Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Τη βρώμη την αφήνετε να μουλιασει κάποιες ώρες πριν τη δώσετε?? Δεν του έχω δώσει ακόμη αλλά θέλω να του δώσω μαζι με αντλημενο γαλα.

Από φρούτα, αχλάδι,μήλο,μπανάνα κ αυτές τις μέρες πεπόνι που τρελαίνεται! Με τη μπανάνα όμως δε τα πάμε τόσο καλά γιατί μάλλον τον ενοχλεί ..

 

Just now, Alekk είπε:

Ανεμωνη κι εγω εχω την ιδια απορια: την βρωμη την βραζεις ή την μουλιαζεις;

Απο φρουτα τα παντα ολα! Αποξηραμενο δαμασκηνο, φρουτα εποχης, οτι μου ερχεται στο μυαλο το δοκιμαζουμε. Τρελαινεται για βερικοκο.

Δεν εχω δοκιμασει αβοκαντο αλλα εχω διαβασει οτι ειναι πολυ θρεπτικο για τα μωρα.

 

Εγω στον μικρο την αφηνω και μουλιαζει με το γαλα μου.

Στον μεγαλο την εβραζα με νερο και φρουτα μετα γιατι δεν τα πηγα καλα με το θηλαστρο τοτε

Λοιπον, τη βαζω κανα μισαωρο με ωρα νωρίτερα να μουλιασει σε χλιαρο νεράκι.. Αυτό φουσκωνει και λιγο πριν φαει σε χαμηλη φωτια το ανακατευω για να πιει το νερο. Μολις ειναι ετοιμο το κατεβαζω από τη φωτιά, βαζω οτι φρούτα θελω και το τρωει!!!! Την 1η εβδομάδα, για να μαθει  στη γευση, εβαζα και κανα 2 - 3 μεζουρες γαλα και σιγά σιγά το μειωνα... Πλεον δε βαζω καθόλου γαλα 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Τη βρώμη την αφήνετε να μουλιασει κάποιες ώρες πριν τη δώσετε?? Δεν του έχω δώσει ακόμη αλλά θέλω να του δώσω μαζι με αντλημενο γαλα.

Από φρούτα, αχλάδι,μήλο,μπανάνα κ αυτές τις μέρες πεπόνι που τρελαίνεται! Με τη μπανάνα όμως δε τα πάμε τόσο καλά γιατί μάλλον τον ενοχλεί ..

πεπονι τετοια εποχη?

 

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

 

Εμενα παντως για βρωμη (πλεον)  τρελαινεται!! Βαζω και καμια μπανανα ή κανενα αχλαδι μεσα και το τελειωνει το μπολ!!! 

Τι φρούτα εχετε εισαγει??? Σκεφτθνα της βαλω κανα αβοκαντο, να την κανω τη φρουτοκρεμα πιο γκουρμε :P

εχω βαλει αβοκαντο ωραια υφη εχει καλα απο γευση χαλια ειναι ανοστο βασικα βαζω μικρες ποσοτητες για να τρωγετε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.τι κάθισμα φαγητού χρησιμοποιείτε? έχει πάρει καμία από τα j...o της honeybaby? η αυτό που έχει το orc....a?σκέφτομαι να πάρω ένα από τα δύο. εμένα η μπέμπα δεν κάθεται στον πωπο της από μόνη της, δεν μπορεί να στηριχθεί ακόμη, γι αυτό κ την ταΐζω στο relax προς το παρόν. τα δικά σας μωράκια κάθονται?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

πεπονι τετοια εποχη?

 

εχω βαλει αβοκαντο ωραια υφη εχει καλα απο γευση χαλια ειναι ανοστο βασικα βαζω μικρες ποσοτητες για να τρωγετε. 

