Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ.

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ.

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ.

36Maria_ath       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2750γρ.

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο

@Anastasia05 που είσαι εσύ? Όλα καλά? γέννησες?

@bella32 όπως φαίνεται δύο μας μείναμε με φουσκωτες κοιλιές!! χαχα πιστεύω θα με προλάβεις κ θα είμαι η τελευταία του μήνα :grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Είσαι 38 ακριβώς σήμερα η κάνω λάθος??πάντως κράτησες αρκετά μπορώ να πω με μικρό τράχηλο.Δεν έχεις νιώσει συσπάσεις καθόλου? ξέρεις πως είναι η αίσθηση?

Καλημέρα @Ασία μου!! ούτε ο γιατρός μου δεν το πίστευε που φτάσαμε ως εδώ! μου έκοψε πριν 3 μέρες όλα τα φάρμακα και σηκώθηκα από το κρεββάτι.  πλέον περπατάω και χτες το βράδυ ένιωσα πονακια περιόδου, τα οποία μου είπε ότι είναι οι συσπάσεις, απλώς πρέπει να είναι περιοδικές.  το θετικό είναι ότι άρχισα να νιώθω όντως τα πονακια . εσυ έχεις συσπάσεις;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ.

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ.

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ.

36Maria_ath       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2750γρ.

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο

@Anastasia05 που είσαι εσύ? Όλα καλά? γέννησες?

@bella32 όπως φαίνεται δύο μας μείναμε με φουσκωτες κοιλιές!! χαχα πιστεύω θα με προλάβεις κ θα είμαι η τελευταία του μήνα :grin:

Όχι δε γέννησα ακόμη!!! Περιμένω μέχρι Πέμπτη!αλλιώς μπαίνω για πρόκληση. Έχω πονακια, ενοχλήσεις αλλά μάλλον έχει βολεύει το πουλάκι μου!

Οι τελευταίες μέρες δε παλεύονται, η υπομονή εξαντλείται!! 

Με το καλό όσες μείναμε κορίτσια, να συζητάμε κ εμείς για γάλατα και πανες!!!:x

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Όχι δε γέννησα ακόμη!!! Περιμένω μέχρι Πέμπτη!αλλιώς μπαίνω για πρόκληση. Έχω πονακια, ενοχλήσεις αλλά μάλλον έχει βολεύει το πουλάκι μου!

Οι τελευταίες μέρες δε παλεύονται, η υπομονή εξαντλείται!! 

Με το καλό όσες μείναμε κορίτσια, να συζητάμε κ εμείς για γάλατα και πανες!!!:x

άρα μείναμε οι τρεις μας μαζί με @Ασία; εμένα μου είπε για μέσα σε αυτή τη βδομάδα λογικά, κοντά στις 28 ίσως. γτ μετά θα βγει γίγαντας και ίσως με πάει καισαρική γτ είμαι πολύ petit.. ελπίζω να μη χρειαστεί...  έχεις πολλά πονακια; εγώ επίσης νιώθω και τραβήγματα.. ειδικά όταν τεντώνεται από τη μια άκρη στην άλλη νιώθω να μου κόβεται η ανάσα!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!! Δοξα το Θεό με αυτο το γαλα παμε καλα τωρα πρεπει να παρουμε κιλα... προσπαθούμε δεν του αρεσει κ πολυ το γαλα αλλα το παλεύουμε...

Μαρθα μ τι πάθατε;;; και εμεις ειχαμε μεγαλο θεμα με το γαλα... απο προσωπική εμπειρία θα σ πω αν εχει αλλεργία μην το ταλαιπωρεις δωσε απευθείας το ποιο ειδικο γαλα.. εμεις αλλαξαμε ενα σωρο γαλατα....

