Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

εμένα όταν μου πήραν δείγμα για μύκητες μου βάλαν κάτι σαν μπατονετα αλλα μακριά! 

Ο γιατρός σας σας κάνει αυτή την εξέταση; Γιατί εμένα με στέλνει να τις κάνω σε μικροβιολογικά...

Αλήθεια, που επηρεάζει το μέγεθος της κοιλιάς;


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Nightwish είπε:

εμένα όταν μου πήραν δείγμα για μύκητες μου βάλαν κάτι σαν μπατονετα αλλα μακριά! 

Ο γιατρός σας σας κάνει αυτή την εξέταση; Γιατί εμένα με στέλνει να τις κάνω σε μικροβιολογικά...

Αλήθεια, που επηρεάζει το μέγεθος της κοιλιάς;

Εγώ θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομείο οπότε αυτές τις εξετάσεις τις κάνω εκεί. Έξω πάω μόνο τις μικρόβιο λογικές.. Τι να σου πω ούτε εγώ το ήξερα αλλά μου είπε ότι θα με παλέψει όσο δεν πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα σας! Ειμαι απο τις μανουλες Δεκεμβριου και το εχω για καλο να γραφω σε καθε ομαδα π φτανει κοντα στο πολυποθητο να γινουν μανουλες! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες τωρα που φτασατε στο τελος με εναν πονο ή και με κανεναν!!! Να κρατησετε γερα μωρακια στις αγγαλιτσες σας!!!Να ζησουν τα μπεμπακια στις ηδη μανουλες!! Να μας ευλογει ο Θεος να φτασουμε κ εμεις μεχρι το τελος να γινουμε μανουλες!:wub:❤❤❤

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nightwish είπε:

εμένα όταν μου πήραν δείγμα για μύκητες μου βάλαν κάτι σαν μπατονετα αλλα μακριά! 

Ο γιατρός σας σας κάνει αυτή την εξέταση; Γιατί εμένα με στέλνει να τις κάνω σε μικροβιολογικά...

Αλήθεια, που επηρεάζει το μέγεθος της κοιλιάς;

μια χαρά σε μικροβιολόγικο που πας, εγώ είχα απαίτηση να με αναλάβει ο ίδιος αφού δεν μου άφησε περιθώριο και μου είπε μόνο με κολποδιαστολεα,  ήθελα να νιώθω σίγουρη..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ βγήκα σήμερα από νοσοκομείο γύρισα σπίτι.. Μου είπε να πάω την Δευτέρα για καρδιολόγικη εξέταση έχει κάνει καμία??? Επίσης και εμένα κολπικά με μια μπατονετα μακριά μου παίρνουν δείγμα.. Εγώ σήμερα με το που βγήκα από το νοσοκομείο και περπατούσα προς το αμάξι ένιωθα ρε κορίτσια από κάτω σα να έχω πιαστεί εσωτερικά κολπικά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια δεν μου έβαλε χέρι απλά με εκείνο τον στυλό μου τράβηξαν δύο φορές υγρά αλλά με ψιλό πόνεσε μια καινούργια γιατρός που ήταν εκεί.. Τον ρώτησα για πότε θα μου βάλει χέρι και μου είπε ότι αν δεν έχω γέννηση έως 10 Οκτωβρίου τότε θα μου βάλει. Αχ κορίτσια σήμερα νιώθω την κοιλιά μου να με τραβάει προς τα κάτω όταν περπατάω. Εσείς γενικά πως νιώθετε?? Εγώ αύριο βάση υπέρηχο που πάει ο γιατρός μπαίνω 38 εβδομάδα αλλά βάση περιόδου είμαι 40.. Αύριο θα πάω το πρωί να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που μου έχει γράψει πριν την γέννα.! 

έχεις βαρύνει κορίτσι μου και είναι λογικό να σε τραβάει προς τα κάτω! εδώ εγώ στην 34 και κάτι και ήδη νιώθω τη δύναμη της βαρύτητας!! πόσο μάλλον εσυ! πωπω έφτασαν οι μέρες σου!! αχ τι ωραία! με το καλοοο


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ βγήκα σήμερα από νοσοκομείο γύρισα σπίτι.. Μου είπε να πάω την Δευτέρα για καρδιολόγικη εξέταση έχει κάνει καμία??? Επίσης και εμένα κολπικά με μια μπατονετα μακριά μου παίρνουν δείγμα.. Εγώ σήμερα με το που βγήκα από το νοσοκομείο και περπατούσα προς το αμάξι ένιωθα ρε κορίτσια από κάτω σα να έχω πιαστεί εσωτερικά κολπικά.. 

