Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

@ada32 σε νοσοκομείο να ρωτήσεις κι εμείς σε νοσοκομείο τον κάναμε δωρεάν.στο πανεπιστημιακό της Λάρισας. Όταν γεννηθηκε η μικρή επειδή είχε ταλαιπωρηθεί πολύ στην γέννα κ βγήκε με βεντουζα, είχε ένα σημάδι στο κεφάλι της κ το ψάξαμε.πλέον εξαφανίστηκε αλλά τότε δεν ξέραμε τι έχει μέσα το εξογκώμα αυτό. αίμα? άλατα? η εξέταση είχε δείξει πως δεν χρειαζόταν να ανησυχούμε για κάτι. ήταν ημερών το μωρό όταν την έκανε.Δεν έχει δηλαδή ακτινοβολία, αν αυτό φοβάσαι.

Ναι θα ρωτήσω σε νοσοκομείο αν είναι. Φοβάμαι μήπως ταλαιπωρηθεί κ κλάψει γτ μετά θα έχει πολύ γκρίνια κ είμαι μόνη στο σπίτι..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κοπέλα μου εμείς έχουμε κάνει υπέρηχο νεφρών κ άνω/ κάτω κοιλιάς.  αλλά είχε προηγηθεί εξέταση αιματολογικη κ δεν τις άρεσαν κάτι τιμές.  γι'αυτό κ μας έστειλε.  οι υπέρηχοι έδειξαν διάταση στο αριστερό νεφρακι.  κάπως διογκωμένα τα σωληνακια.  από κει καναμε την κυστεογραφια που βγηκε καθαρή. μου είπαν ότι λόγω ανωριμότητας του συστήματος είναι έτσι κ μέχρι τα 2 έτη θα έχει διορθωθεί.  εσένα γτ σε στέλνει για υπέρηχο;

Καλημέρα Ασία μου! λοιπόν, για τα προσκλητήρια μπομπονιέρα βγαίνει πιο οικονομικό από την άποψη ότι σε κάθε οικογένεια πάει μια μπομπονιέρα.  ενώ αν τις μοιράσεις στην εκκλησία θα έχεις ατομικές για όλους! κγω δεν εχω κατασταλάξει ακόμη! μόνο θέμα βάφτισης έχω! χαχα! έχω 2 μήνες μπροστά! χτες έκλεισα κ φωτογράφο ευτυχώς είχε κενή ημερομηνία! γίνεται πανικός μετά το Πάσχα!

εμένα για τροφές μου είπε 180 ημέρες και ξεκινάμε με ζωμό μοσχάρι γτ θα έχει αυξημένες ανάγκες από αιμικο σίδηρο. κ μετα τα φρούτα! @Marimarv κανε ερώτηση να δούμε τι θα σου πει! τελικά ο κάθε γιατρός λέει διαφορετικά..

Α κατάλαβα τώρα. κι εγώ αν είχα αγοράκι θα διάλεγα το αερόστατο για θέμα βάφτισης. μου αρέσει πολύ.Ο φωτογράφος τι τιμή σου είπε αν επιτρέπεται?

πρίν από 26 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι θα ρωτήσω σε νοσοκομείο αν είναι. Φοβάμαι μήπως ταλαιπωρηθεί κ κλάψει γτ μετά θα έχει πολύ γκρίνια κ είμαι μόνη στο σπίτι..

μπα δεν νομίζω, δεν θα πονέσει οπότε γιατί να τον πιάσει γκρίνια?μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Ναι θα ρωτήσω σε νοσοκομείο αν είναι. Φοβάμαι μήπως ταλαιπωρηθεί κ κλάψει γτ μετά θα έχει πολύ γκρίνια κ είμαι μόνη στο σπίτι..