Καλησπέρα μανούλα Οκτωβρίου και εγώ.. Μάντη μου, το ίδιο θέμα αντιμετωπίζουμε κ εμείς.. Frisolac ac παίρνουμε τώρα χάλια γεύση.. Μάχη για να φάει έστω και λίγο.. Εσείς ποιο παίρνετε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , bella32 είπε:

άρα μείναμε οι τρεις μας μαζί με @Ασία; εμένα μου είπε για μέσα σε αυτή τη βδομάδα λογικά, κοντά στις 28 ίσως. γτ μετά θα βγει γίγαντας και ίσως με πάει καισαρική γτ είμαι πολύ petit.. ελπίζω να μη χρειαστεί...  έχεις πολλά πονακια; εγώ επίσης νιώθω και τραβήγματα.. ειδικά όταν τεντώνεται από τη μια άκρη στην άλλη νιώθω να μου κόβεται η ανάσα!!

Κορίτσια είμαι και εγω εδω, δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθω. Είμαι 38+4, έχω πονακια περίοδου εδω και μέρες και κάθε φορά ο καρδιοτοκογραφος δείχνει μικρές συσπάσεις αλλά ως εκεί. Είμαστε όλες στην αναμονή λοιπον :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Είσαι 38 ακριβώς σήμερα η κάνω λάθος??πάντως κράτησες αρκετά μπορώ να πω με μικρό τράχηλο.Δεν έχεις νιώσει συσπάσεις καθόλου? ξέρεις πως είναι η αίσθηση?

 

να σας ζήσει Μαρία μου!!να το καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!Καλή ανάρρωση αν κ σήμερα πρέπει να είσαι πολύ καλύτερα ε? καλούς θηλασμούς εύχομαι!!

η θεία μου είχε αυτό το θέμα, θηλάζε κ τα μικρά κοιμόταν κ σταματούσαν να τρώνε κ της είπε ο παιδίατρος να τα χαϊδεύει στο πόδι ώστε να μην τα πιάνει ο ύπνος κ να τρώνε.προσπάθησε το μήπως πιάσει κ σε σένα.

Ναι και εμένα μου το είπαν αλλά ρε συ οι μαίες το έκαναν με άτσαλο τρόπο εγώ το έκανα μαλακα και μου λένε έτσι όπως το κάνεις πιο πολύ την την κάνεις να κοιμηθεί πάρα να ξυπνήσει εγώ όμως δεν μπορώ να το κάνω έτσι δυνατά όπως αυτές την λυπάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

άρα μείναμε οι τρεις μας μαζί με @Ασία; εμένα μου είπε για μέσα σε αυτή τη βδομάδα λογικά, κοντά στις 28 ίσως. γτ μετά θα βγει γίγαντας και ίσως με πάει καισαρική γτ είμαι πολύ petit.. ελπίζω να μη χρειαστεί...  έχεις πολλά πονακια; εγώ επίσης νιώθω και τραβήγματα.. ειδικά όταν τεντώνεται από τη μια άκρη στην άλλη νιώθω να μου κόβεται η ανάσα!!

Είναι μόνιμα τα πονάκια από εχθές, χωρίς διακυμάνσεις.. και σήμερα λίγο παραπάνω η μέση. Είχα έναν έντονο πόνο πριν καμία ώρα , αλλά πέρασε κ δεν έχει γίνει κάτι παρόμοιο από τότε.

Το Σάββατο που με εξέτασε μου είπε πως ο τράχηλος ήταν σκληρός και πως οι πυελικοι μύες είναι αρκετά γυμνασμενοι κ ίσως αυτό με ζορισει λίγο..

Πόσο είναι το μωράκι σου?? Μέσα στην εβδομάδα γιατί?? Είδε τράχηλο? Σε ποια εβδομάδα είσαι?

1 hour ago, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια είμαι και εγω εδω, δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθω. Είμαι 38+4, έχω πονακια περίοδου εδω και μέρες και κάθε φορά ο καρδιοτοκογραφος δείχνει μικρές συσπάσεις αλλά ως εκεί. Είμαστε όλες στην αναμονή λοιπον :-)

Που είσαι εσύ βρε κορίτσι???? Κάθε πότε κάνεις καρδιοτοκογραφημα? Εξετάζει κ τράχηλο??

