Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

δεν έρχεσαι κ από δω να μου δείξεις πως γίνονται αυτές οι πλύσεις;;; χαχαχα! μάλλον θα τις χρειαστούμε κμεις κ δεν έχω κάνει ποτέ!! ούτε καν σε μένα!!!

Αν σ πω θα με βρισεις αλλα ειναι σωτήριο!!! Τα μωρα να ξερετε αρρωσταινουν ασχημα απο μυξουλες, γτ μέχρι τον 6ο μηνα αναπνεουν μονο απο τη μυτη! Μέχρι και πνευμονια μπορεί να κάνουν και να μπουν μοναδα!!! Για αυτό πάντα Πλυσεις στην μυτουλα μια φορά τ μέρα πριν το φαγητό 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

δεν έρχεσαι κ από δω να μου δείξεις πως γίνονται αυτές οι πλύσεις;;; χαχαχα! μάλλον θα τις χρειαστούμε κμεις κ δεν έχω κάνει ποτέ!! ούτε καν σε μένα!!!

Κ εγώ ποτέ... Κ το φοβάμαι κιόλας... 

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2018 at 4:06 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

Ναι πρέπει να αφήνουν λιγάκι. Αλλά πρόσεχε μην τον μπουκωσεις γιατί δεν έχουν αίσθηση κορεσμού μου το είχε πει ο γιατρός όταν της έκανα υπέρυχο για το στομάχι. Τους αρέσει το στήθος γιαυτό το ξανά πιάνει να νανουριστει λιγάκι!! 

Αυτό φοβάμαι.μήπως τον μπουκωσω ..αλλά δεν κλείνει το στομα όμως Αλλά μωράκια.συνέχεια πινει.για αύτο Δεν καταλαβαίνω.

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Πηγαμε παιδίατρο και εχει λιγο κοκκινο λαιμό... ελπιζω να μην κανει πυρετο...

Περαστικά κορίτσι μου στο νινακι σου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ada32 είπε:

Αυτό φοβάμαι.μήπως τον μπουκωσω ..αλλά δεν κλείνει το στομα όμως Αλλά μωράκια.συνέχεια πινει.για αύτο Δεν καταλαβαίνω.

Και εγω ετσι νόμιζα ότι πειναει και όταν πήγαμε να της κάνουμε το υπέρυχο στο στομάχι την θήλασα και μετα της είχα ετοιμάσει και ξενό και της έδινα και μου λέει ο γιατρός γιατί της δίνεις άλλο αφού το στομάχι της είναι γεμάτο και του απάντησα εγώ αφού το θέλει και μετά μου εξήγησε ο γιατρός ότι δεν έχουν την αίσθηση κορεσμού και τρώνε όσο τους δώσεις. Θα σου πει η παιδιατρος πόσο συμπλήρωμα να δίνεις αυτές ξέρουν για να μην σου σκάσει από το φαγητο

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ωχ έλα ρε συ.. Ελπίζω όχι το γλυκουλι.. Από κιλά πως είστε? 

Καλα παμε ειναι 43 ημερών 4400

22 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ωχ μωρε το γλυκουλι.. Τι σας ειπε ο γιατρός??? 

Πλυσεις με ορο κάνουμε και εμεις καθημερινά, ρουθουνιζει δε ρουθουνιζει.. Κλαίει λίγο αλλά δε χαμπαριαζω!!! Είναι για καλο της, οποτε δε συγκινουμε!!! :p

Μονο ορο μας είπε! Ελπιζω να μην χρειαστεί κατι αλλο!

20 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Περαστικά στο μικρουλι σου, μακάρι να μην είναι κάτι. Πόσων ημερών είναι το νινι σου? 

Ευχαριστούμε!!! 43ημερών!

15 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Αυτό φοβάμαι.μήπως τον μπουκωσω ..αλλά δεν κλείνει το στομα όμως Αλλά μωράκια.συνέχεια πινει.για αύτο Δεν καταλαβαίνω.

Περαστικά κορίτσι μου στο νινακι σου.

