Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Εγω κοριτσια μονιμως παλευω με τη μπεμπα για το θεμα δακτυλο... Απο την 1η στιγμή δαχτυλο πιπιλουσε και οχι πιπιλα... Τωρα με πολυ κοπο το εχει μετριασει... 

Καλη παντως η ψυχολογία, αλλα δεν γραφει για τις παραμορφωσεις που προκαλεί το πιπιλισμα του δαχτυλου... Γιατί δε νομίζω να προκληθει μεγαλυτερο τραυμα ψυχικο επειδη της στερω ενα απλο πιπιλισμα, απο το να κυκλοφορει με παραμορφωμενο χέρι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ούτε εγώ που πέρασα λιγότερα από σένα ξέρω αν θέλω δεύτερο παιδί γενικά, τουλάχιστον ακόμη.είναι πολύ λογικό να χρειάζεσαι τον χρόνο σου μετά από όλα αυτά. ήσουν στο κρεβάτι λόγω μικρού τραχήλου δηλαδή? εμένα που δεν είχα θέμα με τον τράχηλο στην εγκυμοσύνη μου είπε να μην μείνω έγκυος για έξι μήνες γιατί Γιατί αν μείνω τόσο νωρίς ίσως έχω θέματα με την εγκυμοσύνη πχ ανεπάρκεια τραχήλου, χωρίς να έχω ιστορικό. τεστ Παπ μου είπε 2-3 μήνες μετά από τις 40 μέρες που με είχε δει. δηλαδή 3,5-4,5 μήνες μετά τη γέννα. αυτό που λες για την κρίση πανικού μου ακούγεται τρομακτικό, δεν έχω ανάλογες εμπειρίες κ δεν ξέρω πως είναι. έχεις περάσει πολλά κορίτσι μου. όμως όλα περνάνε με τον χρόνο τους. Μπορεί να πέρασες δύσκολες καταστάσεις αλλά τώρα έχεις το θαυματακι εκεί δίπλα!! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευλογία από αυτό. χωρίς να ξέρω πολλά από κρίσεις πανικού νομίζω πως τώρα που δεν περνάς δύσκολες καταστάσεις δεν έχεις λόγο να πάθεις ξανά κάτι τέτοιο. Ίσως ήταν κάτι σαν κρίση πανικού, κάτι που σου θύμισε τις παλιές εποχές, δεν ξέρω, τι να πω... μην σε αγχώνει όμως. τώρα είναι όλα καλά κ τα άσχημα ανήκουν στο παρελθόν.

Ναι,δίκιο έχεις..πρέπει να σκέφτομαι ότι όλα ανήκουν στο παρελθόν. ίσως να σκεφτόμουν λιγάκι το άλλο μωράκι,  αλλά δεν περίμενα να με γυρίσει μπούμερανγκ..λόγω τραχήλου ήμουν στο κρεβάτι..

οπότε, αφού πήρα πράσινο φως από γιατρό για επαφές,  σκέφτομαι μήπως το επιχειρήσω! να ξεκολλήσει κ το μυαλό μου! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Σας διαβαζω όσο μπορώ αλλά τρέχω και δεν σας εχω γραψει. 

Εμένα ο μικρούλης όπως και τα δικά σας αρχισε να ταλαιπωρειται με τα ούλα του. Πηρα gel και ξεκινησα να του βαζω σήμερα. Βέβαια ο γιατρός είπε ότι αν έχει πολλή γκρίνια να του δωσω ντεπον.

Κατα τα αλλα... Ακόμα θηλαζω αποκλειστικά αλλά είναι ζόρικο επειδή δουλευω. Εδώ και μια εβδομάδα κοιμάται 8ωρο το βραδυ παλι καλα δλδ για να αντεξω. Αυτες τις μέρες εν τω μεταξύ ξυπνάει σχεδόν στεγνος και με βάση τη ζυγαριά που εχω δεν παίρνει καλο βάρος κι ανησυχώ.

Όσον αφορά τις επαφές, στην αρχη πονουσα πολυ. Τωρα έχει φτιάξει σχετικά το θεμα. Απο συχνότητα είμαστε σε χαλαρη φάση.

Για δεύτερη εγκυμοσύνη πιθανοτατα να προχωρήσουμε το φθινόπωρο. Αν μαζέψουμε τα απαραίτητα λεφτά για την εξωσωματική. Είμαι και 34 δεν έχω πολλά περιθώρια-κουράγια να το αφήσω πολυ.

