Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Τα ίδια μου είπε κι εμένα! :) έκανες τεστ Παπ?  Εγώ δεν έχω κάνει, σκοπεύω όμως να κανω σύντομα.

Δεν έκανα..μετα από 6 μηνες μου χε πε,,κατα τον Μάιο θα παω!

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 41 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Με το θηλαστρο βγάζεις επειδή έχεις πολύ?? Κ το πετάς?? Το αποθηκεύεις?? Μπερδεύτηκα!! 

Κι εγώ μια φορά δοκίμασα μπιμπερο αλλά δεν ήθελε καθολου

Το βγάζω και προσπαθώ να της το δωσω την επόμενη μέρα σε κάποιο γεύμα που δεν θα θέλει να μπει στ στήθος βέβαια δεν θέλει με τίποτα οθτε το μπιμπερό και ας έχει δικό μου γάλα το να πω .. Έχει αραιώσει θηλασμους έκανε μια μέρα να φάει από τ 1 έως τς 5..  Χθες έβγαλα 100μλ μόνο από το δεξί σε 5 λεπτά χωρίς να το αδειάσω τελείως.. Αφού ρε συ πρήζετε πολύ γρήγορα και το νιωθ να μυρμηγκισζει. 

Μπιμπερο με δικό σου γάλα? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Το βγάζω και προσπαθώ να της το δωσω την επόμενη μέρα σε κάποιο γεύμα που δεν θα θέλει να μπει στ στήθος βέβαια δεν θέλει με τίποτα οθτε το μπιμπερό και ας έχει δικό μου γάλα το να πω .. Έχει αραιώσει θηλασμους έκανε μια μέρα να φάει από τ 1 έως τς 5..  Χθες έβγαλα 100μλ μόνο από το δεξί σε 5 λεπτά χωρίς να το αδειάσω τελείως.. Αφού ρε συ πρήζετε πολύ γρήγορα και το νιωθ να μυρμηγκισζει. 

Μπιμπερο με δικό σου γάλα? 

Ναι με δικο μου. Δεν έχει να κάνει με το αν το γάλα μέσα είναι φόρμουλα ή μητρικό, σύγχυση θηλών μπορεί να πάθει με τις θηλές του μπιμπερο, με τις πιπίλες και με τις τεχνητές θηλές(φορούσα στην αρχή και είχαμε λίγα θεματακια..)

Αν το νιώθεις να πρήζεται να κάνεις μαλαξεις με τα χέρια σου..το θηλαστρο δε βοηθαει. Ρίξε αρκετό ζεστό νερό στο στήθος ή μια κομπρεσα, κ κάνε μασάζ μέχρι να νιώσεις εσύ ανακούφιση.

Το μωράκι σου , αν θες να συνεχίσεις να θηλάζεις, να το βάζεις στο στήθος σου. Κι όσο φάει! Κ μένα με τις μέρες του είναι. Κάποιες μέρες τρώει 5' κι άλλες 25'. Όλα τα μωράκια έχουν ενοχλήσεις κ δυσκολίες. Μια κολικοί, μια τα δόντια , μια τα εμβόλια, λογικό είναι.

Αφού είναι καλές οι μετρήσεις, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2019 at 1:43 ΠΜ, ναντια δε είπε:

Κ εγω παντα χαμηλο εχω 32-33 λογο στιγμα αναιμιας... Δν περνει καποιο σιδηρο;

Από τότε που γέννησα ,τον εκοψα γτ μου προκάλεσε δυσκοιλιότητα. Ευτυχως η τόσο έντονη ροή περιόδου διήρκησε για 2 μέρες. Σήμερα εχω λίγο. Οπότε την γλύτωσα .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2019 at 12:21 ΜΜ, Marimarv είπε:

Ναι γτ δεν αναφέρθηκε στο ότι δεν της άρεσε κάτι.. Αλλά δεν ξέρω με όσες γνωστές μου έχω μιλήσει δεν το έχει κάνει καμία 

κοριτσι σημερα που καναμε εμβολιο μας ζητησε κ εμας υπερηχο κοιλιας νεφρων εγκεφαλου κ καρδιοκογικο ελενχο απο παιφοκαρδιολογο για τον επομενο μηνα που δεν θα γινετε χαμος στα νοσοκομεια. ειναι προληπτικα εμενα ειναι κ πολυ ψειρας η δικια μου τα θελει ολα. δεν τα κανουν ολοι οι παιδιατροι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι σημερα που καναμε εμβολιο μας ζητησε κ εμας υπερηχο κοιλιας νεφρων εγκεφαλου κ καρδιοκογικο ελενχο απο παιφοκαρδιολογο για τον επομενο μηνα που δεν θα γινετε χαμος στα νοσοκομεια. ειναι προληπτικα εμενα ειναι κ πολυ ψειρας η δικια μου τα θελει ολα. δεν τα κανουν ολοι οι παιδιατροι