ωραία κορίτσι μου,  να ξεκουραστείς λίγο στο σπίτι σου! αν εννοείς καρδιογράφημα,  δεν είναι τπτ.  έχω κάνει εγώ στο νοσοκομείο όταν είχα νοσηλευτεί! ούτε το καταλαβαίνεις, σου βάζουν κάτι βεντουζακια στο στήθος και κάτι στα πόδια και ένα κρύο τζελ και τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα.  αυτό που λες για τον κόλπο το έπαθα χτες βράδυ και μάλιστα μόνο από την αριστερή πλευρά! φρικαρά λίγο! το απόγευμα πού θα πάω για ζώνες θα τον ρωτήσω.. έχω πολλή αγωνία για τις ζωνες... ουφφ 

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μολις γύρισα σπιτι! Ολα καλα! Συνεχίζω με απόλυτη ξαπλα!!! Τελικα Παρασκευή θα παω για nst και να με δει ο αιματολογος κύησης! 

Μαντη μου καλημέρα!! ήθελα να σε ρωτησω αν σου έκαναν εξετάσεις για έλεγχο πηκτικοτητας;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , bella32 είπε:

ωραία κορίτσι μου,  να ξεκουραστείς λίγο στο σπίτι σου! αν εννοείς καρδιογράφημα,  δεν είναι τπτ.  έχω κάνει εγώ στο νοσοκομείο όταν είχα νοσηλευτεί! ούτε το καταλαβαίνεις, σου βάζουν κάτι βεντουζακια στο στήθος και κάτι στα πόδια και ένα κρύο τζελ και τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα.  αυτό που λες για τον κόλπο το έπαθα χτες βράδυ και μάλιστα μόνο από την αριστερή πλευρά! φρικαρά λίγο! το απόγευμα πού θα πάω για ζώνες θα τον ρωτήσω.. έχω πολλή αγωνία για τις ζωνες... ουφφ 

Μαντη μου καλημέρα!! ήθελα να σε ρωτησω αν σου έκαναν εξετάσεις για έλεγχο πηκτικοτητας;

Τη Παρασκευή πρωτα ο Θεός θα μου κάνουν!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα δεν  με πόνεσε καθόλου Όταν έβαλε τα δάχτυλα Άλλα τα έβαλε να ελενξει τράχηλο Όχι να προκαλέσει τοκετό. Όσο για κολπικη εξέταση μου Έβαλε μια μακριά μπατονετα Άλλα ένιωσα μια ενόχληση εκεί!!!εγώ Είμαι 37 +4Σήμερα κ νιώθω βάρος χαμηλα Άλλα κάποιες φορές νιώθω ότι έχω κατουρηυει λίγο πάνω μου... Σαν να τρέχουν υγρά. Λέτε  να είναι αμνιακα;την Δευτέρα λέω να κάνω ένα nst αν κ δεν θέλω καθόλου...γενικά έχω βαρύνει πολύ,δεν κοιμάμσι Την νύχτα Άλλα το πρωί..Αστα να πανε..χαλιά μαύρα

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ βγήκα σήμερα από νοσοκομείο γύρισα σπίτι.. Μου είπε να πάω την Δευτέρα για καρδιολόγικη εξέταση έχει κάνει καμία??? Επίσης και εμένα κολπικά με μια μπατονετα μακριά μου παίρνουν δείγμα.. Εγώ σήμερα με το που βγήκα από το νοσοκομείο και περπατούσα προς το αμάξι ένιωθα ρε κορίτσια από κάτω σα να έχω πιαστεί εσωτερικά κολπικά.. 

Άντε κορίτσι ευτυχώς βγήκες. Όλα καλά να πάνε. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα δεν  με πόνεσε καθόλου Όταν έβαλε τα δάχτυλα Άλλα τα έβαλε να ελενξει τράχηλο Όχι να προκαλέσει τοκετό. Όσο για κολπικη εξέταση μου Έβαλε μια μακριά μπατονετα Άλλα ένιωσα μια ενόχληση εκεί!!!εγώ Είμαι 37 +4Σήμερα κ νιώθω βάρος χαμηλα Άλλα κάποιες φορές νιώθω ότι έχω κατουρηυει λίγο πάνω μου... Σαν να τρέχουν υγρά. Λέτε  να είναι αμνιακα;την Δευτέρα λέω να κάνω ένα nst αν κ δεν θέλω καθόλου...γενικά έχω βαρύνει πολύ,δεν κοιμάμσι Την νύχτα Άλλα το πρωί..Αστα να πανε..χαλιά μαύρα

Άντε κορίτσι ευτυχώς βγήκες. Όλα καλά να πάνε. 

