Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κ εμείς τα ίδια όλο το βράδυ έκλαιγε μόνο στ στήθος ήταν ήρεμη.. Κ εμένα  λέει για τα έξοδα ότι πρέπει να μαζευτούμε κτλ κ του λέω τι να μαζευτώ εγώ που από τον 8 μήνα που μπήκα στ νοσοκομείο μέχρι κ τώρα δεν έχω βγει από το σπίτι μου συν του ότι ένα μήνα εμένα στην μαμά μου κ έκανε αυτή ότι εξιδα μπορεί να είχα.. Κ τώρα μέσα κλεισμένη τόσο καιρό το έξοδα να έχω εγώ.. Μόνο για την μικρή ότι πω ότι πρέπει να πάρουμε κ σούπερ μάρκετ κ τα δικά του έξοδα.. Εγώ για μένα προσωπικά έξοδα δεν έχω πάρει τίποτα.. Κ όπως είπες ούτε κ ξέρω πότε θα πάρω κτ για μένα.. Εγώ χθες πραγματικά είχα φτάσει σε τέτοιο σημείο να λέω καλύτερα να χωρίσουμε ειληκρηνα δεν άντεχα να τον βλέπω μέσα στ σπίτι.. 

Τα ιδια ακριβώς και εμεις.. Εγω του το πα κιολας,  πως ή συνερχεται και βαζει μυαλο ή να μαζεψει βαλιτσες και να φυγει... Και δεν ντρέπομαι καθόλου! Δε θελω το παιδι μου να μεγαλώσει μεσα σ καυγαδες και εχθρες... Μεσα σε αγαπη και ερωτα ήθελα να μεγαλωσει, αλλα αν ο πατερας της ειναι ανωριμος καλύτερα να τον βλέπει μια στο τοσο

Just now, Alex. Arap είπε:

Ποια έξοδα βρε κοπέλα μου τα ξέρω τι να πω τα ίδια έχω και εγώ. Αστα να Πάνε τα πέρασα και εγώ με τους κολικούς μεγάλη ταλαιπωρία και να είσαι και μόνη σου όλη μέρα. Πιστολάκι της βάζεις κάπως την ήρεμουσε εμένα; 

Δεν πιάνει τίποτα! Μονο κρεμασμα ατον ωμο και αυτό οχι παντα... Στηθος να πιπιλαει και να ξαπλωνει πανω σ γυμνο μ στηθος... Αλλα και αυτα οχι στη φαση που ποναει... Μετα για να ηρεμησει.. Οταν ποναει μονο τ κρεμασμα σ ωμο πιάνει 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τα ιδια ακριβώς και εμεις.. Εγω του το πα κιολας,  πως ή συνερχεται και βαζει μυαλο ή να μαζεψει βαλιτσες και να φυγει... Και δεν ντρέπομαι καθόλου! Δε θελω το παιδι μου να μεγαλώσει μεσα σ καυγαδες και εχθρες... Μεσα σε αγαπη και ερωτα ήθελα να μεγαλωσει, αλλα αν ο πατερας της ειναι ανωριμος καλύτερα να τον βλέπει μια στο τοσο

Δεν πιάνει τίποτα! Μονο κρεμασμα ατον ωμο και αυτό οχι παντα... Στηθος να πιπιλαει και να ξαπλωνει πανω σ γυμνο μ στηθος... Αλλα και αυτα οχι στη φαση που ποναει... Μετα για να ηρεμησει.. Οταν ποναει μονο τ κρεμασμα σ ωμο πιάνει 

