Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

5.30 ήμασταν στην παραλία... Αλλά, ρε συ ήταν πράγματι παγωμένη ούτε εγώ βούτηξα.. Κ ο άντρας μου όταν βούτηξε μου λέει ήταν σε φάση θα πάθω έμφραγμα η θα το γλυτώσω χαχαχαχα.. 

Λογικό να είναι πιο κρύα η θάλασσα εκεί... Εμείς στον Ευβοϊκό κόλπο κολυμπάμε, είναι πιο ζεστά τα νερά!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

πόσο τυχερές που έχετε κοντά σας θάλασσα!!! εγώ Ανυπομονώ να δω αντίδραση όταν παμε διακοπές!! πάντως, στη βάφτιση τον βάλαμε να καθισει στο γκαζόν στην αυλή μας για να τον βγάλουμε φωτος κ είχε τοοοση πλάκα..έπαθε σοκ χαχαχχα!!

εμείς δεν έχουμε βγάλει δοντάκια ακόμη.. κ έχει 2, 3 μέρες που χτυπάει το στόμα του με δύναμη.ειτε με το χέρι του είτε στο τραπεζάκι όταν τον έχω στο καρεκλάκι..Ο καημενουλης..

από γεύματα, τρελαίνεται για φρούτα.. επ2ιδη είναι αδυνατούλης η παιδίατρος μας αφήνει να φάμε παραπάνω ποσότητα αλλά εγώ προβληματιζομαι μη παίρνει πολύ σακχαρο.. πχ τα 200 δεν φτάνουν με τπτ,  σήμερα έδωσα 250 κ με κοιτουσε με το στομα ανοιχτό κ περίμενε..του εχω δώσει κ 300 , τα τσάκισε... εννοείται ότι στα λαχανικά/ κρέας ξινιζει τη μούρη του... του κάνω 300μλ και τρώμε και μεσημεριανό κ βραδινό από το ίδιο.. 

κάθεται καλά πλέον στο κωλο του, θέλει συνέχεια να γυρίζει μπρούμυτα κ να κάνει βαρελακια,  προσπαθεί να αρκουδισει αλλά δεν τα έχει καταφέρει ακόμη κ τσαντιζεται κ τσιρίζει!!! είναι γενικά χαρούμενο μωρό, κάθεται σε αγκαλιές άλλων ! το βράδυ βέβαια έχουμε ακόμη θέμα με τον ύπνο. Εγώ είμαι υπό κατάρρευση...τρελή αϋπνία.. έχω κ μετακόμιση να κάνω αυτό το μήνα κ τα έχω δει όλα..αν δε σωριαστω θα είναι θαύμα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπερα μανούλες.... Χάθηκα πραγματικά... Περασαμε δυσκολα με το μπεμπακα μου... Νικόλας πλέον!  Περασα απο επιλοχιο κατάθλιψη αλλα ξεπεράστηκε γρηγορα δοξα το Θεό!  Και παλευω με αλλεργίες του μικρού... Απο 11 ημερών... Χαίρομαι που σας βρήκα παλι!!! Ήμασταν μαζι απ τις προσπάθειες ακομα! Και τωρα εχουμε 8 μηνων παιδάκια! !! Πείτε μου περιληπτικά τα νεα σας... Εχω χασει πολλα!! :wub:

 

 

 

που είσαι βρε μάντη, σε σκεφτόμουν! να σας ζήσει το όνομα.Είσαι εντάξει τώρα?Πρέπει να ήταν πολύ πολύ δύσκολη η περιπέτεια που πέρασες.το ξεπεράσες εύκολα? τι αλλεργία έχετε? 

εμένα η μπεμπούλα έχει βγάλει δύο δόντια, τρώει σχετικά καλά τρία γεύματα στέρεες κ θηλάζει ακόμη, ξυπνάει τα βράδυα κάθε 3 ώρες περίπου για γάλα, θέλει συνέχεια αγκαλιές, δεν κάθεται στον πωπο, έχει δύναμη στα πόδια κ της αρέσει να είναι όρθια. Τώρα τελευταία μας κάνει κάτι κόλπα με τον ύπνο, κοιμάται μετά τις 12 το βράδυ μάλλον επειδή πονάνε τα δόντια της κ έχει λίγη γκρίνια. ο δικός σου πως τα πηγαίνει?