και εγκεφάλου; και καρδιά; χμμ ! θα τη ρωτησω αρχές Μαρτίου που θα πάμε για το τρίτο μας εμβόλιο! ας φύγει ο Μάρτιος κ μετά βέβαια, να ηρεμήσει η κατάσταση στα νοσοκομεία 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , bella32 είπε:

και εγκεφάλου; και καρδιά; χμμ ! θα τη ρωτησω αρχές Μαρτίου που θα πάμε για το τρίτο μας εμβόλιο! ας φύγει ο Μάρτιος κ μετά βέβαια, να ηρεμήσει η κατάσταση στα νοσοκομεία 

ναι τα θελει ολα. κ εμας μας ειπε τελος μαρτιου αλλα τους υπερηχους σκεφτομαι να τους κανω σε ιδιωτικο διπλα μας  κ να παω στο Παιδων για τον καρδιολογικο μονο γιατι τοσες φορες πηγαινε ελα.στο παιδων πως θα το κανω? ταλαιπωρια μου φαινετε για τον καημενο τον μπεμπη να πηγαινοερχομαστε κεντρο. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι σημερα που καναμε εμβολιο μας ζητησε κ εμας υπερηχο κοιλιας νεφρων εγκεφαλου κ καρδιοκογικο ελενχο απο παιφοκαρδιολογο για τον επομενο μηνα που δεν θα γινετε χαμος στα νοσοκομεια. ειναι προληπτικα εμενα ειναι κ πολυ ψειρας η δικια μου τα θελει ολα. δεν τα κανουν ολοι οι παιδιατροι

Ααααα κατάλαβα οπότε είναι μέσα στ προληπτικό έλεγχο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2019 at 3:00 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Εγώ που δε μου έχει έρθει, μηπως να ανησυχήσω? 26/10 γέννησα. Υπάρχει άλλη???

Μου είχε πει ο γιατρός ότι σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά, αλλά εδώ νομίζω πως έχετε αδιαθετησει όλες!! 

Ούτε εμένα μου ήρθε περίοδος κ γέννησα εκεί κοντά με σένα. νομίζω όμως πως θα μου έρθει σύντομα γιατί άρχισα να παρατηρώ κάποια υγρά της τελευταίες μέρες, ενώ τον καιρό ήμουν εντελώς στεγνή.

 

On 17/2/2019 at 7:29 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Ούτε εμένα μου έχει έρθει και γεννησα 12/10.

Ελπίζω να μην μου έρθει κοντα στις βαπτίσεις. Πρωτομαγιά θα βαφτίσουμε τον δικο μας με θεμα το ταξιδι και 4/5 γινόμαστε νονοι με θεμα το καραβάκι!

γίνονται βαφτίσεις ημέρα Τετάρτη? η Πρωτομαγιά πέφτει Τετάρτη φέτος.

On 17/2/2019 at 9:58 ΜΜ, lenoutso είπε:

Δεν την εχω ρωτησει..στις 40μέρες που την ειχα δει μου ειπε οτι θα αργησω να  αδιαθετησω γτ ηταν αρκετα λεπτο.το.ενδομήτριο  ...σε κανα τριμηνο το εκοβε..Δεν.ανησυχώ καθως θηλαζω..

εμένα στις 40 μέρες που με είχε δει μου είχε πει πως θα μου έρθει περίοδος σε 10 μέρες αλλά κοντεύει 4 μηνών το μωρό κ ακόμη τίποτα. άσχετος ο γιατρός μου.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ούτε εμένα μου ήρθε περίοδος κ γέννησα εκεί κοντά με σένα. νομίζω όμως πως θα μου έρθει σύντομα γιατί άρχισα να παρατηρώ κάποια υγρά της τελευταίες μέρες, ενώ τον καιρό ήμουν εντελώς στεγνή.

 

γίνονται βαφτίσεις ημέρα Τετάρτη? η Πρωτομαγιά πέφτει Τετάρτη φέτος.

