Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! διάβασα τα νέα σας και χαιρομαι που είστε όλες καλά! Χρόνια πολλά για τη γιορτή της μητέρας!!

εμείς τα πάμε καλά, αργήσαμε να μπούμε στέρεες,  έχω δώσει καρότο κολοκύθι και μοσχάρι! του άρεσε πάρα πολύ! αύριο βάζω φρούτο!

χτες πήγα να του κάνω μια προληπτική ούρων γτ όταν κατουράει σφίγγεται κ σα να μουγκριζει. έχω πολύ άγχος για τα αποτελέσματα..

γενικά είναι δυνατός χαρακτήρας..και παιδί της νύχτας.. μας έχει στο πόδι! δοντάκια δεν έχουμε ακόμη αλλά από σάλια κάνουμε λιμνούλες!! χτες , τον είχα στο κρεβάτι κ με βαρελακι έφτασε το χειριστήριο του ερκοντισιον κ μου άνοιξε το κλιματιστικό ο αθεόφοβος...

κ φυσικά σκάει χαμόγελα που όση κούραση κιαν έχω, μου λιώνει τη ψυχή!

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

On 12/5/2019 at 6:13 ΜΜ, Alekk είπε:

Μανουλες χρονια πολλα! Να χαιρομαστε τα παιδακια μας!

Τι κανετε; Που χαθηκατε; Πως πανε τα μπεμπακια σας; Εμεις βγαζουμε αισιως το 6ο δοντι :D ...

Με το φαγητο παμε ετσι κι ετσι. Τρελαινεται για φρουτα, αλλα η κρεατοσουπα καταληγει ...ενυδατικη για τη μαμα... Νικαω βεβαια, αλλα με αγωνα!

Βρε κοριτσια ξερετε ποια σκεφομουν; Την @Μάντη που ειχε ταλαιπωρηθει τοσο στην εγκυμοσυνη. Εχει χαθει.

Αν μας διαβαζεις: Που εισαι κοπελα μου; Ολα καλα; Πως πατε με το μπεμπακο; 

Κατα τ´αλλα για πειτε κανα νεο.

 

6ο δόντι??? Σας ζηλευω!!! Φτου φτου το αγόρι σου!!!! Εμενα ακομα ταλαιπωρειται για να βγει αυτο το 1 και ειναι μερες που απελπιζομαστε οικογενειακως, αφου δεν την πιανει ουτε το ντεπον!!! 

Εμεις καλα ειμαστε!!! Κρεατοφαγος το κορίτσι μου!!! Ορμαει στο μεσημεριανο!!!! Δοκιμασαμε και ζυμαρικο και της αρεσε, αν και δεν τρελαθηκε κιολας!! Εμενα πλεον πιανεται και σηκωνεται παντου πανευκολα, ενω χθες εκανε και βηματακια πλαγια οπως στηριζοταν στο τραπεζακι!!! Τεράστια η συγκινηση!!! Ανυπομονώ να περπατησει!!! 

@bella32 πονηρουλης ο μπεμπης!!! Το τηλεκοντρόλ εβαλε στο ματι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι, τα παιδάκια σας λενε λεξουλες??? Εμενα δε λέει ουτε μαμα, ουτε μπαμπα, ουτε τιποτα... Βγαζει κραυγες πολυ καιρο, κανει αου, αγκου και προσπαθει να μιμιθει εμας οταν της μιλαμε, αλλα λεξη λεξη δεν εχει πει ακομα και ανησυχω... Η παιδιατρος φυσικά υπερβολική με λεει και πως εχω πολλές απαιτήσεις... Τι να πω?? Βιαζομαι μάλλον να μεγαλώσει!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

6ο δόντι??? Σας ζηλευω!!! Φτου φτου το αγόρι σου!!!! Εμενα ακομα ταλαιπωρειται για να βγει αυτο το 1 και ειναι μερες που απελπιζομαστε οικογενειακως, αφου δεν την πιανει ουτε το ντεπον!!! 

