Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ναι υπάρχει κανονικά η αίτηση στις ηλεκτρονικες Υπηρεσίες του οαεδ. Κ για το εξάμηνο. Κ επισυναπτεις τα έγγραφα που θελουν

Να  σε ρωτήσω στις ποσες ώρες πίνει 150 μλ?εγώ το βράδυ του δίνω 90 κ πλέον βλέπω ότι δεν χορταίνει

Καλημέρα κορίτσια. Οποια ενδιαφέρεται έχει το αρκαδι απορρυπαντικό για τα ρούχα μωρού(υγρό κ σκόνη) 50% έκπτωση ο μασουτης έως αύριο. Εγώ πηρα το υγρο με 26 μεζ . 4.6 ευρω

Καλημέρα!! Στις 3-4 ώρες πίνει αλλά όχι πάντα 150ml μέσο όρο πίνει 120 με 130. Υπάρχουν όμως και βραδιές που έχει ξυπνήσει στις 5-6 ώρες. Ο παιδίατρος πλέον μου είπε στις 6 ώρες το πολύ να τον ξυπνάω,αλλά δε χρειάζεται ξυπνάει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

20 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Ασία μου!!!! Καλημέρα!! να σου ζήσει το μπεμπακι! γερό κ καλοτυχο! γυρίσατε σπιτάκι η όχι ακόμη; τι καλά που γλύτωσες πρόκληση! επισκληρηδιο τελικά έκανες; κγω ειχα πολλά ράμματα.. ακόμη με τραβάνε τα άτιμα..εγώ θηλάζω αποκλειστικά κ δεν ξέρω πόσο πίνει...

Καλημέρα!Εγώ γύρισα στο σπίτι, το μωρό ακόμη...μέσα στην εβδομάδα μου είπαν θα το πάρω εκτός απροόπτου.Την γλύτωσα την πρόκληση ναι αλλά ακόμη καλύτερα που γλύτωσα την καισαρική γιατί ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ ήταν στο τσακ να με πάνε για καισαρική.επισκληριδιο έκανα όχι όμως από την αρχή, αφού πέρασαν οι μισές ώρες του τοκετού.Εσύ έκανες? για θύμισε μου. τα ράμματα θα περάσουν, θα μας ταλαιπώρησουν μερικές μέρες κ μετά ούτε που θα τα θυμόμαστε. τι τυχερή που θηλάζεις αποκλειστικά, κι εγώ έτσι ήθελα να πάει αλλά το μωρό ακόμη είναι στην θερμοκοιτίδα κ πολύ φοβάμαι πως αν κ πηγαίνω κάθε μέρα να το δω κ το βάζω στο στήθος πλέον δεν θέλει να πίνει από μένα,βολεύτηκε από το ξένο.οι μαίες μου λένε πως αυτό θα αλλάξει εύκολα όταν έρθουμε σπίτι αλλά δεν ξέρω... Εγώ κάθομαι κ βγάζω με το θήλαστρο στο σπίτι για να μην γίνεται σκληρό το στήθος κ πονάει ώστε όταν θα έρθει το μωρό να είμαι κι εγώ με καλή παραγωγή να μπορώ να του δίνω όσο θέλει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!Εγώ γύρισα στο σπίτι, το μωρό ακόμη...μέσα στην εβδομάδα μου είπαν θα το πάρω εκτός απροόπτου.Την γλύτωσα την πρόκληση ναι αλλά ακόμη καλύτερα που γλύτωσα την καισαρική γιατί ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ ήταν στο τσακ να με πάνε για καισαρική.επισκληριδιο έκανα όχι όμως από την αρχή, αφού πέρασαν οι μισές ώρες του τοκετού.Εσύ έκανες? για θύμισε μου. τα ράμματα θα περάσουν, θα μας ταλαιπώρησουν μερικές μέρες κ μετά ούτε που θα τα θυμόμαστε. τι τυχερή που θηλάζεις αποκλειστικά, κι εγώ έτσι ήθελα να πάει αλλά το μωρό ακόμη είναι στην θερμοκοιτίδα κ πολύ φοβάμαι πως αν κ πηγαίνω κάθε μέρα να το δω κ το βάζω στο στήθος πλέον δεν θέλει να πίνει από μένα,βολεύτηκε από το ξένο.οι μαίες μου λένε πως αυτό θα αλλάξει εύκολα όταν έρθουμε σπίτι αλλά δεν ξέρω... Εγώ κάθομαι κ βγάζω με το θήλαστρο στο σπίτι για να μην γίνεται σκληρό το στήθος κ πονάει ώστε όταν θα έρθει το μωρό να είμαι κι εγώ με καλή παραγωγή να μπορώ να του δίνω όσο θέλει.

