Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@anemoni1989 να σου ζήσει η κουκλίτσα σου, περιμένουμε νέα σας όποτε μπορέσεις!!

Εγώ κορίτσια θα είμαι η τελευταία, το βλέπω... Δεν περπατάω καθόλου! είμαι 39+3 κ περιμένω... Ο τράχηλος είναι μαλακός κ έχει εξαλειφθεί. τώρα περιμένουμε την διαστολή. Έχει να με δει ο γιατρός από κάτω δύο εβδομάδες οπότε ίσως από τότε να έχω έστω μια μικρή διαστολή.πονάκια κ συσπάσεις έχω αλλά δεν βλέπω εξελίξεις. οι υπόλοιπες που περιμένετε πως είστε? Επίσης τι χαρτιά χρειάζονται στο νοσοκομείο για το μωρό???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

@anemoni1989 να σου ζήσει η κουκλίτσα σου, περιμένουμε νέα σας όποτε μπορέσεις!!

Εγώ κορίτσια θα είμαι η τελευταία, το βλέπω... Δεν περπατάω καθόλου! είμαι 39+3 κ περιμένω... Ο τράχηλος είναι μαλακός κ έχει εξαλειφθεί. τώρα περιμένουμε την διαστολή. Έχει να με δει ο γιατρός από κάτω δύο εβδομάδες οπότε ίσως από τότε να έχω έστω μια μικρή διαστολή.πονάκια κ συσπάσεις έχω αλλά δεν βλέπω εξελίξεις. οι υπόλοιπες που περιμένετε πως είστε? Επίσης τι χαρτιά χρειάζονται στο νοσοκομείο για το μωρό???

Εγώ που γέννησα το Μαΐο μου είχε πει ο γιατρός να πάρω αυτα:Για το ληξιαρχείο χρειαζομαστε:αμκα, αφμ, αστυνομική ταυτοτητα(και τον δυο)ληξιαρχική πράξη γαμου, πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης. Για την εισαγωγη:βιβλιάριο υγείας, εξετάσεις κυησης στις οποίες θα ΠΕΡΙΕΧΟΝΤΑΙ HIV, HbsAg, HCV, VDRL, (RPR). 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εγώ που γέννησα το Μαΐο μου είχε πει ο γιατρός να πάρω αυτα:Για το ληξιαρχείο χρειαζομαστε:αμκα, αφμ, αστυνομική ταυτοτητα(και τον δυο)ληξιαρχική πράξη γαμου, πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης. Για την εισαγωγη:βιβλιάριο υγείας, εξετάσεις κυησης στις οποίες θα ΠΕΡΙΕΧΟΝΤΑΙ HIV, HbsAg, HCV, VDRL, (RPR). 

αυτές οι εξετάσεις είναι οι στάνταρ που γίνονται σε κάθε εγκυμοσύνη?. Θέλω να πω, είναι εξετάσεις που κάθε έγκυος κάνει στην αρχή?για να μην ψάχνω τώρα να δω αν τις έχω κάνει. αυτές χρειάζονται για την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο για γέννα??? αν δεν τις έχω δηλαδή? για το επίθετο του παιδιού δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί στο νοσοκομείο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

αυτές οι εξετάσεις είναι οι στάνταρ που γίνονται σε κάθε εγκυμοσύνη?. Θέλω να πω, είναι εξετάσεις που κάθε έγκυος κάνει στην αρχή?για να μην ψάχνω τώρα να δω αν τις έχω κάνει. αυτές χρειάζονται για την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο για γέννα??? αν δεν τις έχω δηλαδή? για το επίθετο του παιδιού δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί στο νοσοκομείο? 

Εγώ κλασικά πονάκια, καμία βόλτα κάνω, λίγες δουλίτσες σπίτι.. κ αναμονή!