Ευχαριστούμε!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω να αρχίσω να αποθηκεύω γάλα με θήλαστρο αλλά δεν ξέρω καθόλου την όλη διαδικασία δλδ πόσα ml πρέπει να αποθηκεύω κ που στ ψυγείο η στ κατάψυξη..? Μετά πως το ζεσταίνουμε.??? Γενικά δεν ξέρω καθόλου πως γίνεται η όλη διαδικασία.. Υπάρχει κάποια που να χρησιμοποιεί και να ξέρει την διαδικασία?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια θέλω να αρχίσω να αποθηκεύω γάλα με θήλαστρο αλλά δεν ξέρω καθόλου την όλη διαδικασία δλδ πόσα ml πρέπει να αποθηκεύω κ που στ ψυγείο η στ κατάψυξη..? Μετά πως το ζεσταίνουμε.??? Γενικά δεν ξέρω καθόλου πως γίνεται η όλη διαδικασία.. Υπάρχει κάποια που να χρησιμοποιεί και να ξέρει την διαδικασία?? 

Αμα μαθεις πες μ κι εμενα!!! Με ενδιαφέρει μετα τις 40 μερες 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αμα μαθεις πες μ κι εμενα!!! Με ενδιαφέρει μετα τις 40 μερες 

Κ εγώ για μετά τς 40 μέρες το θέλω εκεί που και εγώ θα αρχίσω να αφήνω και την μικρή με την μαμά μου να της έχω δικό μου γάλα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εγώ για μετά τς 40 μέρες το θέλω εκεί που και εγώ θα αρχίσω να αφήνω και την μικρή με την μαμά μου να της έχω δικό μου γάλα.. 

Αν έχετε facebook , κανετε αίτημα να μπειτε στην ομάδα : Αττική εθελοντική ομάδα υποστήριξης θηλασμού. Έχει αρχεία που αναφέρονται και σε αυτό .


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Εσείς που εχετε βοήθεια απο τους γονεις σας, πως το έχουν πάρει οι άντρες  σας?? 

Εμενα έρχονται μια ωριτσα καθημερινά για να δουνε το μωρο.. Εγω για να μη μπαινοβγαινουν δε ζητάω καμια Βοήθεια και τα κανω ολα μονη μου και παρολα αυτά εχω γκρίνια! Τον ενοχλει αυτό το λίγο! Εγω τ θεωρώ παράλογο! Σε ολη την εγκυμοσύνη εγιναν μόνο αυτοι θυσία! Ετρεχαν για τα παντα όταν εγω ημουν στο κρεβάτι και να τους στερησω  τη μισαωρη χαρά που έρχονται και βλέπουν το πρώτο  εγγονι τους? Τόσο παραλογη είμαι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Εσείς που εχετε βοήθεια απο τους γονεις σας, πως το έχουν πάρει οι άντρες  σας?? 

Εμενα έρχονται μια ωριτσα καθημερινά για να δουνε το μωρο.. Εγω για να μη μπαινοβγαινουν δε ζητάω καμια Βοήθεια και τα κανω ολα μονη μου και παρολα αυτά εχω γκρίνια! Τον ενοχλει αυτό το λίγο! Εγω τ θεωρώ παράλογο! Σε ολη την εγκυμοσύνη εγιναν μόνο αυτοι θυσία! Ετρεχαν για τα παντα όταν εγω ημουν στο κρεβάτι και να τους στερησω  τη μισαωρη χαρά που έρχονται και βλέπουν το πρώτο  εγγονι τους? Τόσο παραλογη είμαι? 

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ πριν 2 μέρες και είχαμε άσχημο καυγά.. Αφού σκέψου ότι προσπαθώ να τους λέω να έρχονται όταν ο άντρας μου είναι στην δουλειά κ δεν του το λέω γτ έχω γκρίνια μετά.. Κ εμένα οι γονείς μου με βοήθησαν τόσο μα τόσο πολύ και στη εγκυμοσύνη που ήμουν κ εγώ κρεβάτι ακόμα και τώρα μας ψωνίζουν σούπερ μάρκετ αρκετά συχνά μας φτιάχνουν φαγητό.. Εγώ αισθάνομαι πολύ άσχημα κ να τους λέω να μην έρχονται.. Πρώτο εγγόνι είναι κ για τους δικούς μου και έχουν τρελαθεί.. 

Πως τα πας με διαχείριση χρόνο σπίτι κ παιδί μαζί.. Εγώ τις πιο  πολλές φορές δεν προλαβαίνω καν να φάω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marimarv είπε:

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ πριν 2 μέρες και είχαμε άσχημο καυγά.. Αφού σκέψου ότι προσπαθώ να τους λέω να έρχονται όταν ο άντρας μου είναι στην δουλειά κ δεν του το λέω γτ έχω γκρίνια μετά.. Κ εμένα οι γονείς μου με βοήθησαν τόσο μα τόσο πολύ και στη εγκυμοσύνη που ήμουν κ εγώ κρεβάτι ακόμα και τώρα μας ψωνίζουν σούπερ μάρκετ αρκετά συχνά μας φτιάχνουν φαγητό.. Εγώ αισθάνομαι πολύ άσχημα κ να τους λέω να μην έρχονται.. Πρώτο εγγόνι είναι κ για τους δικούς μου και έχουν τρελαθεί.. 