με το καλό να γυρίσει στο σπίτι κορίτσι μου! ναι είχα κάνει επισκληρηδιο! σχεδόν από την αρχή κιόλας! μέσα σε 12 ώρες που κράτησε ο τοκετός, μου έβαλαν 3 δόσεις νομίζω.  καλά κάνεις κ αντλεις το στήθος. πέρα από τη μαστιτιδα,  αυξάνεις και την παραγωγή. έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που ξεκίνησαν με ξένο λόγω συνθηκών αλλά κατάφεραν να το φέρουν ξανα στο στήθος.  εγώ έχω γίνει μέλος στην Αττική όμαδα θηλασμού στο facebook,  έχει πολλά άρθρα για πολλές περιπτώσεις, ολα για θηλασμό!μπορείς να στείλεις αίτημα φιλίας και να διαβάσεις συμβουλές. 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!Εγώ γύρισα στο σπίτι, το μωρό ακόμη...μέσα στην εβδομάδα μου είπαν θα το πάρω εκτός απροόπτου.Την γλύτωσα την πρόκληση ναι αλλά ακόμη καλύτερα που γλύτωσα την καισαρική γιατί ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ ήταν στο τσακ να με πάνε για καισαρική.επισκληριδιο έκανα όχι όμως από την αρχή, αφού πέρασαν οι μισές ώρες του τοκετού.Εσύ έκανες? για θύμισε μου. τα ράμματα θα περάσουν, θα μας ταλαιπώρησουν μερικές μέρες κ μετά ούτε που θα τα θυμόμαστε. τι τυχερή που θηλάζεις αποκλειστικά, κι εγώ έτσι ήθελα να πάει αλλά το μωρό ακόμη είναι στην θερμοκοιτίδα κ πολύ φοβάμαι πως αν κ πηγαίνω κάθε μέρα να το δω κ το βάζω στο στήθος πλέον δεν θέλει να πίνει από μένα,βολεύτηκε από το ξένο.οι μαίες μου λένε πως αυτό θα αλλάξει εύκολα όταν έρθουμε σπίτι αλλά δεν ξέρω... Εγώ κάθομαι κ βγάζω με το θήλαστρο στο σπίτι για να μην γίνεται σκληρό το στήθος κ πονάει ώστε όταν θα έρθει το μωρό να είμαι κι εγώ με καλή παραγωγή να μπορώ να του δίνω όσο θέλει.

Ταλαιπωρήθηκες Αλλά σε λίγο δεν θα τα θυμάσαι καν.  Είπες ότι σου έκανα ν πολλά ράμματα; γτ; Πόσο γεννήθηκε το μωρό σου; εμένα ακόμα λίγο με ενοχλούν.. Λέω να πάρω τον γυναικολόγο να τον ρωτήσω μήπως να μου δώσει καμία αλοιφη.

