Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Δεν είναι ωραία αυτά που κάνει ένας γιατρός πρέπει να είναι πρώτα άνθρωπος... Τέλος πάντων εμείς κρατάμε το θετικό ότι είναι πολύ καλός γιατρός... Η έξω γιατρό που έχεις δεν γίνετε να γεννήσεις σε αυτή???? Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά και με όποιο τρόπο και αν γεννησουμε!!!! 

Αυτή γεννάει στην Αθήνα και ήθελα να αποφύγω και το ταξίδι και τα έξοδα της ιδιωτικής κλινικής.. Τώρα βέβαια βλέποντας κ κάνοντας... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Μου είπαν ότι στ Doppler θα δούμε το βάρος και συνήθως τα μωράκια που οι μητέρες τους έχουν ζάχαρο παίρνουν περισσότερο βάρος τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη.. Με θυρεοειδή δεν είχα ποτέ θέμα αλλά ο ενδοκρινολογος ξαφνιάστηκα που δεν την έχω ξανά κάνει από τον Μάιο και φοβάμαι μην έχει αλλάξει κάτι σε αυτό το διάστημα 

κατάλαβα. όσες δεν έχουμε πρόβλημα με θυρεοειδή πρέπει να κάνουμε κάθε μήνα εκτός από την tsh κ άλλες εξετάσεις ώστε να είμαστε σίγουρες? εγώ μόνο tsh κάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Αυτή γεννάει στην Αθήνα και ήθελα να αποφύγω και το ταξίδι και τα έξοδα της ιδιωτικής κλινικής.. Τώρα βέβαια βλέποντας κ κάνοντας... 

Ναι σίγουρα σε καταλαβαίνω απλά προσπάθησε να μιλήσεις με αυτόν τον γιατρό στο νοσοκομείο και εξήγησε του ότι εγώ θέλω φυσιολογικά και μόνο αν ύπαρξη πρόβλημα καισαρική!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κατάλαβα. όσες δεν έχουμε πρόβλημα με θυρεοειδή πρέπει να κάνουμε κάθε μήνα εκτός από την tsh κ άλλες εξετάσεις ώστε να είμαστε σίγουρες? εγώ μόνο tsh κάνω.

Όχι απ όσο μου είπαν αυτή είναι η βασική για τον θυροειδή... Εάν αυτή δεν βγει καλή τότε σου κάνουν περαιτέρω εξετάσεις..  Tsh κσνεις κάθε μήνα? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όλα τέλεια με την μπέμπα μου έχει μεγαλώσει αρκετά πριν 11 μέρες ήταν κοντά 1500 και σήμερα πήγε 2160 είμαι πολύ χαρούμενη!!! Είναι με το κεφάλι κάτω έχει πάρει θέση!!!! Θα ξεκινήσω με μαία μαθήματα τοκετού για αν θα πάω φυσιολογικό τοκετό να ξέρω από ανάσες και τέτοια θεωρώ θα με βοηθήσει αρκετά!!!! Όσο για το κολπικό υπέρηχο που ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα όπου να πιάσει κεφάλι θα γίνει σε όλες μας προς το τέλος έχω ακούσει κοπέλες που πονάνε άλλες όμως όχι!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!! 

Τελικά τζάμπα σε ανησυχησε προηγούμενη φορά. Άρα μόνο μικρή  Δεν θα βγει! Χάρηκα Πολύ  Για τα Καλά νεα σου!

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Έλα ρε συ τόσο γρήγορα.. Εγώ υπολόγιζα αυτά τα λεφτά η να μπουν αφού γεννήσουν η κάπου εκεί κοντά.. Αλλά απ ότι μου είπαν κ άλλα κορίτσια εδώ είναι πιο νωρίς.. Μια χαρά είναι έτσι.. Εμένα 3 Σεπτέμβρη ξεκινάνε οι 56 μέρες οπότε θα πάω να τα κάνω κάπου εκεί.. Εσένα πόσο σου βγήκε να πάρεις? 