Ο παιδίατρος μου είπε πως σε αυτή την ηλικία αν τρώει 120ml σε ένα γεύμα είναι μια χαρά.μήπως είναι λίγα βρε κορίτσια? τόσο περίπου τρώει κ μετά δεν θέλει άλλο. εσάς γιατί τρώνε τόσο πολύ? γάλα πίνουν μέσα στην μέρα? Εμείς πίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

που είσαι βρε μάντη, σε σκεφτόμουν! να σας ζήσει το όνομα.Είσαι εντάξει τώρα?Πρέπει να ήταν πολύ πολύ δύσκολη η περιπέτεια που πέρασες.το ξεπεράσες εύκολα? τι αλλεργία έχετε? 

εμένα η μπεμπούλα έχει βγάλει δύο δόντια, τρώει σχετικά καλά τρία γεύματα στέρεες κ θηλάζει ακόμη, ξυπνάει τα βράδυα κάθε 3 ώρες περίπου για γάλα, θέλει συνέχεια αγκαλιές, δεν κάθεται στον πωπο, έχει δύναμη στα πόδια κ της αρέσει να είναι όρθια. Τώρα τελευταία μας κάνει κάτι κόλπα με τον ύπνο, κοιμάται μετά τις 12 το βράδυ μάλλον επειδή πονάνε τα δόντια της κ έχει λίγη γκρίνια. ο δικός σου πως τα πηγαίνει?

Ο παιδίατρος μου είπε πως σε αυτή την ηλικία αν τρώει 120ml σε ένα γεύμα είναι μια χαρά.μήπως είναι λίγα βρε κορίτσια? τόσο περίπου τρώει κ μετά δεν θέλει άλλο. εσάς γιατί τρώνε τόσο πολύ? γάλα πίνουν μέσα στην μέρα? Εμείς πίνουμε.

αμα πινετε κ γαλα μεσα στην μερα ειναι φυσιολογικο να τρωει λιγοτερο. το καθε παιδακι τρωει διαφορετικα. δεν εχει σημασια η ποσοτητα αρκει να τρωει με ορεξη . μην ανχωνεσε καποια στιγμη θα φαει κ παραπανω θα κοψει κ το.ημερησιο γαλα. γενικα να αφηνεις χρονο να χωνεψει το προηγουμενο γευμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Οταν λες οχι αμεσες, τι εννοείς??? 

Εμενα τρωει αρκετα... Ειναι φαγανη αλλα δεν της φαίνεται γτ ειναι πολυ ψηλη... Ευτυχως δηλαδή γτ αλλιως θα ειχε γίνει σαν το αρκουδακι της Μισελεν!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

6 δόντια?? Τι ειπες τωρα??? Ετοιμος για μπριζόλα ο μπεμπης!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Εννοώ οτι δεν θα παθει κατι άμεσα δηλαδη να κανει εμετό αναφυλαξία να βγαλει εξανθήματα. ... Τον ενοχλούν έμμεσα δηλαδη θα φαει ας πουμε σημερα κοτόπουλο αυριο θα κανει συγκαμα... Ειναι αλλεργιες που περνάν ποιο εύκολα οι έμμεσες αλλα ειναι ταλαιπωρία... 

13 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Έλα ρε κορίτσι μου πολύ χάρηκα που επέστρεψες... Ελπίζω να είσαι καλά τώρα και συ και ο Νικολάκης σου να τον χαίρεσαι.. Πρέπει να πέρασες δύσκολα... Ευτυχώς που το καταλάβατε έγκαιρα.. 