Και εγω εχω αυτα τα υγρα σαν νερο! Αλλα το ειπα στο γιατρό και ειπε ειναι φυσιολογικά πλέον! Ουτε εγω θελω καθολου το nst το χειρότερο μ ειναι...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Σας εχω διαβασει αλλα δεν εχω καταφερει να σας γραψω τα δικα μου. Βασικα δεν εχω και κανενα ιδιαιτερο νεο...

Πλεον ειμαι σε συγγενεις, σχεδον μια εβδομαδα μακρυα απο το σπιτι μου κι εχω αρχισει να νιωθω τυψεις που χαλαρωνω και δεν δουλευω. 

Οσον αφορα τα της εγκυμοσυνης.... Νιωθω οτι η κοιλια μου ειναι τεραστια και οταν σηκωνομαι εχω διαρκως ενα αισθημα οτι η τουαλετα με καλει.

Πρωτο ραντεβου για ζωνες 4/10. Μου φαινεται οτι αργει πολυ. Ισως γτ ειναι 2 εβδομαδες μακρυα απο το προηγουμενο ραντεβου. Νομιζα οτι θα με εβλεπε πολυ πιο συχνα αυτη την περιοδο και ψιλοαγχωνομαι...

Οσον αφορα τις εξετασεις μου εβαλε να κανω πριν τις ζωνες αυτες που κανω κλασσικα καθε μηνα συν καποια εξτρα τρανσαμιναση νομιζω. Καμια αναφορα για καλλιεργεια κι ολα οσα διαβαζω απο εσας. γτ αραγε;

Επισης προβληματιζομαι πολυ με το θεμα της αιματολογου. Μου ειχε πει οτι θα μου αλλαξει την ενεση απο μια σε δυο για την περιοδο πριν τον τοκετο. Ομως η μαια μου ειπε οτι, οταν κανεις μια ενεση την ημερα για να κανεις επισκληριδιο ή να μπεις για καισαρικη πρεπει να περασουν 12 ωρες απο την τελευταια ενεση ενω οταν κανεις 2 την ημερα πρεπει να εχουν περασει 24 ωρες. Και ερωτω... γτ το κανει αυτο; Γτ θεωρει οτι γινεται να σου κανουν επισκληριδιο. Ομως κανενας αναισθησιολογος δεν αναλαμβανει να σου κανει επισκληριδιο αν δεν εχει περασει το απαιτουμενο χρονικο διαστημα. Και ξαναρωταω.... τι γινεται αν χρειαστει να μπω για καισαρικη? Θα πρεπει να παω για ολικη και θα χασω την ολη διαδικασια. Πειτε μου τωρα βρε κοριτσια τι στο καλο να κανω? Θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου με την αιματολογο αλλα οτι και να την συζητησω θεωρω οτι θα επιμεινει στο δικο της. ειναι λιγο απολυτη και ιδιαιτερος ανθρωπος, ετσι την εχω καταλαβει

 

@eamo μου να σου ζησει ο παιδαρος και συντομα να τον παρεις σπιτι σας! Τα γιαννιωτικα μωρακια ηταν βιαστικα πολυ....

Με το καλο να γεννησουμε και οι υπολοιπες

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

Σας εχω διαβασει αλλα δεν εχω καταφερει να σας γραψω τα δικα μου. Βασικα δεν εχω και κανενα ιδιαιτερο νεο...

Πλεον ειμαι σε συγγενεις, σχεδον μια εβδομαδα μακρυα απο το σπιτι μου κι εχω αρχισει να νιωθω τυψεις που χαλαρωνω και δεν δουλευω. 

Οσον αφορα τα της εγκυμοσυνης.... Νιωθω οτι η κοιλια μου ειναι τεραστια και οταν σηκωνομαι εχω διαρκως ενα αισθημα οτι η τουαλετα με καλει.

