Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου από το πρωί κοβω βολτες!!! Να μας ζησουν τα νεα μωρακια, με το καλο τα υπόλοιπα και μακάρι να παρει αποφαση και η δικια μ η ξεροκεφαλη να σκασει μυτη!!! 

Τελικά προς τελευταία οδευω κι εγω!!! Αχχαχαχαχαχαχα Βρε πως την πατησα έτσι?? Χιχιχιχιχι 

@Ασία εσυ σε τι φάση είσαι? Πότε πας γιατρο? 

Αντέχεις και κάνεις βόλτες από το πρωί???? εμένα έχουν πέσει πολύ οι αντοχές και δε μπορώ να περπατάω πολλές ώρες!

Όσο αντέχεις να περπατας είναι ότι καλύτερο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου επειδή μου είναι λίγο δύσκολο να απαντήσω ξεχωριστά σας ζητάω συγνώμη και ένα τεράστιο ευχαριστώ για τις υπέροχες ευχές σας.. Προς το παρόν συνεχίζουμε καλά σηκώθηκα και περπάτησα κιόλας πονεσα αρκετά άλλα πιο πολύ μπορώ να πω ότι με ενοχλούσε η ζαλάδα το περπάτημα το είχα ψηλό άνετα κ μετά η καρέκλα με δυσκόλεψε.. Το θηλασμό τον παλεύουμε έχω λίγο θέμα με το αν έφαγε όσο πρέπει εάν τραβάει όντως γάλα κ τέτοια.. Απίστευτη ωραία εμπειρία και δέσιμο ρε κορίτσια.. Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση μια με προβληματίζει είναι ότι δεν πονάω.. Δεν έχω πάρει ούτε ένα παυσίπονο μέχρι τώρα.. Είναι λογικό αυτό.. Εγω εχω ακούσει για τρελούς πόντους.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου επειδή μου είναι λίγο δύσκολο να απαντήσω ξεχωριστά σας ζητάω συγνώμη και ένα τεράστιο ευχαριστώ για τις υπέροχες ευχές σας.. Προς το παρόν συνεχίζουμε καλά σηκώθηκα και περπάτησα κιόλας πονεσα αρκετά άλλα πιο πολύ μπορώ να πω ότι με ενοχλούσε η ζαλάδα το περπάτημα το είχα ψηλό άνετα κ μετά η καρέκλα με δυσκόλεψε.. Το θηλασμό τον παλεύουμε έχω λίγο θέμα με το αν έφαγε όσο πρέπει εάν τραβάει όντως γάλα κ τέτοια.. Απίστευτη ωραία εμπειρία και δέσιμο ρε κορίτσια.. Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση μια με προβληματίζει είναι ότι δεν πονάω.. Δεν έχω πάρει ούτε ένα παυσίπονο μέχρι τώρα.. Είναι λογικό αυτό.. Εγω εχω ακούσει για τρελούς πόντους.. 

Είπαμε να ανησυχείς άμα πονάς, αλλά να ανησυχείς κι άμα δε πονάς???

Απόλαυσε το! Είναι οι πρώτες μέρες με το μπουμπούκι σου! Θα συνηθίσετε και το θηλασμό και όλα! 

Πολύ σημαντικό που σηκώθηκες, μπράβο! Τη μπουμπού την έχεις μαζί σου? Περιμένουμε κι άλλες λεπτομέρειες όταν μπορέσεις!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ζήσουν τα μωράκια του μήνα μας που γεννήθηκαν ήδη!!να είναι γερά,με τύχη και αγάπη τριγύρω τους!!! συγχαρητήρια στις μανούλες που πέρασαν κ περνάνε δύσκολα τώρα στην αρχή με τα μικρά τους.θέλει δύναμη κορίτσια και υπομονή, τίποτα δεν είναι εύκολο φαντάζομαι,ειδικά για εμάς που είναι τα πρώτα μας παιδάκια κ δεν ξέρουμε πολλά πράγματα! με το καλό να ολοκληρωθεί το πίνακακι μας κ να γεννήσουμε όλες υγιέστατα μωράκια κ μετά να συνεχίσουμε να μιλάμε για το πώς μεγαλώνουν!!λίγες μείναμε ακόμη, με έναν πόνο κορίτσια!!!!

