Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 25 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... περναμε ακομα δυσκολα.. νοσηλευτικαμε 2 μερες εκανε το μωρο αλλεργια στο γαλα.. μεγαλο σοκ... 

Ποιες μας εχουν μείνει για γεννα;;;;; 

Καλημέρα Μαντη μου! ωχ αλήθεια; πολλά μωράκια το παθαίνουν, πρέπει  να βρεις κάποιο που να μη το πειράζει.  δε σου πρότειναν οι γιατροι; 

Πρέπει να έχουμε μείνει 4-5 ακόμη! εγώ σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό για να δούμε πως πάω!

@anemoni1989 λες να σε πάει για αυτό το Σάββατο;; πες της στενεψανε τα όρια!!! δεν μείνανε αλλά Σάββατα!!! χαχαχα

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

Καλημέρα Μαντη μου! ωχ αλήθεια; πολλά μωράκια το παθαίνουν, πρέπει  να βρεις κάποιο που να μη το πειράζει.  δε σου πρότειναν οι γιατροι; 

Πρέπει να έχουμε μείνει 4-5 ακόμη! εγώ σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό για να δούμε πως πάω!

@anemoni1989 λες να σε πάει για αυτό το Σάββατο;; πες της στενεψανε τα όρια!!! δεν μείνανε αλλά Σάββατα!!! χαχαχα

Ναι πηραμε ειδικο γαλα... και ελπιζω να μην μας ξανα πειράξει... 

Με το καλο ευχομαι σε ολες!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... περναμε ακομα δυσκολα.. νοσηλευτικαμε 2 μερες εκανε το μωρο αλλεργια στο γαλα.. μεγαλο σοκ... 

Ποιες μας εχουν μείνει για γεννα;;;;; 

Κάνουν τα μωράκια στο γάλα, αλλά θα το βρείτε, περαστικά!

Κι εγώ περιμένω, μέχρι 25, αλλιώς πρόκληση! Ελπίζω μέχρι τότε όμως να βγει μόνος του!! ΠΗΤ έχω 22.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε @Μάντη μου, δυστυχώς αυτό ειναι ενα απο τα κακα του ξενου, αλλα αφου βρήκατε γαλα που σας ταιριάζει ολα καλα! 

Κορίτσια, εγω αύριο βράδυ μπαίνω να γεννησω αν δεν μας έχει προλάβει η μπεμπα ως τοτε! Αλληλουια!!!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Αχ βρε @Μάντη μου, δυστυχώς αυτό ειναι ενα απο τα κακα του ξενου, αλλα αφου βρήκατε γαλα που σας ταιριάζει ολα καλα! 

Κορίτσια, εγω αύριο βράδυ μπαίνω να γεννησω αν δεν μας έχει προλάβει η μπεμπα ως τοτε! Αλληλουια!!!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Μπράβο κοπέλα μου με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου. Τα πονακια εντάξει που είχες το πρωί; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο κοπέλα μου με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου. Τα πονακια εντάξει που είχες το πρωί; 

Σε ευχαριστώ πολύ!! :)

Ναι καλε... Τα έχω συνηθίσει πλεον! Ετσι με πιάνουν και με αφήνουν!!! Με τρολαρει το κορίτσι μου! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ βρε @Μάντη μου, δυστυχώς αυτό ειναι ενα απο τα κακα του ξενου, αλλα αφου βρήκατε γαλα που σας ταιριάζει ολα καλα! 

Κορίτσια, εγω αύριο βράδυ μπαίνω να γεννησω αν δεν μας έχει προλάβει η μπεμπα ως τοτε! Αλληλουια!!!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Μπορεί και να σας προλάβει!!! Όπως και να έχει, με το καλό!!!:x

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! μόλις γύρισα από γιατρο! είμαστε 3200! κόβω όλα τα φάρμακα και σηκώνομαι από το κρεβάτι!! μου είπε ότι μπορώ να πάω και για καφέ! σαν ψέμα μου φαίνεται μετά από τόσους μήνες ακινησίας!!! δε ξέρω πώς να το διαχειριστώ!! και οποτε είναι να έρθει, ας έρθει από δω και πέρα!

  • Μου αρέσει 4

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! μόλις γύρισα από γιατρο! είμαστε 3200! κόβω όλα τα φάρμακα και σηκώνομαι από το κρεβάτι!! μου είπε ότι μπορώ να πάω και για καφέ! σαν ψέμα μου φαίνεται μετά από τόσους μήνες ακινησίας!!! δε ξέρω πώς να το διαχειριστώ!! και οποτε είναι να έρθει, ας έρθει από δω και πέρα!

Τελεια!!! Καλες βόλτες λοιπόν!!!! Και με το καλο να ερθει το μωράκι σου!!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! μόλις γύρισα από γιατρο! είμαστε 3200! κόβω όλα τα φάρμακα και σηκώνομαι από το κρεβάτι!! μου είπε ότι μπορώ να πάω και για καφέ! σαν ψέμα μου φαίνεται μετά από τόσους μήνες ακινησίας!!! δε ξέρω πώς να το διαχειριστώ!! και οποτε είναι να έρθει, ας έρθει από δω και πέρα!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! μόλις γύρισα από γιατρο! είμαστε 3200! κόβω όλα τα φάρμακα και σηκώνομαι από το κρεβάτι!! μου είπε ότι μπορώ να πάω και για καφέ! σαν ψέμα μου φαίνεται μετά από τόσους μήνες ακινησίας!!! δε ξέρω πώς να το διαχειριστώ!! και οποτε είναι να έρθει, ας έρθει από δω και πέρα!

