Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Elle12 είπε:

      Τα ουλτροτζεσταν δεν εχουν καμια σχεση. Δεν εχουν καμια αποδεδειγμενη δραση, τα δινουν εντελως προληπτικα και επειδη εχει παρατηρηθει μια καποια ελαχιστη δραση στις συσπασεις, στο εξωτερικο δε το δινουν καν (ουτε ο γιατρος μου). Οποτε δεν εκανες κατι λαθος μη το σκεφτεσαι αυτο. Δεν ειναι αποβολη ειναι βιοχημικη. Συναντηθηκαν ωαριο με σπερματοζωαριο αρχισαν να διχοτομουνται αλλα δεν εγιναν εμβρυο. Οποτε δεν ειναι παλλινδρομη ειναι βιοχημικη.. 

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πριν καμιά ώρα τάισα και εγώ το μπεμπακο και σιγά σιγά θα ξεκινήσω το σημαζεμα! Και εγώ έχω κόκκινες χαμηλά στην κοιλιά. Θα δοκιμάσω μια κρέμα από μια κοπέλα στο fb που έχω δει ότι κάνει θαύματα. Ο μπεμπακος σήμερα είναι 29 ημερών και έχει πάρει ήδη περίπου 1.200. Εσείς πως τα πάτε; Εμένα τα ράμματα ήταν εσωτερικά δεν ένιωθα τπτ αλλά κάποια στιγμή είχα ερεθισμό από την σερβιετα και χρειάστηκα αλλοιφη.

Καλημέρα.. Τι αλοιφή χρησιμοποιησες γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 22 λεπτά , Foteinim είπε:

Καλημέρα.. Τι αλοιφή χρησιμοποιησες γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα 

Δεν την έχω πάρει ακόμα, αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή. Αν πατήσεις στο fb μελενια ομορφιά θα σου ανοίξει τη σελίδα

Αααα εννοείς αλοιφή για από κάτω;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stella92 είπε:

Δεν την έχω πάρει ακόμα, αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή. Αν πατήσεις στο fb μελενια ομορφιά θα σου ανοίξει τη σελίδα

Αααα εννοείς αλοιφή για από κάτω;;

Ναι ναι για κατω

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! που ειστε ολεςς? χαθηκατε .. εγω σημερα εχω ξυπνησει απο τισ 5 ! ταισα το μωρο κ τωρα θα δουλεψω στο pc. ποτε τα πατε με τα μωρακια σας? ποιες εμειναν ακομα για να γεννησουν?

με τα ραμματα απο κατω εχετε καμια ενοχληση? εγω νιωθω ενα πρηξιμο απο τηνμια μερια αλλα δεν με ενοχλουν καθολου. βεβαια ειδα οτι εχω κ κατι σημαδια απο τις τρυπες απο τα ραματα . αραγε θα φυγουν αυτα? 

απο ραγαδες κανατε? εγω επικεντρωθηκα στην κοιλια κ εβαζα κοντισιονερ καθε φορα που εκανα μπανιο κ τελικα δεν εμφανησα στην κοιλια αλλα στα μπουτια κ λιγο στην μερια απο τον ποπο.. ειναι κοκκινες κ δεν ξερω τι να παρω μπας κ σβηστουν ..

Καλημέρα κορίτσι μου και εγώ πριν λίγο θήλασα την μικρή μου άργησε βέβαια να κοιμηθεί πάντα το πρωί αργεί να μου κοιμηθεί τις άλλες ώρες είναι μια χαρά.. Το πρωί δεν ξέρω τι την πιάνει χαχαχαχα.. Τώρα κάνω δουλειές στ σπίτι κ επιτέλους θα φάω κ εγώ πρωινό.. Όσο για ραγάδες ευτυχώς ευτυχώς ευτυχώς καμία και στην εγκυμοσύνη κρέμα έβρασα οπότε το θυμόμουν μπορεί κ μια με δύο φορές την βδομάδα το ξεδνουσα αλλά ήμουν τυχερή δεν έκανα καθόλου.. Εγώ που έκανα καισαρική έχω ένα θέματακι γτ αν και έχουν περάσει αρκετές μέρες εινα ένα κομμάτι είναι αρκετά πρησμένο ακόμα εδώ κ κάτι δέκατα και κοιτάμε μήπως είναι από αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Foteinim είπε:

Ναι ναι για κατω

Η κρέμα είναι η travocort την έβαζα μια φορά την ημέρα για πέντε μέρες. Μου έδωσε όμως και ένα υπόθετο ο γιατρός και έβαλα, δε θυμάμαι όμως την ονομασία. Πάντως ρώτησε πρώτα το γυναικολόγο σου. Η κρέμα κάνει και για μύκητες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πριν καμιά ώρα τάισα και εγώ το μπεμπακο και σιγά σιγά θα ξεκινήσω το σημαζεμα! Και εγώ έχω κόκκινες χαμηλά στην κοιλιά. Θα δοκιμάσω μια κρέμα από μια κοπέλα στο fb που έχω δει ότι κάνει θαύματα. Ο μπεμπακος σήμερα είναι 29 ημερών και έχει πάρει ήδη περίπου 1.200. Εσείς πως τα πάτε; Εμένα τα ράμματα ήταν εσωτερικά δεν ένιωθα τπτ αλλά κάποια στιγμή είχα ερεθισμό από την σερβιετα και χρειάστηκα αλλοιφη.

Καλημέρα!Πολύ καλά τα πάτε! Με θηλασμό μόνο η δίνεις κ συμπλήρωμα?έχεις ζυγαριά στο σπίτι; κ εγώ είμαι περίεργη να δω πόσο βαρος έχεις πάρει το μωρό. Εγώ το γεννησα 3410 κ το πηρα 3400. Σήμερα είναι 20 μερων. 

Για την κρέμα που λες κ εγώ την έχω δει. Την παρήγγειλε ς; το σκέφτομαι κ εγώ. Εσενα δλδ δε σε έκοψε έξω. Εμένα Γτ με έκοψε τοτε ? Θα ρωτήσω  να μαθω..εσωτερικά τι έβαζες; εγω Όταν φτερνιζομσι νιώθω εσωτερικά ένα τράβηγμα.

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και εγώ πριν λίγο θήλασα την μικρή μου άργησε βέβαια να κοιμηθεί πάντα το πρωί αργεί να μου κοιμηθεί τις άλλες ώρες είναι μια χαρά.. Το πρωί δεν ξέρω τι την πιάνει χαχαχαχα.. Τώρα κάνω δουλειές στ σπίτι κ επιτέλους θα φάω κ εγώ πρωινό.. Όσο για ραγάδες ευτυχώς ευτυχώς ευτυχώς καμία και στην εγκυμοσύνη κρέμα έβρασα οπότε το θυμόμουν μπορεί κ μια με δύο φορές την βδομάδα το ξεδνουσα αλλά ήμουν τυχερή δεν έκανα καθόλου.. Εγώ που έκανα καισαρική έχω ένα θέματακι γτ αν και έχουν περάσει αρκετές μέρες εινα ένα κομμάτι είναι αρκετά πρησμένο ακόμα εδώ κ κάτι δέκατα και κοιτάμε μήπως είναι από αυτό.. 

Αχ με τον ύπνο Εμείς έχουμε Θέμα από το πρωί έως το μεσημέρι που κοιμάστε κατι 20 Λέπτα κ δεν  μπορώ να κάνω τίποτα... Κ εγώ κρέμα έβαζα όποτε θυμόμουν (είχα αγοράσει της frezyderm 2 σωληναρια κ το Ενα μου έμεινε καινούριο)κ μετά τα παράτησα απλά στο ντους έβαζα της nivea το κοντισιονερ Για ενυδατωση κάποιες φορές κ στην κοιλιά δεν έβγαλα καμία Ραγαδα αλλά έβγαλα στα μπουτια .. Είναι δυνατόν??? 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Η κρέμα είναι η travocort την έβαζα μια φορά την ημέρα για πέντε μέρες. Μου έδωσε όμως και ένα υπόθετο ο γιατρός και έβαλα, δε θυμάμαι όμως την ονομασία. Πάντως ρώτησε πρώτα το γυναικολόγο σου. Η κρέμα κάνει και για μύκητες.

Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!Πολύ καλά τα πάτε! Με θηλασμό μόνο η δίνεις κ συμπλήρωμα?έχεις ζυγαριά στο σπίτι; κ εγώ είμαι περίεργη να δω πόσο βαρος έχεις πάρει το μωρό. Εγώ το γεννησα 3410 κ το πηρα 3400. Σήμερα είναι 20 μερων. 

Για την κρέμα που λες κ εγώ την έχω δει. Την παρήγγειλε ς; το σκέφτομαι κ εγώ. Εσενα δλδ δε σε έκοψε έξω. Εμένα Γτ με έκοψε τοτε ? Θα ρωτήσω  να μαθω..εσωτερικά τι έβαζες; εγω Όταν φτερνιζομσι νιώθω εσωτερικά ένα τράβηγμα.

Αχ με τον ύπνο Εμείς έχουμε Θέμα από το πρωί έως το μεσημέρι που κοιμάστε κατι 20 Λέπτα κ δεν  μπορώ να κάνω τίποτα... Κ εγώ κρέμα έβαζα όποτε θυμόμουν (είχα αγοράσει της frezyderm 2 σωληναρια κ το Ενα μου έμεινε καινούριο)κ μετά τα παράτησα απλά στο ντους έβαζα της nivea το κοντισιονερ Για ενυδατωση κάποιες φορές κ στην κοιλιά δεν έβγαλα καμία Ραγαδα αλλά έβγαλα στα μπουτια .. Είναι δυνατόν??? 

 

Εμένα αν μου φάει καλά και κοιμηθεί ξυπνάει στ 3ωρο αλλά αργεί πολύ να μου κοιμηθεί το πρωί πάρα πολύ χθες από τς 9 κοιμήθηκε 1.30..  δίνεις και συμπλήρωμα ε??? Η φρεζιντερμ πρέπει να έχει και για μετά για τις ραγάδες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα αν μου φάει καλά και κοιμηθεί ξυπνάει στ 3ωρο αλλά αργεί πολύ να μου κοιμηθεί το πρωί πάρα πολύ χθες από τς 9 κοιμήθηκε 1.30..  δίνεις και συμπλήρωμα ε??? Η φρεζιντερμ πρέπει να έχει και για μετά για τις ραγάδες 

Έχει και για μετά, εγώ αυτή βάζω σε κάτι μικρούλες που έχω αριστερά στο πλάι χαμηλά, ίσα που φαίνονται. Κοιλιά καμία, αλλα πρόσεχα! Μου δώσανε κ μια αλοιφή για την χαλάρωση στη κοιλιά η οποία μου φαίνεται αρκετά καλή. Γενικά όμως κ πριν αυτή τη κρέμα, η κοίλα μου μαζεύεται γρήγορα. Σήμερα 6η μέρα, είναι σχεδόν όπως πριν! Από κάτω λίγη ενόχληση στη τομή.. αίμα δεν έχω πολύ .

Όσο για το μωράκι μου, τρίτη μέρα σήμερα σπίτι και παλεύουμε αρκετά! Είναι πολύ ζωηρός και δυνατός κ δίνουμε μάχη στο θηλασμο, στο πλυσιμο, στο αλλαγμα! Θα το βρούμε που θα πάει!!!

Ποια κορίτσια μας έμειναν???


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Έχει και για μετά, εγώ αυτή βάζω σε κάτι μικρούλες που έχω αριστερά στο πλάι χαμηλά, ίσα που φαίνονται. Κοιλιά καμία, αλλα πρόσεχα! Μου δώσανε κ μια αλοιφή για την χαλάρωση στη κοιλιά η οποία μου φαίνεται αρκετά καλή. Γενικά όμως κ πριν αυτή τη κρέμα, η κοίλα μου μαζεύεται γρήγορα. Σήμερα 6η μέρα, είναι σχεδόν όπως πριν! Από κάτω λίγη ενόχληση στη τομή.. αίμα δεν έχω πολύ .