@anemoni1989 έχω γιατρό την Πέμπτη τώρα, οι συσπάσεις μου συνεχίζονται στην ίδια ένταση κ την ίδια συχνότητα, όμως ως εκεί. Δεν με βλέπω να γένναω σύντομα. Ο γιατρός στο προηγούμενο ραντεβού είχε πει πως δεν με βλέπει να φτάνω την ΠΗΤ αλλά θα δούμε... Ο τράχηλος ήταν 2,8 εκ. τι να πω.. Δεν περπατάω δυστυχώς κ λέω να ξεκινήσω από μεθαύριο. πιστεύω πως μέχρι το σκ θα έχω γεννήσει αλλά δεν βιάζομαι κιόλας χαχαχα

Εσύ μια χαρά, καλά κάνεις που περπατάς τόσο, δεν μπορεί... θα σας κάνει την τιμή αυτή η μπέμπα να δει το φως του ήλιου σύντομα πιστεύω χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Είπαμε να ανησυχείς άμα πονάς, αλλά να ανησυχείς κι άμα δε πονάς???

Απόλαυσε το! Είναι οι πρώτες μέρες με το μπουμπούκι σου! Θα συνηθίσετε και το θηλασμό και όλα! 

Πολύ σημαντικό που σηκώθηκες, μπράβο! Τη μπουμπού την έχεις μαζί σου? Περιμένουμε κι άλλες λεπτομέρειες όταν μπορέσεις!

Ρε συ ξέρεις γτ εγώ είχα ακούσει ότι δεν μπορούν χωρίς παυσίπονα κ εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί καθόλου.. Όλες οι γνωστές μου μου έλεγαν ζητά παυσίπονα κ εγώ μου λένε ένα θέλω και τους λέω είναι τόσο υποφερτα τα πονακια που δεν τα χρειάζομαι καθόλου.. Κ ώρες ώρες δε νιώθω κ απολύτως τίποτα.. Ναι την έχω συνέχεια μαζί μου οι μαίες την παίρνουν μόνο για να την αλλάξουν υωτα που δεν μπορώ ακόμα να σηκωθώ και με βοηθάνε πάρα πολύ με τον θηλασμο αλλά είναι ακόμα η πρώτη επαφή νομίζω θα τα βρούμε όλα... Επίσης μου έδωσαν κ νερό σήμερα κ χαμομήλι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Marimarv είπε:

Ρε συ ξέρεις γτ εγώ είχα ακούσει ότι δεν μπορούν χωρίς παυσίπονα κ εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί καθόλου.. Όλες οι γνωστές μου μου έλεγαν ζητά παυσίπονα κ εγώ μου λένε ένα θέλω και τους λέω είναι τόσο υποφερτα τα πονακια που δεν τα χρειάζομαι καθόλου.. Κ ώρες ώρες δε νιώθω κ απολύτως τίποτα.. Ναι την έχω συνέχεια μαζί μου οι μαίες την παίρνουν μόνο για να την αλλάξουν υωτα που δεν μπορώ ακόμα να σηκωθώ και με βοηθάνε πάρα πολύ με τον θηλασμο αλλά είναι ακόμα η πρώτη επαφή νομίζω θα τα βρούμε όλα... Επίσης μου έδωσαν κ νερό σήμερα κ χαμομήλι.. 

