Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ούτε εμένα μου έχει έρθει περίοδος!!! Είμαι όμως σίγουρη ότι θα μου έρθει καμία μερα με καύσωνα !!! Χαχαχαχαχαχα

ας ελπίσουμε μόνο να έχουμε μικρή ροή στην αρχή όταν έρθει, γιατί αν είμαστε εκτός σπιτιού θα γίνουμε ρεζίλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Ασία είπε:

ας ελπίσουμε μόνο να έχουμε μικρή ροή στην αρχή όταν έρθει, γιατί αν είμαστε εκτός σπιτιού θα γίνουμε ρεζίλι.

Χαχαχαχαχαχαχ! Αυτό μας έλειπε!!! Έχω ξεχαστεί τελείως και ούτε καν έχω στη τσάντα μου πια πολεμοφόδια!! Μόνο πάνες!!! Χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 @Ασία κορίτσια δεν θέλω να σας τρομάξω αλλά τς 2 η  τς 3 πρώτες φορές είχα τόσο πολύ αίμα που τρόμαξα πως είχα αιμορραγία και όχι περίοδο.. Φορούσα σερβιέτα λοχίας... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

@Anastasia05 @Ασία κορίτσια δεν θέλω να σας τρομάξω αλλά τς 2 η  τς 3 πρώτες φορές είχα τόσο πολύ αίμα που τρόμαξα πως είχα αιμορραγία και όχι περίοδο.. Φορούσα σερβιέτα λοχίας... 

Δε φοβάμαι τα αίματα! Πάντα είχα αυξημένη ροή... Περιμένω όμως να δω αν θα πονάω όπως παλιά γιατί έχω ακούσει πως μετά τον τοκετό δεν πονάς στην περίοδο...  Άντε να δούμε!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δε φοβάμαι τα αίματα! Πάντα είχα αυξημένη ροή... Περιμένω όμως να δω αν θα πονάω όπως παλιά γιατί έχω ακούσει πως μετά τον τοκετό δεν πονάς στην περίοδο...  Άντε να δούμε!

Ναι το έχω ακούσει αλλά εγώ ποτέ δεν είχα ιδιαίτερους πόνος ελάχιστα την δεύτερη μέρα μόνο οπότε το ίδιο μου είναι χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Εγώ πάλι είμαι περίεργη να δω αν θα έχω σταθερό κύκλο τώρα μετά τη γέννα. Γιατί πριν είχα εντελώς άστατο.από 35 έως 55 μέρες έφτανε!

Εμενα ρολόι από τότε που ξεκίνησα!! Και με φοβερό πόνο για δύο μέρες.... Για να δούμε!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κανετε; 

Εμενα το μωρό μου αποφασισε να μην φάει φαγητό.τρελαίνεται για γιαουρτι κ κρεμα δημητριακων.. Κοτοπουλο,μοαχαρι ουτε να το δει.. Βγάλαμε 2 δόντια κ πάμε για αλλο μαλλον. Έχει γκρινια κ θηλάζει πολύ ξανα..

Περιοδος; Πολύ αίμα ,νόμιζα ότι είχα αιμορραγία.. Ο κυκλος μου σταθερος ξανα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κανετε; 

Εμενα το μωρό μου αποφασισε να μην φάει φαγητό.τρελαίνεται για γιαουρτι κ κρεμα δημητριακων.. Κοτοπουλο,μοαχαρι ουτε να το δει.. Βγάλαμε 2 δόντια κ πάμε για αλλο μαλλον. Έχει γκρινια κ θηλάζει πολύ ξανα..

Περιοδος; Πολύ αίμα ,νόμιζα ότι είχα αιμορραγία.. Ο κυκλος μου σταθερος ξανα.

Τι κρέμα δημητριακών δίνεις?? Εγώ ακόμη να ξεκινήσω γιαούρτι, μου είπε η γιατρός όταν κλείσει 8 μήνες,οπότε περιμένω λίγες μέρες ακόμη..

Έμενα είναι με τις μέρες του.. αν κ τώρα με τη ζέστη δεν έχει τόση όρεξη για φαγητό όπως είχε. Είναι κ τα δόντια βέβαια που ενοχλούν κ τα επηρεάζουν.