Όσο για το μωράκι μου, τρίτη μέρα σήμερα σπίτι και παλεύουμε αρκετά! Είναι πολύ ζωηρός και δυνατός κ δίνουμε μάχη στο θηλασμο, στο πλυσιμο, στο αλλαγμα! Θα το βρούμε που θα πάει!!!

Ποια κορίτσια μας έμειναν???

Μια από τα ίδια και εμείς μάχη δίνουμε για όλα.. Αφού σκέφτομαι πολλές φορές ότι πιο πολύ το ταλαιπωρώ το κοριτσάκι μου.. Από το πώς το θηλάζω μέχρι και το πως την πιάνω.. Κ εμένα το ίδιο ή κοιλιά μου σχεδόν όπως πριν.. Απίστευτο το γυναικείο σώμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!Πολύ καλά τα πάτε! Με θηλασμό μόνο η δίνεις κ συμπλήρωμα?έχεις ζυγαριά στο σπίτι; κ εγώ είμαι περίεργη να δω πόσο βαρος έχεις πάρει το μωρό. Εγώ το γεννησα 3410 κ το πηρα 3400. Σήμερα είναι 20 μερων. 

Για την κρέμα που λες κ εγώ την έχω δει. Την παρήγγειλε ς; το σκέφτομαι κ εγώ. Εσενα δλδ δε σε έκοψε έξω. Εμένα Γτ με έκοψε τοτε ? Θα ρωτήσω  να μαθω..εσωτερικά τι έβαζες; εγω Όταν φτερνιζομσι νιώθω εσωτερικά ένα τράβηγμα.

Αχ με τον ύπνο Εμείς έχουμε Θέμα από το πρωί έως το μεσημέρι που κοιμάστε κατι 20 Λέπτα κ δεν  μπορώ να κάνω τίποτα... Κ εγώ κρέμα έβαζα όποτε θυμόμουν (είχα αγοράσει της frezyderm 2 σωληναρια κ το Ενα μου έμεινε καινούριο)κ μετά τα παράτησα απλά στο ντους έβαζα της nivea το κοντισιονερ Για ενυδατωση κάποιες φορές κ στην κοιλιά δεν έβγαλα καμία Ραγαδα αλλά έβγαλα στα μπουτια .. Είναι δυνατόν??? 

 

Μέχρι 20 ημερών είχαμε μεικτή διατροφή, από εκεί και πέρα μόνο μπουκάλι.. Αλλά και με τη μεικτή έπαιρνε 350γρ περίπου η βδομάδα. Έχω ζυγαριά αλλά τον ζυγίζω μια φορά τη βδομάδα μόνο. Δεν την έχω παραγγείλει ακόμα τη κρέμα για τις ραγαδες. Με έκοψε και έξω αλλά τα ράμματα τα έβαλε από μέσα.Δε φαίνεται τίποτα. Εγώ από τις 8 μέρες δε καταλάβαινα τίποτα και φαντάσου έφαγα πάρα πολύ χέρι για να μου κάνουν διαστολή και βάλαμε και βεντούζα. Ίσως σου έκανε περισσότερα ράμματα, σε λίγες μέρες δε θα καταλαβαίνεις τίποτα. Εσωτερικά έβαλα μόνο μια φορά ένα υπόθετο για μύκητες αλλά δυστυχώς πέταξα το κουτί και δε θυμάμαι την ονομασία.

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2018 at 5:59 ΠΜ, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! που ειστε ολεςς? χαθηκατε .. εγω σημερα εχω ξυπνησει απο τισ 5 ! ταισα το μωρο κ τωρα θα δουλεψω στο pc. ποτε τα πατε με τα μωρακια σας? ποιες εμειναν ακομα για να γεννησουν?