Εμένα η μικρή τρώει με αρκετή δυσκολία δεν είναι και πολύ του φαγητού αλλά οκ σιγά σιγά κάτι κάνει προσπαθώ να της δίνω κάθε μέρα και κάτι καινούργια.. Τώρα της έδωσα γιαούρτι.. Έβγαλε 2 δοντάκια και ετοιμάζει 3ο.. Είχε πολύ γκρίνια μέχρι να σκάσουν.. Με τον ύπνο ΠΟΛΎ ΔΎΣΚΟΛΑ.. Εκεί που κοιμόταν σερί το βράδυ 8 με 5 το πρωί και μετά 5.30 με 7.30 ξυπνούσε για τα καλά τώρα ξυπνάει συνέχεια και κοιμάται και πολύυυυυυ δύσκολα.. Σήμερα πήγαμε και πρώτη φορά παραλία.. Της αρέσε πάρα πολύ γελούσε έπαιζε αλλά μολιες την βάλαμε στο νερό επειδή ήταν πολύ κρύα έκλαψε. 

 

Ευχαριστώ πολυυυυ!!!!ναι το καταλαβα γρηγορα κ ολα καλα!!!!

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μάντη! Πολύ χαίρομαι που επέστρεψες!! Ελπίζω να ξεπεράσετε σιγά σιγά όλες τις δυσκολίες !

 

Εγώ ήθελα να ρωτήσω...τι πρόγραμμα ακολουθείτε στο φαγητό?? Όπως τι ώρες τρώει το μωρό και τι γεύματα!

Τι ωρα πηγατε? Έμενα προτιμάει απόγευμα από πρωί για αυτό σε ρωτάω. Το πρωί είναι πιο κρύα η θάλασσα κ ο ήλιος πιο έντονος!

Και εγω χαιρομαι που σας βρηκα ξανα! 

Πρόγραμμα φαγητού 

8:00γαλα περίπου 60-90μλ

10:00 φρουτα περίπου 120γρ

13:00 μεσημεριανό περίπου 200γρ

16:00απογευματινό δινω παλι μεσημεριανό 120γρ περίπου 

19:00 γαλα 60-90

22:00 γαλα 150μλ 

Και ξυπνάει και μεσα στη νυχτα και πινει ακομα 150μλ

Just now, Ασία είπε:

που είσαι βρε μάντη, σε σκεφτόμουν! να σας ζήσει το όνομα.Είσαι εντάξει τώρα?Πρέπει να ήταν πολύ πολύ δύσκολη η περιπέτεια που πέρασες.το ξεπεράσες εύκολα? τι αλλεργία έχετε? 

εμένα η μπεμπούλα έχει βγάλει δύο δόντια, τρώει σχετικά καλά τρία γεύματα στέρεες κ θηλάζει ακόμη, ξυπνάει τα βράδυα κάθε 3 ώρες περίπου για γάλα, θέλει συνέχεια αγκαλιές, δεν κάθεται στον πωπο, έχει δύναμη στα πόδια κ της αρέσει να είναι όρθια. Τώρα τελευταία μας κάνει κάτι κόλπα με τον ύπνο, κοιμάται μετά τις 12 το βράδυ μάλλον επειδή πονάνε τα δόντια της κ έχει λίγη γκρίνια. ο δικός σου πως τα πηγαίνει?

Ο παιδίατρος μου είπε πως σε αυτή την ηλικία αν τρώει 120ml σε ένα γεύμα είναι μια χαρά.μήπως είναι λίγα βρε κορίτσια? τόσο περίπου τρώει κ μετά δεν θέλει άλλο. εσάς γιατί τρώνε τόσο πολύ? γάλα πίνουν μέσα στην μέρα? Εμείς πίνουμε.

Επέστρεψα! !!!!! Ολα μια χαρα εκτος απο τις αλλεργίες του Νικόλα μου... Και εμεις εχουμε πολυ γκρινια με τα δοντακια... Εμενα τρωει λιγο γενικα πιστεύω... 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

που είσαι βρε μάντη, σε σκεφτόμουν! να σας ζήσει το όνομα.Είσαι εντάξει τώρα?Πρέπει να ήταν πολύ πολύ δύσκολη η περιπέτεια που πέρασες.το ξεπεράσες εύκολα? τι αλλεργία έχετε? 