Στο πινακακι δεν είσαι!! Πες Πητ, φύλο μωρου και που γέννας αν θες για να σε βάλουμε!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Χθες ήταν η πρώτη μέρα στ σπίτι με την μικρή μας και μπορώ να πω ότι το άγχος ήταν απλά Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο  ο άντρας μου κοιμήθηκε μόνο 1 ώρα κ εγώ 3 γτ η μικρή μου μου αφήνει το περιθώριο τν 3 ωρών να κοιμηθώ.. Είναι πολύ καλή.. Κορίτσια εσείς που δίνεται συμπλήρωμα για ποιο λόγο το δίνεται εγώ έχω ακομα πολλές απορίες με τον θηλασμο και δεν ξέρω μήπως πρέπει κ εγώ να της δώσω.. Την Τετάρτη περιμένω παιδίατρο στ σπίτι να την δει κιόλας.. Η @anemoni1989 λογικά γέννησε έτσι? Υπομονή κορίτσια μου εσείς που περιμένετε ακόμα.. Εγώ τις τελευταίες μέρες αναμονής ένιωθα πολύ κουρασμένη.. Κ τώρα είμαι πολύ κουρασμένη αλλά είναι πολύ όμορφη αυτή η κούραση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Χθες ήταν η πρώτη μέρα στ σπίτι με την μικρή μας και μπορώ να πω ότι το άγχος ήταν απλά Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο  ο άντρας μου κοιμήθηκε μόνο 1 ώρα κ εγώ 3 γτ η μικρή μου μου αφήνει το περιθώριο τν 3 ωρών να κοιμηθώ.. Είναι πολύ καλή.. Κορίτσια εσείς που δίνεται συμπλήρωμα για ποιο λόγο το δίνεται εγώ έχω ακομα πολλές απορίες με τον θηλασμο και δεν ξέρω μήπως πρέπει κ εγώ να της δώσω.. Την Τετάρτη περιμένω παιδίατρο στ σπίτι να την δει κιόλας.. Η @anemoni1989 λογικά γέννησε έτσι? Υπομονή κορίτσια μου εσείς που περιμένετε ακόμα.. Εγώ τις τελευταίες μέρες αναμονής ένιωθα πολύ κουρασμένη.. Κ τώρα είμαι πολύ κουρασμένη αλλά είναι πολύ όμορφη αυτή η κούραση..

Αν έχεις facebook, κάνε αίτημα στην ομάδα "Αττική: εθελοντική ομάδα υποστήριξης θηλασμού" θα σου λυθούν πολλές απορίες αν διαβάσεις όλα τα αρχεία της ομάδας. Επίσης αν χρειαστείς βοήθεια μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Όταν κάνεις αίτηση για να μπεις στην ομάδα, να γράψεις ότι είσαι μαμά, θηλάζεις κ εχεις απορίες.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Είναι μόνιμα τα πονάκια από εχθές, χωρίς διακυμάνσεις.. και σήμερα λίγο παραπάνω η μέση. Είχα έναν έντονο πόνο πριν καμία ώρα , αλλά πέρασε κ δεν έχει γίνει κάτι παρόμοιο από τότε.

Το Σάββατο που με εξέτασε μου είπε πως ο τράχηλος ήταν σκληρός και πως οι πυελικοι μύες είναι αρκετά γυμνασμενοι κ ίσως αυτό με ζορισει λίγο..

Πόσο είναι το μωράκι σου?? Μέσα στην εβδομάδα γιατί?? Είδε τράχηλο? Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Που είσαι εσύ βρε κορίτσι???? Κάθε πότε κάνεις καρδιοτοκογραφημα? Εξετάζει κ τράχηλο??

Στο πινακακι δεν είσαι!! Πες Πητ, φύλο μωρου και που γέννας αν θες για να σε βάλουμε!!!