Εμεις καλα ειμαστε!!! Κρεατοφαγος το κορίτσι μου!!! Ορμαει στο μεσημεριανο!!!! Δοκιμασαμε και ζυμαρικο και της αρεσε, αν και δεν τρελαθηκε κιολας!! Εμενα πλεον πιανεται και σηκωνεται παντου πανευκολα, ενω χθες εκανε και βηματακια πλαγια οπως στηριζοταν στο τραπεζακι!!! Τεράστια η συγκινηση!!! Ανυπομονώ να περπατησει!!! 

@bella32 πονηρουλης ο μπεμπης!!! Το τηλεκοντρόλ εβαλε στο ματι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι, τα παιδάκια σας λενε λεξουλες??? Εμενα δε λέει ουτε μαμα, ουτε μπαμπα, ουτε τιποτα... Βγαζει κραυγες πολυ καιρο, κανει αου, αγκου και προσπαθει να μιμιθει εμας οταν της μιλαμε, αλλα λεξη λεξη δεν εχει πει ακομα και ανησυχω... Η παιδιατρος φυσικά υπερβολική με λεει και πως εχω πολλές απαιτήσεις... Τι να πω?? Βιαζομαι μάλλον να μεγαλώσει!!! 

καλέ όχι! τι αγχώνεσαι!  εξάλλου κάθε παιδάκι ακολουθεί το δικό του ρυθμό! θα σας τα πει μαζεμένα η μικρούλα! εμένα Φωνούλες βγάζει προς το παρόν κ λέει τα δικα του μπεμπεκιστικα! ακόμη δε μπορεί να κρατηθεί κ να σηκωθεί ορθιος! παει όπου θέλει με βαρελακια κ τον βλέπω που προσπαθεί να αρκουδισει! ευτυχώς είχε μείνει στη ζέστη το κλιματιστικό κ δε μου κρύωσε το δωμάτιο! χαχαχα ! φέτος δώσαμε τις οικονομίες μας στη θέρμανση! μας έχει πεθάνει αυτός ο καιρός...

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

6ο δόντι??? Σας ζηλευω!!! Φτου φτου το αγόρι σου!!!! Εμενα ακομα ταλαιπωρειται για να βγει αυτο το 1 και ειναι μερες που απελπιζομαστε οικογενειακως, αφου δεν την πιανει ουτε το ντεπον!!! 

Εμεις καλα ειμαστε!!! Κρεατοφαγος το κορίτσι μου!!! Ορμαει στο μεσημεριανο!!!! Δοκιμασαμε και ζυμαρικο και της αρεσε, αν και δεν τρελαθηκε κιολας!! Εμενα πλεον πιανεται και σηκωνεται παντου πανευκολα, ενω χθες εκανε και βηματακια πλαγια οπως στηριζοταν στο τραπεζακι!!! Τεράστια η συγκινηση!!! Ανυπομονώ να περπατησει!!! 

@bella32 πονηρουλης ο μπεμπης!!! Το τηλεκοντρόλ εβαλε στο ματι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι, τα παιδάκια σας λενε λεξουλες??? Εμενα δε λέει ουτε μαμα, ουτε μπαμπα, ουτε τιποτα... Βγαζει κραυγες πολυ καιρο, κανει αου, αγκου και προσπαθει να μιμιθει εμας οταν της μιλαμε, αλλα λεξη λεξη δεν εχει πει ακομα και ανησυχω... Η παιδιατρος φυσικά υπερβολική με λεει και πως εχω πολλές απαιτήσεις... Τι να πω?? Βιαζομαι μάλλον να μεγαλώσει!!! 

καλε οχι μην ανχωνεσε τα παιδακια συνηθως οταν πανε γρηγορα σε ενα τομεα καθιστερουν σε αλλο. προφανως η δικια σου παει κινητικα πιο γρηγορα κ.εχει αφησει τα αλλα πισω για λιγο.  