Και εμένα όταν την έπιανε πάρα πολύ δεν ήθελε Τιποτα κοκκινίζε και ούρλιαζε τι πράμα αυτή οι κολικοι δεν ξέρεις τι να τα κάνεις τα μωράκια. Κάντε υπομονή βρε κορίτσια θα φτιάξουν τα πράγματα έχουμε λίγο πιέσει πάρα πάνω Εμενα είναι το χειρότερο μου να τσακονομαι δεν μπορώ καθόλου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τα ιδια ακριβώς και εμεις.. Εγω του το πα κιολας,  πως ή συνερχεται και βαζει μυαλο ή να μαζεψει βαλιτσες και να φυγει... Και δεν ντρέπομαι καθόλου! Δε θελω το παιδι μου να μεγαλώσει μεσα σ καυγαδες και εχθρες... Μεσα σε αγαπη και ερωτα ήθελα να μεγαλωσει, αλλα αν ο πατερας της ειναι ανωριμος καλύτερα να τον βλέπει μια στο τοσο

Δεν πιάνει τίποτα! Μονο κρεμασμα ατον ωμο και αυτό οχι παντα... Στηθος να πιπιλαει και να ξαπλωνει πανω σ γυμνο μ στηθος... Αλλα και αυτα οχι στη φαση που ποναει... Μετα για να ηρεμησει.. Οταν ποναει μονο τ κρεμασμα σ ωμο πιάνει 

Εγω της βάζω λευκούς ήχους από το κινητό και ελαφρώς την ηρεμούν μην φανταστείς πολύ απλά την βλέπω ότι κάπως δε ζορίζεται τόσο πολύ.. Και μασάζ στην κοιλιτσα της κάνω βοηθάει να χαλαρώνει κάπως κ στήθος στήθος στήθος εμένα το ζητάει κ από μόνη της μόλις αρχίσουν τα πονακια την βλέπω ανοίγει στόμα και ψάχνει στήθος την βάζω και ηρεμεί.. 

Δεν το συζητώ πραγματικά 1000 φορές μόνες μας πάρα σε τέτοιες καταστάσεις να μεγαλώνει το παιδί.. Εγω την είχα αγκαλιά μια μέρα και με είχαν πιάσει τα κλάματα από την ένταση για τον καυγά που είχαμε και λέω τι κάνω στ παιδί μου που ίσως νιώθει τέτοια αρνητική ενέργεια... Και μου το έλεγε μια γνωστή μου με το παιδί έρχονται τα πάνω κάτω και την θεώρησα υπερβολική πόσο δίκιο είχε... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! είμαι ένα κινούμενο ζόμπι..έχω να κοιμηθώ πόσα βράδια.. έχουμε τους κολικους κ μεις,  πονάει,  σφίγγεται,  κλαίει.. μόνο στο στήθος ηρεμεί. όταν κάνω ότι τον αφήνω στο λικνο αφού τον έχει πάρει ο ύπνος αμέσως το καταλαβαίνει και μας ακούει ολη η πολυκατοικία.. πονάω κγω ολόκληρη.. στήθος,  πλάτη, μέση, αυχένας,  καρποί.. ουρίτσα.. δε μπορώ ακόμη ν σηκώνομαι εύκολα γτ τα ατροφικα μου πόδια δεν δυνάμωσαν καλά..κ σαν κερασάκι,  έχω γεμίσει σπυριά σε όλο τον πωπω από το πολύ κάθισμα για θηλασμό...και τσουζουν κ πονάνε..κοινώς μια ομορφιά..

έχω τη μανα μου εδώ και 1 μήνα, με πρόσεχε που ήμουν ταβλα και θα μείνει άλλες 15 μερες..Ο άντρας μου δε λέει τπτ..καταλαβαίνω ότι έχει κουραστεί κ θέλει την ελευθερία στο σπίτι αλλά ειλικρινα ήμουν σε κακα χάλια κ αυτός λείπει 12ωρα..

λογικό να υπάρχουν εντάσεις στο ζευγάρι κορίτσια μου..νομίζω όλες μας έχουμε και από κάτι να πούμε.  εγώ νιώθω ότι δεν το έχει συνειδητοποίησει ακόμη ότι πλέον είναι μπαμπάς!! χτες του ζήτησα βοήθεια και μλου λέει πάω λίγο στο μπάνιο..κ πήρε κ κινητό μαζί του..Ε και έπαιζε παιχνίδια στο κινητό κ ξεχάστηκε για πάνω από 50 λεπτά.. χειρότερος από μωρά.. 