Ναι πεπόνι. Βγαίνουνε τον Μάιο

πρίν από 22 λεπτά , Ασία είπε:

Γεια σας κορίτσια.τι κάθισμα φαγητού χρησιμοποιείτε? έχει πάρει καμία από τα j...o της honeybaby? η αυτό που έχει το orc....a?σκέφτομαι να πάρω ένα από τα δύο. εμένα η μπέμπα δεν κάθεται στον πωπο της από μόνη της, δεν μπορεί να στηριχθεί ακόμη, γι αυτό κ την ταΐζω στο relax προς το παρόν. τα δικά σας μωράκια κάθονται?

Εγώ έχω ένα καθίσματακι της lorelli για φαγητό. Κάθεται στον ποπο καλά πια. Η παιδίατρος βέβαια μας είπε ότι μέχρι τον 9 θέλει να κάθεται τέλεια.(όταν τον πήγαμε πριν μισό μηνα δεν καθόταν τόσο καλά όπως τώρα) Οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Δεν πειράζει νομίζω το ριλαξ αν σηκώνεται η πλατουλα. Στο δικό μου ριλαξ σηκώνεται κι εκεί τον τάιζα πριν.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2019 at 7:09 ΜΜ, Alekk είπε:

Τελειος ο μπεμπακος! Μην ανησυχεις για το βαρος, καποια στιγμη παιρνουν αποτομα και μετα κοπαζουν. Ο δικος μου για παραδειγμα που ηταν σουπερ αδυνατος εκανε ενα ντου και πηρε 800+ σε ενα μηνα. Και ειδα πως και ο μεγαλος στον ιδιο μηνα ειχε παρει 700 γρ. Μετα σταματησε να παιρνει ετσι. 

Πιστευω πως και ο δικος σου αφου ηταν και μεγαλουτσικος θα σταματησει να παιρνει πολυ πια και ιιιιιιισως σου φτιαξει και τον υπνο του σιγα σιγα (αφου δεν θα πειναει).

Βρε ada το ιδιο θεμα εχω κι εγω με τους θηλασμους. Δεν μου ειπε πρωι βραδυ, αλλα με τα 3 γευματα ποια αλλη επιλογη υπαρχει; Υστερα απο ερευνα κατεληξα να του δινω μετα απο το φαγητο (ειχα σταματησει λογω ρουκετων κι εγω) και δεν τον πιεζω καθολου με το ποσο θα φαει. Το πρωι ομως που τρωει τα φρουτα του και τρελαινεται φοβαμαι να τον θηλασω γιατι το τρωει ολο!!! Και αν τον θηλασω μια ωρα μετα δε θα μου βγει η εξισωση για το μεσημεριανο που ξινιζουμε τα μουτρα μας και πρεπει να πειναμε ή αργοτερα για τα δημητριακα που ουτε να τα φτυσει... Σπαζοκεφαλια ειναι... Αισθανομαι σα το βοσκο με το λυκο το προβατο και το χορταρι...

Τεσπα εγω δε θελω να αποθηλασω και φοβαμαι οτι αν αραιωσουν οι θηλασμοι θα αποθηλασω θελω δε θελω.

Απο την αλλη αν τον ταισω πριν και μετα το φαγητο οπως λενε δε προκειται να φαει ουτε κουταλια...

Και τον βλεπω ωρες ωρες που με κοιταει στο στηθος σα ξερολουκουμο....

Οσο αργουν τοσο πονανε δυστυχως. Αλλα κι εμεις που τα χουμε δε μπορουμε να μασησουμε τιποτα ακομη. Του εκανα μπισκοτα οδοντοφυιας για να μαθουμε την κινηση σιγα σιγα γιατι ολο πνιγομαστε

Θελει το χρονο του κ εμενα ολα αλεσμενα πολυ καλα τα θελει ηθελα να ξερα τα μωρα που τρωνε με την μεθοδο blw πως μπορουν;

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Θελει το χρονο του κ εμενα ολα αλεσμενα πολυ καλα τα θελει ηθελα να ξερα τα μωρα που τρωνε με την μεθοδο blw πως μπορουν;

Εμένα μου αρέσει πολύ αυτή η μέθοδος σαν ιδέα γτ στην πράξη τρέμω... Δεν θα μπορούσα να το κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Θελει το χρονο του κ εμενα ολα αλεσμενα πολυ καλα τα θελει ηθελα να ξερα τα μωρα που τρωνε με την μεθοδο blw πως μπορουν;

Εγω της δινω κομμάτια που τα κοβω με το κουταλι και προχθες πηρε πεπονι σε κομμάτι και το εγλυφε!! Αν δεν μπορεί να το διαχειριστει εμενα το φτυνει... Ειναι στο παιδί πιστεύω... 

