Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω και χαμογελάω γιατί σήμερα μια συνάδελφος που δεν έχει παιδιά με ρωτούσε πως νιώθω. Μετά το πολύ χαρούμενη της είπα πως η περίοδος της εγκυμοσύνης δεν έχει καμία σχέση με τις διαφημίσεις! Δεν κοιμάμαι καλά, κάνω εμετούς, δεν μπορώ να φάω πολύ γιατί φουσκώνω ή με πιάνει το στομάχι μου, δεν έχω πολλή ενέργεια, λαχανιάζω να ανέβω τη σκάλα, έχω πονάκια χαμηλά, με τραβάει το δέρμα μου γιατι άρχισα να φουσκώνω, δεν μου κάνουν τα ρούχα μου, ξεσταίνομαι και έκανα πανάδες στο πρόσωπο πριν βγω στον ήλιο. Όλα φυσιολογικά μεν, μια αίσθηση ότι δεν είσαι καλά δε, αν και πολλή χαρούμενη! Και με κοιτούσε σαν εξωγήινη. Αναρωτήθηκαν λοιπόν, μήπως είμαι γκρινιάρα?

Όχι δεν είσαι καθόλου . τα ίδια περνάω κ νιώθω κ εγώ. Απλά καμία μαμα Τελικά δεν στα λέει Μέχρι να μείνεις έγκυος κ να τα περάσεις.. Τα έλεγα σε μια φίλη κ εγώ που δεν έχει Παιδί κ με ρωτούσε Γτ όλες λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι τέλεια περιοδος; 

Για να καταλαβαίνεις,έλεγα Στην θεία μου ότι μουδιαζει το αριστερό μου χέρι πλέον κ μου είπε θα περάσει δεν πειράζει! Χθες που ειμασταν όλες μαζί την ακουω να παραπονιέται στην μαμά μου ότι το βράδυ μουδιαζουν πολύ τα χέρια της Ακόμα κ ότι της έμεινε απο την εγκυμοσύνη κ δεν της έφυγε.. Κ όταν την ρωτήσα Γτ δεν μου το ανέφερε, Μου είπε δεν είναι τίποτα κ να μην ακούω!!!!! Τελικά κατάλαβα ότι δεν λένε κατι για να μην τρομαξουν!!!!

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.. τα αποτςλεσματα μας τελεια!! Ολα πολυ καλα.. παει κ αυτο!! Κ στις υπολοιπες κοπελες τα καλυτερα ευχομαι.. αυριο βραδυ εχω ενδοκρινολογο να δουμε κ το ζαχαρο κ μια χαρα..

Ρε κοριτσια ενω η γιατρος μ πε ολα τελεια βλεπω στις μετρησεις σε καποιες βγαινει 1-2 μερες μικροτερη.. τι ειναι αυτο;;

Εφοσον ο γιατρός σου είπε ότι είναι όλα καλά,να μην ανησυχείς. τέλεια τα νέα σου!!εγώ στον υπέρηχο έιχα δει ότι σε καποια έβγαινε 1-2 μέρες μικρότερο κ σε κάποιες μετρήσεις έβγαινε 1 Εβδομάδα μεγαλύτερο . αλλα στο τέλος βγάζει μέσο όρο.σου άλλαξε την πητ; Τι βάρος εχει το μωρό σου;

πρίν από 26 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου γύρισα και εγώ! 330 γραμμάρια είμαστε!!! Τα καφέ μάλλον από το πλακούντα είναι!!!

Τέλεια!!άντε να ανέβει ο πλακούντας να ηρεμησεις !!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου γύρισα και εγώ! 330 γραμμάρια είμαστε!!! Τα καφέ μάλλον από το πλακούντα είναι!!!

Μάντη εσένα σε ποιο σημείο ειναι ο πλακούντας σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες.. πολυ χαρουμενη απο χθες..

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Όχι δεν είσαι καθόλου . τα ίδια περνάω κ νιώθω κ εγώ. Απλά καμία μαμα Τελικά δεν στα λέει Μέχρι να μείνεις έγκυος κ να τα περάσεις.. Τα έλεγα σε μια φίλη κ εγώ που δεν έχει Παιδί κ με ρωτούσε Γτ όλες λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι τέλεια περιοδος; 

Για να καταλαβαίνεις,έλεγα Στην θεία μου ότι μουδιαζει το αριστερό μου χέρι πλέον κ μου είπε θα περάσει δεν πειράζει! Χθες που ειμασταν όλες μαζί την ακουω να παραπονιέται στην μαμά μου ότι το βράδυ μουδιαζουν πολύ τα χέρια της Ακόμα κ ότι της έμεινε απο την εγκυμοσύνη κ δεν της έφυγε.. Κ όταν την ρωτήσα Γτ δεν μου το ανέφερε, Μου είπε δεν είναι τίποτα κ να μην ακούω!!!!! Τελικά κατάλαβα ότι δεν λένε κατι για να μην τρομαξουν!!!!