εμένα η μπεμπούλα έχει βγάλει δύο δόντια, τρώει σχετικά καλά τρία γεύματα στέρεες κ θηλάζει ακόμη, ξυπνάει τα βράδυα κάθε 3 ώρες περίπου για γάλα, θέλει συνέχεια αγκαλιές, δεν κάθεται στον πωπο, έχει δύναμη στα πόδια κ της αρέσει να είναι όρθια. Τώρα τελευταία μας κάνει κάτι κόλπα με τον ύπνο, κοιμάται μετά τις 12 το βράδυ μάλλον επειδή πονάνε τα δόντια της κ έχει λίγη γκρίνια. ο δικός σου πως τα πηγαίνει?

Ο παιδίατρος μου είπε πως σε αυτή την ηλικία αν τρώει 120ml σε ένα γεύμα είναι μια χαρά.μήπως είναι λίγα βρε κορίτσια? τόσο περίπου τρώει κ μετά δεν θέλει άλλο. εσάς γιατί τρώνε τόσο πολύ? γάλα πίνουν μέσα στην μέρα? Εμείς πίνουμε.

Εμένα τρώει πολύ δύσκολα δεν έχει φάει ποτέ όλη την ποσότητα φαγητού της. Το αποδίδω στ ότι κ εμένα θηλάζει μέσα στην μέρα για να κοιμηθεί.. Θέλει να κοιμάται ανά 2 ώρες με 2.5 οπότε θηλάζει κ κοιμάται.. Μετά όταν ξυπνήσει αφήνω λίγη ώρα να περάσει και της δίνω το γεύμα της οπότε ίσως να μην πεινάει πολύ... Μέχρι στιγμής το μόνο που μου τρώει καλά είναι βρώμη με μήλο κ το γιαούρτι της.. 

Κορίτσια πως τα πάνε τα μωράκια σας τώρα με την ζέστη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

πόσο τυχερές που έχετε κοντά σας θάλασσα!!! εγώ Ανυπομονώ να δω αντίδραση όταν παμε διακοπές!! πάντως, στη βάφτιση τον βάλαμε να καθισει στο γκαζόν στην αυλή μας για να τον βγάλουμε φωτος κ είχε τοοοση πλάκα..έπαθε σοκ χαχαχχα!!

εμείς δεν έχουμε βγάλει δοντάκια ακόμη.. κ έχει 2, 3 μέρες που χτυπάει το στόμα του με δύναμη.ειτε με το χέρι του είτε στο τραπεζάκι όταν τον έχω στο καρεκλάκι..Ο καημενουλης..

από γεύματα, τρελαίνεται για φρούτα.. επ2ιδη είναι αδυνατούλης η παιδίατρος μας αφήνει να φάμε παραπάνω ποσότητα αλλά εγώ προβληματιζομαι μη παίρνει πολύ σακχαρο.. πχ τα 200 δεν φτάνουν με τπτ,  σήμερα έδωσα 250 κ με κοιτουσε με το στομα ανοιχτό κ περίμενε..του εχω δώσει κ 300 , τα τσάκισε... εννοείται ότι στα λαχανικά/ κρέας ξινιζει τη μούρη του... του κάνω 300μλ και τρώμε και μεσημεριανό κ βραδινό από το ίδιο.. 

κάθεται καλά πλέον στο κωλο του, θέλει συνέχεια να γυρίζει μπρούμυτα κ να κάνει βαρελακια,  προσπαθεί να αρκουδισει αλλά δεν τα έχει καταφέρει ακόμη κ τσαντιζεται κ τσιρίζει!!! είναι γενικά χαρούμενο μωρό, κάθεται σε αγκαλιές άλλων ! το βράδυ βέβαια έχουμε ακόμη θέμα με τον ύπνο. Εγώ είμαι υπό κατάρρευση...τρελή αϋπνία.. έχω κ μετακόμιση να κάνω αυτό το μήνα κ τα έχω δει όλα..αν δε σωριαστω θα είναι θαύμα..

Καλησπέρα! !!! Δίνεις και βραδινό ;;;; ποσα γευματα κάνετε ; εμενα με το ζορι τρωει 120 φρουτα:-P


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Εμένα τρώει πολύ δύσκολα δεν έχει φάει ποτέ όλη την ποσότητα φαγητού της. Το αποδίδω στ ότι κ εμένα θηλάζει μέσα στην μέρα για να κοιμηθεί.. Θέλει να κοιμάται ανά 2 ώρες με 2.5 οπότε θηλάζει κ κοιμάται.. Μετά όταν ξυπνήσει αφήνω λίγη ώρα να περάσει και της δίνω το γεύμα της οπότε ίσως να μην πεινάει πολύ... Μέχρι στιγμής το μόνο που μου τρώει καλά είναι βρώμη με μήλο κ το γιαούρτι της.. 