Ξεκινά κι εσύ τις βόλτες!!! Χωρίς να κουραστεις όμως πολύ!! Με το καλό να υποδεχτούμε τα μπουμπούκια μας!:x

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ναι μπορεί και ευτυχώς τους παίρναει χαλαρά στην αγκαλίτσα μου ήρεμη!!! Δεν μπορείς να φανταστείς λέμε ξεχνάς ότι έχεις παιδί ως το βράδυ!! Εσένα πως είναι το μωράκι σου?? 

Καλά είναι,Γενικά μου λένε ότι Είναι ήσυχο. Περιμένουμε να τελειώσει την Παρασκευή την αντιβίωση για να το πάρουμε Γτ μετα μεσολαβεί σκ κ θα μας το δώσουν Δευτέρα..

17 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@ada32 καταλαβαίνω πως το λες, αλλα δεδομένου οτι η μπεμπα μ ηδη κοντευει τα 3700 δε θεωρώ οτι το να γεννησω ενα παιδι 4 κιλα και πανω ειναι οτι καλυτερο για εμενα.. Καποια αλλη μπορεί να το 

Εφτασε τόσο ε;;; Ναι να μην φτάσει 4 κιλά γτ είναι δύσκολο για πρώτη φορα.επισκληριδιο θα κανεις; 

On 17/10/2018 at 2:03 ΠΜ, stella92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Σε όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα νινακια σας!!!! Και με το καλό όσες έμειναν!!! Εμείς εδώ ξενυχταμε  Από την Πέμπτη έχουν ξεκινήσει οι κολικοί, ευτυχώς σήμερα όχι ακόμα, και ελπίζω να μην έχει και καθόλου σήμερα.. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες δίνεται συμπλήρωμα ποσό τρώει το μικρακι σας! Εμείς έχουμε μεικτή διατροφή δίνω πρώτα περίπου 40 λεπτά από μένα και μετά 60ml συμπλήρωμα. Αδειάζει όλο το μπουκαλι και έτσι μου είπε ο παιδίατρος να το κάνω 90ml τα οποία όμως αν τον αφήσω θα τα πιεί και αυτά.. Περιμένω να μου δώσουν ένα ηλεκτρονικό θηλαστρο για να δω περίπου πόσο βγάζω, γτ φοβάμαι μη το σκάσω το παιδάκι.

Καλημερα! Εμένα που είναι 5 μερων ,πίνει 60-70 ml μπουκάλι κ στήθος .Απλά από το στήθος να πίνει 10 ml γτ ακόμα δεν έχω παραγωγή. Με το θήλαστρο βγαζω Περιπου 30 κ απ τα 2. Αλλά να σου πω με το χέρι που τα πιεζω βγαζω Περισσότερο

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! Εμένα με πονάνε πάρα πολύ τα ράμματα από κάτω. Πείτε μου όσες γεννησατε μονες ,έχετε ενόχληση; Σήμερα είμαι χειροτερα. Δεν μπορώ να το αντέξω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Καλά είναι,Γενικά μου λένε ότι Είναι ήσυχο. Περιμένουμε να τελειώσει την Παρασκευή την αντιβίωση για να το πάρουμε Γτ μετα μεσολαβεί σκ κ θα μας το δώσουν Δευτέρα..

Εφτασε τόσο ε;;; Ναι να μην φτάσει 4 κιλά γτ είναι δύσκολο για πρώτη φορα.επισκληριδιο θα κανεις; 

Καλημερα! Εμένα που είναι 5 μερων ,πίνει 60-70 ml μπουκάλι κ στήθος .Απλά από το στήθος να πίνει 10 ml γτ ακόμα δεν έχω παραγωγή. Με το θήλαστρο βγαζω Περιπου 30 κ απ τα 2. Αλλά να σου πω με το χέρι που τα πιεζω βγαζω Περισσότερ

Καλημερα! Ναι εκει το υπολογισαμε σ υπερηχο! Τωρα αυτό παιζει πανω κατω γτ υπάρχει αποκλιση σχεδόν μισο κιλο... Οχι θα ξεκινησω χωρίς επισκληριδιο και θα δω σ πορεία... 

Το θηλαστρο δεν ειναι ενδικτικο της παραγωγης μας... Μπορει να βγαζεις πχ 10μλ και το μωρο να πινει 100,αφου με το αντανακλαστικο του θηλασμου παράγεται περισσότερο! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημερα! Ναι εκει το υπολογισαμε σ υπερηχο! Τωρα αυτό παιζει πανω κατω γτ υπάρχει αποκλιση σχεδόν μισο κιλο... Οχι θα ξεκινησω χωρίς επισκληριδιο και θα δω σ πορεία... 

Το θηλαστρο δεν ειναι ενδικτικο της παραγωγης μας... Μπορει να βγαζεις πχ 10μλ και το μωρο να πινει 100,αφου με το αντανακλαστικο του θηλασμου παράγεται περισσότερο! 

Ανεμώνη καλύτερα να ξεκινήσεις χωρίς επισκληριδιο αφού εσύ έχεις περάσει και πολλά πονακια που μας είπες εχθές δεν θα καταλαβεις τιποτα. Και εγώ έτσι ξεκινησα πολύ λίγο μου βάλανε πιο μετά όχι από την αρχη


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...