εμεις λεμε τα παντα απο λεξουλες αλλα αν κ 9 μηνων δεν μπουσουλαμε ακομα αν κ ψιλοσηκωνομαστε. αλλα μπουσουλημα τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλε οχι μην ανχωνεσε τα παιδακια συνηθως οταν πανε γρηγορα σε ενα τομεα καθιστερουν σε αλλο. προφανως η δικια σου παει κινητικα πιο γρηγορα κ.εχει αφησει τα αλλα πισω για λιγο.  

εμεις λεμε τα παντα απο λεξουλες αλλα αν κ 9 μηνων δεν μπουσουλαμε ακομα αν κ ψιλοσηκωνομαστε. αλλα μπουσουλημα τιποτα .

Ναι αυτό μου ειπε η παιδιατρος... Πως επειδη "τρέχει" στο κινητικο θα αργησει το λεκτικο, αλλα και πως επισγς 6 μηνων ειναι πολυ μικρη ακομα!!! Και πως τα μπεμπεκιστικα ειναι αρκετα... 

Αχ μωρε ο γλυκουλης σου, μιλαει και λεει μαμα και μπαμπα??? Η απλα μπαμπαλιζει??? Μπορεί να περπατησει κατευθείαν!!! Πολλα παιδιά δεν μπουσουλανε καθολου


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Ναι αυτό μου ειπε η παιδιατρος... Πως επειδη "τρέχει" στο κινητικο θα αργησει το λεκτικο, αλλα και πως επισγς 6 μηνων ειναι πολυ μικρη ακομα!!! Και πως τα μπεμπεκιστικα ειναι αρκετα... 

Αχ μωρε ο γλυκουλης σου, μιλαει και λεει μαμα και μπαμπα??? Η απλα μπαμπαλιζει??? Μπορεί να περπατησει κατευθείαν!!! Πολλα παιδιά δεν μπουσουλανε καθολου

δεν νομιζω οτι τα λεει συνειδητα ακριβως. οταν θελει κατι κ ειναι σε φαση να γκρινιαξει λεει μαμ μαμ μαμ. μπαμπα λεει σε αλλες φασεις. κ τωρα εχει ξεκινησει κ.λεει μπε μπη μπε μπη κ κανει μπρρρ μπρρρ. ειναι μιμηση μαλλον ηχων πιο πολυ γιατι εχρι αρχισει κ καταλαβαινει λεξουλες οπως πχ τα παλαμακια κ τα κουπεπε οποτε προφανως μιμειτε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

6ο δόντι??? Σας ζηλευω!!! Φτου φτου το αγόρι σου!!!! Εμενα ακομα ταλαιπωρειται για να βγει αυτο το 1 και ειναι μερες που απελπιζομαστε οικογενειακως, αφου δεν την πιανει ουτε το ντεπον!!! 

Εμεις καλα ειμαστε!!! Κρεατοφαγος το κορίτσι μου!!! Ορμαει στο μεσημεριανο!!!! Δοκιμασαμε και ζυμαρικο και της αρεσε, αν και δεν τρελαθηκε κιολας!! Εμενα πλεον πιανεται και σηκωνεται παντου πανευκολα, ενω χθες εκανε και βηματακια πλαγια οπως στηριζοταν στο τραπεζακι!!! Τεράστια η συγκινηση!!! Ανυπομονώ να περπατησει!!! 

@bella32 πονηρουλης ο μπεμπης!!! Το τηλεκοντρόλ εβαλε στο ματι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι, τα παιδάκια σας λενε λεξουλες??? Εμενα δε λέει ουτε μαμα, ουτε μπαμπα, ουτε τιποτα... Βγαζει κραυγες πολυ καιρο, κανει αου, αγκου και προσπαθει να μιμιθει εμας οταν της μιλαμε, αλλα λεξη λεξη δεν εχει πει ακομα και ανησυχω... Η παιδιατρος φυσικά υπερβολική με λεει και πως εχω πολλές απαιτήσεις... Τι να πω?? Βιαζομαι μάλλον να μεγαλώσει!!! 

Χαχαχα εγω στοχω πει: εχεις γεννησει την Κομανετσι!