πιστεύω  ότι όλες μας θα τις βρούμε τις ισορροπίες στα σπίτια μας..στη περίπτωση μου ,η  αϋπνία,ο πόνος κ η κούραση,  δε βοηθάνε κ πολύ αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα στρώσουν τα πράγματα..

όσο για τα έξοδα...πήρα κγω τότε νυχτικακια για το ν8σοκομειο και σερβιέτες λοχείας.  αυτά! έχω να βγω 5 μήνες από το σπίτι. . α! κ ένα βερνίκι νυχιών κορρες αγόρασα για να ανέβει η διάθεση το καλοκαίρι.. τρομερά έξοδα ε; 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! είμαι ένα κινούμενο ζόμπι..έχω να κοιμηθώ πόσα βράδια.. έχουμε τους κολικους κ μεις,  πονάει,  σφίγγεται,  κλαίει.. μόνο στο στήθος ηρεμεί. όταν κάνω ότι τον αφήνω στο λικνο αφού τον έχει πάρει ο ύπνος αμέσως το καταλαβαίνει και μας ακούει ολη η πολυκατοικία.. πονάω κγω ολόκληρη.. στήθος,  πλάτη, μέση, αυχένας,  καρποί.. ουρίτσα.. δε μπορώ ακόμη ν σηκώνομαι εύκολα γτ τα ατροφικα μου πόδια δεν δυνάμωσαν καλά..κ σαν κερασάκι,  έχω γεμίσει σπυριά σε όλο τον πωπω από το πολύ κάθισμα για θηλασμό...και τσουζουν κ πονάνε..κοινώς μια ομορφιά..

έχω τη μανα μου εδώ και 1 μήνα, με πρόσεχε που ήμουν ταβλα και θα μείνει άλλες 15 μερες..Ο άντρας μου δε λέει τπτ..καταλαβαίνω ότι έχει κουραστεί κ θέλει την ελευθερία στο σπίτι αλλά ειλικρινα ήμουν σε κακα χάλια κ αυτός λείπει 12ωρα..

λογικό να υπάρχουν εντάσεις στο ζευγάρι κορίτσια μου..νομίζω όλες μας έχουμε και από κάτι να πούμε.  εγώ νιώθω ότι δεν το έχει συνειδητοποίησει ακόμη ότι πλέον είναι μπαμπάς!! χτες του ζήτησα βοήθεια και μλου λέει πάω λίγο στο μπάνιο..κ πήρε κ κινητό μαζί του..Ε και έπαιζε παιχνίδια στο κινητό κ ξεχάστηκε για πάνω από 50 λεπτά.. χειρότερος από μωρά.. 

πιστεύω  ότι όλες μας θα τις βρούμε τις ισορροπίες στα σπίτια μας..στη περίπτωση μου ,η  αϋπνία,ο πόνος κ η κούραση,  δε βοηθάνε κ πολύ αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα στρώσουν τα πράγματα..

όσο για τα έξοδα...πήρα κγω τότε νυχτικακια για το ν8σοκομειο και σερβιέτες λοχείας.  αυτά! έχω να βγω 5 μήνες από το σπίτι. . α! κ ένα βερνίκι νυχιών κορρες αγόρασα για να ανέβει η διάθεση το καλοκαίρι.. τρομερά έξοδα ε; 

Πολλα έξοδα και εσύ να κάνουμε παρέα!!! Τα Σπυράκια τα είχα και εγώ εμένα με πηραξαν οι σερβιέτες. Είναι αλλού για αλλού ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι είναι μπαμπάδες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κι εμενα βοηθαει.. Θα την αλλαξει, θα πλυνει τα πιατα.. Αλλα να σ πω κατι? Εχω και πλυντήριο πιατων και δεν μ ειναι κοπος να αλλάξω μια πανα ακομα! Οταν μ κανει την ψυχολογία κουρελι, αυτα δεν μου λένε κάτι! 