Εφοσον ο γιατρός σου είπε ότι είναι όλα καλά,να μην ανησυχείς. τέλεια τα νέα σου!!εγώ στον υπέρηχο έιχα δει ότι σε καποια έβγαινε 1-2 μέρες μικρότερο κ σε κάποιες μετρήσεις έβγαινε 1 Εβδομάδα μεγαλύτερο . αλλα στο τέλος βγάζει μέσο όρο.σου άλλαξε την πητ; Τι βάρος εχει το μωρό σου;

Τέλεια!!άντε να ανέβει ο πλακούντας να ηρεμησεις !!

Κ μενα ετσι. Σε καποιες 2-3 μερες μικροτερο σε αλλες 2-3 μερες μεγαλυτερο.. αλλα κατα μεσο ορο βγαινει 1-2 μερες πιο μικρο.. αλλα αφου ο γιατρος τα βρηκε τελεια νομιζω δεν πρεπει να αγχωνομαι. Κ τραχηλο μετρησαμε. 3,5 κ κλειστος. Κ αυτο καλο μου ειπε.μονο το σακχαρο τωρα θελει παρακολουθηση

10 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Μπράβο κοπέλα πολύ Χάρηκα για τα ευχάριστα νέα σου!!!! Μακάρι αύριο που έχω εγώ β επιπέδου να είναι το ίδιο καλά!!! 

Καλη επιτυχια.. αντε ολο ευχαριστα να ακουμε.. θα πανε τελεια οι μετρησεις σου.. περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Και εμενα έχουν αρχίσει να με πιάνουν αϋπνίες.... 

Βλέπω τώρα το χαρτί τις γιατρού και μια μέτρηση βγαίνει 2 εβδομάδες μικρότερη ελπίζω πως δεν είναι κάτι... Αν ήταν κάτι φαντάζομαι θα το έλεγε... 

@irinikavala τέλεια τα νέα σου άντε να συνεχίσουμε όλες έτσι! Πόσα γραμμάρια είναι το ζουζουνι σου;;; Το τράχηλο τον μέτρησε κολπικά;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Και εμενα έχουν αρχίσει να με πιάνουν αϋπνίες.... 

Βλέπω τώρα το χαρτί τις γιατρού και μια μέτρηση βγαίνει 2 εβδομάδες μικρότερη ελπίζω πως δεν είναι κάτι... Αν ήταν κάτι φαντάζομαι θα το έλεγε... 

@irinikavala τέλεια τα νέα σου άντε να συνεχίσουμε όλες έτσι! Πόσα γραμμάρια είναι το ζουζουνι σου;;; Το τράχηλο τον μέτρησε κολπικά;

που φενεται στο χαρτι οτι ειναι μικροτερο η μεγαλυτερο?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

που φενεται στο χαρτι οτι ειναι μικροτερο η μεγαλυτερο?

Όταν κάνουμε υπέρηχο μου δίνει ένα χαρτί με τις μετρήσεις σε όλα είναι κανονικό μόνο σε μια μέτρηση φαίνεται 18+3 αντί 20 εβδομάδων... Μια μέτρηση με το κεφάλι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , ναντια δε είπε:

σε εμενα τωρα που το ειδαι δν γραφει κατι μονο εκει με τις μετρησεις... τις γραμμες και τις κουκιδες

Λογικά δεν είναι ίδια τα χαρτιά εμένα γράφει τις μετρήσεις και σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχούν... Την πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο τώρα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι είναι μέσα στο όριο... Το ελπίζω!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Και εμενα έχουν αρχίσει να με πιάνουν αϋπνίες.... 

Βλέπω τώρα το χαρτί τις γιατρού και μια μέτρηση βγαίνει 2 εβδομάδες μικρότερη ελπίζω πως δεν είναι κάτι... Αν ήταν κάτι φαντάζομαι θα το έλεγε... 

@irinikavala τέλεια τα νέα σου άντε να συνεχίσουμε όλες έτσι! Πόσα γραμμάρια είναι το ζουζουνι σου;;; Το τράχηλο τον μέτρησε κολπικά;

Κ τα δικα σου νεα τελεια.. μεγαλωνουν τα νινακια μας.. 

Εμενα ειναι 460γρ. Τραχηλος 3,5. Μ ειπε ολσ καλα..

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Και εμενα έχουν αρχίσει να με πιάνουν αϋπνίες.... 

Βλέπω τώρα το χαρτί τις γιατρού και μια μέτρηση βγαίνει 2 εβδομάδες μικρότερη ελπίζω πως δεν είναι κάτι... Αν ήταν κάτι φαντάζομαι θα το έλεγε... 

@irinikavala τέλεια τα νέα σου άντε να συνεχίσουμε όλες έτσι! Πόσα γραμμάρια είναι το ζουζουνι σου;;; Το τράχηλο τον μέτρησε κολπικά;

Εγω φταιω που ανοιξα το θεμα.. οχι κοριτσι μ μην αγχωνεσαι.. θα μας ελεγαν κατι αν εβλεπαν.. καλα εκανες κ πηρες. Μετρησεις ειναι μωρε.. ασε που οντως εμενα εχει διπλα κ καποια ορια περιπου 2 βδομαδες πριν κ καποιες μερες μετα.  Αρα κανενας λογος ανησυχιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...