Καλα μη φανταστεις και που τα χουμε τα δοντια μονο μοστρα ειναι! Οτι κομματακι και να φαει δεν μπορει να το μασουλισει και κανει εμετο...

Κι δικος μου μονο μπαμπακιζει και κανει λαρυγγισμους και κραυγες. Πλακα εχει.

Κοριτσια αυτο το μηνα ξυπναγε ολη την ωρα το βραδυ απο τα δοντια, βγαλαμε 3 σε ενα μηνα, κι εγω θηλαζα για να ξανακοιμηθει. Ε λοιπον ο γιοκας μου που ηταν απο τα αδυνατα μωρα πηρε 800! γρ. σε ενα μηνα! Επαθα σοκ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! @anemoni1989 εμένα λέει συνέχεια μπαμπα !!! Τα νεύρα μου... Κ κάποιες φορές τα τα κ πα πα. Αλλά το μπαμπά το λέει Εδβ κ ενα μήνα! 

Από κίνηση ,απλά κάνει βαρέλακι Στο κρεβάτι ,είναιβ Πολύ πονηρός ,αρπάζει τα πάντα κ σηκώνεται κάθιστος στο πάρκο κ στο καρότσι. Κ στέκεται στον καναπέ μονος του με επίβλεψη φυσικά. Κ επίσης όταν μαγειρέυω με βλέπει κ τσιρίζει κ γελάει όταν  του λέω να μην το κανει!

Αύριο έχουμε εμβόλιο κ γιατρο.

Το βράδυ πλέον δεν μου πίνει φόρμουλα κ ξυπνάει ανά 3ωρο κ θηλάζει. Με έχει ξεκανει.. 

Εγώ έχω στερέψει από ιδεες τι να του δώσω. Για πείτε τι δίνετε εσείς ;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπέρα ! @anemoni1989 εμένα λέει συνέχεια μπαμπα !!! Τα νεύρα μου... Κ κάποιες φορές τα τα κ πα πα. Αλλά το μπαμπά το λέει Εδβ κ ενα μήνα! 

Από κίνηση ,απλά κάνει βαρέλακι Στο κρεβάτι ,είναιβ Πολύ πονηρός ,αρπάζει τα πάντα κ σηκώνεται κάθιστος στο πάρκο κ στο καρότσι. Κ στέκεται στον καναπέ μονος του με επίβλεψη φυσικά. Κ επίσης όταν μαγειρέυω με βλέπει κ τσιρίζει κ γελάει όταν  του λέω να μην το κανει!

Αύριο έχουμε εμβόλιο κ γιατρο.

Το βράδυ πλέον δεν μου πίνει φόρμουλα κ ξυπνάει ανά 3ωρο κ θηλάζει. Με έχει ξεκανει.. 

Εγώ έχω στερέψει από ιδεες τι να του δώσω. Για πείτε τι δίνετε εσείς ;

Το τελευταίο εμβόλιο εχετε αύριο?? Το βραδινο ξυπνημα ειναι σκοτωμα, μην το συζητας!!! Και εμενα ειναι μερες που ξυπναει και 4 φορες και απελπιζομαι!!! 

πρίν από 55 λεπτά , Alekk είπε:

Χαχαχα εγω στοχω πει: εχεις γεννησει την Κομανετσι!

Καλα μη φανταστεις και που τα χουμε τα δοντια μονο μοστρα ειναι! Οτι κομματακι και να φαει δεν μπορει να το μασουλισει και κανει εμετο...

Κι δικος μου μονο μπαμπακιζει και κανει λαρυγγισμους και κραυγες. Πλακα εχει.

Κοριτσια αυτο το μηνα ξυπναγε ολη την ωρα το βραδυ απο τα δοντια, βγαλαμε 3 σε ενα μηνα, κι εγω θηλαζα για να ξανακοιμηθει. Ε λοιπον ο γιοκας μου που ηταν απο τα αδυνατα μωρα πηρε 800! γρ. σε ενα μηνα! Επαθα σοκ...

Πω πωωωω 3 σε ενα μηνα??? Το καημενουλι!!! 

