντίθετο! μετά από 15 χρόνια κερι έβαλα ξυράφι... οπότε θα τα δω όλα μετά!!!

Αααααχχχχχ πραγματικά ρε συ θα ήταν τέλειοοοο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα είναι 

Βασικά κ εγώ δεν έχω κάτσει κ καθόλου.. Είμαι όλη μέρα στο ποδι,κάνω δουλειές ,πάω σουπερ κτλ. Μπορεί κ από αυτό να είναι.άντε να γεννήσω να ηρεμήσω..ευτυχώς κουνιέται το μωρό κ το καταλαβαίνω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Βασικά κ εγώ δεν έχω κάτσει κ καθόλου.. Είμαι όλη μέρα στο ποδι,κάνω δουλειές ,πάω σουπερ κτλ. Μπορεί κ από αυτό να είναι.άντε να γεννήσω να ηρεμήσω..ευτυχώς κουνιέται το μωρό κ το καταλαβαίνω

Ξάπλωσε  λίγο να χαλαρώσεις  μην κουράζεσαι τόσο κορίτσι μου να δεις πως θα πάει.. Αυτό λέω κ εγώ να γεννήσω να φυγει αυτό το άγχος..  Εγώ όταν δεν την νιώθω να κουνιέται δεν μπορώ να ησυχάσω μέχρι να την νιώσω.. Άσε έχουμε τρελά αγχοι ολες μας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Marimarv είπε:

Ξάπλωσε  λίγο να χαλαρώσεις  μην κουράζεσαι τόσο κορίτσι μου να δεις πως θα πάει.. Αυτό λέω κ εγώ να γεννήσω να φυγει αυτό το άγχος..  Εγώ όταν δεν την νιώθω να κουνιέται δεν μπορώ να ησυχάσω μέχρι να την νιώσω.. Άσε έχουμε τρελά αγχοι απλές μας.. 

Ναι άγχος για όλα...

1 hour ago, Marimarv είπε:

Ξάπλωσε  λίγο να χαλαρώσεις  μην κουράζεσαι τόσο κορίτσι μου να δεις πως θα πάει.. Αυτό λέω κ εγώ να γεννήσω να φυγει αυτό το άγχος..  Εγώ όταν δεν την νιώθω να κουνιέται δεν μπορώ να ησυχάσω μέχρι να την νιώσω.. Άσε έχουμε τρελά αγχοι ολες μας.. 

Ευτυχώς που μιλάμε εδώ κ λίγο χαλαρωνουμε . ανταλλάσσουμε κ αποψεις όποτε είναι πολύ καλό. Στηρίζουμε η μια την αλλη!

Εγώ κορίτσια θα πάρω αμανικο νυχτικο κ ρομπα γτ έχει πολύ ζεστή στα νοσοκομεία εδω. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! γύρισα από γιατρο.  όλα καλά στο καρδιοτοκογραφημα. συσπάσεις μηδέν,  οι παλμοί μας κανονικοί,  βέβαια δεν κλωτσουσαμε πολύ αλλά δώσαμε το παρόν.  ( μόλις ήρθα σπίτι ξ ξάπλωσα με τάραξε! λες και το έκανε επίτηδες!!!). δεν μόυ δώσε πράσινο φως για περπάτημα... αλλες 9 μέρες μου είπε να μείνω στο κρεβάτι με το πακετάκι φαρμάκων.. μετα θα παω να με ξαναδει και να παρω νεες οδηγίες! και ονειρευόμουν να βγω για καφέ τις επόμενες μέρες..!! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...