Σήμερα είμαι 38 ακριβώς! στις 37 το μωρό ήταν 3200 και το θεώρησε μεγάλο..λόγω ανεπάρκειας τραχήλου δεν μόυ τον εξέτασε, μάλλον για να μη τον ταλαιπωρήσει; δε ξέρω! γενικά ο δικός μου εξ αρχής μου έλεγε για φυσιολογικό.. τώρα δε ξέρω τι μπορεί να τον προβλημάτισε με τα κιλά του μωρού..θέλω να πιστεύω τώρα που ξεκίνησα περπάτημα θα ενεργοποιηθεί η διαδικασία..όσο να'ναι, τόσο καιρό ξάπλα και με μαγνησια και ορμόνες λογικό να μην είχα πονακια!!

@Elenaki5186 κγω όλη μέρα έχω το νου μου για πονακια!! ποτε έχεις ΠΗΤ εσυ; λογικά θα με βάλει από βδομάδα κ μένα για καρδιοτοκογραφημα..τη προηγούμενη φορά δεν είχε τπτ από συσπάσεις! τώρα νομίζω θα δείξει!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Foteinim είπε:

Καλησπέρα μανούλα Οκτωβρίου και εγώ.. Μάντη μου, το ίδιο θέμα αντιμετωπίζουμε κ εμείς.. Frisolac ac παίρνουμε τώρα χάλια γεύση.. Μάχη για να φάει έστω και λίγο.. Εσείς ποιο παίρνετε? 

Εμας μας πείραξε το frisolac ac και τωρα δινουμε neocate ειναι οτι ποιο ειδικό υπάρχει... 60 ευρο το κουτί ευτυχώς συνταγογραφητε... που να δεις ποσο χαλια ειναι το δικο μας!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμας μας πείραξε το frisolac ac και τωρα δινουμε neocate ειναι οτι ποιο ειδικό υπάρχει... 60 ευρο το κουτί ευτυχώς συνταγογραφητε... που να δεις ποσο χαλια ειναι το δικο μας!

Το πίνει εσένα? Εμένα δεν το θέλει καθόλου αύριο θα πάρουμε άλλο γάλα γιατί αυτό προκαλεί στη μικρή διάρροια 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!! Δοξα το Θεό με αυτο το γαλα παμε καλα τωρα πρεπει να παρουμε κιλα... προσπαθούμε δεν του αρεσει κ πολυ το γαλα αλλα το παλεύουμε...

Μαρθα μ τι πάθατε;;; και εμεις ειχαμε μεγαλο θεμα με το γαλα... απο προσωπική εμπειρία θα σ πω αν εχει αλλεργία μην το ταλαιπωρεις δωσε απευθείας το ποιο ειδικο γαλα.. εμεις αλλαξαμε ενα σωρο γαλατα....

Δυσκολεύεται νά μου κάνει κακά τώρα ή παιδίατρος μού έχει δώσει δυό δείγματα να δοκιμάσω αλλά είδη μέ τό πρώτο δέν βλέπω φώς αύριο θά πάω στό δεύτερο γάλα κάι κάτι μού λέει ότι στό τέλος θά πάρω τό ειδικό γάλα που από τί έχω ακούσει δεν τους αρέσει πολύ στά μωράκια μάς!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Δυσκολεύεται νά μου κάνει κακά τώρα ή παιδίατρος μού έχει δώσει δυό δείγματα να δοκιμάσω αλλά είδη μέ τό πρώτο δέν βλέπω φώς αύριο θά πάω στό δεύτερο γάλα κάι κάτι μού λέει ότι στό τέλος θά πάρω τό ειδικό γάλα που από τί έχω ακούσει δεν τους αρέσει πολύ στά μωράκια μάς!!! 

κοριτσαρα κ εμεις ειχαμε το ιδιο προβλημα φταινε τα γαλατα. τελικα αλλαξαμε γαλα κ τα εκανε στο τριτο γευμα. κ απο τοτε ειμαστε με ειδικο γαλα κ τα κανει.τοσο μικρα δεν ξεχωριζουν ευκολα διαφορα στη γευση στο γαλα εμενα το πινει το ιδιο καλα. εμεις πινουμε το sanilac  AR. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...