Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , ada32 είπε:

Θα τον πάρω ένα τηλ να δω τι θα μου πει.σε 40 μέρες Μου είπε να με δει

Σε 40 μέρες Μου είπε.. Αλλά θα τον πάρω τηλ αν κ ήδη με τις τενα νιώθω καλύτερα

Καλύτερα παρτον τηλ και βλεπεις

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου καλησπερα.. Χθες περάσαμε δύσκολη μέρα πρηστηκε η κοιλιά μου κ πονουσα απίστευτα πολύ δεν είχα αέρια (συγνώμη) η παυσίπονη δεν με έπιασε καλά πονουσα όλο το βράδυ απίστευτα πολύ.. Τελικά την πρώτη μέρα το πήρα πολύ χαλαρά αλλά την επόμενη κατάλαβα τι σημαίνει καισαρική.. Χθες υπέφερα από τους πόνος δεν μπορούσα να κατσω καθιστή δυσκολεύτηκα και δυσκολεύομαι ακόμα με τον θηλασμο η μικρή μου δεν τρώει καλά και αναγκάστηκα της δίνουν οι μαίες και συμπλήρωμα.. Με βοηθάνε κιόλας πάρα πολύ στ να με μαθαίνουν πως να το μάθω τον θηλασμο δύσκολο κομμάτι κορίτσια σήμερα πήρα και την κρέμα της medela γτ το στήθος μου πονάει πολύ αλλά σιγά σιγά θα το βρούμε απλά ενώ η κρέμα λέει ότι δεν θέλει ξέβγαλμα δεν μπορώ να μην την ξεβγαλω φοβαμαο.. Θα διαβάσω τα νέα σας να δω τι άλλο έχουμε από γεννητούρια... Επίσης ήθελα να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για τις ευχές σας... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. Χθες περάσαμε δύσκολη μέρα πρηστηκε η κοιλιά μου κ πονουσα απίστευτα πολύ δεν είχα αέρια (συγνώμη) η παυσίπονη δεν με έπιασε καλά πονουσα όλο το βράδυ απίστευτα πολύ.. Τελικά την πρώτη μέρα το πήρα πολύ χαλαρά αλλά την επόμενη κατάλαβα τι σημαίνει καισαρική.. Χθες υπέφερα από τους πόνος δεν μπορούσα να κατσω καθιστή δυσκολεύτηκα και δυσκολεύομαι ακόμα με τον θηλασμο η μικρή μου δεν τρώει καλά και αναγκάστηκα της δίνουν οι μαίες και συμπλήρωμα.. Με βοηθάνε κιόλας πάρα πολύ στ να με μαθαίνουν πως να το μάθω τον θηλασμο δύσκολο κομμάτι κορίτσια σήμερα πήρα και την κρέμα της medela γτ το στήθος μου πονάει πολύ αλλά σιγά σιγά θα το βρούμε απλά ενώ η κρέμα λέει ότι δεν θέλει ξέβγαλμα δεν μπορώ να μην την ξεβγαλω φοβαμαο.. Θα διαβάσω τα νέα σας να δω τι άλλο έχουμε από γεννητούρια... 

Δεν πειράζει το μωρό μην φοβάσε εγώ την άφηνα. Να την βάζεις γιατί θα έχεις πολύ πόνο. Σιγά σιγά θα το βρεις με το θηλασμό. Οι μαιες είναι καλές θα σου δείξουν πολλά πραγματα


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Θα τον πάρω ένα τηλ να δω τι θα μου πει.σε 40 μέρες Μου είπε να με δει

Σε 40 μέρες Μου είπε.. Αλλά θα τον πάρω τηλ αν κ ήδη με τις τενα νιώθω καλύτερα

Νεράκι τοπικά κάθε φορά που πηγαινεις τουαλέτα..

@bella29 εμενα με βολεψαν τα βρακάκια μιας χρήσης για τις μέρες που ήμουν στο νοσοκομείο..

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. Χθες περάσαμε δύσκολη μέρα πρηστηκε η κοιλιά μου κ πονουσα απίστευτα πολύ δεν είχα αέρια (συγνώμη) η παυσίπονη δεν με έπιασε καλά πονουσα όλο το βράδυ απίστευτα πολύ.. Τελικά την πρώτη μέρα το πήρα πολύ χαλαρά αλλά την επόμενη κατάλαβα τι σημαίνει καισαρική.. Χθες υπέφερα από τους πόνος δεν μπορούσα να κατσω καθιστή δυσκολεύτηκα και δυσκολεύομαι ακόμα με τον θηλασμο η μικρή μου δεν τρώει καλά και αναγκάστηκα της δίνουν οι μαίες και συμπλήρωμα.. Με βοηθάνε κιόλας πάρα πολύ στ να με μαθαίνουν πως να το μάθω τον θηλασμο δύσκολο κομμάτι κορίτσια σήμερα πήρα και την κρέμα της medela γτ το στήθος μου πονάει πολύ αλλά σιγά σιγά θα το βρούμε απλά ενώ η κρέμα λέει ότι δεν θέλει ξέβγαλμα δεν μπορώ να μην την ξεβγαλω φοβαμαο.. Θα διαβάσω τα νέα σας να δω τι άλλο έχουμε από γεννητούρια... Επίσης ήθελα να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για τις ευχές σας... 