Μη σε απασχολεί καθολου για τον θηλασμό . θα το πιασει το στήθος. Κ εμένα μου το κράτησαν μια βδομάδα κ του έδιναν μπιμπερο Αλλά Όταν τον πήρα ,ξεκίνησε κ θηλάζε κ να φανταστείς ότι έχω μεγάλη θηλη. Εγώ είχα βγει Τρίτη από το νοσοκομείο κ το μωρό το πήρα Παρασκευή . πηγαινα 2 φορές την μέρα κ τον έβαζα στο στήθος Αλλά δεν είχα γάλα κ μετά του έδινα μπιμπερο.κ έβγαζα σπίτι με το θήλαστρο . Αλλά έβγαζα πολύ λίγο.τώρα έχω κανονικά γάλα. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Βρίσκουμε σιγα σιγα τους ρυθμους μας... περάσαμε λιγο δυσκολα αλλα πιστεύω να παμε καλα απο εδω και πέρα! Αρχίσαμε να παίρνουμε και βαρος! Αλλα ακομα τα γευματα μας ειναι μικρα νομίζω... τρώει ανα 2.5 με 3 ωρες 60 μεχρι 100 ml το πολυ... 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι στην 12 μέρα μετά τη γέννα,έκανα τα χαρτιά μου για το επίδομα λοχείας. 

Μέχρι πότε πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου για το εξάμηνο του ΟΑΕΔ?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι στην 12 μέρα μετά τη γέννα,έκανα τα χαρτιά μου για το επίδομα λοχείας. 

Μέχρι πότε πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου για το εξάμηνο του ΟΑΕΔ?

Καλησπέρα!! Για το 6μηνο έχεις διορία 60 μέρες αφού λήξει η λοχεία. Να πας όμως τώρα στον ΟΑΕΔ για να πάρεις το συμπληρωματικό επίδομα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , stella92 είπε:

Καλησπέρα!! Για το 6μηνο έχεις διορία 60 μέρες αφού λήξει η λοχεία. Να πας όμως τώρα στον ΟΑΕΔ για να πάρεις το συμπληρωματικό επίδομα. 

Τι είναι αυτό πάλι??? Τι χαρτιά χρειάζονται?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Τι είναι αυτό πάλι??? Τι χαρτιά χρειάζονται?

Θα πας στον ΟΑΕΔ ή θα στείλεις κάποιον άλλο, θα πας στην μητρότητα και θα τους πεις να σου δώσουν το χαρτι-βεβαίωση για το πρόσθετο επίδομα μητρότητας για να στο συμπληρώσει ο εργοδότης. Πάνω στο χαρτί γράφει ότι αλλά χαρτιά χρειάζονται. Εγώ έκανα σήμερα την αίτηση και σε 35 μέρες θα μπουν,δε ξέρω όμως το ποσό (γτ έστειλα τον άντρα μου και δυστυχώς δε ρώτησε) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Τι είναι αυτό πάλι??? Τι χαρτιά χρειάζονται?

οτι σου γραφει η stella 92  αλλα μπορεις να το κανεις κ online.

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Βρίσκουμε σιγα σιγα τους ρυθμους μας... περάσαμε λιγο δυσκολα αλλα πιστεύω να παμε καλα απο εδω και πέρα! Αρχίσαμε να παίρνουμε και βαρος! Αλλα ακομα τα γευματα μας ειναι μικρα νομίζω... τρώει ανα 2.5 με 3 ωρες 60 μεχρι 100 ml το πολυ... 

καλως την ! χαρηκα που ακουσα καλα νεα απο σενα κοριτσι!  αν βαζει βαρος , ειναι μια χαρα το μωρακι σου . κ εμενα το βραδυ πινει 90 μλ.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου,  τι κάνετε! σήμερα το πρωί έπεσε ο αφαλοσ μας!! μεγαλώσαμε! εσείς συνεχίσατε να καθαρίζετε με οινόπνευμα την περιοχή; 