Κορίτσια πως τα πάνε τα μωράκια σας τώρα με την ζέστη.. 

Ο δικός μου νευριάζει... Τραβάει το ζιπουνακι κ τη πάνα... Κ δεν έχει τόση ζέστη!! Από τα νεύρα του τρελαίνεται κ στριφογυρίζει κ ιδρώνει πιο πολύ!!! Τον κάνω ντουζακια και ηρεμεί αμέσως!

Όσο για το φαγητό.... Από φρούτο το πρωί ειμαι χαρούμενη αν φάει μισό ροδάκινο!! Κρέμα δεν το τρώει όμως! Κομματάκια σε ένα σαν μασητικο από σιλικόνη που έχω με τρυπουλες μπροστά που δαγκώνει κ το τρωει.. αλλιώς πατημένο με το πιρούνι

Μεσημέρι ,ανάλογα τα κέφια!! Επίσης όχι κρέμα ,αηδιάζει.... Λίγο ραβδομπλεντερ κ μετά με το πιρούνι... Άλλες μέρες (όχι συχνά) τρώει 200 ml κ άλλες(σχεδόν καθημερινά) 100-150ml... Κ νερό από ποτήρι κανονικα...τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ποτέ δε τα κατάφερε...απλά τα μασουσε

To αγαπημένο φαγητό ακόμη είναι το γάλα!! Αγκαλιά το ζυζι, γάλα κ νάνι!!! Μετά το φαγητό το περιμένει πώς και πώς για να κοιμηθεί, δε του δίνω όμως αμέσως μήπως κ μου φάει λίγο ακόμη φαγητο.. μετά από 1 ωρα όμως συνήθως θηλάζει. Σήμερα θα δώσω κ απογευματινό να δούμε πως θα παει..

Ελπίζω να φτιάξουμε κι εμείς ένα πρόγραμμα με το φαγητό...μείωσαμε από 14-15(!!) Θηλασμους σε 10-11 οπότε υπάρχει ελπίδα!!! Όσες θηλάζετε ,μειώσατε τώρα με το φαγητό???


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ο δικός μου νευριάζει... Τραβάει το ζιπουνακι κ τη πάνα... Κ δεν έχει τόση ζέστη!! Από τα νεύρα του τρελαίνεται κ στριφογυρίζει κ ιδρώνει πιο πολύ!!! Τον κάνω ντουζακια και ηρεμεί αμέσως!

Όσο για το φαγητό.... Από φρούτο το πρωί ειμαι χαρούμενη αν φάει μισό ροδάκινο!! Κρέμα δεν το τρώει όμως! Κομματάκια σε ένα σαν μασητικο από σιλικόνη που έχω με τρυπουλες μπροστά που δαγκώνει κ το τρωει.. αλλιώς πατημένο με το πιρούνι

Μεσημέρι ,ανάλογα τα κέφια!! Επίσης όχι κρέμα ,αηδιάζει.... Λίγο ραβδομπλεντερ κ μετά με το πιρούνι... Άλλες μέρες (όχι συχνά) τρώει 200 ml κ άλλες(σχεδόν καθημερινά) 100-150ml... Κ νερό από ποτήρι κανονικα...τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ποτέ δε τα κατάφερε...απλά τα μασουσε

To αγαπημένο φαγητό ακόμη είναι το γάλα!! Αγκαλιά το ζυζι, γάλα κ νάνι!!! Μετά το φαγητό το περιμένει πώς και πώς για να κοιμηθεί, δε του δίνω όμως αμέσως μήπως κ μου φάει λίγο ακόμη φαγητο.. μετά από 1 ωρα όμως συνήθως θηλάζει. Σήμερα θα δώσω κ απογευματινό να δούμε πως θα παει..

