Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Αααααχ συμπάσχω έσκασε το δόντι πριν λίγες μέρες και τα έχω δει όλα από την γκρίνια δεν τρώει έχει ανήσυχο ύπνο ξυπνάει συνέχεια το βράδυ μου κοιμάται αργά 10.30 το βράδυ και ξυπνάει 6.15 με 6.30 το πρωί(εννοείται όχι σερί) δεν ξέρω και εγώ πως αντέχω.. Όταν είναι ο άντρας μου σπίτι κάπως καλύτερα τρώει γτ την κανει  βόλτες αυτός και εγώ την ταΐζω... Όταν είμαι μόνη μου όμως χάλια δεν τρώει τίποτα 3 κουταλιές φρούτα έφαγε σήμερα... Δύο μέρες ούτε να θηλασει δεν θέλει και την καταφέρνω να πιει γάλα και να κοιμηθεί μόνο με λευκούς ήχους βουίζουν τα αφτιά μου... Είμαι υπό κατάρρευση γενικά.. 

Πονάνε πολύ τα γλυκουλια , που να βρούνε όρεξη? Είναι κάποιες φάσεις αφαγιας πάντως. Η γιατρός μου έχει πει κ μένα να μη τον πιέζω, όσο φαει. 

Δόντια, άλματα ,κουράγιο μάνα θα περάσει!! Ζητα βοήθεια αν μπορείς κ από κάποιον δικό σου άνθρωπο. Να ξαπλώσεις λίγο(μπορείς κ με το μωρό εννοείται, εγώ το κάνω τα μεσημέρια κ κοιμάται) να κάνεις ένα μπάνιο, να πας για λίγο περπάτημα. Επίσης βοηθάει κ η βόλτα με το καρότσι, τώρα που έχει κ καλό καιρό! Εγώ τον παίρνω κ γυρίζουμε όλη τη πόλη για δουλειές πια !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ έπαθα μαστιτιδα αριστερα κ ποναει αρκετά.. Έχει καμία να μου δώσει συμβουλές;

@Alekkμακάρι να πάρει βαροςγτ έκτος του ότι δεν τρώει ,Είναι Υπερκινητικός,κουνάει ασταμάτητα  πόδια κ χερια. Παντός τα θέλει κομματάκια τελικά να τα φάει κ με το χερι. Έφαγε μπανανα ,πατατα κ καροτο. Αλλά κ αυτό είναι χρονοβορο.. Με το κρεας Γενικά δεν τα πάμε καλά.. Τρώει ελάχιστα κ το αφηνει κ θέλει στήθος..

Να ρωτήσω τι φορατε στα μωρά από ρουχα? Με τι τα σκεπάζετε;

@Marimarv τα εχω παίξει έννοειται.. Αλλά θα κάνουμε υπομονή..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ έπαθα μαστιτιδα αριστερα κ ποναει αρκετά.. Έχει καμία να μου δώσει συμβουλές;

@Alekkμακάρι να πάρει βαροςγτ έκτος του ότι δεν τρώει ,Είναι Υπερκινητικός,κουνάει ασταμάτητα  πόδια κ χερια. Παντός τα θέλει κομματάκια τελικά να τα φάει κ με το χερι. Έφαγε μπανανα ,πατατα κ καροτο. Αλλά κ αυτό είναι χρονοβορο.. Με το κρεας Γενικά δεν τα πάμε καλά.. Τρώει ελάχιστα κ το αφηνει κ θέλει στήθος..

Να ρωτήσω τι φορατε στα μωρά από ρουχα? Με τι τα σκεπάζετε;

@Marimarv τα εχω παίξει έννοειται.. Αλλά θα κάνουμε υπομονή..