άσχετο, αλλά σήμερα αλλάζουν τα λουκια στην πολυκατοικία.. τρελή φασαρία.. ο μικρος φοβάται πολύ..του κλείνω τα αυτακια με κουβερτούλα και κλαίω που κλαίει..ελπίζω  να μην πάθει κάτι στα αυτακια του. όλο σκέφτομαι τα χειρότερα. ουφ..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  τι κάνετε! σήμερα το πρωί έπεσε ο αφαλοσ μας!! μεγαλώσαμε! εσείς συνεχίσατε να καθαρίζετε με οινόπνευμα την περιοχή; 

άσχετο, αλλά σήμερα αλλάζουν τα λουκια στην πολυκατοικία.. τρελή φασαρία.. ο μικρος φοβάται πολύ..του κλείνω τα αυτακια με κουβερτούλα και κλαίω που κλαίει..ελπίζω  να μην πάθει κάτι στα αυτακια του. όλο σκέφτομαι τα χειρότερα. ουφ..

Καλημερα!!! Μην αγχωνεσαι που κλαίει τ μωράκι.. Πιο πολυ αναστατωνεται επειδή αναστατωνεσαι εσυ.. Τραγουδησε του, νταχταρισε το και θα ηρεμησει! Άλλωστε είναι καλύτερα να μάθει σ φασαρία και όχι στην απολυτη σιωπή!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  τι κάνετε! σήμερα το πρωί έπεσε ο αφαλοσ μας!! μεγαλώσαμε! εσείς συνεχίσατε να καθαρίζετε με οινόπνευμα την περιοχή; 

άσχετο, αλλά σήμερα αλλάζουν τα λουκια στην πολυκατοικία.. τρελή φασαρία.. ο μικρος φοβάται πολύ..του κλείνω τα αυτακια με κουβερτούλα και κλαίω που κλαίει..ελπίζω  να μην πάθει κάτι στα αυτακια του. όλο σκέφτομαι τα χειρότερα. ουφ..

Νομίζω δεν θέλει πάλι οινόπνευμα εμένα μου είχε πει να το σταματήσω. Δεν πάθενει τίποτα όπως είπε και η ανεμώνη αναστατωνεται γιατί σε βλέπει να ανχωνεσε αποσπάσε του τι προσοχή σε κάτι αλλο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Νομίζω δεν θέλει πάλι οινόπνευμα εμένα μου είχε πει να το σταματήσω. Δεν πάθενει τίποτα όπως είπε και η ανεμώνη αναστατωνεται γιατί σε βλέπει να ανχωνεσε αποσπάσε του τι προσοχή σε κάτι αλλο. 

ξέχασα εντελώς να ρωτήσω αν πρέπει να συνεχίσω με οινόπνευμα και δεν του αρέσει καθόλου !! μωρέ κ γω με φασαρία τον έχω μάθει,  δλδ τα κλασικά,  σκούπα, δουλειές στο σπίτι κτλ.  εδώ μιλάμε για κομπρεσέρ και τρυπάνια!!! είπαμε φασαρία αλλά όχι κ έτσι! αλλά έχετε δίκιο με ανεμονι,  δεν πρέπει να ταραζομαι κγω από πανω γτ τα κάνω χειρότερα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

ξέχασα εντελώς να ρωτήσω αν πρέπει να συνεχίσω με οινόπνευμα και δεν του αρέσει καθόλου !! μωρέ κ γω με φασαρία τον έχω μάθει,  δλδ τα κλασικά,  σκούπα, δουλειές στο σπίτι κτλ.  εδώ μιλάμε για κομπρεσέρ και τρυπάνια!!! είπαμε φασαρία αλλά όχι κ έτσι! αλλά έχετε δίκιο με ανεμονι,  δεν πρέπει να ταραζομαι κγω από πανω γτ τα κάνω χειρότερα..

Εντάξει άμα είναι κομπρεσέρ και τρυπάνι φυσικό είναι να τρομάξει εδώ πεταγομαστε εμείς με αυτα. Πάρτο αγκαλίτσα και θα είναι μια χαρά το μπέμπακι!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...