εμένα στις 40 μέρες που με είχε δει μου είχε πει πως θα μου έρθει περίοδος σε 10 μέρες αλλά κοντεύει 4 μηνών το μωρό κ ακόμη τίποτα. άσχετος ο γιατρός μου.

Βαπτισεις γίνονται ολες τις μερες... Εκτος και αν τυχαινει σ σαρακοστη, μεγάλη εβδομάδα, Χριστούγεννα κλπ νομίζω... Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όσες σας έχει έρθει περίοδος η συχνότητα πως είναι δλδ μια φορά το μήνα ??? Εγώ είχα περίοδο αρχές του Γενάρη και μου ήρθε μετά από 16 μέρες ξανά.. δεν έδωσα σημασία λέω θα είναι λογικό.. αυτό το μήνα πάλι το ίδιο μου ήρθε στις 6 κ σήμερα μου ήρθε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ούτε εμένα μου ήρθε περίοδος κ γέννησα εκεί κοντά με σένα. νομίζω όμως πως θα μου έρθει σύντομα γιατί άρχισα να παρατηρώ κάποια υγρά της τελευταίες μέρες, ενώ τον καιρό ήμουν εντελώς στεγνή.

 

γίνονται βαφτίσεις ημέρα Τετάρτη? η Πρωτομαγιά πέφτει Τετάρτη φέτος.

εμένα στις 40 μέρες που με είχε δει μου είχε πει πως θα μου έρθει περίοδος σε 10 μέρες αλλά κοντεύει 4 μηνών το μωρό κ ακόμη τίποτα. άσχετος ο γιατρός μου.

Εκείνη την εβδομάδα μου είπε ο πατερ ότι γίνονται ολη την εβδομάδα μυστηρια

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια όσες σας έχει έρθει περίοδος η συχνότητα πως είναι δλδ μια φορά το μήνα ??? Εγώ είδα περίοδο αρχές του Γενάρη και μου ήρθε μετά από 16 μέρες ξανά.. δεν έδωσα σημασία λέω θα είναι λογικό.. αυτό το μήνα πάλι το ίδιο μου ήρθε στις 6 κ σήμερα μου ήρθε 

πρώτη φορά μου ήρθε Χριστούγεννα.  δεύτερη μετά από 17 μέρες και τώρα για Φεβρουάριο δεν μου έχει έρθει ακόμη αν και πονάω εδώ κ 2 μέρες.. χτες ειχα ραντεβού με την Ενδοκρινολογο μου κ της το ανάφερα κ μου είπε είναι απόλυτα φυσιολογικό και οτι ο κύκλος αργεί να φτιάξει, όπως και η ροή,  καθώς θηλάζω αποκλειστικά.  Επίσης μου είπε ότι ακόμη κ αν δεν έχω αίμα, κάνω κανονικά ωορρηξία, οπότε να προσέχω!!! ( βέβαια αυτό προϋποθέτει το κομμάτι σεξ αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο χαχαχα)

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εκείνη την εβδομάδα μου είπε ο πατερ ότι γίνονται ολη την εβδομάδα μυστηρια

@Ασία μου έτσι ακριβώς, επειδή ειβαι η βδομάδα μετά το Πάσχα τελούνται τα μυστήρια γάμου κ βάφτισης όλες τις μέρες! αλλιώς οι βαφτίσεις γίνονται μόνο Κυριακή,  τουλάχιστον στη δική μας περιοχή! κάτι ανάλογο γίνεται και τον Αύγουστο.  1 με 14 λόγω νηστείας δε γίνεται τπτ και μετά από 15 μέχρι και δε θυμάμαι πόσο Αυγούστου τελούνται κανονικά και καθημερινές ( για όσες σκέφτονται καλοκαίρινη βαφτιση ή γαμοβαφτιση!!)

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! τι κάνετε; κατέφθασε η κακοκαιρία;;εδώ έχει τρελό αέρα κ μας κάνει διακοπές ρεύματος!!

ήθελα τη γνώμη σας.  επιτέλους θα πάρουμε κρεβατάκι στο μωρό.  γτ στο λίκνο δε θα χωράμε σε λίγο  ( όχι ότι ξαπλώνει βέβαια, αλλά τέλος πάντων...) έχω μπερδευτεί με τα διάφορα στρώματα που κυκλοφορούν..εσείς τι στρώμα επιλέξατε; σκέφτομαι για κοκοφοινικα. Έχει πάρει καμία σας;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...