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ωχχ μήπως να μιλήσεις με το γιατρό σου να μην γίνει χειρότερα; Εγώ πλέον τα πρωινά του βάζω φανελάκι κοντομανικο, επίσης μπλούζα κοντομανικη και βερμούδες η φορμουλες. Το Πάσχα είχαμε πάει Ξυλόκαστρο και επειδή τον είχα ντυμένο βαριά ιδρωνε και μου αρρώστησε. Στο σπίτι τον έχω με ζιπουνακι γτ ζεσταίνεται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ έπαθα μαστιτιδα αριστερα κ ποναει αρκετά.. Έχει καμία να μου δώσει συμβουλές;

@Alekkμακάρι να πάρει βαροςγτ έκτος του ότι δεν τρώει ,Είναι Υπερκινητικός,κουνάει ασταμάτητα  πόδια κ χερια. Παντός τα θέλει κομματάκια τελικά να τα φάει κ με το χερι. Έφαγε μπανανα ,πατατα κ καροτο. Αλλά κ αυτό είναι χρονοβορο.. Με το κρεας Γενικά δεν τα πάμε καλά.. Τρώει ελάχιστα κ το αφηνει κ θέλει στήθος..

Να ρωτήσω τι φορατε στα μωρά από ρουχα? Με τι τα σκεπάζετε;

@Marimarv τα εχω παίξει έννοειται.. Αλλά θα κάνουμε υπομονή..

Ada μου αν εχεις ανεβασει πυρετο θες αντιβιωση συμβατη με το θηλασμο. Προσπαθησε να κανεις μπανιο με χλιαρο προς ζεστο νερο κ μαλλαξεις στο στηθος παραλληλα. Γενικα πολυ καλο μασαζ και να βαζεις συχνα το μικρο να θηλαζει απο εκει (μασαζ στο σημειο που ποναει ακομα κ οταν θηλαζει). Δε πειραζει για μια μερα ας μη φαει φαγητο στερεο. Δεν παλευεται ο πονος στο στηθος... ειχα παθει με 40 πυρετο στον μεγαλο οταν ηταν 20 ημερων. Ποοοοονοοοοοος... Περαστικα κοριτσι μου

Για τα ρουχα οπως στα λεει η @stella92

Κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ έπαθα μαστιτιδα αριστερα κ ποναει αρκετά.. Έχει καμία να μου δώσει συμβουλές;

@Alekkμακάρι να πάρει βαροςγτ έκτος του ότι δεν τρώει ,Είναι Υπερκινητικός,κουνάει ασταμάτητα  πόδια κ χερια. Παντός τα θέλει κομματάκια τελικά να τα φάει κ με το χερι. Έφαγε μπανανα ,πατατα κ καροτο. Αλλά κ αυτό είναι χρονοβορο.. Με το κρεας Γενικά δεν τα πάμε καλά.. Τρώει ελάχιστα κ το αφηνει κ θέλει στήθος..

Να ρωτήσω τι φορατε στα μωρά από ρουχα? Με τι τα σκεπάζετε;

@Marimarv τα εχω παίξει έννοειται.. Αλλά θα κάνουμε υπομονή..

Ζιπουνακι κοντομανικο και λεπτό παντελονακι.. Μακρυμανικο πλεον μονο οταν βγαίνουμε βολτα βραδακι σε ανοιχτό χώρο.. Για το βάρος μην ανησυχείς, και να αδυνατησει, τον αλλο μεινει θα φαει περισσότερο και θα ανακτησει βαρος... Και εγω εχω την εντύπωση οτι εχασε η δικια μ γτ της πέφτουν τα παντελονια, αλλα ειναι λογικο αφου δε στρωνει κωλο κατω.. Πως να βαλει??? Εχςι και τα δόντια και εδεσε το γλυκό... Περιμενω το εμβόλιο για να τη ζυγισουμε και να δω τι θα μου πει η παιδιατρος... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Πονάνε πολύ τα γλυκουλια , που να βρούνε όρεξη? Είναι κάποιες φάσεις αφαγιας πάντως. Η γιατρός μου έχει πει κ μένα να μη τον πιέζω, όσο φαει. 