Just now, Marimarv είπε:

Εμένα μου αρέσει πολύ αυτή η μέθοδος σαν ιδέα γτ στην πράξη τρέμω... Δεν θα μπορούσα να το κάνω. 

Και εμενα μ αρεσει η ιδεα της μεθόδου αλλα σιχαίνομαι την ακαταστασια... Οποτε βολευομαι με χοντροαλεσμενα και μικρά κομμάτια 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εγω της δινω κομμάτια που τα κοβω με το κουταλι και προχθες πηρε πεπονι σε κομμάτι και το εγλυφε!! Αν δεν μπορεί να το διαχειριστει εμενα το φτυνει... Ειναι στο παιδί πιστεύω... 

Και εμενα μ αρεσει η ιδεα της μεθόδου αλλα σιχαίνομαι την ακαταστασια... Οποτε βολευομαι με χοντροαλεσμενα και μικρά κομμάτια 

Και εγώ της δίνω διαφορά στ χέρι ειδικά μπανάνα και μπορώ να οω ότι τα πάει καλά αν και δεν έχει συνηθίσει την μέθοδο πιστεύω θα της ταίριαζε της δικής μου.. Αλλά ναι και αυτό το χάος που γίνεται και η υπομονή μέχρι να φάει.. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2019 at 10:57 ΜΜ, Alekk είπε:

Με τα δυο γευματα κι εμεις θηλαζαμε απο 5 εως 8 φορες. Περασαμε και αλμα που ξυπνουσε ολο το βραδυ.... τωρα με τα τρια δεν ξερω. Ακομα δε τρωει τα δημητριακα, δε με νοιαζει κιολας ας μη τη φαει. Θα επιμεινω στη βρωμη κ συμπληρωμα γαλατακι. Βγαινουν με το ζορι 4 θηλασμοι.... 

Ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι κ εγω. πως Μόνο πρωί βράδυ λογικά θα εχω λίγο γάλα . με το θήλαστρο βγαζω λίγο.. Δεν ξέρω τι να κάνω αν κ βλέπω ότι Από πάνες τις βρεχει αρκετά. Εμας το προγραμμα έχει ώς Εξης: θηλαζει πρωι 5 η ώρα,7 ,9.30 .12 φρουτα 4-5 μεσημεριανό κ (καποιες φορές θηλαζει κατά τις 3 κ μου πάει το μεσημεριανό 6-7) κ το απογευμα του δίνω κρέμα δημητριακών γιωτης ( Την τρώει όλη κ με σωζει σε περιπτώσεις που δεν θέλει το  φαι του!!). Θηλάζει 10 το βράδυ ,11,30 κ Μπορεί 3  ξανα. Όποτε μετράω 5 Θηλασμους .

Καλά για να φάει το μοσχαρι η το κοτόπουλο δίνουνε μάχη στην αρχή..αλλά κατι κανουμε. 

Μας βγήκε το πρωτο δοντάκι!!κ έχει γκρίνια λιγάκι. 

εντωμεταξύ πλεον κλαει μόλις τον αφήσω στο καρότσι,τσιρίζει αν του παρω κατι κ σφίγγεται κ κοκκινίζει κ μουγκριζει αν δεν γίνει το δικό του...κάνουν τέτοια τα μωράκια Σας η μόνο το δικό μ θα με ταλαιπωρήσει;;;

Από φαγητά πήρα κ τραχανά να του δίνω  κ λέω τα φρούτα να του τα δίνω εναλλαξ πρωι η απογευμα.