Θα περάσει ο πόνος.. Είναι θέμα ημερών.. Λίγο υπομονή θα κάνεις. Όσο για το μωρό μην ανησυχείς ,θα το θηλασεις μόλις είσαι Καλύτερα.κ εγώ δίνω στήθος τώρα κ μετά ξένο γτ αλλιώς θα φάει κ εμένα!!

3 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Νεράκι τοπικά κάθε φορά που πηγαινεις τουαλέτα..

@bella29 εμενα με βολεψαν τα βρακάκια μιας χρήσης για τις μέρες που ήμουν στο νοσοκομείο..

Αυτο θα κανω κ βλεπουμε..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Που είστε όλες; τι κάνετε;γέννησε καμία ;

Τελικά την πάτησα από μόνη μου με τα ράμματα!!!! Επρεπε να ξυριστω!!!Γενικά έχω Πολλες τρίχες εκεί κάτω κ αργιες ,είχα ξυριστει παρασκευη βραδυ αλλα Μέχρι Τετάρτη  είχαν βγει για τα καλά κ μου τρυπουσαν την πληγη.. Χαχαχα απίστευτο!!!!!όποτε έχετε το νου σας όσες γεννησετε με φυσιολ. Τοκετό

Γτ Εγώ 2 μέρες πραγματικά υπέφερα...

Κ το άλλο το κουλό Που έκανα στο ν τοκετό. Επειδή όταν εσπρωχνα δεν πονούσα,Εγώ εσπρωχνα Κανένα μισάωρο συνέχεια ,κ στην Ουσια έκανα κοιλιακούς!(κ ομως) .κ όταν με έραβε κ με καθάριζε Εγώ αντί να ξαπλώσω ,ήμουν πιο όρθια για να βλέπω.. Έτσι μετά με πονουσε η κοιλια στα πλαγια..

Αυτά τα νέα μου,περιμένω να πάρω τον μπεμπη σπίτι κ να ξεκινήσουμε με τον θηλασμό γτ με το θηλαστρο βγάζω Μόνο 40 ml στο 3ωρο .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Που είστε όλες; τι κάνετε;γέννησε καμία ;

Τελικά την πάτησα από μόνη μου με τα ράμματα!!!! Επρεπε να ξυριστω!!!Γενικά έχω Πολλες τρίχες εκεί κάτω κ αργιες ,είχα ξυριστει παρασκευη βραδυ αλλα Μέχρι Τετάρτη  είχαν βγει για τα καλά κ μου τρυπουσαν την πληγη.. Χαχαχα απίστευτο!!!!!όποτε έχετε το νου σας όσες γεννησετε με φυσιολ. Τοκετό

Γτ Εγώ 2 μέρες πραγματικά υπέφερα...

Κ το άλλο το κουλό Που έκανα στο ν τοκετό. Επειδή όταν εσπρωχνα δεν πονούσα,Εγώ εσπρωχνα Κανένα μισάωρο συνέχεια ,κ στην Ουσια έκανα κοιλιακούς!(κ ομως) .κ όταν με έραβε κ με καθάριζε Εγώ αντί να ξαπλώσω ,ήμουν πιο όρθια για να βλέπω.. Έτσι μετά με πονουσε η κοιλια στα πλαγια..

Αυτά τα νέα μου,περιμένω να πάρω τον μπεμπη σπίτι κ να ξεκινήσουμε με τον θηλασμό γτ με το θηλαστρο βγάζω Μόνο 40 ml στο 3ωρο .

Καλημέρα κορίτσι μου!! αντε με το καλό να πάρεις το μπεμπακι σπίτι!! δλδ να προσέχουμε στο ξύρισμα μετά ε;

ερώτηση: μόλις γύρισα από περπατημα.  ένιωθα μια ροή στο δρόμο και τώρα που πήγα τουαλέτα ήταν αρκετά βρεγμένο το σερβιετακι.  βέβαια δεν ξέρω αν ήταν γτ ήθελα να πάω τουαλέτα η μήπως είναι τα νερά;;;; πως το καταλαβαίνεις;;;;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε?η ανεμώνη γέννησε λογικά? άντε να παίρνουμε σειρά μια μια.διαβάζω τις εμπειρίες σας κ φοβάμαι να πω την αλήθεια. προφανώς κ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά όσο σκέφτομαι τι με περιμένει πάνω κάτω, τρομάζω από τη μια και ανυπομονώ από την άλλη!!!κουράγιο στις νέες μανούλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε?η ανεμώνη γέννησε λογικά? άντε να παίρνουμε σειρά μια μια.διαβάζω τις εμπειρίες σας κ φοβάμαι να πω την αλήθεια. προφανώς κ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά όσο σκέφτομαι τι με περιμένει πάνω κάτω, τρομάζω από τη μια και ανυπομονώ από την άλλη!!!κουράγιο στις νέες μανούλες!!!!!