Δόντια, άλματα ,κουράγιο μάνα θα περάσει!! Ζητα βοήθεια αν μπορείς κ από κάποιον δικό σου άνθρωπο. Να ξαπλώσεις λίγο(μπορείς κ με το μωρό εννοείται, εγώ το κάνω τα μεσημέρια κ κοιμάται) να κάνεις ένα μπάνιο, να πας για λίγο περπάτημα. Επίσης βοηθάει κ η βόλτα με το καρότσι, τώρα που έχει κ καλό καιρό! Εγώ τον παίρνω κ γυρίζουμε όλη τη πόλη για δουλειές πια !

Ααααχ ναι κορίτσι μου ότι μπορώ από αυτά κάνω.. Από βόλτες άλλο τίποτα συνέχεια έξω είμαστε και για καφέδες.. 

Σήμεραααααα έσκασε και δεύτερο δοντάκιιιιιιι γιαυτό το κορίτσι μου ήταν έτσι αυτές τις μέρες δεν έτρωγε δεν θηλαζε δεν κοιμόταν.. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα πάντως.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 Καλησπερα κοριτσια! @stella92 @Alekk Τελικά ήμουν πολύ τυχερή ,έβαλα το μωρό συνέχεια στο στήθος,έβγαλα κ με το θήλαστρο κ πέρασε μετά από μια μέρα. Φοβήθηκα αρκετά γτ πονούσε αρκετά το βυζι κ ήταν κατακόκκινο σε ένα σημείο κ πολύ ζεστό.. 

Όσο για τα ρούχα μάλλον τον ντυνω αρκετά τον καημενουλη μου κ ζεσταίνεται κ μου έβγαλε σπυρακια στο πρόσωπο.Του φοραω ζιπουνακι αμανικο κ απο πανω ζιπουνακι μακρυμανικο κ παντελονακι βαμβακερό κ καλτσουλες . κ όταν θηλάζει η παίζει στο παρκο γίνεται μούσκεμα .. Όποτε θα τον έχω με Κοντομανικο κ εγώ.Το βράδυ τον σκεπαζω με πικε.

@anemoni1989  κ εμένα είναι απίστευτος ,δεν κάθεται ακίνητος ουτε λεπτο.. Κ πλέον κατέβασα τέρμα το στρωμα της Κουνιας γτ πιανοταν απο το ξυλο νασηκωθει. Εντωμεταξύ χτυπιέται όλη την ώρα , χερια πόδια κ αρπάζει ότι  φτάνει.. Κ έχει τρελα με ότι κρατάω εγώ( ασύρματο, τηλεκοντρολ,κινητό ) κ όλα τα δαγκώνει. Απο βαρος   ο δικός μου δεν πιστεύω να βαλει από δω κ πέρα αλλά εφόσον βλεπω ότι ψηλώνει κ είναι μια χαρά ,Δεν θα ασχοληθω πολύ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2019 at 3:34 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

Και τις 2 φορές κράτησε λίγες ώρες ο εμετός... Μπορεί να έφαγε γρήγορα.. μπορεί να κρυωσε.. μπορεί να τον πειραξε κάτι από αυτά που έφαγε . Δεν ξέρουμε ακριβώς! Γιατί ούτε εισαγωγή νέας τροφής είχα κάνει. Τις επόμενες μέρες μια χαρά κ έτρωγε με όρεξη.

Γιαουρτακι σκέφτομαι να του δώσω τώρα που κλείνει τον 7ο. Κατσικίσιο ή πρόβειο. Δεν έχουμε καταφέρει βέβαια ακόμη καλά τα γεύματα.. μου τρώει λίγες κουταλιές φρούτο το πρωί, το μεσημέρι γύρω στα 150ml και θηλάζει πολυυυυυυυυ. 

Εσείς δίνεται γιαούρτι?? Τα γεύματα σας πως πάνε?