Εγώ έχω άλλο θέμα! Δε μπορεί τη σαλιαρα με τίποτα!! Ενώ προσέχω να μην τον ενοχλεί τη τραβάει με μανία μέχρι να τη βγάλει!!! Παλευω χωρίς σαλιαρα μη γίνει τελείως χάλια όταν τρωει,όχι με μεγάλη επιτυχία όμως!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κανετε; 

Εμενα το μωρό μου αποφασισε να μην φάει φαγητό.τρελαίνεται για γιαουρτι κ κρεμα δημητριακων.. Κοτοπουλο,μοαχαρι ουτε να το δει.. Βγάλαμε 2 δόντια κ πάμε για αλλο μαλλον. Έχει γκρινια κ θηλάζει πολύ ξανα..

Περιοδος; Πολύ αίμα ,νόμιζα ότι είχα αιμορραγία.. Ο κυκλος μου σταθερος ξανα.

κι εμένα εδώ και δύο μέρες σφραγίζει το στόμα κ δεν θέλει τίποτα.ούτε φακές ,ούτε φασολάκια, ούτε φρούτα, μόνο βρώμη τρώει ευχάριστα και θέλει συνέχεια στήθος.Δεν κοιμάται με τίποτα αλλιώς και αυτό είναι πρόβλημα γιατί αν λείπω δεν κοιμάται ενώ μπορεί να νυστάζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κι εμένα εδώ και δύο μέρες σφραγίζει το στόμα κ δεν θέλει τίποτα.ούτε φακές ,ούτε φασολάκια, ούτε φρούτα, μόνο βρώμη τρώει ευχάριστα και θέλει συνέχεια στήθος.Δεν κοιμάται με τίποτα αλλιώς και αυτό είναι πρόβλημα γιατί αν λείπω δεν κοιμάται ενώ μπορεί να νυστάζει.

Κ εμένα μόνο βρώμη και γιαούρτι τρώει ευχάριστα κρέας φρούτα ουτε να τα δει.. Και για ύπνο τα ίδια κοιμάται μόνο με στήθος όλες τις ώρες.. 

Κορίτσια αυγό και ψάρι ποτέ θα δώσετε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κ εμένα μόνο βρώμη και γιαούρτι τρώει ευχάριστα κρέας φρούτα ουτε να τα δει.. Και για ύπνο τα ίδια κοιμάται μόνο με στήθος όλες τις ώρες.. 

Κορίτσια αυγό και ψάρι ποτέ θα δώσετε? 

κροκο εγω δινω απτον.8ο . μονο κροκο κ μπυ ειπε σταδιακα να τον βαζω δηλαδη πρωτα το 1/4 κτλ. τωρα τρωμε.εναν ολοκληρο κροκο μαζι με την.φρουτοκρεμα. ασπραδι.μου ειπε αν βρω αβγα φρεσκα απτο χωριο μπορω κ απτον 11ο μηνα να του ξεκινησω. οπως κ.ψαρι αν.βρω στο.νησι.μεγαλα ψαρια πχ ταιπουρα κτλ να του δωσω απτον 11ο δεν χρειαζετε να περιμενω να χρονισει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Τι κρέμα δημητριακών δίνεις?? Εγώ ακόμη να ξεκινήσω γιαούρτι, μου είπε η γιατρός όταν κλείσει 8 μήνες,οπότε περιμένω λίγες μέρες ακόμη..

Έμενα είναι με τις μέρες του.. αν κ τώρα με τη ζέστη δεν έχει τόση όρεξη για φαγητό όπως είχε. Είναι κ τα δόντια βέβαια που ενοχλούν κ τα επηρεάζουν.

Εγώ έχω άλλο θέμα! Δε μπορεί τη σαλιαρα με τίποτα!! Ενώ προσέχω να μην τον ενοχλεί τη τραβάει με μανία μέχρι να τη βγάλει!!! Παλευω χωρίς σαλιαρα μη γίνει τελείως χάλια όταν τρωει,όχι με μεγάλη επιτυχία όμως!!

Εχω δοκιμάσει της Νουνου με μπανάνα κ της nutricia (Αυτή μου αρεσε περισσότερο γτ δεν έχει ζάχαρη).  Την καταβροχθιζει κ με έχει σωσει γτ αλλιώς θα έμενε Μόνο να θηλάζει.

Κ το γιαουρτι ευτυχως το τρώει. Βέβαια του πήρα το παιδικό της κρι κρι αλλά από αύριο θα φάει κατσικίσιο.

