Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κι εσείς ότι επιθυμείτε για τα μωράκια σας!! @ada32 μια μέρα πριν κάνω εισαγωγή για την πρόκληση τοκετού μου έσπασαν τα νερά. οπότε την γλύτωσα την πρόκληση. φυσιολογικά γέννησα κ μου έκαναν πάρα πολλά ράμματα, δεν ρώτησα πόσα. τα μωράκια σας πόσο γάλα πίνουν? θυμάστε την πρώτη εβδομάδα πόσα ml έπιναν?

Κορίτσι μου καλημέρα να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Εμένα ξεκίνησε με 60ml και περίπου στις 10 μέρες έπινε 90ml, ο παιδίατρος μου έχει πει πως αν το στραγγίζει να του προσθέτω 30ml + 1 μεζούρα, βέβαια τότε θήλαζε κιόλας. Σταματήσαμε όμως δυστυχώς το θηλασμό στις 20 μέρες. Τώρα είναι 33 ημερών χθές είχαμε παιδίατρο, πλέον πίνει 150ml περίπου, έχει πάρει 3 πόντους στο κεφάλι, 6 πόντους ύψος και 1,650kg πλέον είναι 4,285 παίρνει περίπου 450γρ τη βδομάδα. Έχουμε ραντεβού σε ένα μήνα για τα εμβόλια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εμένα μου το έγραψε πσνω στο χαρτί ότι  μπαίνουν στης 7. Δεν ξέρω Μήπως οι πληρωμές είναι ανάλογα με το κατάστημα του ικα. Οι συμπληρωματικες παροχες του οαεδ είναι ένα μικρό ποσο που σ δίνει ο οαεδ για να καλύψει την τυχόν δίαφορα που προκύπτει αν από το πόσο που πήρες από το ικα κ εργοδοτη δεν συμοληρωθηκε ο μισθός που θα έπαιρνες αν δούλευε ς. @Marimarv

Καλημερα κοριτσια! Α οκ, θα στειλω αμεσα τον αντρουλη να τα κανει. Σε ευχαριστω. @ΦαιηΚατς εμενα δε λενε τιποτα τα χαρτια μ αλλα εκανα τα χαρτια μ στις 18 οποτε ελπιζω να πληρωθω στις 7. Εχουν πεσει αφραγκιες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια! Α οκ, θα στειλω αμεσα τον αντρουλη να τα κανει. Σε ευχαριστω. @ΦαιηΚατς εμενα δε λενε τιποτα τα χαρτια μ αλλα εκανα τα χαρτια μ στις 18 οποτε ελπιζω να πληρωθω στις 7. Εχουν πεσει αφραγκιες...

Αν τα έκανες στις 18 στις 6 το απόγευμα θα είναι στο λογαριασμό σου! Ζήτησες από το ΙΚΑ χαρτί για τον ΟΑΕΔ; Είναι ένα άλλο χαρτί που σου δίνουν και αυτό είναι που αναφέρει ημερομηνία πληρωμής. Αν όχι πρέπει να πας να το ζητήσεις και ζητά να σου βγάλουν και ότι αναρρωτική έχεις πάρει από το 2017 έως και σήμερα για να μην ξαναπηγαινεις βρίσκεται γιατί θα στο ζητήσουν στον ΟΑΕΔ. Επίσης θέλει και σύμβαση εργασίας και έναν λογαριασμό εθνικής τράπεζας με πρώτο δικαιούχο εσένα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κι εσείς ότι επιθυμείτε για τα μωράκια σας!! @ada32 μια μέρα πριν κάνω εισαγωγή για την πρόκληση τοκετού μου έσπασαν τα νερά. οπότε την γλύτωσα την πρόκληση. φυσιολογικά γέννησα κ μου έκαναν πάρα πολλά ράμματα, δεν ρώτησα πόσα. τα μωράκια σας πόσο γάλα πίνουν? θυμάστε την πρώτη εβδομάδα πόσα ml έπιναν?

