Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

μάλλον ήταν λάθος συναγερμός κορίτσια.  γτ τωρα είναι στεγνό το σερβιετακι.. θα το παρακολουθώ.  πάντως δεν νιώθω πόνους ακόμη, αν και μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις και τα 2 συμπτώματα μαζί ( και σπάσιμο νερών και πόνοι)

Ναι, δεν είναι απαραίτητο να εμφανιστούν κ τα δύο μαζί. βασικά είναι προτιμότερο να σε πιάσουν πόνοι από το να σου σπάσουν τα νερά, έτσι μου έχει πει η μαία. κ το ιδανικό είναι να έχεις πόνους μέρες πριν γεννήσεις. κάθε μέρα υποφέρτους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι, δεν είναι απαραίτητο να εμφανιστούν κ τα δύο μαζί. βασικά είναι προτιμότερο να σε πιάσουν πόνοι από το να σου σπάσουν τα νερά, έτσι μου έχει πει η μαία. κ το ιδανικό είναι να έχεις πόνους μέρες πριν γεννήσεις. κάθε μέρα υποφέρτους.

Συμφωνώ μαζί σου γιατί εμένα σπάσανε τα νερά πόνους καθόλου και μου έβαλαν. Καλύτερα οι πόνοι να είναι κάθε μέρα παρά οι τεχνίτη που σου βάζουν. 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Συμφωνώ μαζί σου γιατί εμένα σπάσανε τα νερά πόνους καθόλου και μου έβαλαν. Καλύτερα οι πόνοι να είναι κάθε μέρα παρά οι τεχνίτη που σου βάζουν. 

Εσύ έκανες επισκληριδιο? Εγώ σκέφτομαι να μην κάνω αν όλα πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Εσύ έκανες επισκληριδιο? Εγώ σκέφτομαι να μην κάνω αν όλα πάνε καλά...

Ολόκληρη ιστορία με την επισκληριδιο. δεν είχα πόνους καθόλου και μου έβαλαν τεχνικούς και ποναγα και λέω στο γιατρό κάνεμου αλλά μετά μου έκανε παρενεργεια. Να σου πω την αλήθεια εγώ ήταν σαν να μην έκανα. γιατί μου βαλαν μόνο λίγο στην αρχή και μετά πάλι οχι. Εσύ Θα το δεις. εγώ άμα με το καλό ξανά μείνω έγκυος δεν νομίζω και ξανά κάνω γιατί ο πόνος τελικά υποφερωταν. 

 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ολόκληρη ιστορία με την επισκληριδιο. δεν είχα πόνους καθόλου και μου έβαλαν τεχνικούς και ποναγα και λέω στο γιατρό κάνεμου αλλά μετά μου έκανε παρενεργεια. Να σου πω την αλήθεια εγώ ήταν σαν να μην έκανα. γιατί μου βαλαν μόνο λίγο στην αρχή και μετά πάλι οχι. Εσύ Θα το δεις. εγώ άμα με το καλό ξανά μείνω έγκυος δεν νομίζω και ξανά κάνω γιατί ο πόνος τελικά υποφερωταν. 

 

 

Μου δίνεις κουράγιο!!Δεν θέλω να κάνω με τίποτα, ελπίζω να αντέξω γιατί τόσα ακούω!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει η ώρα για την δεύτερη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Ασία είπε:

Μου δίνεις κουράγιο!!Δεν θέλω να κάνω με τίποτα, ελπίζω να αντέξω γιατί τόσα ακούω!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει η ώρα για την δεύτερη εγκυμοσύνη.