Εμένα με βασικο μισθό 586 μικτα η 492 καθαρά ,μου βγήκε 742.56 να πάρω για τις 56 μέρες. Ναι να τα κάνεις την Μερσ που βγαίνεις σε άδεια !!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τελικά τζάμπα σε ανησυχησε προηγούμενη φορά. Άρα μόνο μικρή  Δεν θα βγει! Χάρηκα Πολύ  Για τα Καλά νεα σου!

Εμένα με βασικο μισθό 586 μικτα η 492 καθαρά ,μου βγήκε 742.56 να πάρω για τις 56 μέρες. Ναι να τα κάνεις την Μερσ που βγαίνεις σε άδεια !!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι πήρα μεγάλη χαρά αλλά μου είχε πει και τότε ότι καλύτερη εικόνα θα έχουμε στις 34 εβδομάδες που θα κάνω το επαναληπτικό ντομπλερ αλλά η μπέμπα μου μεγάλωσε απότομα οπότε είμαι σίγουρη από τώρα ότι 3 κιλά θα βγει σίγουρα!!!! Εσύ πότε έχεις γιατρό πάλι??? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι πήρα μεγάλη χαρά αλλά μου είχε πει και τότε ότι καλύτερη εικόνα θα έχουμε στις 34 εβδομάδες που θα κάνω το επαναληπτικό ντομπλερ αλλά η μπέμπα μου μεγάλωσε απότομα οπότε είμαι σίγουρη από τώρα ότι 3 κιλά θα βγει σίγουρα!!!! Εσύ πότε έχεις γιατρό πάλι??? 

Ναι βρε σίγουρα θα βγει 3 κιλα ειδικά αν πας με φυσιολ. Τοκετό.θα πάρει ,θα φτάσεις σίγουρα 39 εβδομάδες κ θα πάρει βάρος. Εγω έχω την Τρίτη ντομπλερ ,θα είμαι 32+4 .για να δούμε .. Κ μετά θα κανονίσω με τον ιδιώτη γιατρό μου ποτέ θα πάω Γτ περιμένω αποτελέσματα από τεστ Παπ κ ποτε θα κάνω κολπική Εξεταση .

Ας μου απαντήσει καποια κοπέλα που γνωρίζει ,τις εβδ 36-40 ποιες εξετάσεις κάνουμε;

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι βρε σίγουρα θα βγει 3 κιλα ειδικά αν πας με φυσιολ. Τοκετό.θα πάρει ,θα φτάσεις σίγουρα 39 εβδομάδες κ θα πάρει βάρος. Εγω έχω την Τρίτη ντομπλερ ,θα είμαι 32+4 .για να δούμε .. Κ μετά θα κανονίσω με τον ιδιώτη γιατρό μου ποτέ θα πάω Γτ περιμένω αποτελέσματα από τεστ Παπ κ ποτε θα κάνω κολπική Εξεταση .

Ας μου απαντήσει καποια κοπέλα που γνωρίζει ,τις εβδ 36-40 ποιες εξετάσεις κάνουμε;

 

Τέλεια κοριτσάκι μου εύχομαι να βγει τέλειο το ντομπλερ και να μπορέσει να σου βγάλει το πρόσωπο στο μωράκι σου εμένα το έβγαλε και φαίνεται πεντακάθαρα!!! Να δούμε πόσο θα είναι εμένα τώρα που μου είπε ο γιατρός 2160 ήμουν 32+3 μέρες!!!!!! Και εγώ θέλω να μάθω τι εξετάσεις θα κάνουμε όπου φαντάζομαι είναι και οι τελευταίες!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ναι βρε σίγουρα θα βγει 3 κιλα ειδικά αν πας με φυσιολ. Τοκετό.θα πάρει ,θα φτάσεις σίγουρα 39 εβδομάδες κ θα πάρει βάρος. Εγω έχω την Τρίτη ντομπλερ ,θα είμαι 32+4 .για να δούμε .. Κ μετά θα κανονίσω με τον ιδιώτη γιατρό μου ποτέ θα πάω Γτ περιμένω αποτελέσματα από τεστ Παπ κ ποτε θα κάνω κολπική Εξεταση .