Εμενα ευτυχως και τα κομματακια τα καταπινει αφου τα γυροφερει στο στομα της, αλλα ακομα τα αλεθω... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Το τελευταίο εμβόλιο εχετε αύριο?? Το βραδινο ξυπνημα ειναι σκοτωμα, μην το συζητας!!! Και εμενα ειναι μερες που ξυπναει και 4 φορες και απελπιζομαι!!! 

Πω πωωωω 3 σε ενα μηνα??? Το καημενουλι!!! 

Εμενα ευτυχως και τα κομματακια τα καταπινει αφου τα γυροφερει στο στομα της, αλλα ακομα τα αλεθω... 

Νομίζω ότι μέχρι 1 ετους Έχουμε Κάθε μέρα. Θα μάθω αυριο.7 μηνων είναι. Καλά το πρωί σαν μαστουρωμενη είμαι από τόσες φορές που ξυπνάω .. Αφού Κάποιες φορές νομίζω ότι πέρασαν 5 λεπτα κ ξυπνησα!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Νομίζω ότι μέχρι 1 ετους Έχουμε Κάθε μέρα. Θα μάθω αυριο.7 μηνων είναι. Καλά το πρωί σαν μαστουρωμενη είμαι από τόσες φορές που ξυπνάω .. Αφού Κάποιες φορές νομίζω ότι πέρασαν 5 λεπτα κ ξυπνησα!!!

Οχι κοριτσια το τελευταιο υποχρεωτικο ειναι 7 μηνων. Μετα οταν γινουν 1 κανουμε της ιλαρας. Εγω βεβαια προγραμματισα τα μηνιγγιτιδας και γριπης για τον μπεμπακο μεχρι Οκτωβρη.

Ωχ ada οντως το ξυπνημα ειναι σκοτωμα. Με νανουρισμα/κουνημα δεν κοιμαται; Ή σπαραζει μεχρι να τον σηκωσεις;

Ευτυχως εμενα και στα δοντια ξυπναγε, ετρωγε και επεφτε σα βοδι παλι. Αλλα ξυπνουσε και 3 φορες μεσα στο βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Νομίζω ότι μέχρι 1 ετους Έχουμε Κάθε μέρα. Θα μάθω αυριο.7 μηνων είναι. Καλά το πρωί σαν μαστουρωμενη είμαι από τόσες φορές που ξυπνάω .. Αφού Κάποιες φορές νομίζω ότι πέρασαν 5 λεπτα κ ξυπνησα!!!

Ααααχχχ πόσο σε νιώθωωωωω. Εμένα έχουν υπάρξει βράδια που ξυπνάει και 5 φορές.. Και εκεί κατά τς 4.30 με 5 αργεί να ξανά κοιμηθεί τα έχω παίξει από την κούραση και την αϋπνία ευτυχώς την έχω πάρει δίπλα μου στ κρεβάτι και θηλάζω ξαπλωμένη δεν θα άντεχα διαφορετικά.. Από δόντια εμείς τίποτα μόνο τα γνωστά φαγούρα στα ούλα ξύνει με πολύ μανία τα ούλα της.. Στέκεται πολύ καλύτερα σε καθιστή θέση πλέον και αυτό που μου κάνει είναι όταν την έχω ανάσκελα ξαπλωμένη δίνει δύναμη στις πατούσες της και φεύγει στ λεπτό πίσω όλο το κρεβάτι το κάνει βόλτα έτσι.. Και της αρέσει να σηκώνει όλο το κορμί της κανει γέφυρα στηρίζεται στ κεφάλι και στα πόδια και σηκώνει το κορμί της..  εγώ θα κάνω εισαγωγή στ αρνί αύριο και σκεφτόμουν αντί να το βράσω να το βάλω στ φούρνο σε λαδόκολλα με πατάτα γλυκοπατάτα και κανένα κολοκυθάκι κ μετά να το βάλω στ μίξερ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ααααχχχ πόσο σε νιώθωωωωω. Εμένα έχουν υπάρξει βραδιά που ξυπνάει και 5 φορές.. Και εκεί κατά τς 4.30 με 5 αργεί να ξανά κοιμηθεί τα έχω παίξει από την κούραση και την αϋπνία ευτυχώς την έχω πάρει δίπλα μου στ κρεβάτι και θηλάζω ξαπλωμένη δεν θα άντεχα διαφορετικά.. Από δόντια εμείς τίποτα μόνο τα γνωστά φαγούρα στα ούλα ξύνει με πολύ μανία τα ούλα της.. Στέκεται πολύ καλύτερα σε καθιστή θέση πλέον και αυτό που μου κάνει είναι όταν την έχω ανάσκελα ξαπλωμένη δίνει δύναμη στις πατούσες της και φεύγει στ λεπτό πίσω όλο το κρεβάτι το κάνει ηκτα έτσι.. Και της αρέσει να σηκώνει όλο το κορμί της κανει γέφυρα στηρίζεται στ κεφάλι και στα πόδια και σηκώνει το κορμί της.. Και εγώ θα κάνω εισαγωγή στ αρνί αύριο και σκεφτόμουν αντί να το βράσω να το βάλω στ φούρνο σε λαδόκολλα με πατάτα γλυκοπατάτα και κανένα κολοκυθάκι κ μετά να το βάλω στ μίξερ 

