Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

Ακριβώς!!!! Έτσι μου απάντησε κ εμένα..χαχαχα

Έμενα τρώει ψαράκι ..και του αρέσει πολύ !! Αυγό τον δοκίμασα αλλά τη δεύτερη μέρα μου έκανε εμετό..μάλλον όμως όχι από το αυγό( κάναμε κ εξετάσεις κ δεν ήταν αυτό). Από τότε το αφήσαμε για λίγο στην άκρη κ σύντομα θα του ξαναδώσω !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Έμενα τρώει ψαράκι ..και του αρέσει πολύ !! Αυγό τον δοκίμασα αλλά τη δεύτερη μέρα μου έκανε εμετό..μάλλον όμως όχι από το αυγό( κάναμε κ εξετάσεις κ δεν ήταν αυτό). Από τότε το αφήσαμε για λίγο στην άκρη κ σύντομα θα του ξαναδώσω !

Πόσο είναι τώρα ο μικρός σου? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Πόσο είναι τώρα ο μικρός σου? 

7 μηνών και 19 ημερών.. εννοείται πως ότι κάνω κι εγώ ακούω τη παιδίατρο. 

Απ ότι έχω καταλάβει όμως ο καθένας έχει άλλο τρόπο. Περιμένω πως κ πως να περάσει τουλάχιστον ο χρόνος να τελειώνουμε με τις εισαγωγές να τρώνε πιο άνετα.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2019 at 5:04 ΜΜ, Marimarv είπε:

Κ εμένα μόνο βρώμη και γιαούρτι τρώει ευχάριστα κρέας φρούτα ουτε να τα δει.. Και για ύπνο τα ίδια κοιμάται μόνο με στήθος όλες τις ώρες.. 

Κορίτσια αυγό και ψάρι ποτέ θα δώσετε? 

Αυτό το κοιμάται μόνο με στήθος δεν σε αγχώνει λίγο?εμένα άρχισε να με προβληματίζει πάντως.

όντως κορίτσια ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του και για τα φαγητά και για τα περισσότερα απ ότι βλέπω. μετά τον χρόνο δηλαδή θα μπορούν να φάνε τα πάντα εκτός από ζάχαρη, αλάτι και μέλι? η κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Έμενα τρώει ψαράκι ..και του αρέσει πολύ !! Αυγό τον δοκίμασα αλλά τη δεύτερη μέρα μου έκανε εμετό..μάλλον όμως όχι από το αυγό( κάναμε κ εξετάσεις κ δεν ήταν αυτό). Από τότε το αφήσαμε για λίγο στην άκρη κ σύντομα θα του ξαναδώσω !

Καταλαβα..ti ψαρι δινεις?  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αυτό το κοιμάται μόνο με στήθος δεν σε αγχώνει λίγο?εμένα άρχισε να με προβληματίζει πάντως.

όντως κορίτσια ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του και για τα φαγητά και για τα περισσότερα απ ότι βλέπω. μετά τον χρόνο δηλαδή θα μπορούν να φάνε τα πάντα εκτός από ζάχαρη, αλάτι και μέλι? η κάνω λάθος?

Ναιιιιι φυσικά και είναι το άγχος μου όταν έχω κάπου να πάω και θα πρέπει να μείνει με τον άντρα μου.. 

Εγω απ όσο ξέρω από τον 6 μπορούν να φάνε τα πάντα εκτός ζάχαρη αλάτι μέλι και φρέσκο γάλα. Ακόμα και από το δικό μας φαγητό μπορούμε να δώσουμε λίγο πριν βάλουμε το αλάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ναιιιιι φυσικά και είναι το άγχος μου όταν έχω κάπου να πάω και θα πρέπει να μείνει με τον άντρα μου.. 

Εγω απ όσο ξέρω από τον 6 μπορούν να φάνε τα πάντα εκτός ζάχαρη αλάτι μέλι και φρέσκο γάλα. Ακόμα και από το δικό μας φαγητό μπορούμε να δώσουμε λίγο πριν βάλουμε το αλάτι. 

Kι εμένα αυτό μου είπε!!μόνο για το γιαούρτι ότι λίγο αργεί κ για το αυγό που είχαμε θέμα. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα!!

ερώτηση: έχω δει στο ίντερνετ ένα υπόστρωμα που επιτρέπει λέει τον αέρα να περνάει κ δεν ιδρώνει το μωρό ( aerosleep λέγεται) . το χει πάρει καμία; κάνει άραγε δουλειά; τον λυπάμαι τον ταλαίπωρο, γίνεται μούσκεμα στο κεφάλι όταν ξαπλώνει.. έχουμε κ χαίτη για μαλλί χαχαχα


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα!!

ερώτηση: έχω δει στο ίντερνετ ένα υπόστρωμα που επιτρέπει λέει τον αέρα να περνάει κ δεν ιδρώνει το μωρό ( aerosleep λέγεται) . το χει πάρει καμία; κάνει άραγε δουλειά; τον λυπάμαι τον ταλαίπωρο, γίνεται μούσκεμα στο κεφάλι όταν ξαπλώνει.. έχουμε κ χαίτη για μαλλί χαχαχα

Το έχω εγώ. Δροσερά είναι όταν ξαπλώνει αλλά κ πάλι ζεσταίνεται κάποιες στιγμές. Του το έχω από την αρχή οπότε δεν έχω μετρο σύγκρισης! 