@Ασία μου!!!! Καλημέρα!! να σου ζήσει το μπεμπακι! γερό κ καλοτυχο! γυρίσατε σπιτάκι η όχι ακόμη; τι καλά που γλύτωσες πρόκληση! επισκληρηδιο τελικά έκανες; κγω ειχα πολλά ράμματα.. ακόμη με τραβάνε τα άτιμα..εγώ θηλάζω αποκλειστικά κ δεν ξέρω πόσο πίνει...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αν τα έκανες στις 18 στις 6 το απόγευμα θα είναι στο λογαριασμό σου! Ζήτησες από το ΙΚΑ χαρτί για τον ΟΑΕΔ; Είναι ένα άλλο χαρτί που σου δίνουν και αυτό είναι που αναφέρει ημερομηνία πληρωμής. Αν όχι πρέπει να πας να το ζητήσεις και ζητά να σου βγάλουν και ότι αναρρωτική έχεις πάρει από το 2017 έως και σήμερα για να μην ξαναπηγαινεις βρίσκεται γιατί θα στο ζητήσουν στον ΟΑΕΔ. Επίσης θέλει και σύμβαση εργασίας και έναν λογαριασμό εθνικής τράπεζας με πρώτο δικαιούχο εσένα.

Εχω τη βεβαιωση για ΟΑΕΔ τα υπολοιπα πρεπει να τα μαζεψω. Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alekk είπε:

Εχω τη βεβαιωση για ΟΑΕΔ τα υπολοιπα πρεπει να τα μαζεψω. Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!

Τίποτα κοριτσακι, τα έχω πολύ πρόσφατα γι'αυτό! :)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αν τα έκανες στις 18 στις 6 το απόγευμα θα είναι στο λογαριασμό σου! Ζήτησες από το ΙΚΑ χαρτί για τον ΟΑΕΔ; Είναι ένα άλλο χαρτί που σου δίνουν και αυτό είναι που αναφέρει ημερομηνία πληρωμής. Αν όχι πρέπει να πας να το ζητήσεις και ζητά να σου βγάλουν και ότι αναρρωτική έχεις πάρει από το 2017 έως και σήμερα για να μην ξαναπηγαινεις βρίσκεται γιατί θα στο ζητήσουν στον ΟΑΕΔ. Επίσης θέλει και σύμβαση εργασίας και έναν λογαριασμό εθνικής τράπεζας με πρώτο δικαιούχο εσένα.

Την αναρρωτική γιατί τη ζητάνε; Εγώ είχα πάρει το 2018 πριν πάρω τις 56 μέρες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , stella92 είπε:

Την αναρρωτική γιατί τη ζητάνε; Εγώ είχα πάρει το 2018 πριν πάρω τις 56 μέρες

Αν κατάλαβα καλά παίρνεις χρήματα και για τις αναρρωτικες γιατί την πρώτη φορά που γέννησα μου δεν είχα πάρει καμία αναρρωτική και είχα πάρει 550€ περίπου και αυτή τη φορά πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη άδεια και πήρα 759€ συμπληρωματική...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Οι πληρωμές είναι παντού ίδιες απλά έχει να κάνει με την ημερομηνία που καταθέτεις τα χαρτιά. Το γράφουν πάνω στο χαρτί που σου δίνουν για τη συμπληρωματική. Πρέπει να περάσει αυτή η ημερομηνία για να πας στον ΟΑΕΔ. Η συμπληρωματική δεν είναι κάτι λίγα κοριτσια μου, εμένα μου βγήκαν 759€ . Βέβαια έχει να κάνει και με τον βασικό που παίρνουμε...

Δεν ξέρω αν γίνονται σε όλα τα κατάστηματα το ι διο . εμένα Μου έγραψε χειρόγραφα ότι θα μπουν 7 .11  . Όσο για τις συμπληρ. Δεν γράφει τιποτα στο χαρτί απλα οτι εινααι βεβαιωση για τον οαεδ.τι μισθο εχεις δηλωμενο μεικτα; εμένα δεν μου έδωσαν χαρτί για αναρ. Αλλά μια βεβαιωση η λογιστρια της δουλειάς που γράφει ότι δεν έχω πάρει αναρρωτικη Αλλά Μου πλήρωσε ο εργοδότης 1 μηνά.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Δεν ξέρω αν γίνονται σε όλα τα κατάστηματα το ι διο . εμένα Μου έγραψε χειρόγραφα ότι θα μπουν 7 .11  . Όσο για τις συμπληρ. Δεν γράφει τιποτα στο χαρτί απλα οτι εινααι βεβαιωση για τον οαεδ.τι μισθο εχεις δηλωμενο μεικτα;

Στις πληρωμές είναι παντού το ίδιο, έχω ρωτήσει! Το χαρτί για τον ΟΑΕΔ αναφέρει πόσα χρήματα έχεις πάρει από το ΙΚΑ. Μεικτά 950 και καθαρά γράφει 750 αλλά κονονικα παίρνω 600€