Και φυσικά φταιω και παλι εγω επειδη δεν εκτιμώ! :angry:

Εγω εφτασα στο σημείο να τ πω πως αν ειναι να ειμαστε έτσι να σηκωθει να φύγει όσο το παιδι ειναι μικρό και δεν καταλαβαίνει τι γίνεται.. Γυρισε αλλος άνθρωπος από την δουλειά αλλά δεν πιστεύω να κρατήσει! 

Εμενα κορίτσια έφτασε σ εξής αλλοπροσαλλο ακρο! Μου εκανε παράπονο επειδή εγω θα καθομαι και θα πληρωνομαι επι ενα χρονο χωρίς να δουλέψω ενω αυτος θα συνεχίσει  κανονικά!! 

Σας διαβάζω μανουλες του Οκτωβρίου και φοβάμαι για αυτά που με περιμένουν!!!

Αυτό με την δουλειά εμμέσως πλην σαφώς μου το λέει και εμένα επειδή κάνουμε την ίδια δουλειά που δεν μας αρέσει και σαν να με ζηλεύει που δεν δουλεύω τόσους μήνες και θα κάτσω για ένα χρόνο ακόμα!!!

Βέβαια μπορείς να του πεις να πάρει αυτός την άδεια ανατροφής τέκνου και να κάτσει τόσους μήνες να ξεσκατιζει και να ταιζει ένα μωρό!!! Που και πάλι δεν είναι το ίδιο γιατί άλλο απλά να φροντίζεις ένα μωρό και άλλο να έχεις παραλληλα και όλα τα "ωραία" της γέννας (πόνους σε στήθος, ράμματα, δυσκοιλιότητα και ορμόνες).

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Τα ίδια προβλήματα εχω κ εγώ . κούραση απιστευτη ,Εγώ δεν έχω καθημερινή βοήθεια ,Μόνο το απόγευμα έρχεται η πεθερά κ κάνουμε μπάνιο το μωρό. Η μάμα δουλευει κ έρχεται μόνο Παρασκευή κ Κυριακή όλη την μέρα. Εγω αν μπορουσα να έχω την μάμα κάθε μέρα όλη μέρα θα το έκανα.σε αυτό δεν εχει πρόβλημα ο άντρας μου γτ βλέπει ότι βοηθάει. Κ 1 φορα την βδομάδα έρχεαι κ η θεία ,τα ξαδέρφια μου κ η αδερφή μου. Κ μην ακούσω να λέει δίαφορα γτ Είμαι ικανή να του πω να φύγει από το σπίτι. Γτ πραγματικά Είναι τουρίστας.. Εντάξει δούλευει από το πρωί έως το βράδυ.Αλλά έχει δικιά του δουλειά κ μπορεί να κάνονισει να έρχεται λίγο πιο νωρίς να κρατήσει το μωρό για λίγο για να κάνω κ εγώ ενα Μπανιο η να φάω(που όλη μέρα μπορεί να τρώω ένα τοστ).ε δεν το κάνει. Το μωρό ζήτημα να το κρατάει 20 λεπτα.

Κ φυσικά Δεν τον νοιαζει αν κοιμήθηκε μόλις,η τηλεοραση τέρμα κ τα τραγούδια μέχρι που αγανακτησα κ του το άφησα να το κοιμησεθ κ Δεν. Μπόρεσε. Είχα 2 βδομ Που τον παρακαλουσα να πάει σουπερ κ δεν πήγαινε κ δεν είχαμε τίποτα στο ψυγείο..θέλετε κ Αλλά? Μέχρι που χθες το πρωί δεν του μίλησα καν κ Ρίο απόγευμα που γύρισε ήταν αλλος άνθρωπος.. Βέβαια στο σπίτι κάνει μηδέν  δούλειες κ σθγα μην αλλάξει τον μπεμπη.Αλλά βλεπω ότι όλες /  ίδια προβλήματα Έχουμε. 