βρε περιμενε λιγο μην το πας τωρα μεσα στις ιωσεις σε νοσοκομειο. κ οι μετρησεις ειναι τελειως στο περιπου αφου δεν ανησυχει ο γιατρος  περιμενε κ τον αλλο μηνα.  καταλαβαινω οτι θες να σου φυγει το ανχος αλλα μην πας για καλο κ βγητε με αλλα.

ο υπερηχος δεν ποναει αλλα θα κλαψει γιατι θα τον κρατανε θα του βαλουν τζελ κ θα τον ενοχλησει κτλ κτλ. αλλα αυτα θα τα ξεχασει. απλα μην σου κολλησει τιποτα στα νοσοκομεια να τρεχεις. κ στο τελος να δεις τον αλλο μηνα μια χαρα θα ειναι η μετρηση.  

18 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

 

Τώρα τι να σας πω; θα βασιστω στην μεγάλη του εμπειρία γτ εχουν μεγαλώσει πολλά παιδιά στα χέρια του και θα ακολουθήσω τις οδηγιες του.

Όσον αφορά το πορτοκάλι, τουλάχιστον θα είναι απο τα δεντρα μας

εμας πορτοκαλι μας ειπε πιο μετα λογω οξυτητας του φρουτου. κ εχει μια λογικη γιατι σκεψου να εχεις ευαισθητο στομαχι κ να πιεις νηστικος πορτοκαλαδα αμεσως τα οξεα του στομαχιου θα σε ταραξουν. 

γενικα διαλεξε ενα φρουτο εποχης που να ειναι καλα ανεχτω απο τα περισσοτερα μωρα. μην κολλας ακριβως στο τι λεει ο γιατρος βαλε την λογικη κ την πειρα απο τις αλλες μαμαδες τι ανεχονται καλα τα μωρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Α κατάλαβα τώρα. κι εγώ αν είχα αγοράκι θα διάλεγα το αερόστατο για θέμα βάφτισης. μου αρέσει πολύ.Ο φωτογράφος τι τιμή σου είπε αν επιτρέπεται?

μπα δεν νομίζω, δεν θα πονέσει οπότε γιατί να τον πιάσει γκρίνια?μην ανησυχείς.

λοιπόν, ο φωτογράφος για κάλυψη βίντεο,  1 μεγάλο άλμπουμ με 25 σαλόνια κ ένα μικρό για νονά,  50 εκτυπωμενες και το υλικό σε καλή ανάλυση σε στικακι ζήτησε 550. μετά ανέβαζε την τιμή,αν πχ ήθελα 2 κάμερες στην εκκλησία ή αν ήθελα και για παππούδες άλμπουμ..μου είπε τιμή μέχρι και 750 με 800!!!! εγώ πήρα το πιο οικονομικό πακέτο...ξεκινησες να ψάχνεις;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Βλέπω κορίτσια κανένας γιατρός δεν σας πρότεινε ρυζάλευρο μπράβο.. Ελπίζω να μην μου το πει και εμένα και ελπίζω να μην επιμείνει γτ θα επιμείνει και ο άντρας μου και μετά θα έχουμε καυγάδες...

εμενα μου εδωσε γενικες οδηγιες στο τι να κανω . το παιδι για να ξεκινησει τις τροφες πρεπει να στερεωνει το κεφαλι του καλα κ να καθετε με στηριξη. μετα απο εκει κ.περα μου ειπε με οτι θελω το ξεκιναω. ακομα κ με λαχανικα. αν θελω φρουτα εποχης κ να μην ειναι οξινα οπως το πορτοκαλι. ενα ενα ανα τρεις μερες. 

κ ρυζαλευρο αν θελω δεν θα παθει τιποτα το μωρο ετσι κ αλλιως για ενα μηνα το.δινουν μετα το αντικαθιστας με αλλες τροφες. 

