Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ σήμερα βγαίνω από το νοσοκομείο. Να ευχηθώ στα κορίτσια γρήγορα να κρατησουν τα μωράκια τους άγκαλια κ να μην φοβουνται . Όταν βλεπεις Τελικά το μωρό ,τα ξεχνάς όλα (ακόμα κ εγώ που γέννησα χωρις επισκληριδιο!!!). 

Εγώ βέβαια έχω καποια θεματάκια αλλά θα περάσουν κ Αυτά. 

Πρώτον το μωρό Τελικά επειδή του έδωσαν οξυγόνο του έδωσαν κ αντιβίωση,όποτε Πρεπει να την πάρει για 7 μέρες Σύνολο.σήμερα θα μάθω ποτέ θα το πάρω(ευχομαι μεχρι την Παρασκευή να είναι όλα καλά κ να το έχω σπίτι).

Δεν το θηλασα εξαρχης κ δεν έχω κατεβάσει ακόμα γάλα.χθες το θηλασα λίγο κ το ταισα με μπιμπερό. Ωραία εμπειρια !αλλά γάλα δεν έχω κατεβάσει ακόμα. Έχω βάλει κ το θήλαστρο κ προσπαθώ. 

Τρίτον Που έχω απογοητευτεί είναι ότι κορίτσια Εγώ πρηστικα μετα Τον τοκετό.. Μου έχει μείνει μια κοιλια ,λες κ είμαι 7 μηνών έγκυος!!ολοι εδώ με ρωτάνε ποτέ θα γεννήσω...Είναι δυνατόν; λέω να βάλω ζώνη ,δεν γίνεται αλλιώς..

@anemoni1989 χαρηκα που επιτελους ο γιατρός σου φέρθηκε λογικά!! Σου εύχομαι σε σένα κ σε όλα τα κοριτσια να έχετε σαν  τον δικό μου τοκετό!! (Να ξέρεις ότι Την μέρα που γέννησα εγώ από τους 10 τοκετους,οι 2 Ήταν φυσιολ. Όλοι οι άλλοι πήγαν με καισαρική γτ ηταν με πρόκληση κ 2 γυναίκες που δεν συνεργαζονταν καθολου) 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου καλημέρα ετοιμάζομαι για το νοσοκομείο... Έχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι.. Έφτασε επιτέλους η ώρα που θα δω την μικρή μου... Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη και τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα με βοηθήσατε άπειρα πολύ... Αντε με το καλό να έρθουν και όλα τα μωράκι και σιγά σιγά να λέμε για άλλα θέματα για θηλασμό για πάνες για βόλτες.. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω νέα μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ετοιμάζομαι για το νοσοκομείο... Έχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι.. Έφτασε επιτέλους η ώρα που θα δω την μικρή μου... Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη και τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα με βοηθήσατε άπειρα πολύ... Αντε με το καλό να έρθουν και όλα τα μωράκι και σιγά σιγά να λέμε για άλλα θέματα για θηλασμό για πάνες για βόλτες.. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω νέα μου.. 

Περιμένω νέα σου πως κ πως!!! :)

Που είσαστε τα υπόλοιπα κορίτσια?? Πλέον λίγες μείναμε που περιμένουμε τα μωράκια μας! Μπορεί κάποια κοπέλα να ανεβάσει το πινακακι μας? :-D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Marimarv μου με το καλό κουκλίτσα μου ένα γερό μωράκι να πάρεις αγκαλίτσα και γερή μανούλα!!!

@ada32 δεν είσαι η μόνη και εγώ έχω μια κοιλιά σαν έγκυος ακόμα ίσως φταίει ότι πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη μου. Με το καλό να γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου είναι πολύ ποιο ωραία εμπειρία σπίτι, εμείς είμαστε 6 σπίτι είδη 5 μέρες σπίτι και είναι τέλεια!!! Εχθές ήρθε και η παιδίατρος σπίτι την βρήκε τέλεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακόμα περιμένω μου έκαναν μόνο το κλίσμα και τώρα λόγω πολλών χειρουργείων είμαστε στην αναμονή σε καμία ώρα βλέπω να ξεκινάμε.. Διψαω απίστευτα πολύ είμαι από χθες το βράδυ στς 9 χωρίς νερό και έχω κουραστεί γτ έχουμε έρθει εδώ από τις 7.30 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Περιμένω νέα σου πως κ πως!!! :)

Που είσαστε τα υπόλοιπα κορίτσια?? Πλέον λίγες μείναμε που περιμένουμε τα μωράκια μας! Μπορεί κάποια κοπέλα να ανεβάσει το πινακακι μας? :-D

Καλημέρα κορίτσια!!! σήμερα μου έκανα έναν ελληνικό να πιω ! @Marimarv περιμένουμε με αγωνία !