Κορίτσια Κοοταξτε τους εαυτούς Σας κ τα μωρά σας πρώτα κ αφηστε τους άνδρες γτ δν εχιυν αναγκη.

Εγω κοριτσια δεν κρατησα το 40 Μέρο. Εχω βγει για να πάω ΙΚΑ οαεδ κ Σήμερα πηγαμε κ μια  βόλτα.  Το μωρο το αφήνω στην μαμά .

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, έχουν βαρεσει οι ορμόνες κόκκινο, μαζί με την αϋπνία και τη κούραση! Εμένα ο άντρας μου βοηθάει λίγο με το μωρό, έρχεται κ η μητέρα μου ,όταν δε δουλευει , λίγες ώρες τα πρωινά οταν είμαι μόνη μου κ κάνουμε καμιά δουλίτσα. Δεν έχει πρόβλημα ο άντρας μου, απλά το προτιμώ κ εγώ έτσι.

Μένω κ εγώ πολλές ώρες μόνη μου κ σας καταλαβαίνω.. πρέπει όλο αυτό να γίνεται ακόμη πιο δύσκολο όταν δεν υπάρχει κατανόηση από τους άντρες σας.

Άποψη μου είναι πως στη κατάσταση μας καμία αντίδραση μας δεν είναι υπερβολική, και σας δίνω χίλια δίκια! Προέχουμε εμεις κ τα μωράκια μας, γιατί άμα δεν είμαστε καλά πως θα μεγαλώσουμε τα μικρά μας? 

Κουράγιο κορίτσια!! Μια φορά θα είναι μωρά τα μωράκια μας! :) τραβήξτε φωτογραφίες και κάνετε αγκαλίτσες! Καλά να είμαστε κ όλα θα γίνουν!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια υπομονη οι κοποι μας θα ανταμοιφθουν !!! θα μεγαλωσουν τα μωρακια μας κ θα βγαινουμε κ τις βολτες μας λιγοι μηνες ακομα υπομονη να περασει κ ο χειμωνας. εμενα @anemoni1989 τωρα που δεν δουλευει μου το κραταει το μωρο το πρωι αλλα αν τυχον κ κοιμηθω εγω τα πρωινα μου την λεει οτι τεμπελιαζω κ δεν κανω δουλειες ενω αυτος το βραδια που σηκωνομαι κ ταιζω αλλαζω κ ξανακοιμιζω το μωρο δεν εχει ξηπνησει ουτε μια φορα!!! βοηθεια απο γονεις δεν εχουμε εγω θα ηθελα την μαμα μου αλλα ειμαι μακρια κ απτην αλλη δεν θελω γιατι θα θελει να ερχετε κ η πεθερα κ δεν θελω καθολου γιατι θα αρχισουν τα σχολια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!

Υπομονη!! Τα βλεπουμε ολα αρνητικα τωρα λογω ορμονων και κουρασης. Το ξενυχτι τα κανει ολα να φαινονται μαυρα κι αραχνα....

Εμεις κοριτσια δεν εχει τετοια, εγω ταιζω αυτος αλλαζει. Το βραδυ τον ξυπναω κανονικα αν εχει κανει κακα ο μπεμπης κ για να παει τον μεγαλο για τσισα (εχουμε ενα μικρο πισογυρισμα λογωαγχους απο τον μεγαλο στην εκπαιδευση τουαλετας). 

Ο αντρας μ δουλευει απογευμα οποτε τον πρωι θα τονκρατησει μια ωρα. Εννοειται οτι αυτος παει κ φερνει τον μεγαλο απο τον παιδικο.