Για βάφτιση εμείς θα την κάνουμε Πρωτομαγιά!

@Maria_ath καλη επιτυχία με την εγχείρηση και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι ολόψυχα! Θα περιμένουμε νεότερα.

Ουφφφφ τα έγραψα. Συγγνώμη για το σεντόνι

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

ενταξει ειναι οπως η πιπιλα συνηθεια. αλλα επειδη ειναι δακτυλο ειναι δυσκολο να το κοψεις την πιπιλα την πετας λες μια ιστορια οτι καποιος την.πηρε κ τελος. το δακτυλο πως το κοβεις ?

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω κοριτσια μονιμως παλευω με τη μπεμπα για το θεμα δακτυλο... Απο την 1η στιγμή δαχτυλο πιπιλουσε και οχι πιπιλα... Τωρα με πολυ κοπο το εχει μετριασει... 

Καλη παντως η ψυχολογία, αλλα δεν γραφει για τις παραμορφωσεις που προκαλεί το πιπιλισμα του δαχτυλου... Γιατί δε νομίζω να προκληθει μεγαλυτερο τραυμα ψυχικο επειδη της στερω ενα απλο πιπιλισμα, απο το να κυκλοφορει με παραμορφωμενο χέρι... 

Μια γνωστή μου έχει μικρότερο νύχι στον αντίχειρα που πιπιλούσε για χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.

Μια γνωστή μου έχει μικρότερο νύχι στον αντίχειρα που πιπιλούσε για χρόνια.

Το νυχι είναι το λιγότερο... Ενα παιδι απο τ χωριο μ εχει μισο δαχτυλο, αφου δεν αναπτύχθηκε σωστα, ενω ενας συμμαθητης μ ειχε κανει σαν κοτσι... :shock:

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι.. Αντίθετα αν δεν πιω καφε, βγαζω εγω υπερενταση!!!! :rolleyes:

Χάχαχαχαχ και εγώ έχω τόσο πολύ ανάγκη ένα καφέ.. Έχω να πιω από τον Οκτώβρη.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Οχι.. Αντίθετα αν δεν πιω καφε, βγαζω εγω υπερενταση!!!! :rolleyes:

Χαχαχαχαχα!!! Κι εγώ αυτό ακριβώς απανταω όταν με ρωτάνε αν πειράζει το παιδί ο καφές!

@Marimarvστην εγκυμοσύνη δεν έπινα. Τώρα πίνω έναν εσπρέσσο το πρωί! Κι αν πιω δεύτερο θα είναι καπουτσίνο, μέχρι το μεσημέρι, όχι αργότερα.

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου..είναι καμία μέσα;; μας  κάνανε εισαγωγή..είμαι πολυ στεναχωρημένη.  Ο μικρός μου έκανε 2 φορές εμετό, έβγαλε πράγμα, έχει καταρροή, βηχα που τον πνιγει λόγω μυξας κ μου βογγαει η ψυχή μου.. περιμένω να μας πάρουν αίμα..μας κάνανε κ διάφορες άλλες κ τώρα αναμονή...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

κορίτσια μου..είναι καμία μέσα;; μας  κάνανε εισαγωγή..είμαι πολυ στεναχωρημένη.  Ο μικρός μου έκανε 2 φορές εμετό, έβγαλε πράγμα, έχει καταρροή, βηχα που τον πνιγει λόγω μυξας κ μου βογγαει η ψυχή μου.. περιμένω να μας πάρουν αίμα..μας κάνανε κ διάφορες άλλες κ τώρα αναμονή...

Ωωωωχ έλα ρε κορίτσι μου τι λες τώρα... Κόλλησε από κάποιον..? Περαστικά εύχομαι κ γρήγορα.. Σε τι φάση είστε τώρα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

κορίτσια μου..είναι καμία μέσα;; μας  κάνανε εισαγωγή..είμαι πολυ στεναχωρημένη.  Ο μικρός μου έκανε 2 φορές εμετό, έβγαλε πράγμα, έχει καταρροή, βηχα που τον πνιγει λόγω μυξας κ μου βογγαει η ψυχή μου.. περιμένω να μας πάρουν αίμα..μας κάνανε κ διάφορες άλλες κ τώρα αναμονή...

περαστικα σας κοριτσι μου μην ανχωνεσε ολα καλα θα ειναι ιωσουλα λογο της εποχης. εισαγωγη κανουν λογο ηλικιας σε τοσο μωρακια αλλα το ξεπερνανε γρηγορα μην φοβασαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...