γενικα μου εδωσε μια φωτοτυπια τι ειναι επικινδυνο πχ μελι αυγο για τωρα κ ολα τα αλλα οπως θελω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

λοιπόν, ο φωτογράφος για κάλυψη βίντεο,  1 μεγάλο άλμπουμ με 25 σαλόνια κ ένα μικρό για νονά,  50 εκτυπωμενες και το υλικό σε καλή ανάλυση σε στικακι ζήτησε 550. μετά ανέβαζε την τιμή,αν πχ ήθελα 2 κάμερες στην εκκλησία ή αν ήθελα και για παππούδες άλμπουμ..μου είπε τιμή μέχρι και 750 με 800!!!! εγώ πήρα το πιο οικονομικό πακέτο...ξεκινησες να ψάχνεις;

μάλιστα...Δεν έχω ψάξει καθόλου, γι αυτό ρώτησα τιμή, για να έχω μια ιδέα. Εμείς λέμε μέσα στο καλοκαίρι για γάμο κ βάφτιση μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

εμενα μου εδωσε γενικες οδηγιες στο τι να κανω . το παιδι για να ξεκινησει τις τροφες πρεπει να στερεωνει το κεφαλι του καλα κ να καθετε με στηριξη. μετα απο εκει κ.περα μου ειπε με οτι θελω το ξεκιναω. ακομα κ με λαχανικα. αν θελω φρουτα εποχης κ να μην ειναι οξινα οπως το πορτοκαλι. ενα ενα ανα τρεις μερες. 

κ ρυζαλευρο αν θελω δεν θα παθει τιποτα το μωρο ετσι κ αλλιως για ενα μηνα το.δινουν μετα το αντικαθιστας με αλλες τροφες. 

γενικα μου εδωσε μια φωτοτυπια τι ειναι επικινδυνο πχ μελι αυγο για τωρα κ ολα τα αλλα οπως θελω. 

Έχεις δίκιο ,στο νοσοκομείο δεν θα πάω καν με αυτές τις ιώσεις. Αλλά έναν υπέρηχο θα του το κάνω σε ιδιωτικό για να μείνω ήσυχη. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μου ήρθε περιοδιος την Πέμπτη κ Σήμερα έχω πολύ αίμα .Αλλά ζω σερβιέτες ανά 3ωρο γτ γίνομαι χαλια κ πήγα πηρα τενα Της τεραστιες.Είναι φυσιολογικό τόσο αίμα;;;

Επίσης έχει 3 μέρες που τα κακα του μωρου είναι λίγο πρασινωπα κ μυριζουν ξυνιλα. Λέτε να είναι έτσι από υπέρπαραγωγη του γάλατος από το στήθος;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια Μου ήρθε περιοδιος την Πέμπτη κ Σήμερα έχω πολύ αίμα .Αλλά ζω σερβιέτες ανά 3ωρο γτ γίνομαι χαλια κ πήγα πηρα τενα Της τεραστιες.Είναι φυσιολογικό τόσο αίμα;;;

Επίσης έχει 3 μέρες που τα κακα του μωρου είναι λίγο πρασινωπα κ μυριζουν ξυνιλα. Λέτε να είναι έτσι από υπέρπαραγωγη του γάλατος από το στήθος;

Εμενα παντως που μ ηρθε τωρα για για δευτερη φορα κ εγω ειχα πολυ με της τενα την εβγαλα. Απο αυτρς που μ ειχαν μεινει απο νοσοκομειο συν οτι ποναγα πολυ τις 3πρωτες μερες. Κ εκει που μ κραταγε πριν 5 μερες το πολυ τωρ ειμαι σρην 7η μερΑ κ απο οτι βλεπω αυριο καθαριζω. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια Μου ήρθε περιοδιος την Πέμπτη κ Σήμερα έχω πολύ αίμα .Αλλά ζω σερβιέτες ανά 3ωρο γτ γίνομαι χαλια κ πήγα πηρα τενα Της τεραστιες.Είναι φυσιολογικό τόσο αίμα;;;

Επίσης έχει 3 μέρες που τα κακα του μωρου είναι λίγο πρασινωπα κ μυριζουν ξυνιλα. Λέτε να είναι έτσι από υπέρπαραγωγη του γάλατος από το στήθος;

εμένα πάλι στο άλλο άκρο, 2 φορές μου έχει έρθει κ έχω λ7γο αίμα και πολλές ημέρες.. προσπαθεί κ αυτή να επανέλθει ως φαίνεται..