με τα ραμματα απο κατω εχετε καμια ενοχληση? εγω νιωθω ενα πρηξιμο απο τηνμια μερια αλλα δεν με ενοχλουν καθολου. βεβαια ειδα οτι εχω κ κατι σημαδια απο τις τρυπες απο τα ραματα . αραγε θα φυγουν αυτα? 

απο ραγαδες κανατε? εγω επικεντρωθηκα στην κοιλια κ εβαζα κοντισιονερ καθε φορα που εκανα μπανιο κ τελικα δεν εμφανησα στην κοιλια αλλα στα μπουτια κ λιγο στην μερια απο τον ποπο.. ειναι κοκκινες κ δεν ξερω τι να παρω μπας κ σβηστουν ..

Καλημέρα!!! εγώ ακόμη δεν εγώ δει τα ράμματα από κάτω!! φοβάμαι πολύ τι θα αντικρύσω!! τι πρήξιμο άρχισε να υποχωρεί στα χείλη, αλλά νιώθω τραβηγματα και πονάω όταν κάθομαι..βέβαια αύριο κλείνει βδομάδα..μάλλον βιάζομαι να περάσουν ε;

κορίτσια μου,  σας είπαν εσάς να δώσετε βιταμίνη d σε υγρή μορφή για ένα χρόνο; μου δώσανε τέτοια οδηγία από το νοσοκομείο! δεν το είχα ξανακούσει!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , bella32 είπε:

 

κορίτσια μου,  σας είπαν εσάς να δώσετε βιταμίνη d σε υγρή μορφή για ένα χρόνο; μου δώσανε τέτοια οδηγία από το νοσοκομείο! δεν το είχα ξανακούσει!

καλημερα κι εγω φοβομουν να δω την τομη της καισαρικης το πρωτο διαστημα.

Εδω δινω Humana σταγονες ειπανε μια καθημερινα τον πρωτο χρονο.Επιπλεον δινω σιδηρο γιατι εχουμε και χαμηλο αιματοκριτη λογω προωροτητας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα!!! εγώ ακόμη δεν εγώ δει τα ράμματα από κάτω!! φοβάμαι πολύ τι θα αντικρύσω!! τι πρήξιμο άρχισε να υποχωρεί στα χείλη, αλλά νιώθω τραβηγματα και πονάω όταν κάθομαι..βέβαια αύριο κλείνει βδομάδα..μάλλον βιάζομαι να περάσουν ε;

κορίτσια μου,  σας είπαν εσάς να δώσετε βιταμίνη d σε υγρή μορφή για ένα χρόνο; μου δώσανε τέτοια οδηγία από το νοσοκομείο! δεν το είχα ξανακούσει!

Δεν ειναι τίποτα πιο πολύ το δίνουν στα μωρα που θηλάζουν γιατί μπορεί να έχουν ελλείψει. Κάνει καλό στα κόκαλα και αναπτύσσετε σωστά το μωρό και βοηθάει να απορροφηθεί καλύτερα το ασβέστιο, τι βιταμίνη αυτή την περνούμε από τον ήλιο τώρα όμως που φοβόμαστε να τα βγάλουμε στο ήλιο την δίνουν για καλό και για κακο. εμένα έτσι μου είχαν πει και στο νοσοκομείο και η παιδιατρος τώρα που είμαστε σχεδόν 6 μηνών ακομα της το δίνω. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα!!! εγώ ακόμη δεν εγώ δει τα ράμματα από κάτω!! φοβάμαι πολύ τι θα αντικρύσω!! τι πρήξιμο άρχισε να υποχωρεί στα χείλη, αλλά νιώθω τραβηγματα και πονάω όταν κάθομαι..βέβαια αύριο κλείνει βδομάδα..μάλλον βιάζομαι να περάσουν ε;

κορίτσια μου,  σας είπαν εσάς να δώσετε βιταμίνη d σε υγρή μορφή για ένα χρόνο; μου δώσανε τέτοια οδηγία από το νοσοκομείο! δεν το είχα ξανακούσει!

Καλημέρα... Ναι κ εμάς μας έδωσαν για ένα 6μηνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...