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Στις πληρωμές είναι παντού το ίδιο, έχω ρωτήσει! Το χαρτί για τον ΟΑΕΔ αναφέρει πόσα χρήματα έχεις πάρει από το ΙΚΑ. Μεικτά 950 και καθαρά γράφει 750 αλλά κονονικα παίρνω 600€

Ε για αυτό πήρες κ τόσα πολλά από τον οαεδ.έγω είμαι δηλωμένη με 586 μεικτα δυστυχωςκ τώρα με το επιδομα  γάμου πήγε 645 . Ενώ παιρνω 700 κανονικα.Αυτό με την Άναρ δεν κατάλαβα.εγώ που δεν πήρα κάθολου ,μου πλήρωσε έναν μήνα ο εργοδότης. Κ μου έδωσε βεβαίωση ότι δεν έχω πάρει αναρ . εσύ πήρες λεφτά απο τον εργοδότη?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Ε για αυτό πήρες κ τόσα πολλά από τον οαεδ.έγω είμαι δηλωμένη με 586 μεικτα δυστυχωςκ τώρα με το επιδομα  γάμου πήγε 645 . Ενώ παιρνω 700 κανονικα.Αυτό με την Άναρ δεν κατάλαβα.εγώ που δεν πήρα κάθολου ,μου πλήρωσε έναν μήνα ο εργοδότης. Κ μου έδωσε βεβαίωση ότι δεν έχω πάρει αναρ . εσύ πήρες λεφτά απο τον εργοδότη?

Όταν είχα πάρει αναρρωτική μου ειχε πληρώσει ο εργοδότης και μετά το ΙΚΑ, όταν πήγα για τη συμπληρωματική μου ζήτησαν από το ΙΚΑ χαρτί με τις αναρρωτικες που έχω παρει... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όταν είχα πάρει αναρρωτική μου ειχε πληρώσει ο εργοδότης και μετά το ΙΚΑ, όταν πήγα για τη συμπληρωματική μου ζήτησαν από το ΙΚΑ χαρτί με τις αναρρωτικες που έχω παρει... 

Ε για αυτό. Εγώ δεν έχω πάρει πάρει όποτε με καλύπτει η βεβαίωση του εργοδοτη. Εγώ θα τη κάνω online την αίτηση. Για να δούμε ποσο θα βγει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Ε για αυτό. Εγώ δεν έχω πάρει πάρει όποτε με καλύπτει η βεβαίωση του εργοδοτη. Εγώ θα τη κάνω online την αίτηση. Για να δούμε ποσο θα βγει.

Γίνεται και έτσι;;; Δεν το ήξερα! Για κάνε να δούμε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Γίνεται και έτσι;;; Δεν το ήξερα! Για κάνε να δούμε!

Ναι υπάρχει κανονικά η αίτηση στις ηλεκτρονικες Υπηρεσίες του οαεδ. Κ για το εξάμηνο. Κ επισυναπτεις τα έγγραφα που θελουν

19 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Εμένα ξεκίνησε με 60ml και περίπου στις 10 μέρες έπινε 90ml, ο παιδίατρος μου έχει πει πως αν το στραγγίζει να του προσθέτω 30ml + 1 μεζούρα, βέβαια τότε θήλαζε κιόλας. Σταματήσαμε όμως δυστυχώς το θηλασμό στις 20 μέρες. Τώρα είναι 33 ημερών χθές είχαμε παιδίατρο, πλέον πίνει 150ml περίπου, έχει πάρει 3 πόντους στο κεφάλι, 6 πόντους ύψος και 1,650kg πλέον είναι 4,285 παίρνει περίπου 450γρ τη βδομάδα. Έχουμε ραντεβού σε ένα μήνα για τα εμβόλια.

Να  σε ρωτήσω στις ποσες ώρες πίνει 150 μλ?εγώ το βράδυ του δίνω 90 κ πλέον βλέπω ότι δεν χορταίνει

Καλημέρα κορίτσια. Οποια ενδιαφέρεται έχει το αρκαδι απορρυπαντικό για τα ρούχα μωρού(υγρό κ σκόνη) 50% έκπτωση ο μασουτης έως αύριο. Εγώ πηρα το υγρο με 26 μεζ . 4.6 ευρω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...