Ελπίζω να φτιάξουμε κι εμείς ένα πρόγραμμα με το φαγητό...μείωσαμε από 14-15(!!) Θηλασμους σε 10-11 οπότε υπάρχει ελπίδα!!! Όσες θηλάζετε ,μειώσατε τώρα με το φαγητό???

Εμένα από την ζέστη οθτε να κοιμηθεί δεν μπορεί.. Μένουμε σε σοφίτα και έχει πιο πολύ ζέστη άνοιξα κλιματιστικό και κατάφερε να κοιμηθεί μια ώρα.. Και εγω της δίνω φαγητό στο χέρι χθες στην παραλία είχαμε πάρει μαζί μας πεπόνι και τς άρεσε πολύ.. Τίποτα δεν της κάνω πλέον κρέμα αλλα ελαφρώς αλεσμένα με μπλέντερ η πιρούνι όπως εσύ.. Εμένα μου έχει μειώσει αρκετά θηλασμους ναι αλλά από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι τρώει τόσο καλά όσο τρώνε των υπολοίπων κοριτσιών.. Κάνει 7 με 8 θηλασμους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! !!! Δίνεις και βραδινό ;;;; ποσα γευματα κάνετε ; εμενα με το ζορι τρωει 120 φρουτα:-P

δίνω το πρωί τα φρουτάκια και επειδή το μεσημεριανό δεν μπορεί να το φάει του το δίνω σε 2 δόσεις...

Just now, Anastasia05 είπε:

Ο δικός μου νευριάζει... Τραβάει το ζιπουνακι κ τη πάνα... Κ δεν έχει τόση ζέστη!! Από τα νεύρα του τρελαίνεται κ στριφογυρίζει κ ιδρώνει πιο πολύ!!! Τον κάνω ντουζακια και ηρεμεί αμέσως!

Όσο για το φαγητό.... Από φρούτο το πρωί ειμαι χαρούμενη αν φάει μισό ροδάκινο!! Κρέμα δεν το τρώει όμως! Κομματάκια σε ένα σαν μασητικο από σιλικόνη που έχω με τρυπουλες μπροστά που δαγκώνει κ το τρωει.. αλλιώς πατημένο με το πιρούνι

Μεσημέρι ,ανάλογα τα κέφια!! Επίσης όχι κρέμα ,αηδιάζει.... Λίγο ραβδομπλεντερ κ μετά με το πιρούνι... Άλλες μέρες (όχι συχνά) τρώει 200 ml κ άλλες(σχεδόν καθημερινά) 100-150ml... Κ νερό από ποτήρι κανονικα...τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ποτέ δε τα κατάφερε...απλά τα μασουσε

To αγαπημένο φαγητό ακόμη είναι το γάλα!! Αγκαλιά το ζυζι, γάλα κ νάνι!!! Μετά το φαγητό το περιμένει πώς και πώς για να κοιμηθεί, δε του δίνω όμως αμέσως μήπως κ μου φάει λίγο ακόμη φαγητο.. μετά από 1 ωρα όμως συνήθως θηλάζει. Σήμερα θα δώσω κ απογευματινό να δούμε πως θα παει..

Ελπίζω να φτιάξουμε κι εμείς ένα πρόγραμμα με το φαγητό...μείωσαμε από 14-15(!!) Θηλασμους σε 10-11 οπότε υπάρχει ελπίδα!!! Όσες θηλάζετε ,μειώσατε τώρα με το φαγητό???

 εμένα μείωσε λιγακι θηλασμούς..πάντως θέλει βυζι σίγουρα μετά το φαγητό, θα καταπιεί λίγο γάλα κ μετα το χει για παρηγοριά..θα μασουλάει θα παίζει..μέχρι να το πάρει ο ύπνος χαχαχα.

Εγώ τα αλεθω όλα ακόμη..όσες φορές προσπάθησα να  του δώσω με πιρούνι πατημένα αηδιάζε κ κόντεψε να τα βγάλει..

κ το νερακι του αρέσει!! πίνει από εκπαιδευτικό ποτηράκι 360 αλλά έχω την εντύπωση ότι δυσκολεύεται...του είχα κ ένα με στόμιο, αλλά η ροή δεν ήταν ελεγχόμενη κ όλο πνιγόταν κ τσιρίζε....