Λάθος!! Aerosleep έχουμε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/6/2019 at 4:44 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

Τι κρέμα δημητριακών δίνεις?? Εγώ ακόμη να ξεκινήσω γιαούρτι, μου είπε η γιατρός όταν κλείσει 8 μήνες,οπότε περιμένω λίγες μέρες ακόμη..

Έμενα είναι με τις μέρες του.. αν κ τώρα με τη ζέστη δεν έχει τόση όρεξη για φαγητό όπως είχε. Είναι κ τα δόντια βέβαια που ενοχλούν κ τα επηρεάζουν.

Εγώ έχω άλλο θέμα! Δε μπορεί τη σαλιαρα με τίποτα!! Ενώ προσέχω να μην τον ενοχλεί τη τραβάει με μανία μέχρι να τη βγάλει!!! Παλευω χωρίς σαλιαρα μη γίνει τελείως χάλια όταν τρωει,όχι με μεγάλη επιτυχία όμως!!

Εμενα σαλιαρα δεν δεχτηκε ποτε!!! Οταν λεμε ποτε, ποτέ!!! 

Βολευτηκα λοιπον αυτη την ωραια που ειναι σαν μπλουζα απο τα ΙΚΕΑ, ουρλιαζει λίγο μέχρι να τη φορεσει, αλλα μετα ολα καλα!! 

23 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αυτό το κοιμάται μόνο με στήθος δεν σε αγχώνει λίγο?εμένα άρχισε να με προβληματίζει πάντως.

όντως κορίτσια ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του και για τα φαγητά και για τα περισσότερα απ ότι βλέπω. μετά τον χρόνο δηλαδή θα μπορούν να φάνε τα πάντα εκτός από ζάχαρη, αλάτι και μέλι? η κάνω λάθος?

Μετα το χρόνο τρωνε τα παντα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εμενα σαλιαρα δεν δεχτηκε ποτε!!! Οταν λεμε ποτε, ποτέ!!! 

Βολευτηκα λοιπον αυτη την ωραια που ειναι σαν μπλουζα απο τα ΙΚΕΑ, ουρλιαζει λίγο μέχρι να τη φορεσει, αλλα μετα ολα καλα!! 

Μετα το χρόνο τρωνε τα παντα!!! 

Εννοείς ότι μετά τον χρόνο προσθέτουμε αυτά που δεν μπορούμε να δώσουμε τώρα όπως γάλα μέλι αλάτι ζάχαρη??? 

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2019 at 12:11 ΠΜ, Marimarv είπε:

Εννοείς ότι μετά τον χρόνο προσθέτουμε αυτά που δεν μπορούμε να δώσουμε τώρα όπως γάλα μέλι αλάτι ζάχαρη??? 

Έτσι ξερω.. Και βασικα αυτό μ ειχε πει και η παιδιατρος, πως μέχρι το χρόνο θα έχουμε εισάγει ολες τς τροφες και μετα το χρόνο θα τρωει το φαγητό της οικογένειας. Δεν τη ρωτησα για ενα ενα, το θεωρησα αυτονοητο... Και για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω διαβασει καπου κατι διαφορετικό, εκτος απο το αυτονοητο, πως τα πολλα γλυκα, τα επεξεργασμενα τρόφιμα κλπ καλο θα ειναι να αποφευγονται ή να δινονται σπανια... Οτι ισχύει δηλαδή και για εμας! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2019 at 5:08 ΜΜ, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα!!

ερώτηση: έχω δει στο ίντερνετ ένα υπόστρωμα που επιτρέπει λέει τον αέρα να περνάει κ δεν ιδρώνει το μωρό ( aerosleep λέγεται) . το χει πάρει καμία; κάνει άραγε δουλειά; τον λυπάμαι τον ταλαίπωρο, γίνεται μούσκεμα στο κεφάλι όταν ξαπλώνει.. έχουμε κ χαίτη για μαλλί χαχαχα

Καλησπέρα ! Το έχω εγώ. Ο δικός μου κοιμάται πρώτα στο κρεβάτι μαζί μου Όσο θηλάζει κ μετά τον πάω στην κούνια του. Στο δικό μου κρεβάτι ,γίνεται μούσκεμα.. Το δικό του είναι πιο δροσερό. Βέβαια δεν έχουν ξεκινήσει κ η πολύ ζεστή ..ίσως έχει μια διαφορά..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα ! Το έχω εγώ. Ο δικός μου κοιμάται πρώτα στο κρεβάτι μαζί μου Όσο θηλάζει κ μετά τον πάω στην κούνια του. Στο δικό μου κρεβάτι ,γίνεται μούσκεμα.. Το δικό του είναι πιο δροσερό. Βέβαια δεν έχουν ξεκινήσει κ η πολύ ζεστή ..ίσως έχει μια διαφορά..

Ευχαριστώ κορίτσι μου! σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ μόλις μπω σε μια τάξη... τα χω φτύσει..υπό κατάρρευση.. μετακόμιση με μωρό,  χωρίς βοήθεια... θα πάρω τα βουνά σε λίγο ( για να τσιριξω/κλαψω/κοιμηθώ) ααααχχχ


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...