Για το επίθετο, το καλυπτει η ληξιαρχική πράξη γάμου, γιατί γράφει πάνω κ το επώνυμο τέκνων. 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

αυτές οι εξετάσεις είναι οι στάνταρ που γίνονται σε κάθε εγκυμοσύνη?. Θέλω να πω, είναι εξετάσεις που κάθε έγκυος κάνει στην αρχή?για να μην ψάχνω τώρα να δω αν τις έχω κάνει. αυτές χρειάζονται για την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο για γέννα??? αν δεν τις έχω δηλαδή? για το επίθετο του παιδιού δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί στο νοσοκομείο? 

Ναι είναι κάποιες εξετάσεις που κάνεις στην αρχή. Εγώ στο αλεξάνδρας γέννησα μου τις ζήτησαν όταν πήγα να με ετοιμάσουν πριν μπω για γέννα. Αν δεν της έχεις κάνει στης κάνουν εκεί στη διπλανή μου της τις έκαναν εκεί. Για το επίθετο είναι αυτά για το ληξιαρχείο να δηλώσεις το μωρό. 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , Ασία είπε:

@anemoni1989 να σου ζήσει η κουκλίτσα σου, περιμένουμε νέα σας όποτε μπορέσεις!!

Εγώ κορίτσια θα είμαι η τελευταία, το βλέπω... Δεν περπατάω καθόλου! είμαι 39+3 κ περιμένω... Ο τράχηλος είναι μαλακός κ έχει εξαλειφθεί. τώρα περιμένουμε την διαστολή. Έχει να με δει ο γιατρός από κάτω δύο εβδομάδες οπότε ίσως από τότε να έχω έστω μια μικρή διαστολή.πονάκια κ συσπάσεις έχω αλλά δεν βλέπω εξελίξεις. οι υπόλοιπες που περιμένετε πως είστε? Επίσης τι χαρτιά χρειάζονται στο νοσοκομείο για το μωρό???

κγω για αυτά τα χαρτιά ξέρω, που σου είπαν και τα κορίτσια!! όσο για τις εξετάσεις εμένα που τις είχαν κάνει όλες στον προγεννητικο έλεγχο ( για hiv και ούτε θυμάμαι αλλά πόσα!!) 

αύριο έχω γιατρό να δω τι θα μου πει! ίσως μου δώσει τελική ημερομηνία! εν τω μεταξύ τραβάει από παντού η κοιλιά από το βάρος κ το περπάτημα μου φαίνεται βουνό!!! εσυ σίγουρα τις επόμενες μερες θα γεννήσεις!!! οπότε θα με προλάβεις!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ κλασικά πονάκια, καμία βόλτα κάνω, λίγες δουλίτσες σπίτι.. κ αναμονή!

Για το επίθετο, το καλυπτει η ληξιαρχική πράξη γάμου, γιατί γράφει πάνω κ το επώνυμο τέκνων. 

 

εσένα με ΠΗΤ 22/10 μέχρι πότε θα σε περιμένει ο γιατρός?θα το ανέφερες αλλά ξέχασα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , bella32 είπε:

κγω για αυτά τα χαρτιά ξέρω, που σου είπαν και τα κορίτσια!! όσο για τις εξετάσεις εμένα που τις είχαν κάνει όλες στον προγεννητικο έλεγχο ( για hiv και ούτε θυμάμαι αλλά πόσα!!) 

αύριο έχω γιατρό να δω τι θα μου πει! ίσως μου δώσει τελική ημερομηνία! εν τω μεταξύ τραβάει από παντού η κοιλιά από το βάρος κ το περπάτημα μου φαίνεται βουνό!!! εσυ σίγουρα τις επόμενες μερες θα γεννήσεις!!! οπότε θα με προλάβεις!!!

λογικά θα τις έχω κάνει κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω αν θα σε προλάβω.Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στα πονάκια μου πάντως, ούτε στις συσπάσεις. Και το μωρό κουνιέται όλο κ περισσότερο κ σε κάθε κίνηση νιώθω πως τεντώνει όλη την κοιλιά μου. έχω αγωνία να δω αν έχω διαστολή.Κατά μέσο όρο από ποια διαστολή κ πάνω πονάμε αρκετά??