αχ το έχω δει αυτό το κουταλάκι με το δυχτακι..σκέφτομαι να το πάρω μήπως κ συνηθίσει σιγά σιγά σε μη αλεσμενα..

@Marimarvμου εσυ το πήρες τελικά αυτό το κουταλάκι χαχαχα!! βέβαια η δικιά σου τρώει κομμάτια στο χέρι! τι να το κάνει το κουταλάκι λεμεεε 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, bella32 είπε:

δίνω το πρωί τα φρουτάκια και επειδή το μεσημεριανό δεν μπορεί να το φάει του το δίνω σε 2 δόσεις...

 εμένα μείωσε λιγακι θηλασμούς..πάντως θέλει βυζι σίγουρα μετά το φαγητό, θα καταπιεί λίγο γάλα κ μετα το χει για παρηγοριά..θα μασουλάει θα παίζει..μέχρι να το πάρει ο ύπνος χαχαχα.

Εγώ τα αλεθω όλα ακόμη..όσες φορές προσπάθησα να  του δώσω με πιρούνι πατημένα αηδιάζε κ κόντεψε να τα βγάλει..

κ το νερακι του αρέσει!! πίνει από εκπαιδευτικό ποτηράκι 360 αλλά έχω την εντύπωση ότι δυσκολεύεται...του είχα κ ένα με στόμιο, αλλά η ροή δεν ήταν ελεγχόμενη κ όλο πνιγόταν κ τσιρίζε....

αχ το έχω δει αυτό το κουταλάκι με το δυχτακι..σκέφτομαι να το πάρω μήπως κ συνηθίσει σιγά σιγά σε μη αλεσμενα..

@Marimarvμου εσυ το πήρες τελικά αυτό το κουταλάκι χαχαχα!! βέβαια η δικιά σου τρώει κομμάτια στο χέρι! τι να το κάνει το κουταλάκι λεμεεε 

Χαχαχα όχι δεν το πήρα τελικά γιαυτό επειδή είπα να της τα δώσω έτσι σε κομμάτια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα τρώει πολύ δύσκολα δεν έχει φάει ποτέ όλη την ποσότητα φαγητού της. Το αποδίδω στ ότι κ εμένα θηλάζει μέσα στην μέρα για να κοιμηθεί.. Θέλει να κοιμάται ανά 2 ώρες με 2.5 οπότε θηλάζει κ κοιμάται.. Μετά όταν ξυπνήσει αφήνω λίγη ώρα να περάσει και της δίνω το γεύμα της οπότε ίσως να μην πεινάει πολύ... Μέχρι στιγμής το μόνο που μου τρώει καλά είναι βρώμη με μήλο κ το γιαούρτι της.. 

Κορίτσια πως τα πάνε τα μωράκια σας τώρα με την ζέστη.. 

Α της ξεκίνησες γιαούρτι τελικά. πρόβειο? της αρέσει?

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Ο δικός μου νευριάζει... Τραβάει το ζιπουνακι κ τη πάνα... Κ δεν έχει τόση ζέστη!! Από τα νεύρα του τρελαίνεται κ στριφογυρίζει κ ιδρώνει πιο πολύ!!! Τον κάνω ντουζακια και ηρεμεί αμέσως!

Όσο για το φαγητό.... Από φρούτο το πρωί ειμαι χαρούμενη αν φάει μισό ροδάκινο!! Κρέμα δεν το τρώει όμως! Κομματάκια σε ένα σαν μασητικο από σιλικόνη που έχω με τρυπουλες μπροστά που δαγκώνει κ το τρωει.. αλλιώς πατημένο με το πιρούνι

Μεσημέρι ,ανάλογα τα κέφια!! Επίσης όχι κρέμα ,αηδιάζει.... Λίγο ραβδομπλεντερ κ μετά με το πιρούνι... Άλλες μέρες (όχι συχνά) τρώει 200 ml κ άλλες(σχεδόν καθημερινά) 100-150ml... Κ νερό από ποτήρι κανονικα...τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ποτέ δε τα κατάφερε...απλά τα μασουσε

To αγαπημένο φαγητό ακόμη είναι το γάλα!! Αγκαλιά το ζυζι, γάλα κ νάνι!!! Μετά το φαγητό το περιμένει πώς και πώς για να κοιμηθεί, δε του δίνω όμως αμέσως μήπως κ μου φάει λίγο ακόμη φαγητο.. μετά από 1 ωρα όμως συνήθως θηλάζει. Σήμερα θα δώσω κ απογευματινό να δούμε πως θα παει..