Ευχαριστώ πολύ! Εσύ θα το κρίνεις εκείνη την ώρα μην πάρεις βιάστηκες αποφάσεις άμα πονέσεις και  λιγάκι . Δεν είναι τίποτα για λίγο θα είναι, όλα θα τελειώσουν γρήγορα και θα έχεις το μωράκι στη αγκαλιά σου!και δεν θα θυμάσε τίποτα μετά ούτε πόνο ούτε τίποτα. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Ολόκληρη ιστορία με την επισκληριδιο. δεν είχα πόνους καθόλου και μου έβαλαν τεχνικούς και ποναγα και λέω στο γιατρό κάνεμου αλλά μετά μου έκανε παρενεργεια. Να σου πω την αλήθεια εγώ ήταν σαν να μην έκανα. γιατί μου βαλαν μόνο λίγο στην αρχή και μετά πάλι οχι. Εσύ Θα το δεις. εγώ άμα με το καλό ξανά μείνω έγκυος δεν νομίζω και ξανά κάνω γιατί ο πόνος τελικά υποφερωταν. 

 

 

Τι παρενέργεια σου έκανε η επισκληριδιος;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Τι παρενέργεια σου έκανε η επισκληριδιος;

Έπεσαν οι σφηγμοι μου και του μωρού. Σου δείχνουν χαρτί να υπογράψεις και στα λένε αυτά πριν τι κανεις


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Έπεσαν οι σφηγμοι μου και του μωρού. Σου δείχνουν χαρτί να υπογράψεις και στα λένε αυτά πριν τι κανεις.

Και να φανταστώ ότι υπάρχει  κίνδυνος καισαρικής μετα; Και μέσα στον πόνο σου πρέπει να αποφασίσεις... Πάλι καλά που διαβάζω κάποια πράγματα εδώ μέσα και θα είμαι πιο καλά προετοιμασμένη..


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2018 at 2:00 ΜΜ, Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... περναμε ακομα δυσκολα.. νοσηλευτικαμε 2 μερες εκανε το μωρο αλλεργια στο γαλα.. μεγαλο σοκ... 

Ποιες μας εχουν μείνει για γεννα;;;;; 

Καλησπερα κοριτσι μου να σου ζησει το μωρακι σου!!!μπορεις να μου πεις τι συμπτωματα εκανε κ το καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Και να φανταστώ ότι υπάρχει  κίνδυνος καισαρικής μετα; Και μέσα στον πόνο σου πρέπει να αποφασίσεις... Πάλι καλά που διαβάζω κάποια πράγματα εδώ μέσα και θα είμαι πιο καλά προετοιμασμένη..

Φυσικά υπάρχει κίνδυνος καισαρικης. Και εγώ προς τα εκεί πήγαινα αλλά ο γιατρός μου με καθησυχασε με ηρέμησε και όλα πήγαν καλά. Αν εμπιστευεσαι το γιατρό σου μην φοβάσε τίποτα. Έκανε μεγάλη προσπάθεια να μην μου κάνει καισαρική και έτσι γέννησα φυσιολογικά.ευτυχως

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Φυσικά υπάρχει κίνδυνος καισαρικης. Και εγώ προς τα εκεί πήγαινα αλλά ο γιατρός μου με καθησυχασε με ηρέμησε και όλα πήγαν καλά. Αν εμπιστευεσαι το γιατρό σου μην φοβάσε τίποτα. Έκανε μεγάλη προσπάθεια να μην μου κάνει καισαρική και έτσι γέννησα φυσιολογικά.ευτυχως

ωχ αλήθεια; κγω δεν είχα ιδέα ότι έχει παρενέργειες η επισκληρηδιος, πέρα του ότι μπορεί να καθυστερήσει τη διαδικασία... πρέπει να τον ρωτήσω  να μάθω περισσότερα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , bella32 είπε:

ωχ αλήθεια; κγω δεν είχα ιδέα ότι έχει παρενέργειες η επισκληρηδιος, πέρα του ότι μπορεί να καθυστερήσει τη διαδικασία... πρέπει να τον ρωτήσω  να μάθω περισσότερα..