κ μένα μου χει κάνει πρασινωπα κακα.  μήπως είναι καθόλου αρρωστουλικο; η κάνατε πρόσφατα εμβόλιο; Επίσης και η υπερπαραγωγή μπορεί να το προκαλέσει, όπως κ η έντονη ροή.  εμένα από αυτό την έπαθε.  το γάλα φεύγει σαν πίδακας και τον πνιγεί...αδειαζω πριν τον ταΐσω!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια Μου ήρθε περιοδιος την Πέμπτη κ Σήμερα έχω πολύ αίμα .Αλλά ζω σερβιέτες ανά 3ωρο γτ γίνομαι χαλια κ πήγα πηρα τενα Της τεραστιες.Είναι φυσιολογικό τόσο αίμα;;;

Επίσης έχει 3 μέρες που τα κακα του μωρου είναι λίγο πρασινωπα κ μυριζουν ξυνιλα. Λέτε να είναι έτσι από υπέρπαραγωγη του γάλατος από το στήθος;

Κορίτσι μου κσληνερα. Εμένα κ τις 2 φορές που μου ήρθε περίοδος ειχα απίστευτη ροή τρόμαξα στην αρχη.. Χρειαζόμουν σερβιέτες λοχειας... Κάθε δέκα λεπτά αλλάζα τς πρώτες 3 μέρες.. 

Όσο για τα κακά απ όσο ξέρω μπορεί να οφείλονται κ στην υπερπαραγωγή.. Ο μικρός πως είναι με αυτό δεν τον ενοχλεί??? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εμένα πάλι στο άλλο άκρο, 2 φορές μου έχει έρθει κ έχω λ7γο αίμα και πολλές ημέρες.. προσπαθεί κ αυτή να επανέλθει ως φαίνεται..

κ μένα μου χει κάνει πρασινωπα κακα.  μήπως είναι καθόλου αρρωστουλικο; η κάνατε πρόσφατα εμβόλιο; Επίσης και η υπερπαραγωγή μπορεί να το προκαλέσει, όπως κ η έντονη ροή.  εμένα από αυτό την έπαθε.  το γάλα φεύγει σαν πίδακας και τον πνιγεί...αδειαζω πριν τον ταΐσω!

Εγώ που δε μου έχει έρθει, μηπως να ανησυχήσω? 26/10 γέννησα. Υπάρχει άλλη???

Μου είχε πει ο γιατρός ότι σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά, αλλά εδώ νομίζω πως έχετε αδιαθετησει όλες!! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εγώ που δε μου έχει έρθει, μηπως να ανησυχήσω? 26/10 γέννησα. Υπάρχει άλλη???

Μου είχε πει ο γιατρός ότι σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά, αλλά εδώ νομίζω πως έχετε αδιαθετησει όλες!! 

Μπα δε νομίζω δεν είναι κάτι.. Μια γνωστή μου της ήρθε όταν το μωράκι της ήταν 7 η 8 μηνών.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ που δε μου έχει έρθει, μηπως να ανησυχήσω? 26/10 γέννησα. Υπάρχει άλλη???

Μου είχε πει ο γιατρός ότι σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά, αλλά εδώ νομίζω πως έχετε αδιαθετησει όλες!! 

Ούτε εμένα μου έχει έρθει και γεννησα 12/10.

Ελπίζω να μην μου έρθει κοντα στις βαπτίσεις. Πρωτομαγιά θα βαφτίσουμε τον δικο μας με θεμα το ταξιδι και 4/5 γινόμαστε νονοι με θεμα το καραβάκι!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...