Εμένα μου ακούγεσαι τέλεια! Άσε τι σου έλεγαν, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Σημασία έχει ότι είσαστε καλά εσύ κ η μικρή σου! :x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Σε όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα νινακια σας!!!! Και με το καλό όσες έμειναν!!! Εμείς εδώ ξενυχταμε  Από την Πέμπτη έχουν ξεκινήσει οι κολικοί, ευτυχώς σήμερα όχι ακόμα, και ελπίζω να μην έχει και καθόλου σήμερα.. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες δίνεται συμπλήρωμα ποσό τρώει το μικρακι σας! Εμείς έχουμε μεικτή διατροφή δίνω πρώτα περίπου 40 λεπτά από μένα και μετά 60ml συμπλήρωμα. Αδειάζει όλο το μπουκαλι και έτσι μου είπε ο παιδίατρος να το κάνω 90ml τα οποία όμως αν τον αφήσω θα τα πιεί και αυτά.. Περιμένω να μου δώσουν ένα ηλεκτρονικό θηλαστρο για να δω περίπου πόσο βγάζω, γτ φοβάμαι μη το σκάσω το παιδάκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , stella92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Σε όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα νινακια σας!!!! Και με το καλό όσες έμειναν!!! Εμείς εδώ ξενυχταμε  Από την Πέμπτη έχουν ξεκινήσει οι κολικοί, ευτυχώς σήμερα όχι ακόμα, και ελπίζω να μην έχει και καθόλου σήμερα.. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες δίνεται συμπλήρωμα ποσό τρώει το μικρακι σας! Εμείς έχουμε μεικτή διατροφή δίνω πρώτα περίπου 40 λεπτά από μένα και μετά 60ml συμπλήρωμα. Αδειάζει όλο το μπουκαλι και έτσι μου είπε ο παιδίατρος να το κάνω 90ml τα οποία όμως αν τον αφήσω θα τα πιεί και αυτά.. Περιμένω να μου δώσουν ένα ηλεκτρονικό θηλαστρο για να δω περίπου πόσο βγάζω, γτ φοβάμαι μη το σκάσω το παιδάκι.

κ εμεις μεικτη διατροφη κανουμε. μαλλον στο συμπληρωμα εγω του κανω διαλειματα γιατι τρωει λαιμαργα κ δεν καταλαβαινει τι τρωει. επισης κ οι πιπιλες παιζουν ρολο αν εχει μεγαλη ροη δεν προλαβαινουν να καταλαβουν ποσο πινουν. κ εγω με 60 ml επινε το μωρο 10 ημερων. το στηθος με το θηλαστρο εβγαζα περιπου 10ml γιαυτο κ επινε τοσο πολυ συμπληρωμα. 

δεν σκαει το μωρο αλλα αν πιει παρα πολυ θα σου ξεκινησει ρουκετες οποτε αυξησε την δοση αλλα μην το αφηνεις να πινει απο την πρωτη μερα κ τα 90 ml. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ρε συ ξέρεις γτ εγώ είχα ακούσει ότι δεν μπορούν χωρίς παυσίπονα κ εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί καθόλου.. Όλες οι γνωστές μου μου έλεγαν ζητά παυσίπονα κ εγώ μου λένε ένα θέλω και τους λέω είναι τόσο υποφερτα τα πονακια που δεν τα χρειάζομαι καθόλου.. Κ ώρες ώρες δε νιώθω κ απολύτως τίποτα.. Ναι την έχω συνέχεια μαζί μου οι μαίες την παίρνουν μόνο για να την αλλάξουν υωτα που δεν μπορώ ακόμα να σηκωθώ και με βοηθάνε πάρα πολύ με τον θηλασμο αλλά είναι ακόμα η πρώτη επαφή νομίζω θα τα βρούμε όλα... Επίσης μου έδωσαν κ νερό σήμερα κ χαμομήλι.. 

Καλε, εσυ θα μας τρελάνεις!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ειπαμε να ανησυχείς οταν πονας, οχι αμα δεν πονας! Αχχαχαχαχαχαχα 

Απολαυσε το και να εισαι ευτυχισμένος που δεν σε ενοχλεί η τομη κλπ! 

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Αντέχεις και κάνεις βόλτες από το πρωί???? εμένα έχουν πέσει πολύ οι αντοχές και δε μπορώ να περπατάω πολλές ώρες!