Ελπίζω να φτιάξουμε κι εμείς ένα πρόγραμμα με το φαγητό...μείωσαμε από 14-15(!!) Θηλασμους σε 10-11 οπότε υπάρχει ελπίδα!!! Όσες θηλάζετε ,μειώσατε τώρα με το φαγητό???

Ναι εννοείται πως τώρα με το φαγητό έχουμε μειώσει θηλασμους. βέβαια από το βραδινό γάλα ως το πρωινό συνεχίζει να ξυπνάει και να πίνει συχνά. κοιμόμαστε και στο ίδιο κρεβάτι οπότε ξυπνάει, πίνει και κοιμάται αμέσως.

γύρω στους 7-8 θηλασμους την ημέρα έχουμε. (Α και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη)

Just now, Marimarv είπε:

Χαχαχα όχι δεν το πήρα τελικά γιαυτό επειδή είπα να της τα δώσω έτσι σε κομμάτια 

κι εγώ της δίνω κάθε μέρα φρούτα στο χέρι και της αρέσει πολύ. της πέφτουν όμως και γίνεται χάλια στα ρούχα και βάφουν κιόλας ρε γαμώτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Α της ξεκίνησες γιαούρτι τελικά. πρόβειο? της αρέσει?

Ναι εννοείται πως τώρα με το φαγητό έχουμε μειώσει θηλασμους. βέβαια από το βραδινό γάλα ως το πρωινό συνεχίζει να ξυπνάει και να πίνει συχνά. κοιμόμαστε και στο ίδιο κρεβάτι οπότε ξυπνάει, πίνει και κοιμάται αμέσως.

γύρω στους 7-8 θηλασμους την ημέρα έχουμε. (Α και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη)

κι εγώ της δίνω κάθε μέρα φρούτα στο χέρι και της αρέσει πολύ. της πέφτουν όμως και γίνεται χάλια στα ρούχα και βάφουν κιόλας ρε γαμώτο

Ναι ναι της έδωσα πρόβειο.. Στην αρχή δεν το ήθελε καθόλου γτ ήταν ξινό αλλά μετά της αρέσε πολύ.. Άσε δεν μας έχει μείνει ρούχο για ρούχο χωρίς λεκέ ολα τα ρούχα του σπιτιού είναι χάλια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ναι ναι της έδωσα πρόβειο.. Στην αρχή δεν το ήθελε καθόλου γτ ήταν ξινό αλλά μετά της αρέσε πολύ.. Άσε δεν μας έχει μείνει ρούχο για ρούχο χωρίς λεκέ ιτα τα ρούχα του σπιτιού ει αι χάλια.. 

ωραία, γιατί είναι το καλύτερο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Α της ξεκίνησες γιαούρτι τελικά. πρόβειο? της αρέσει?

Ναι εννοείται πως τώρα με το φαγητό έχουμε μειώσει θηλασμους. βέβαια από το βραδινό γάλα ως το πρωινό συνεχίζει να ξυπνάει και να πίνει συχνά. κοιμόμαστε και στο ίδιο κρεβάτι οπότε ξυπνάει, πίνει και κοιμάται αμέσως.

γύρω στους 7-8 θηλασμους την ημέρα έχουμε. (Α και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη)

κι εγώ της δίνω κάθε μέρα φρούτα στο χέρι και της αρέσει πολύ. της πέφτουν όμως και γίνεται χάλια στα ρούχα και βάφουν κιόλας ρε γαμώτο

Ούτε εμένα μου έχει έρθει περίοδος!!! Είμαι όμως σίγουρη ότι θα μου έρθει καμία μερα με καύσωνα !!! Χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...