Από υγρά πως είστε κορίτσια? ισχύει πως όταν πλησιάζει η μέρα έχουμε περισσότερα υγρά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ασία είπε:

λογικά θα τις έχω κάνει κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω αν θα σε προλάβω.Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στα πονάκια μου πάντως, ούτε στις συσπάσεις. Και το μωρό κουνιέται όλο κ περισσότερο κ σε κάθε κίνηση νιώθω πως τεντώνει όλη την κοιλιά μου. έχω αγωνία να δω αν έχω διαστολή.Κατά μέσο όρο από ποια διαστολή κ πάνω πονάμε αρκετά??

Από υγρά πως είστε κορίτσια? ισχύει πως όταν πλησιάζει η μέρα έχουμε περισσότερα υγρά?

Αυτό το τεντωμα που λες σε όλη την κοιλιά εγώ νόμιζα ότι ήταν συσπάσεις...και χτες στην εξέταση την ώρα που έγινε βλέπω συσπάσεις 10 !! τέρμα χαμηλά δλδ! νόμιζα οτι έτσι όπως τεντώνει το μωρό θα γίνεται και καμία σύσπαση!!! κγω έχω ακούσει αυτό για τα υγρά! θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό ν μ πει!παντως θυμάμαι από κορίτσια που πλέον γέννησαν στην ομάδα μας, έλεγαν ότι έβλεπαν τα υγρά και νόμιζαν ότι είχαν σπάσει νερά! οπότε μαλλον θα είναι αυξημένα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

εσένα με ΠΗΤ 22/10 μέχρι πότε θα σε περιμένει ο γιατρός?θα το ανέφερες αλλά ξέχασα...

Μπαίνω Πέμπτη βράδυ για πρόκληση, αν δεν κάνει κίνηση ο μπέμπης μέχρι τότε!!

Εγώ από υγρά σε όλη την εγκυμοσύνη το ίδιο, λίγα κ καθόλου ενοχλητικα. Εσύ πότε πας γιατρό? Η @bella32 θα μας πει αύριο τα νέα της!

@Alex. Arap εγώ Πητ είχα χθες!!! Χαχαχαχα!! Κ πίστευα ότι θα βγει νωρίτερα.Δεν περισσεύει αλλη υπομονή!!! :-P 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εγώ κλασικά πονάκια, καμία βόλτα κάνω, λίγες δουλίτσες σπίτι.. κ αναμονή!

Για το επίθετο, το καλυπτει η ληξιαρχική πράξη γάμου, γιατί γράφει πάνω κ το επώνυμο τέκνων. 

 

Αφού έχεις δυνάμεις και για δουλίτσες στο σπίτι μπράβο!!! εμένα με κουράζουν και οι βόλτες, που περίμενα πως κ πως ! χαχαχ


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους άπο κάτω στά ράμματα και έβγαζα από τι θυμάστε υγρά διάφανα μέ πολύ βρώμα, εχθές δέν άντεξα πήγα τό πρωι στο γιατρό στό νοσοκομείο όπου είχα πρήξιμο απο κάτω καί μέ τό που τό άνοιξε βρώμα σέ όλο το ιατρείο είχα πάθει μόλυνση καί μού έδωσε αντιβίωση και ένα σαπούνι νά κάνω πλύσης πραγματικά εχώ φάει μούτζα δέν γίνετε αλλιώς μιά ό πλακούντας και τώρα ή μόλυνση εύχομαι νά τελειώσουν όλα έδω καί από εδώ και πέρα να είμαι καλά γιατί έχω πέσει πολύ ψυχολογικά μέ όλα αυτά. 

@anemoni1989  να σου ζήσει αγάπη μου τό μωράκι σού νά είναι γέρο καί καλότυχο!!!! 

Με έναν πόνο και γερά μωράκια στά κορίτσια πού περιμένουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

Κοριτσάκι μου νά σού ζήσει ή κούκλα σου νά είναι γερή και τυχερή στή ζωή τής!!! Δέν πειράζει πού έκανες καισαρική το θέμα είναι οτί είσαστε γερές και οί δύο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...