κι εγώ θέλω να ξεκινήσω γιαούρτι. πρόβειο σκέφτομαι αλλά προς το παρόν έχουμε πρόγραμμα για τραχανά το απόγευμα όπως μας είπε ο γιατρός. σε λίγες μέρες λογικά θα το ξεκινήσω αν συμφωνήσει κ ο γιατρός. εσένα σου το πρότεινε ο παιδίατρος? η δικιά μου το πρωί πίνει γάλα μόλις ξυπνήσει μετά θα φάει φρουτόκρεμα που δεν τρελαίνεται γύρω στα 150ml και το μεσημέρι ίδια ποσότητα απ το μεσημεριανό της. θα πιει ξανά μια φορά γάλα και μετά θα φάει βρώμη το απόγευμα. λίγο όμως γιατί δεν τρελαίνεται. από τότε μέχρι το επόμενο πρωί θηλάζει όποτε πεινάσει. μέσα στην μέρα της δίνω νερό που κ που. το πρωί χυμό πορτοκάλι που πίνει ελάχιστο και κανένα φρούτο να κρατάει στο χέρι κ να μασουλάει, μπανάνα η μήλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κι εγώ θέλω να ξεκινήσω γιαούρτι. πρόβειο σκέφτομαι αλλά προς το παρόν έχουμε πρόγραμμα για τραχανά το απόγευμα όπως μας είπε ο γιατρός. σε λίγες μέρες λογικά θα το ξεκινήσω αν συμφωνήσει κ ο γιατρός. εσένα σου το πρότεινε ο παιδίατρος? η δικιά μου το πρωί πίνει γάλα μόλις ξυπνήσει μετά θα φάει φρουτόκρεμα που δεν τρελαίνεται γύρω στα 150ml και το μεσημέρι ίδια ποσότητα απ το μεσημεριανό της. θα πιει ξανά μια φορά γάλα και μετά θα φάει βρώμη το απόγευμα. λίγο όμως γιατί δεν τρελαίνεται. από τότε μέχρι το επόμενο πρωί θηλάζει όποτε πεινάσει. μέσα στην μέρα της δίνω νερό που κ που. το πρωί χυμό πορτοκάλι που πίνει ελάχιστο και κανένα φρούτο να κρατάει στο χέρι κ να μασουλάει, μπανάνα η μήλο.

Η παιδίατρος μου είπε να δώσω ότι θέλω, εκτός από ζάχαρη αλάτι κ μέλι. 

Εσένα τρώει αρκετά!! Εμένα έχει δύο μέρες που τρώει λίγο φρούτο το πρωι σταθερά και το μεσημεριανό 100ml..θηλασμοι φουλ!!

Από εβδομάδα θα του δώσω λίγο γιαούρτι το απόγευμα μήπως κ μειώσουμε κανένα θηλασμό. Θα επικοινωνήσω με τη παιδίατρο για σιγουριά.

@Marimarv από κρέας του έχω δώσει μοσχάρι και κοτόπουλο σχεδόν καθημερινά έστω κ λίγο στο μεσημεριανό. Κολοκυθάκι, καρότο, γλυκοπατάτα, τομάτα, κρεμμύδι (χωρίς να έχει φάει κανονικα το βάζω στο μαγείρεμα αν κ δε νομίζω να έχει θεμα) , μήλο, αχλάδι,πεπόνι, μπανάνα (μάλλον του πέφτει βαριά κ την έχω σταματήσει), φασολάκι, κρεμμυδάκι φρέσκο,φακές,ρεβύθια,βρώμη, ζυμαρικό(μόνο τρεις φορές για να κάνω εισαγωγή). Στο μεσημεριανό βάζω κ λίγο ώμο λαδακι στο πιατακι και καμία φορά κ λεμόνι. Αυτά θυμάμαι τώρα.. εσύ τι έχεις δώσει? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια όσες δώσατε γιαούρτι ποτέ το ξεκινήσατε?? Από εισαγωγές τι έχετε δώσει.. Εμένα αν μου φάει μια μέρα 150γρ θα κάνω τρελό πάρτυ δεν μου τρώει πολύ.. 