Χρειάζομαι οδηγκες για Την βρωμη. Τι αγοράζεις; νυφαδες;πως την κάνεις κ ποτε του Την δίνεις;

On 16/5/2019 at 6:03 ΜΜ, linaa είπε:

οταν ξεκινανε τις στερεες δεν περνουν πολυ βαρος βρε. αμα επερναν πολυ θα φτανατε ενος ετους 20 κιλα ! κ εμεις 300 γραμμαρια περνουμε το μηνα . σκεψου ειστε 8800 κ μεχρι το χρονο το φυσιολογικο ειναι αντε το ποκυ 12 κιλα που θεωρητε κ παχυ. 

οσο για τα εμβολια ναι δεν υπαρχει αλλο μεχρι τους 12 μηνες . ρωτα την για το bexcero αν θες να το κανετε στον επομενο μηνα που εχετε κενο. 

Οκ Ευχαριστώ.τοτε Καλά είμαστε σχετικά. Απορώ Πως κ δεν παίρνουν με τόσα που τρωνε..θα ρωτησω για το εμβόλιο γτ θελω να το κάνω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι κ εγω. πως Μόνο πρωί βράδυ λογικά θα εχω λίγο γάλα . με το θήλαστρο βγαζω λίγο.. Δεν ξέρω τι να κάνω αν κ βλέπω ότι Από πάνες τις βρεχει αρκετά. Εμας το προγραμμα έχει ώς Εξης: θηλαζει πρωι 5 η ώρα,7 ,9.30 .12 φρουτα 4-5 μεσημεριανό κ (καποιες φορές θηλαζει κατά τις 3 κ μου πάει το μεσημεριανό 6-7) κ το απογευμα του δίνω κρέμα δημητριακών γιωτης ( Την τρώει όλη κ με σωζει σε περιπτώσεις που δεν θέλει το  φαι του!!). Θηλάζει 10 το βράδυ ,11,30 κ Μπορεί 3  ξανα. Όποτε μετράω 5 Θηλασμους .

Καλά για να φάει το μοσχαρι η το κοτόπουλο δίνουνε μάχη στην αρχή..αλλά κατι κανουμε. 

Μας βγήκε το πρωτο δοντάκι!!κ έχει γκρίνια λιγάκι. 

εντωμεταξύ πλεον κλαει μόλις τον αφήσω στο καρότσι,τσιρίζει αν του παρω κατι κ σφίγγεται κ κοκκινίζει κ μουγκριζει αν δεν γίνει το δικό του...κάνουν τέτοια τα μωράκια Σας η μόνο το δικό μ θα με ταλαιπωρήσει;;;

Από φαγητά πήρα κ τραχανά να του δίνω  κ λέω τα φρούτα να του τα δίνω εναλλαξ πρωι η απογευμα.

Χρειάζομαι οδηγκες για Την βρωμη. Τι αγοράζεις; νυφαδες;πως την κάνεις κ ποτε του Την δίνεις;

Οκ Ευχαριστώ.τοτε Καλά είμαστε σχετικά. Απορώ Πως κ δεν παίρνουν με τόσα που τρωνε..θα ρωτησω για το εμβόλιο γτ θελω να το κάνω.

ενταξει με τα βραστα που τρωνε κ αναλατα δεν εχουν πολλα παχυντικα αν θες διαιτα κανε κ εσυ την την διατροφη τους χαααααα! ειναι κ.στην.αναπτυξη ποσο βαρος πια να παρουν μπαινει σε μποι οτι παρουν!