Χαχαχα σαλιαρα???? Που να δεις πως κάνεις ο δικός μου μόλις την δει στο χέρι μου!!! Χτυπιεται κ ουρλιάζει!!# Μπορεί να κάνω κ ένα τέταρτο να του την βαλω  . την θέλω κυριως στα φρούτα γτ αλλιώς αστα να πάνε γινόμαστε.. Έχει κ τόσο πολύ δύναμη που αν μου πιασει το κουτάλι , δν μπορώ να του το παρω κ γίνεται ο χαμός μετά..

 

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κι εμένα εδώ και δύο μέρες σφραγίζει το στόμα κ δεν θέλει τίποτα.ούτε φακές ,ούτε φασολάκια, ούτε φρούτα, μόνο βρώμη τρώει ευχάριστα και θέλει συνέχεια στήθος.Δεν κοιμάται με τίποτα αλλιώς και αυτό είναι πρόβλημα γιατί αν λείπω δεν κοιμάται ενώ μπορεί να νυστάζει.

Ναι ρε συ τι είναι αυτό το πράγμα .γτ δεν  τρώνε;; για να μας ταλαιπωρούν;;;

Εμένα Την μέρα κοιμόταν στο καροτσι,Τώρα δεν γίνεται γτ σηκώνεται κ μου γελάει..

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εμένα μόνο βρώμη και γιαούρτι τρώει ευχάριστα κρέας φρούτα ουτε να τα δει.. Και για ύπνο τα ίδια κοιμάται μόνο με στήθος όλες τις ώρες.. 

Κορίτσια αυγό και ψάρι ποτέ θα δώσετε? 

τα ίδια πλέον κ ο δικός μου.

Αύριο λέω να του δώσω λίγο κρόκο. Άν περιμένω την παιδίατρο Πιτ έχω ,Όταν γίνει 1 ετους πρεπει να του δώσω.

Βασικά θα του δοκιμάσω Αύγο μπας φαει κάτι..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Εχω δοκιμάσει της Νουνου με μπανάνα κ της nutricia (Αυτή μου αρεσε περισσότερο γτ δεν έχει ζάχαρη).  Την καταβροχθιζει κ με έχει σωσει γτ αλλιώς θα έμενε Μόνο να θηλάζει.

Κ το γιαουρτι ευτυχως το τρώει. Βέβαια του πήρα το παιδικό της κρι κρι αλλά από αύριο θα φάει κατσικίσιο.

Χαχαχα σαλιαρα???? Που να δεις πως κάνεις ο δικός μου μόλις την δει στο χέρι μου!!! Χτυπιεται κ ουρλιάζει!!# Μπορεί να κάνω κ ένα τέταρτο να του την βαλω  . την θέλω κυριως στα φρούτα γτ αλλιώς αστα να πάνε γινόμαστε.. Έχει κ τόσο πολύ δύναμη που αν μου πιασει το κουτάλι , δν μπορώ να του το παρω κ γίνεται ο χαμός μετά..

 

Ναι ρε συ τι είναι αυτό το πράγμα .γτ δεν  τρώνε;; για να μας ταλαιπωρούν;;;

Εμένα Την μέρα κοιμόταν στο καροτσι,Τώρα δεν γίνεται γτ σηκώνεται κ μου γελάει..

τα ίδια πλέον κ ο δικός μου.

Αύριο λέω να του δώσω λίγο κρόκο. Άν περιμένω την παιδίατρο Πιτ έχω ,Όταν γίνει 1 ετους πρεπει να του δώσω.

Βασικά θα του δοκιμάσω Αύγο μπας φαει κάτι..

Χαχαχαχα ρε συ αν μέναμε στο ίδιο μέρος θα ήμουν σίγουρη ότι έχουμε την ίδια εδώ μου είπε γιαούρτι 11 μηνών αυγό όταν την ρώτησα μου λέει έχουμε καιρό ακόμα.. Καλά λέω από μέσα μου θα το προχωράω μόνη μου γτ αυτή στον κόσμο της. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Χαχαχαχα ρε συ αν μέναμε στο ίδιο μέρος θα ήμουν σίγουρη ότι έχουμε την ίδια εδώ μου είπε γιαούρτι 11 μηνών αυγό όταν την ρώτησα μου λέει έχουμε καιρό ακόμα.. Καλά λέω από μέσα μου θα το προχωράω μόνη μου γτ αυτή στον κόσμο της. 

Ακριβώς!!!! Έτσι μου απάντησε κ εμένα..χαχαχα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...