απτον 7ο κανονικα γιαουρτακι ή επιδορπιο γιαουρτιου οτι θες εγω τον ξεκινησα με επιδορπιο γιαουρτιου κ τωρα δινω μια το.ενα μια το αλλο καμια φορα τα ανακατευω κιολας για πιο νοστιμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

απτον 7ο κανονικα γιαουρτακι ή επιδορπιο γιαουρτιου οτι θες εγω τον ξεκινησα με επιδορπιο γιαουρτιου κ τωρα δινω μια το.ενα μια το αλλο καμια φορα τα ανακατευω κιολας για πιο νοστιμα. 

Καλημερα! ποσο τπυ δινεις? κ ποιας εταιριας επαιρνες?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα! ποσο τπυ δινεις? κ ποιας εταιριας επαιρνες?

καλημερα! εχει βγαλει η Κρι Κρι ενα που το λεει Το πρωτο μου γιαουρτακι κ ειναι καθαρο γιαουρτι Οχι επιδορπιο κ ειναι εγκεκριμενο απο τον εοφ κ απο παιδιατρους. αλλα δινω κ Ολυμπος γιαουρτι. απο επιδορπια δινω τα advance της Δελτα εχει διαφορες γευσεις κ απλο λευκο. αναλογα κ τι εισαγωγες εχετε κανει. 

απο ποσοτητα αναλογα πχ πολλες φορες το.δινω για πρωινο μαζι με το.φρουτο αν.πχ δεν εχω πολλα φρουτα κ βγει λιγη η φρουτοκερμα σαν συμπληρωμα . τα επιδορπια τα δινω ολο το κεσεδακι . το ολυμπος πχ το απλο δεν το.τρωει ολοκληρο λιγο παραπανω απτο μισο τρωει.   

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Η παιδίατρος μου είπε να δώσω ότι θέλω, εκτός από ζάχαρη αλάτι κ μέλι. 

Εσένα τρώει αρκετά!! Εμένα έχει δύο μέρες που τρώει λίγο φρούτο το πρωι σταθερά και το μεσημεριανό 100ml..θηλασμοι φουλ!!

Από εβδομάδα θα του δώσω λίγο γιαούρτι το απόγευμα μήπως κ μειώσουμε κανένα θηλασμό. Θα επικοινωνήσω με τη παιδίατρο για σιγουριά.

@Marimarv από κρέας του έχω δώσει μοσχάρι και κοτόπουλο σχεδόν καθημερινά έστω κ λίγο στο μεσημεριανό. Κολοκυθάκι, καρότο, γλυκοπατάτα, τομάτα, κρεμμύδι (χωρίς να έχει φάει κανονικα το βάζω στο μαγείρεμα αν κ δε νομίζω να έχει θεμα) , μήλο, αχλάδι,πεπόνι, μπανάνα (μάλλον του πέφτει βαριά κ την έχω σταματήσει), φασολάκι, κρεμμυδάκι φρέσκο,φακές,ρεβύθια,βρώμη, ζυμαρικό(μόνο τρεις φορές για να κάνω εισαγωγή). Στο μεσημεριανό βάζω κ λίγο ώμο λαδακι στο πιατακι και καμία φορά κ λεμόνι. Αυτά θυμάμαι τώρα.. εσύ τι έχεις δώσει? 

Εγω από κρέας έχω δώσει μοσχάρι κοτόπουλο αρνί(στο φούρνο σε λαδόκολλα με λαχανικά  βγήκε τέλειο) ... Από λαχανικά πατάτα γλυκοπατάτα κολοκύθι καρότο σπανάκι αρακά καρότο μπρόκολο... Από φρούτα μήλο αχλάδι μπανάνα πορτοκαλί ακτινίδιο κεράσια φράουλες και σήμερα θα δώσω βερίκοκα και έχω δώσει και ζυμαρικά το σουσαμακι.. Ααααα και βρώμη το απόγευμα με μήλο.. Και λάδι λεμόνι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...