κ εμενα ετσι αμα δεν του κανεις το χατιρι κουναει χερια ποδια κ τσιριζει. επισης αν πας να τον ξεγελασεις με κατι που δεν θελει στο πεταει. ασε που εχει γινει ο πρωτος στις βολτες οταν μπαινουμε σπιτι διαμαρτηρετε. πολυ αποψη τα μικρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι κ εγω. πως Μόνο πρωί βράδυ λογικά θα εχω λίγο γάλα . με το θήλαστρο βγαζω λίγο.. Δεν ξέρω τι να κάνω αν κ βλέπω ότι Από πάνες τις βρεχει αρκετά. Εμας το προγραμμα έχει ώς Εξης: θηλαζει πρωι 5 η ώρα,7 ,9.30 .12 φρουτα 4-5 μεσημεριανό κ (καποιες φορές θηλαζει κατά τις 3 κ μου πάει το μεσημεριανό 6-7) κ το απογευμα του δίνω κρέμα δημητριακών γιωτης ( Την τρώει όλη κ με σωζει σε περιπτώσεις που δεν θέλει το  φαι του!!). Θηλάζει 10 το βράδυ ,11,30 κ Μπορεί 3  ξανα. Όποτε μετράω 5 Θηλασμους .

Καλά για να φάει το μοσχαρι η το κοτόπουλο δίνουνε μάχη στην αρχή..αλλά κατι κανουμε. 

Μας βγήκε το πρωτο δοντάκι!!κ έχει γκρίνια λιγάκι. 

εντωμεταξύ πλεον κλαει μόλις τον αφήσω στο καρότσι,τσιρίζει αν του παρω κατι κ σφίγγεται κ κοκκινίζει κ μουγκριζει αν δεν γίνει το δικό του...κάνουν τέτοια τα μωράκια Σας η μόνο το δικό μ θα με ταλαιπωρήσει;;;

Από φαγητά πήρα κ τραχανά να του δίνω  κ λέω τα φρούτα να του τα δίνω εναλλαξ πρωι η απογευμα.

Χρειάζομαι οδηγκες για Την βρωμη. Τι αγοράζεις; νυφαδες;πως την κάνεις κ ποτε του Την δίνεις;

Οκ Ευχαριστώ.τοτε Καλά είμαστε σχετικά. Απορώ Πως κ δεν παίρνουν με τόσα που τρωνε..θα ρωτησω για το εμβόλιο γτ θελω να το κάνω.

Μια χαρα ειναι το προγραμμα σας ada. Κι εμεις πανω κατω 5 θηλασμους κανουμε, οποτε ηρεμησα λιγο.

Σιδερενιο το δοντακι σας!!! Θα ακολουθησει και το διπλανο του λογικα.

Αγοραζω νιφαδες βρωμης ολικης αλεσης βιολογικες απο τον Σκλαβεν... το κανω περιπου οπως ειπε η @anemoni1989 το βραζω μεχρι που πηζει παρα πολυ και αραιωνω με γαλα δικο μου. Αλεθω και κανα αποξηραμενο φρουτακι μεσα και το τρωει. Τη δινω το απογευμα μεσα στις 7 περιπου.

Κοιτα εμενα σουπα ή βρωμη θα φαει τη μιση μεσα στη μερα. Αν δεν φαει ολη τη σουπα, θα φαει τη βρωμη και το αντιστροφο.

Τι κανετε κοριτσια; Εγω ψηνομαι στον πυρετο και δεν εχω κοιμηθει καθολου ολο το βραδυ. Ευτυχως ηρθε η μαμα για ενισχυσεις

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Μια χαρα ειναι το προγραμμα σας ada. Κι εμεις πανω κατω 5 θηλασμους κανουμε, οποτε ηρεμησα λιγο.

Σιδερενιο το δοντακι σας!!! Θα ακολουθησει και το διπλανο του λογικα.

Αγοραζω νιφαδες βρωμης ολικης αλεσης βιολογικες απο τον Σκλαβεν... το κανω περιπου οπως ειπε η @anemoni1989 το βραζω μεχρι που πηζει παρα πολυ και αραιωνω με γαλα δικο μου. Αλεθω και κανα αποξηραμενο φρουτακι μεσα και το τρωει. Τη δινω το απογευμα μεσα στις 7 περιπου.

Κοιτα εμενα σουπα ή βρωμη θα φαει τη μιση μεσα στη μερα. Αν δεν φαει ολη τη σουπα, θα φαει τη βρωμη και το αντιστροφο.