@Anastasia05  όντως μείναμε πολύ λίγες!!! 

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια ακόμα περιμένω μου έκαναν μόνο το κλίσμα και τώρα λόγω πολλών χειρουργείων είμαστε στην αναμονή σε καμία ώρα βλέπω να ξεκινάμε.. Διψαω απίστευτα πολύ είμαι από χθες το βράδυ στς 9 χωρίς νερό και έχω κουραστεί γτ έχουμε έρθει εδώ από τις 7.30 

δεν σου έχουν τουλάχιστον ορό για ενυδάτωση; υπομονή κορίτσι μου! κοντεύει η μεγάλη στιγμή!!!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια ακόμα περιμένω μου έκαναν μόνο το κλίσμα και τώρα λόγω πολλών χειρουργείων είμαστε στην αναμονή σε καμία ώρα βλέπω να ξεκινάμε.. Διψαω απίστευτα πολύ είμαι από χθες το βράδυ στς 9 χωρίς νερό και έχω κουραστεί γτ έχουμε έρθει εδώ από τις 7.30 

Μπορείς να βρεξεις λίγο το στόμα σου χωρίς να πιεις όμως νεράκι, με μια γαζουλα. Υπομονή!!! Τελειώνει!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2018 at 11:38 ΜΜ, Ασία είπε:

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

32irinikavala     6/10   κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

28Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο    Νοσοκομείο Κεφαλληνίας 

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

να το, το τελευταίο πίνακακι μας!!Δεν έχω συμπληρώσει όμως τις μανούλες των τελευταίων ημερών, γιατί δεν θυμάμαι  τα κιλά των μωρών!!όποια  θέλει μας τα αναφέρει κ τα συμπληρώνουμε. με το καλό κ οι υπόλοιπες που μείναμε, που δεν είμαστε κ πολλές!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

να το, το τελευταίο πίνακακι μας!!Δεν έχω συμπληρώσει όμως τις μανούλες των τελευταίων ημερών, γιατί δεν θυμάμαι  τα κιλά των μωρών!!όποια  θέλει μας τα αναφέρει κ τα συμπληρώνουμε. με το καλό κ οι υπόλοιπες που μείναμε, που δεν είμαστε κ πολλές!!

12/10 γεννησα εγω 3860γρ

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ασία είπε:

να το, το τελευταίο πίνακακι μας!!Δεν έχω συμπληρώσει όμως τις μανούλες των τελευταίων ημερών, γιατί δεν θυμάμαι  τα κιλά των μωρών!!όποια  θέλει μας τα αναφέρει κ τα συμπληρώνουμε. με το καλό κ οι υπόλοιπες που μείναμε, που δεν είμαστε κ πολλές!!

Κοριτσάκι εγώ 3240 η μπέμπα μου!!! 8/10/18 γέννησα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!κ να σας ζησουν τα μωρακια σας!γερα κ καλοτυχα!!κ σε οσες γεννανε με ενα πονο κ με το καλο να χαρουν τα μωρακια τους.ειμαι απο τις μανουλες νοεμβριου με πητ 6/11 αλλα θα γεννησω οκτωμβρη λογω γερασμενου πλακουντα κ διαβητη ινσουλινοεξαρτωμενο απο την αρχη της κυησης.σημερα 37 εβδ. Κ ελπιζουμε να αντεξει αλλη μια ο πλακουντας να φτασω τις 38.ηθελα να ρωτησω οσες γεννησαν με καισαρικη αν πονουσαν πολυ κ ποσο καιρο εκαναν να αναρρωσουν.σημασια σιγουρα εχει να εχουμε ολες γερα μωρακια.αλλα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα κ οσο περναει ο καιρος αγχωνομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Marimarv μου με το καλό κουκλίτσα μου ένα γερό μωράκι να πάρεις αγκαλίτσα και γερή μανούλα!!!