Ούτε εγώ το ήξερα δεν είχα ρωτήσει και καμια κοπέλα. Ούτε το γιατρό. Ρωτατον να δούμε τι θα σου πει. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Η ανεμονη γέννησε απ'ότι βλέπω, άντε να μας πει τα νέα της. Εμείς με το μπεμπακο είμαστε μια χαρά. Τώρα είναι 17 ημερών, είναι πολύ καλός λες και δεν υπάρχει παιδί στο σπίτι. Με το θηλασμό δε τα καταφέραμε μου κατέστρεψε τις θηλές (έφτασα σε σημείο να μη μπορώ να αισθάνομαι τη μπλούζα πάνω μου, να μη μπορώ να τον πάρω αγκαλιά). Πίνει μια φορά την ημέρα από μένα και τις υπόλοιπες συμπλήρωμα. Ξεκινήσαμε με 60ml το αυξήσαμε σε 90ml( μας είπε ο παιδίατρος πως αν στραγγίζει το μπουκάλι και παραπονιέται να αυξήσουμε 30ml.) Δύο μέρες τώρα όμως έτρωγε κ μετά γκρινιαζε ασταμάτητα, στραγγιζε και τα 90ml. Χθές λοιπόν το αυξήσαμε σε 120ml και το μωρό ηρέμησε. Όσες δε θηλάζετε πόσο πίνουν τα δικά σας; Φοβάμαι μη σκάσει το παιδάκι, αν και στο κουτί απ'το γάλα τόσο γράφει στην 3 εβδομάδα ότι τρώνε. Επίσης σταμάτησαν οι κολικοί το βράδυ, πιπίλα δε βάζουμε γτ επειδή θήλαζα ο παιδίατρος μας είπε μετά τις 40 ημέρες, τώρα όμως σκέφτομαι όταν το παιδί είναι απαρηγόρητο πχ από κολικούς να του δίνω, ποια είναι η γνώμη σας;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρααα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Η ανεμονη γέννησε απ'ότι βλέπω, άντε να μας πει τα νέα της. Εμείς με το μπεμπακο είμαστε μια χαρά. Τώρα είναι 17 ημερών, είναι πολύ καλός λες και δεν υπάρχει παιδί στο σπίτι. Με το θηλασμό δε τα καταφέραμε μου κατέστρεψε τις θηλές (έφτασα σε σημείο να μη μπορώ να αισθάνομαι τη μπλούζα πάνω μου, να μη μπορώ να τον πάρω αγκαλιά). Πίνει μια φορά την ημέρα από μένα και τις υπόλοιπες συμπλήρωμα. Ξεκινήσαμε με 60ml το αυξήσαμε σε 90ml( μας είπε ο παιδίατρος πως αν στραγγίζει το μπουκάλι και παραπονιέται να αυξήσουμε 30ml.) Δύο μέρες τώρα όμως έτρωγε κ μετά γκρινιαζε ασταμάτητα, στραγγιζε και τα 90ml. Χθές λοιπόν το αυξήσαμε σε 120ml και το μωρό ηρέμησε. Όσες δε θηλάζετε πόσο πίνουν τα δικά σας; Φοβάμαι μη σκάσει το παιδάκι, αν και στο κουτί απ'το γάλα τόσο γράφει στην 3 εβδομάδα ότι τρώνε. Επίσης σταμάτησαν οι κολικοί το βράδυ, πιπίλα δε βάζουμε γτ επειδή θήλαζα ο παιδίατρος μας είπε μετά τις 40 ημέρες, τώρα όμως σκέφτομαι όταν το παιδί είναι απαρηγόρητο πχ από κολικούς να του δίνω, ποια είναι η γνώμη σας;;

Καλημέρα! Κ εγώ αναρωτιέμαι.. Γτ το μωρό έπινε 60 -70 κ στήθος κ τώρα Του το έκανα 90 Γτ δεν χόρταινε κ στήθος . Κ ειναι μόλις 7 μερών, φοβάμαι μη το σκάσω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...