Τι κανετε κοριτσια; Εγω ψηνομαι στον πυρετο και δεν εχω κοιμηθει καθολου ολο το βραδυ. Ευτυχως ηρθε η μαμα για ενισχυσεις

 

Ωωωωχ ιωση??? Υπομονη!!! Αυτος ο παλιοκαιρος ολες τις ιωσεις ευνοεί!!! 

Τι εννοείς τρωει ή σούπα ή βρωμη??? Εμενα ο φαγανας γτ τα τρωει ολα?? Λέτε να γίνει παχυσαρκη??? 

Ρε κοριτσια πότε μιλάνε τα παιδιά?? Εννοώ για συνειδητη ομιλία, οχι τα μπαμπαμπα και μαμαμα που λενε πολλά μωρα και νομιζουν οι συγγενείς ότι μιλανε.. Με εχουν αγχωσει ολοι επειδή δε μπαμπαλιζει, αλλα εγω πιστευω είναι μικρα ακόμα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ωωωωχ ιωση??? Υπομονη!!! Αυτος ο παλιοκαιρος ολες τις ιωσεις ευνοεί!!! 

Τι εννοείς τρωει ή σούπα ή βρωμη??? Εμενα ο φαγανας γτ τα τρωει ολα?? Λέτε να γίνει παχυσαρκη??? 

Ρε κοριτσια πότε μιλάνε τα παιδιά?? Εννοώ για συνειδητη ομιλία, οχι τα μπαμπαμπα και μαμαμα που λενε πολλά μωρα και νομιζουν οι συγγενείς ότι μιλανε.. Με εχουν αγχωσει ολοι επειδή δε μπαμπαλιζει, αλλα εγω πιστευω είναι μικρα ακόμα 

στον χρονο πανω με 15 μηνων αντε να πει κανενα μαμα η μαμ ή μαμπα συνεινηδειτα. τιποτα αλλο ρε εχω δυο παιδακια διαφορετικα που ξερω 15 μηνων μονο αυτα να λενε. 

μπαμπαλισματα απαραιτητα ειναι απο 9 μηνων δες κ στο βιβλιαριο αν 9 μηνων δεν μπαμπαλιζει τοτε να αναρωτηθεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωωωωχ ιωση??? Υπομονη!!! Αυτος ο παλιοκαιρος ολες τις ιωσεις ευνοεί!!! 

Τι εννοείς τρωει ή σούπα ή βρωμη??? Εμενα ο φαγανας γτ τα τρωει ολα?? Λέτε να γίνει παχυσαρκη??? 

Ρε κοριτσια πότε μιλάνε τα παιδιά?? Εννοώ για συνειδητη ομιλία, οχι τα μπαμπαμπα και μαμαμα που λενε πολλά μωρα και νομιζουν οι συγγενείς ότι μιλανε.. Με εχουν αγχωσει ολοι επειδή δε μπαμπαλιζει, αλλα εγω πιστευω είναι μικρα ακόμα 

Ναι γμτ ιωση. Εχω βαρεσει κατι 40αρια ξεγυρισμενα!

Σωπα καλε, το δικο μου ειναι κακοφαγο κακομαθημενο!!!

Φυσικα κι ειναι νωρις! Απο τωρα να μπαμπαλιζουν; Ο δικος μου κανει κατι πολυ λιγα μπα μπα και πολλα που του ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έσκασε και σε μας δοντάκι η γκρίνια που έχει είναι το κάτι άλλο θέλει όλο αγκαλιά... στ φαγητό της θαύμα θα είναι να μου φάει 7 8 κουταλιές.. Δεν θέλει με τίποτα χθες και σήμερα ειδικά χάλια ούτε κουταλάκι από φρουτα και μεσημέρι ελάχιστα. Και εγώ της δίνω βρώμη με φρούτα πήρα κουακερ?? Μήπως να πάρω καλύτερα κάποιο άλλο?? Ρε κορίτσια όταν είναι η ώρα να φάνε κάποιο από τα γεύματα τους αλλά είστε έξω βόλτα τι κάνετε??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...