Δουλειες κοριτσια εκανε και πριν τα παιδια. Βεβαια ειναι απιστευτα τσαπατσουλης κ αναβλητικος και οτι καθαριζει εχει το μαυρο τοους το χαλι... απ´τα ολοτελα ομως, μια χαρα κι αυτο. Παντα πρεπει να του πω εγω να κανει πραγματα διαφορετικα με ενα κινητο στο χερι θα ηταν μεχρι να πιασουμε σκουληκια...

Εμενα οιδικοι μ ειναι καθε απογευμα εδω και αν ηθελε η μαμα θα την ειχαμε οικοτροφο... Ευτυχως τα πανε καλα με τον ανδρα μ. Εγω τα παιρνω με τους δικους του αλλα ειναι μακρια, ευτυχως..

Δυστυχως πρεπει να καταλαβουν οτι δεν γινεται να περνουν ολα απο τα χερια μας...

Φυσικα τα νευρα μ ειναι σε αλλα επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Τα ίδια προβλήματα εχω κ εγώ . κούραση απιστευτη ,Εγώ δεν έχω καθημερινή βοήθεια ,Μόνο το απόγευμα έρχεται η πεθερά κ κάνουμε μπάνιο το μωρό. Η μάμα δουλευει κ έρχεται μόνο Παρασκευή κ Κυριακή όλη την μέρα. Εγω αν μπορουσα να έχω την μάμα κάθε μέρα όλη μέρα θα το έκανα.σε αυτό δεν εχει πρόβλημα ο άντρας μου γτ βλέπει ότι βοηθάει. Κ 1 φορα την βδομάδα έρχεαι κ η θεία ,τα ξαδέρφια μου κ η αδερφή μου. Κ μην ακούσω να λέει δίαφορα γτ Είμαι ικανή να του πω να φύγει από το σπίτι. Γτ πραγματικά Είναι τουρίστας.. Εντάξει δούλευει από το πρωί έως το βράδυ.Αλλά έχει δικιά του δουλειά κ μπορεί να κάνονισει να έρχεται λίγο πιο νωρίς να κρατήσει το μωρό για λίγο για να κάνω κ εγώ ενα Μπανιο η να φάω(που όλη μέρα μπορεί να τρώω ένα τοστ).ε δεν το κάνει. Το μωρό ζήτημα να το κρατάει 20 λεπτα.

Κ φυσικά Δεν τον νοιαζει αν κοιμήθηκε μόλις,η τηλεοραση τέρμα κ τα τραγούδια μέχρι που αγανακτησα κ του το άφησα να το κοιμησεθ κ Δεν. Μπόρεσε. Είχα 2 βδομ Που τον παρακαλουσα να πάει σουπερ κ δεν πήγαινε κ δεν είχαμε τίποτα στο ψυγείο..θέλετε κ Αλλά? Μέχρι που χθες το πρωί δεν του μίλησα καν κ Ρίο απόγευμα που γύρισε ήταν αλλος άνθρωπος.. Βέβαια στο σπίτι κάνει μηδέν  δούλειες κ σθγα μην αλλάξει τον μπεμπη.Αλλά βλεπω ότι όλες /  ίδια προβλήματα Έχουμε. 

Κορίτσια Κοοταξτε τους εαυτούς Σας κ τα μωρά σας πρώτα κ αφηστε τους άνδρες γτ δν εχιυν αναγκη.

Εγω κοριτσια δεν κρατησα το 40 Μέρο. Εχω βγει για να πάω ΙΚΑ οαεδ κ Σήμερα πηγαμε κ μια  βόλτα.  Το μωρο το αφήνω στην μαμά .