Μμμμ λιμπιστηκα το αρνακι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Μμμμ λιμπιστηκα το αρνακι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Χαχαχαχαχα το πιστεύεις ότι και εγώ το σκεφτόμουν πως θα της το φτιάξω και πείνασα.. Θα φτιάξω και για μάς το ίδιο αύριο.. :-D

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι έπαθα βραδιάτικα.. Τρομαξα τόσο πολύ... Πρώτη φορά έκανε το μωρό μου εμετό σαν ρουκετα κ έβγαλε όλο το φαγητό που του είχα δώσει.. Τον είχα στο πάρκο κ έπαιζε κ ξαφνικα ξερναει.. Δεν ηξερα τι να κάνω...εσας σα ς Έχουν κάνει καθόλου εμετό;

@MarimarvΚ εγώ εχω την κούνια στην κρεβατοκάμαρα δίπλα μας. Κ μόλις ξυπνησει τον παιρνω στο κρεβάτι μας ,θηλάζει κ κοιμάται . μετά τον πάω πάλι στο κρεβάτι του. ενω το πρωί που φεύγει ο άντρας μου στις 9 ,τον παίρνω κ κοιμομαστε μαζί.  Να ρωτήσω το αρνί που θα το κάνεις ψητό, μετά πως θα το κάνεις στο μπλεντερ ? Δεν θα βγει στεγνο εντελως; 

 

1 hour ago, Alekk είπε:

Οχι κοριτσια το τελευταιο υποχρεωτικο ειναι 7 μηνων. Μετα οταν γινουν 1 κανουμε της ιλαρας. Εγω βεβαια προγραμματισα τα μηνιγγιτιδας και γριπης για τον μπεμπακο μεχρι Οκτωβρη.

Ωχ ada οντως το ξυπνημα ειναι σκοτωμα. Με νανουρισμα/κουνημα δεν κοιμαται; Ή σπαραζει μεχρι να τον σηκωσεις;

Ευτυχως εμενα και στα δοντια ξυπναγε, ετρωγε και επεφτε σα βοδι παλι. Αλλα ξυπνουσε και 3 φορες μεσα στο βραδυ....

Εχω την εντύπωση ότι για τα έμβολια μου είπε με χρι ενός ετους γτ τώρα ξεκινάνε τα επαναληπτικά. Θα την ρωτήσω αύριο . 

ΕυτυχώςΞυπνάει ,πίνει κ κοιμάται.. Αλλά επειδή είναι βαρύς ,όταν ξυπνάει τον ξαπλώνω στο κρεβάτι μας κ θηλάζει ,κοιμαται κ τον ξανά βάζω στη κούνια του.Όμως αν ξυπνας 3-4 φορές είναι κουραστικό πολύ κ ας είναι για 10 λεπτα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...