Όσο αντέχεις να περπατας είναι ότι καλύτερο!

Η καρδουλα μου το ξέρει αν αντεχω και τα ποδια μ που εχουν γίνει σαν αγγούρι απο τ πρηξιμο... Αλλα δε σταματαω!! 

Σημερα το βράδυ ξύπνησα απο τον πονο... Πιστεύα θα παω για γεννα αλλά τελικά μ περασε! Δεν ξερω.. Μηπως πρέπει να πανικοβληθω την επόμενη φορά μπας και γεννησω? Μάλλον η ηρεμία μου κομπλαρει το μωρο! 

Καλημέρα κορίτσια κιολας!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλε, εσυ θα μας τρελάνεις!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ειπαμε να ανησυχείς οταν πονας, οχι αμα δεν πονας! Αχχαχαχαχαχαχα 

Απολαυσε το και να εισαι ευτυχισμένος που δεν σε ενοχλεί η τομη κλπ! 

Η καρδουλα μου το ξέρει αν αντεχω και τα ποδια μ που εχουν γίνει σαν αγγούρι απο τ πρηξιμο... Αλλα δε σταματαω!! 

Σημερα το βράδυ ξύπνησα απο τον πονο... Πιστεύα θα παω για γεννα αλλά τελικά μ περασε! Δεν ξερω.. Μηπως πρέπει να πανικοβληθω την επόμενη φορά μπας και γεννησω? Μάλλον η ηρεμία μου κομπλαρει το μωρο! 

Καλημέρα κορίτσια κιολας!! 

Καλημέρα ανεμώνη μήπως πρέπει να πάρεις το γιατρό σου που πόναγες να του το πεις μήπως έχουν ξεκινήσει τα πονακια; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου από το πρωί κοβω βολτες!!! Να μας ζησουν τα νεα μωρακια, με το καλο τα υπόλοιπα και μακάρι να παρει αποφαση και η δικια μ η ξεροκεφαλη να σκασει μυτη!!! 

Τελικά προς τελευταία οδευω κι εγω!!! Αχχαχαχαχαχαχα Βρε πως την πατησα έτσι?? Χιχιχιχιχι 

@Ασία εσυ σε τι φάση είσαι? Πότε πας γιατρο? 

Καλημέρα !!εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι να συμπληρωσεις την 40 εβδ. Κ μη το έχεις στο νου σου,ο οργανισμος ξέρει πότε θέλει να βγει το μωρό. Κάνε δουλειές κ βγες βόλτες όσο μπορείς κ αντεχεις κ θα βγει κ η μπεμπα. Σου εύχομαι να έχεις έναν εύκολο τοκετό όπως ο δικός μου!!Θα κάνεις επισκληριδιο εσύ;

@Marimarv να σου ζήσει!!να χαίρεσαι την μπεμπουλα σου!!

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κορίτσια να ζήσουν τα μωράκια του μήνα μας που γεννήθηκαν ήδη!!να είναι γερά,με τύχη και αγάπη τριγύρω τους!!! συγχαρητήρια στις μανούλες που πέρασαν κ περνάνε δύσκολα τώρα στην αρχή με τα μικρά τους.θέλει δύναμη κορίτσια και υπομονή, τίποτα δεν είναι εύκολο φαντάζομαι,ειδικά για εμάς που είναι τα πρώτα μας παιδάκια κ δεν ξέρουμε πολλά πράγματα! με το καλό να ολοκληρωθεί το πίνακακι μας κ να γεννήσουμε όλες υγιέστατα μωράκια κ μετά να συνεχίσουμε να μιλάμε για το πώς μεγαλώνουν!!λίγες μείναμε ακόμη, με έναν πόνο κορίτσια!!!!