Ας μου απαντήσει καποια κοπέλα που γνωρίζει ,τις εβδ 36-40 ποιες εξετάσεις κάνουμε;

 

Τεστ ΠΑΠ είναι στις βασικές εξετάσεις που πρέπει να κάνουμε όλες η σόλα το ζήτησες εσύ? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Τέλεια κοριτσάκι μου εύχομαι να βγει τέλειο το ντομπλερ και να μπορέσει να σου βγάλει το πρόσωπο στο μωράκι σου εμένα το έβγαλε και φαίνεται πεντακάθαρα!!! Να δούμε πόσο θα είναι εμένα τώρα που μου είπε ο γιατρός 2160 ήμουν 32+3 μέρες!!!!!! Και εγώ θέλω να μάθω τι εξετάσεις θα κάνουμε όπου φαντάζομαι είναι και οι τελευταίες!!! 

Ναι μακάρι να βγει καλό.Γτ τώρα με την μετακόμιση κουράζομαι κ λίγο παραπάνω..Θέλω να δω αν μας μοιαζει!!το δικό Σας σε ποιον μοιάζει;

πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

Τεστ ΠΑΠ είναι στις βασικές εξετάσεις που πρέπει να κάνουμε όλες η σόλα το ζήτησες εσύ? 

 Το ζητησα εγω γτ εχω θεμα ..ειχα εμφανισει παλια κονδυλωματα κ απο τοτε εβγαινε αλλοιωση στον τραχηλο..κ αν βγει το τεστ Παπ παλι παθολογικο τοτε θα παω για καισαρικη.αλλιως δεν νομίζω ότι κάνουν τεστ παπ στην εγκυμοσυνη

Κορίτσια Ερώτηση προς εσάς που παίρνετε μαγνήσιο. Με τον σίδηρο έχω θέμα κ με πιάνει διάρροια κ τον παίρνω που κ που . τώρα παρατηρώ ότι κ με το μαγνήσιο με πιανει διάρροια όχι πολύ έντονη όμως.. Τι να κάνω?συμβαίνει σε καμία από εσάς;  γτ τα ξημερώματα νιώθω πόνο στην κοιλιά κ Μέση κ δεν ξέρω αν είναι το έντερο η συσπάσεις


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι μακάρι να βγει καλό.Γτ τώρα με την μετακόμιση κουράζομαι κ λίγο παραπάνω..Θέλω να δω αν μας μοιαζει!!το δικό Σας σε ποιον μοιάζει;

 Το ζητησα εγω γτ εχω θεμα ..ειχα εμφανισει παλια κονδυλωματα κ απο τοτε εβγαινε αλλοιωση στον τραχηλο..κ αν βγει το τεστ Παπ παλι παθολογικο τοτε θα παω για καισαρικη.αλλιως δεν νομίζω ότι κάνουν τεστ παπ στην εγκυμοσυνη

Κορίτσια Ερώτηση προς εσάς που παίρνετε μαγνήσιο. Με τον σίδηρο έχω θέμα κ με πιάνει διάρροια κ τον παίρνω που κ που . τώρα παρατηρώ ότι κ με το μαγνήσιο με πιανει διάρροια όχι πολύ έντονη όμως.. Τι να κάνω?συμβαίνει σε καμία από εσάς;  γτ τα ξημερώματα νιώθω πόνο στην κοιλιά κ Μέση κ δεν ξέρω αν είναι το έντερο η συσπάσεις

Κοίτα φαίνεται να μοιάζει στην δικιά μου μεριά αν όντως είναι έτσι... Πάντως στην φωτογραφία φαίνεται κουκλίτσα με πολύ όμορφα χαρακτηριστικά... Λοιπόν όλες θα μας εξετάσει από κάτω ο γιατρός πριν γεννησουμε για να δει μην έχουμε μύκητες γιατί αν πάμε για φυσιολογικά θα πρέπει να κάνουμε θεραπεία με υποθέτω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι μακάρι να βγει καλό.Γτ τώρα με την μετακόμιση κουράζομαι κ λίγο παραπάνω..Θέλω να δω αν μας μοιαζει!!το δικό Σας σε ποιον μοιάζει;