Πως τα πας με διαχείριση χρόνο σπίτι κ παιδί μαζί.. Εγώ τις πιο  πολλές φορές δεν προλαβαίνω καν να φάω.. 

Συχνα πυκνα τρωμε απεξω.. Χειμωνιατικα παλευω να τελειώσω 2 μερες τωρα και ακομα δεν κατάφερα να μαζέψω τα καλοκαιρινα... Καθαρισμα μια φορά την εβδομάδα και αυτη με το ζόρι για να μη βρωμισουμε και εννοείται τον καφέ μου πολλές φορές δεν προλαβαίνω να τον πιω.. Σημερα ξεκινησα να τρωω σ 2 και τελείωσα σ 4!!!

Εγω δεν μπορώ να τους πω να έρθουν οταν αυτός λειπει γτ η μαμα μ δουλευει τα πρωινα και σχολανε ιδια ωρα με τον αντρα μ. Φαντάσου ουτε ενα 10λεπτο δεν ειναι μαζι σ σπιτι γτ έρχονται οταν παει βόλτα τη σκυλα μας. Απλα τ εχει κολλησει το να μην έρχονται. Και επειδη εγω δεν το θεωρώ τραγικο τσακωνομαστε. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Συχνα πυκνα τρωμε απεξω.. Χειμωνιατικα παλευω να τελειώσω 2 μερες τωρα και ακομα δεν κατάφερα να μαζέψω τα καλοκαιρινα... Καθαρισμα μια φορά την εβδομάδα και αυτη με το ζόρι για να μη βρωμισουμε και εννοείται τον καφέ μου πολλές φορές δεν προλαβαίνω να τον πιω.. Σημερα ξεκινησα να τρωω σ 2 και τελείωσα σ 4!!!

Εγω δεν μπορώ να τους πω να έρθουν οταν αυτός λειπει γτ η μαμα μ δουλευει τα πρωινα και σχολανε ιδια ωρα με τον αντρα μ. Φαντάσου ουτε ενα 10λεπτο δεν ειναι μαζι σ σπιτι γτ έρχονται οταν παει βόλτα τη σκυλα μας. Απλα τ εχει κολλησει το να μην έρχονται. Και επειδη εγω δεν το θεωρώ τραγικο τσακωνομαστε. 

Τα ίδια είμαι κ εγώ και με το σπίτι και με το θέμα γονείς.. Εσένα γτ σου λέει ότι δεν θέλει να έρχονται?? Εγώ του είπα μια μέρα ότι είπα στ μαμά μου να έρθει γτ δεν μπορούσα άλλο μόνη μου γτ λείπει πολλές ώρες μου λέει πάλι έφερες την μάνα σου δεν μπορείς χωρίς τους γονείς σου κ διαφορά.. Κ γίναμε μπίλιες.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Τα ίδια είμαι κ εγώ και με το σπίτι και με το θέμα γονείς.. Εσένα γτ σου λέει ότι δεν θέλει να έρχονται?? Εγώ του είπα μια μέρα ότι είπα στ μαμά μου να έρθει γτ δεν μπορούσα άλλο μόνη μου γτ λείπει πολλές ώρες μου λέει πάλι έφερες την μάνα σου δεν μπορείς χωρίς τους γονείς σου κ διαφορά.. Κ γίναμε μπίλιες.. 

Ειχα ζητήσει προχθες να ερθουν απο νωρίς να κρατήσουν τη μπεμπα γτ ειχα ημικρανια και αυτός ειχε παει γ κούρεμα και τ κακοφανηκε λεει γτ εκατσαν μιαμιση ολόκληρη ωρα! Δηλαδή ήμαρτον! Εν τ μεταξυ ειναι πολυ διακριτικοι και μονο με τη μπεμπα ασχολούνται! Μ σκασε σήμερα ότι και καλα φοβάται οτι θα έρχονται για παντα καθε μερα! Η υπερβολή σε ολο της το μεγαλείο 

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...