@anemoni1989 έχω γιατρό την Πέμπτη τώρα, οι συσπάσεις μου συνεχίζονται στην ίδια ένταση κ την ίδια συχνότητα, όμως ως εκεί. Δεν με βλέπω να γένναω σύντομα. Ο γιατρός στο προηγούμενο ραντεβού είχε πει πως δεν με βλέπει να φτάνω την ΠΗΤ αλλά θα δούμε... Ο τράχηλος ήταν 2,8 εκ. τι να πω.. Δεν περπατάω δυστυχώς κ λέω να ξεκινήσω από μεθαύριο. πιστεύω πως μέχρι το σκ θα έχω γεννήσει αλλά δεν βιάζομαι κιόλας χαχαχα

Εσύ μια χαρά, καλά κάνεις που περπατάς τόσο, δεν μπορεί... θα σας κάνει την τιμή αυτή η μπέμπα να δει το φως του ήλιου σύντομα πιστεύω χαχαχα

 Αν  δν μπορεις να περπατησεις,κανε  δουλειες στο σπιτι. Βοηθαει πολυ.

8 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου επειδή μου είναι λίγο δύσκολο να απαντήσω ξεχωριστά σας ζητάω συγνώμη και ένα τεράστιο ευχαριστώ για τις υπέροχες ευχές σας.. Προς το παρόν συνεχίζουμε καλά σηκώθηκα και περπάτησα κιόλας πονεσα αρκετά άλλα πιο πολύ μπορώ να πω ότι με ενοχλούσε η ζαλάδα το περπάτημα το είχα ψηλό άνετα κ μετά η καρέκλα με δυσκόλεψε.. Το θηλασμό τον παλεύουμε έχω λίγο θέμα με το αν έφαγε όσο πρέπει εάν τραβάει όντως γάλα κ τέτοια.. Απίστευτη ωραία εμπειρία και δέσιμο ρε κορίτσια.. Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση μια με προβληματίζει είναι ότι δεν πονάω.. Δεν έχω πάρει ούτε ένα παυσίπονο μέχρι τώρα.. Είναι λογικό αυτό.. Εγω εχω ακούσει για τρελούς πόντους.. 

Καλημερα!μπραβο σου που σηκώθηκες ,έκανες πολύ καλό στον εαυτό σου!  Δεν πονάνε όλες το ίδιο. Αντέχουν διαφορετικα τον πόνο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Με το καλό σε όσες περιμενουν!!!!!!εγώ είμαι με 3 ώρες ύπνο δεν ξέρω εχθές είχε γκρίνια από τις 12 έως τις 2 και μισή την νύχτα και μετά πάλι 6 πάρα στο πόδι!! Αλλά όλη την μέρα είναι λες και δεν έχω παιδί στο σπίτι!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Με το καλό σε όσες περιμενουν!!!!!!εγώ είμαι με 3 ώρες ύπνο δεν ξέρω εχθές είχε γκρίνια από τις 12 έως τις 2 και μισή την νύχτα και μετά πάλι 6 πάρα στο πόδι!! Αλλά όλη την μέρα είναι λες και δεν έχω παιδί στο σπίτι!!! 

 

Μπορει να της ξεκίνησαν κολικοί?? Αλλά εφόσον είναι τόσο ησυχη την μερα,τοτε είσαι μια χαρά!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ada32 είπε:

Μπορει να της ξεκίνησαν κολικοί?? Αλλά εφόσον είναι τόσο ησυχη την μερα,τοτε είσαι μια χαρά!

Ναι μπορεί και ευτυχώς τους παίρναει χαλαρά στην αγκαλίτσα μου ήρεμη!!! Δεν μπορείς να φανταστείς λέμε ξεχνάς ότι έχεις παιδί ως το βράδυ!! Εσένα πως είναι το μωράκι σου?? 

Link to comment
Share on other sites

@ada32 καταλαβαίνω πως το λες, αλλα δεδομένου οτι η μπεμπα μ ηδη κοντευει τα 3700 δε θεωρώ οτι το να γεννησω ενα παιδι 4 κιλα και πανω ειναι οτι καλυτερο για εμενα.. Καποια αλλη μπορεί να το 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...