Πρωτο ραντεβου για ζωνες 4/10. Μου φαινεται οτι αργει πολυ. Ισως γτ ειναι 2 εβδομαδες μακρυα απο το προηγουμενο ραντεβου. Νομιζα οτι θα με εβλεπε πολυ πιο συχνα αυτη την περιοδο και ψιλοαγχωνομαι...

Οσον αφορα τις εξετασεις μου εβαλε να κανω πριν τις ζωνες αυτες που κανω κλασσικα καθε μηνα συν καποια εξτρα τρανσαμιναση νομιζω. Καμια αναφορα για καλλιεργεια κι ολα οσα διαβαζω απο εσας. γτ αραγε;

Επισης προβληματιζομαι πολυ με το θεμα της αιματολογου. Μου ειχε πει οτι θα μου αλλαξει την ενεση απο μια σε δυο για την περιοδο πριν τον τοκετο. Ομως η μαια μου ειπε οτι, οταν κανεις μια ενεση την ημερα για να κανεις επισκληριδιο ή να μπεις για καισαρικη πρεπει να περασουν 12 ωρες απο την τελευταια ενεση ενω οταν κανεις 2 την ημερα πρεπει να εχουν περασει 24 ωρες. Και ερωτω... γτ το κανει αυτο; Γτ θεωρει οτι γινεται να σου κανουν επισκληριδιο. Ομως κανενας αναισθησιολογος δεν αναλαμβανει να σου κανει επισκληριδιο αν δεν εχει περασει το απαιτουμενο χρονικο διαστημα. Και ξαναρωταω.... τι γινεται αν χρειαστει να μπω για καισαρικη? Θα πρεπει να παω για ολικη και θα χασω την ολη διαδικασια. Πειτε μου τωρα βρε κοριτσια τι στο καλο να κανω? Θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου με την αιματολογο αλλα οτι και να την συζητησω θεωρω οτι θα επιμεινει στο δικο της. ειναι λιγο απολυτη και ιδιαιτερος ανθρωπος, ετσι την εχω καταλαβει

 

@eamo μου να σου ζησει ο παιδαρος και συντομα να τον παρεις σπιτι σας! Τα γιαννιωτικα μωρακια ηταν βιαστικα πολυ....

Με το καλο να γεννησουμε και οι υπολοιπες

Μαρακι μου και εγω τοσες μερες μακριά απο το σπιτι μου κ δεν αντεχω αλλο! Εμενα ο γιατρος με βλέπει καθε εβδομάδα... οπως και ζωνες ίσως γτ θα γεννησω νωριτερα! Δεν καταλαβα γτ να σου κανουν ολικη στην καισαρική;;; δεν θα σε δει αιματολογος κύησης στο Ιασώ; οσο για τη καλλιέργεια μηπως ο γιατρός το εχει δεδομενο οτι θα πας για καισαρική;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαρακι μου και εγω τοσες μερες μακριά απο το σπιτι μου κ δεν αντεχω αλλο! Εμενα ο γιατρος με βλέπει καθε εβδομάδα... οπως και ζωνες ίσως γτ θα γεννησω νωριτερα! Δεν καταλαβα γτ να σου κανουν ολικη στην καισαρική;;; δεν θα σε δει αιματολογος κύησης στο Ιασώ; οσο για τη καλλιέργεια μηπως ο γιατρός το εχει δεδομενο οτι θα πας για καισαρική;

Εμενα με υπολογιζε για 38η εβδομαδα (γυρω στις 10-15 οκτωβριου) στις 30/8 που με ειχε δει. Την Πεμπτη 20/9 που με ειδε δεν εξεφρασε καμια αποψη για γεννα. Αν γινει κατι εκτακτο και δεν εχουν περασει οι απαραιτητες ωρες για να κανω επισκληριδιο θα χρειαστει να κανω ολικη ναρκωση. Η αιματολογος μου συνεργαζεται με το Ιασω αλλα εχει τις συγκεκριμενες αποψεις για τις ενεσεις και ειναι ενα μονιμο θεμα μαζι της απο οτι ειπε η μαια. ο γυναικολογος μου δεν με εχει στα σιγουρα για καισαρικη. Μονο αν χρειαστει...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εγω ειχα μια περιπετειουλα σηνερα και ηρθα εκτακτα για εναν καρδιοτοκογραφο γτ δεν ενιωθα τη μπεμπα καθόλου από το πρωί... Ευτυχως ολα καλα, αλλα μια τρομαρα η αλήθεια είναι ότι την πηραμε ομαδικως!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...