 Το ζητησα εγω γτ εχω θεμα ..ειχα εμφανισει παλια κονδυλωματα κ απο τοτε εβγαινε αλλοιωση στον τραχηλο..κ αν βγει το τεστ Παπ παλι παθολογικο τοτε θα παω για καισαρικη.αλλιως δεν νομίζω ότι κάνουν τεστ παπ στην εγκυμοσυνη

Κορίτσια Ερώτηση προς εσάς που παίρνετε μαγνήσιο. Με τον σίδηρο έχω θέμα κ με πιάνει διάρροια κ τον παίρνω που κ που . τώρα παρατηρώ ότι κ με το μαγνήσιο με πιανει διάρροια όχι πολύ έντονη όμως.. Τι να κάνω?συμβαίνει σε καμία από εσάς;  γτ τα ξημερώματα νιώθω πόνο στην κοιλιά κ Μέση κ δεν ξέρω αν είναι το έντερο η συσπάσεις

Α κατάλαβα θα το ζητήσω κ εγώ τότε γτ είχα κ εγώ παλιά ιστορία με κονδυλώματα απλά νόμιζα ότι δεν μπορείς να κάνεις τεσ ΠΑΠ στη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marimarv είπε:

Α κατάλαβα θα το ζητήσω κ εγώ τότε γτ είχα κ εγώ παλιά ιστορία με κονδυλώματα απλά νόμιζα ότι δεν μπορείς να κάνεις τεσ ΠΑΠ στη εγκυμοσύνη 

Κοριτσάκι μου εγώ που τον ρώτησα αν θα κάνουνε εξετάσεις για να δούμε ότι είμαι οκ πριν την γέννα από κάτω μου είπε έτσι και αλλιώς όλες τις κοπέλες πριν γεννήσουν τις κοιτάμε από κάτω για τυχόν μύκητες και τέτοια!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τελικά τζάμπα σε ανησυχησε προηγούμενη φορά. Άρα μόνο μικρή  Δεν θα βγει! Χάρηκα Πολύ  Για τα Καλά νεα σου!

Εμένα με βασικο μισθό 586 μικτα η 492 καθαρά ,μου βγήκε 742.56 να πάρω για τις 56 μέρες. Ναι να τα κάνεις την Μερσ που βγαίνεις σε άδεια !!

Εμενα με 600 καθαρα 808 ευρω μου εβαλαν

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Ναι μακάρι να βγει καλό.Γτ τώρα με την μετακόμιση κουράζομαι κ λίγο παραπάνω..Θέλω να δω αν μας μοιαζει!!το δικό Σας σε ποιον μοιάζει;

 Το ζητησα εγω γτ εχω θεμα ..ειχα εμφανισει παλια κονδυλωματα κ απο τοτε εβγαινε αλλοιωση στον τραχηλο..κ αν βγει το τεστ Παπ παλι παθολογικο τοτε θα παω για καισαρικη.αλλιως δεν νομίζω ότι κάνουν τεστ παπ στην εγκυμοσυνη

Κορίτσια Ερώτηση προς εσάς που παίρνετε μαγνήσιο. Με τον σίδηρο έχω θέμα κ με πιάνει διάρροια κ τον παίρνω που κ που . τώρα παρατηρώ ότι κ με το μαγνήσιο με πιανει διάρροια όχι πολύ έντονη όμως.. Τι να κάνω?συμβαίνει σε καμία από εσάς;  γτ τα ξημερώματα νιώθω πόνο στην κοιλιά κ Μέση κ δεν ξέρω αν είναι το έντερο η συσπάσεις

Εγώ πίνω 2 χαπακια μαγνησίου καθημερινά από την 7η εβδομαδα κυησης, αλλά δεν έχω διάρροιες. Μήπως σε ενοχλεί η μάρκα που παίρνεις?? Ή μηπως δεν έχει σχέση με τα χάπια? Μπορεί να εχεις ευερέθιστο έντερο, τώρα στην εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...