 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όντως τελικά τα ίδια τραβάμε όλες μας.. Εμένα ο άντρας μου δεν έχει αλλάξει ποτέ την μικρή ούτε την έχει πάρει να την κοιμησει κ κάνει κιόλας παράπονα ότι δεν περνάει χρόνο με την μικρή λες κ του λέω εγώ να μην την παίρνει ότι να ναι.. Όταν αφήνεις το μωρό με την μαμά σου της αφήνεις γάλα δικό σου ή ξένο να δώσει σε περίπτωση που ξυπνήσει..?? Έχω κ εγώ να βγω για κάτι δουλειές την Δευτέρα κ δεν ξέρω τι να κσνω με αυτό το θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζω όλα αυτά που λένε οι άντρες σας για τους γονείς σας και μου έχει σηκωθεί η τρίχα.. Πραγματικά εάν μου έλεγε κάτι για την μάνα μου που μας βοηθάει τρελα παίρνει το γάλα της μπέμπας και τα pampers θα του έλεγα να πάει στην μάνα του αλλά δόξα τον Θεό ποτέ δεν μου λέει κάτι για τους δικούς μου όποτε θέλουν έρχονται σπίτι αυτοί δεν έρχονται πλέον γιατί έχουν όλο ιώσεις να μην κολλήσει η μικρή.... Βεβαια και εμείς ρίχνουμε ματσ κάθε μέρα γιατί οκ δουλεύει πολλές ώρες αλλά όταν είναι σπίτι θέλω βοήθεια με την μπέμπα το να την χορεύει εμένα δεν με βοηθάει θέλω να πάρει πρωτοβουλίες να την αλλάξει να της φτιάξει γάλα αυτός τίποτα μόνο αν του πω εγώ.. Πριν μείνω έγκυος πλευρό γύρναγα ξυπνουσε τώρα τίποτα δεν ακούει και δεν ξέρει πως να το εξήγηση.. Εδω και 3 μερες κοιμάται καναπέ για να μπορεί να κοιμάται καλύτερα γιατί 7 ξυπνάει για δουλειά.. Εγώ κορίτσια μου λείπει ο ύπνος μια νύχτα ολόκληρη που κοιμάμαι σπαστά 5 με 6 ώρες.. Αυτά κορίτσια μου νομίζω ότι οι ορμόνες μας έχουν βαρέσει κόκκινο που θα πάει θα ηρεμήσουμε και εμείς. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο τι βλέπω ολες σ ιδια φαση ειμαστε!! 

Εμενα ευτυχως δουλειες κανει και το μωρο θα τ αλλάξει και θα βοηθήσει στο μπάνιο και αμα τ πω θα παει για ψωνια.. Απλα προτιμά να τα κανω εγω. Βεβαια και εγω προτιμώ να βγαινω για τα ψωνια γιατι αμα μενω μονο με ενα νεογέννητο θα σαλταρω! 

Αλλα ρε κοριτσια πως γίνεται να ουρλιαζει το μωρο τη νύχτα και να μην το ακούει? Πρέπει να του μιλήσω για να χαμπάριασει! Θέλω να τον βαρεσω! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια απο τι βλέπω ολες σ ιδια φαση ειμαστε!! 

Εμενα ευτυχως δουλειες κανει και το μωρο θα τ αλλάξει και θα βοηθήσει στο μπάνιο και αμα τ πω θα παει για ψωνια.. Απλα προτιμά να τα κανω εγω. Βεβαια και εγω προτιμώ να βγαινω για τα ψωνια γιατι αμα μενω μονο με ενα νεογέννητο θα σαλταρω! 

Αλλα ρε κοριτσια πως γίνεται να ουρλιαζει το μωρο τη νύχτα και να μην το ακούει? Πρέπει να του μιλήσω για να χαμπάριασει! Θέλω να τον βαρεσω! 

Άστα όλοι ίδιοι είναι.. Το πρωί που ξυπνάνε του λέω μα καλά δεν άκουσες το μωρό που έκλαιγε το βράδυ?? Αλήθεια μου λέει?? "όχι τίποτα ήμουν πολύ κουρασμένος.. Του πετάς την κούπα με τον καφέ στο κεφάλι η όχι? Χα χα χα χα χα.... Όρο της κάνω και εγώ συνέχεια κλαίει αλλά τι να κάνω είναι για το καλό της!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...