αχ κ γω έτσι! Ανυπομονώ και φοβάμαι ταυτόχρονα!! και τώρα γύρισα από βόλτα και δεν ξέρω τί υγρά είναι αυτά στο σερβιετακι κ έχω κατά αγχωθεί!! έβαλα άλλο και περιμένω να δω την εξέλιξη! λες να σπάσαν τα νερά και να μη το κατάλαβα;;;;;;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! αντε με το καλό να πάρεις το μπεμπακι σπίτι!! δλδ να προσέχουμε στο ξύρισμα μετά ε;

ερώτηση: μόλις γύρισα από περπατημα.  ένιωθα μια ροή στο δρόμο και τώρα που πήγα τουαλέτα ήταν αρκετά βρεγμένο το σερβιετακι.  βέβαια δεν ξέρω αν ήταν γτ ήθελα να πάω τουαλέτα η μήπως είναι τα νερά;;;; πως το καταλαβαίνεις;;;;

Εγώ στην θέση σου θα περίμενα να δω αν θα τρέξουν άλλα υγρά. Μπορεί η ποσότητα να είναι κ μικρή, Μπορεί να είναι κ 1,5 λίτρο λένε.

Just now, bella32 είπε:

αχ κ γω έτσι! Ανυπομονώ και φοβάμαι ταυτόχρονα!! και τώρα γύρισα από βόλτα και δεν ξέρω τί υγρά είναι αυτά στο σερβιετακι κ έχω κατά αγχωθεί!! έβαλα άλλο και περιμένω να δω την εξέλιξη! λες να σπάσαν τα νερά και να μη το κατάλαβα;;;;;;

νομίζω θα  καταλάβουμε αν σπάσουν τα νερά!!Δεν είναι τόσο συχνό φαινόμενο όσο νομίζουμε από τις ταινίες πάντως. 2 στις 10 γυναίκες το παθαίνουν.

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! αντε με το καλό να πάρεις το μπεμπακι σπίτι!! δλδ να προσέχουμε στο ξύρισμα μετά ε;

ερώτηση: μόλις γύρισα από περπατημα.  ένιωθα μια ροή στο δρόμο και τώρα που πήγα τουαλέτα ήταν αρκετά βρεγμένο το σερβιετακι.  βέβαια δεν ξέρω αν ήταν γτ ήθελα να πάω τουαλέτα η μήπως είναι τα νερά;;;; πως το καταλαβαίνεις;;;;

Θα τρέχει συνέχεια σαν να κατουργιεσαι θα σκουπιζεσαι και θα είσαι πάλι μούσκεμα. Αν ειναι τα νερά θα δεις και καφέ και λίγο αίμα  και θα μυρίζει και κάπως. Εγώ όταν μου έσπασαν είχα κάνει 8 Χιλιόμετρα γύρισα σπίτι μια χαρά φτερνιζομαι και μου έφυγαν υγρά λέω κατουριθηκα αλλά ήταν τα νερά και μετά σιγά σιγά ετρεχαν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

η μαμά μου πάντως όταν της έσπασαν τα νερά, ένιωσε μια πολύ μεγάλη κλωτσιά προς τα κάτω κ ξαφνικά άρχισαν να τρέχουν σαν ούρα κ δεν μπορούσε να τα κρατήσει.

η @irinikavala τι να κάνει ρε κορίτσια? έχει πολύ πολύ καιρό να μας γράψει κ σίγουρα θα έχει γεννήσει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ήταν λάθος συναγερμός κορίτσια.  γτ τωρα είναι στεγνό το σερβιετακι.. θα το παρακολουθώ.  πάντως δεν νιώθω πόνους ακόμη, αν και μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις και τα 2 συμπτώματα μαζί ( και σπάσιμο νερών και πόνοι)


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

μάλλον ήταν λάθος συναγερμός κορίτσια.  γτ τωρα είναι στεγνό το σερβιετακι.. θα το παρακολουθώ.  πάντως δεν νιώθω πόνους ακόμη, αν και μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις και τα 2 συμπτώματα μαζί ( και σπάσιμο νερών και πόνοι)

Και εμένα μετά από λίγη ώρα έτρεχε μην φανταστείς πλημμύρα σιγά σιγά. Εγώ πόνους δεν είχα καθόλου μην ανχωνεσε πάντως ψυχραιμία θέλει τίποτα άλλο και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! αντε με το καλό να πάρεις το μπεμπακι σπίτι!! δλδ να προσέχουμε στο ξύρισμα μετά ε;

ερώτηση: μόλις γύρισα από περπατημα.  ένιωθα μια ροή στο δρόμο και τώρα που πήγα τουαλέτα ήταν αρκετά βρεγμένο το σερβιετακι.  βέβαια δεν ξέρω αν ήταν γτ ήθελα να πάω τουαλέτα η μήπως είναι τα νερά;;;; πως το καταλαβαίνεις;;;;

Ευχαριστώ πολύ!! Αχ δεν ξέρω γτ εμένα δεν μου έσπασαν τα νερά Μονα τους . αλλά όταν μου τα έσπασε η γιατρος αισθάνθηκα σαν να κάτουρησα αρκετή ποσότητα αλλά ήταν ζεστά.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...