@ada32 δεν είσαι η μόνη και εγώ έχω μια κοιλιά σαν έγκυος ακόμα ίσως φταίει ότι πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη μου. Με το καλό να γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου είναι πολύ ποιο ωραία εμπειρία σπίτι, εμείς είμαστε 6 σπίτι είδη 5 μέρες σπίτι και είναι τέλεια!!! Εχθές ήρθε και η παιδίατρος σπίτι την βρήκε τέλεια!! 

Πολύ χαίρομαι που είστε καλά με το μωράκι σου!! Την Παρασκευή μάλλον θα τον παρουμε εμείς. Καλά η κοιλιά μου πραγματικά δεν παίζεται!!!Εγώ γύρισα σπίτι,ζυγιστηκα κ ειμαι 75,5 κιλα από τα 85 που εφτασα πριν γεννησω.έβαλα 27 κιλα Τελικά !!παρά πολλά. 

Το μωρό ξεκινησα να το βάζω στο στήθος,και το ταιζω εγώ με το μπιμπερό. Είναι τέλεια!!ανυπομονω να το πάρω σπίτι!!

1 hour ago, Ασία είπε:

να το, το τελευταίο πίνακακι μας!!Δεν έχω συμπληρώσει όμως τις μανούλες των τελευταίων ημερών, γιατί δεν θυμάμαι  τα κιλά των μωρών!!όποια  θέλει μας τα αναφέρει κ τα συμπληρώνουμε. με το καλό κ οι υπόλοιπες που μείναμε, που δεν είμαστε κ πολλές!!

Γέννησα 13/10 3410 τον μπεμπη μας!!

πρίν από 8 λεπτά , Joanna86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!κ να σας ζησουν τα μωρακια σας!γερα κ καλοτυχα!!κ σε οσες γεννανε με ενα πονο κ με το καλο να χαρουν τα μωρακια τους.ειμαι απο τις μανουλες νοεμβριου με πητ 6/11 αλλα θα γεννησω οκτωμβρη λογω γερασμενου πλακουντα κ διαβητη ινσουλινοεξαρτωμενο απο την αρχη της κυησης.σημερα 37 εβδ. Κ ελπιζουμε να αντεξει αλλη μια ο πλακουντας να φτασω τις 38.ηθελα να ρωτησω οσες γεννησαν με καισαρικη αν πονουσαν πολυ κ ποσο καιρο εκαναν να αναρρωσουν.σημασια σιγουρα εχει να εχουμε ολες γερα μωρακια.αλλα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα κ οσο περναει ο καιρος αγχωνομαι

 Με το καλο να κρατησεις το μωρο σου  στην αγκαλια σου!δεν υπαρχει ωραιοτερη εμπειρια!! Εγω απο οσο ειδα κοπελες στο νοσοκομειο ,ηνπρωτη μερα ηταν πολυ δυσκολη. Μετα ηταν καλυτερα

10 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ετοιμάζομαι για το νοσοκομείο... Έχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι.. Έφτασε επιτέλους η ώρα που θα δω την μικρή μου... Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη και τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα με βοηθήσατε άπειρα πολύ... Αντε με το καλό να έρθουν και όλα τα μωράκι και σιγά σιγά να λέμε για άλλα θέματα για θηλασμό για πάνες για βόλτες.. Μόλις μπορέσω θα σας γράψω νέα μου.. 

Με το καλο!! Σου εύχομαι μια εύκολη ανάρρωση κ να χάρεις το μωράκι σου !!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

32irinikavala  6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

34Μαρθα Κ       8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     3240γρ

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ

32ada32            13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       3410γρ. 

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

28Marimarv         29/10   κοριτσάκι   1ο    Νοσοκομείο Κεφαλληνίας 

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι  1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από το πρωί κοβω βολτες!!! Να μας ζησουν τα νεα μωρακια, με το καλο τα υπόλοιπα και μακάρι να παρει αποφαση και η δικια μ η ξεροκεφαλη να σκασει μυτη!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...