Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες.Τινκανετε?Σας διαβαζα και ειπα να πω και εγω τη μεχρι τωρα εμπειρι μου με το τζουτζουκακι μου.Ειναι 15 μηνων και δεν περπαταει ακομα αν δε με κραταει.Επισης κοιμαται σερι τα βραδια εκτος και αν κατι τον ενοχλησει.Βεβαια εμεις πινουμε ξενο γαλα εδω και καιρο αλλα παντα το βραδυ κοιμοταν καλα.Διαβασα και αλλες μανουλες πως θα πανε βρεφικο.ποσο ειναι τα μωρακια σας?Μαλλον θα τον παμε και εμεις αλλα ελπιζω να βρεθει καποια αλλη λυση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

12 ώρες πρίν, Ασία είπε:

άρα ούτε εσύ κοιμάσαι πολύ συνεχόμενα.ευτυχώς τώρα δεν δουλεύεις. όταν θα ξεκινήσεις δουλειά, κι εσύ κι εγώ, τι θα κάνουμε που θα είμαστε άυπνες? βάφτιση εσείς πότε λέτε?

Δεν το ξέρω αυτό, πρώτη φορά το ακούω. νομίζω πως δεν ισχύει.

Αχχχχχ άσε άσε πίκρα ο βραδινός ύπνος. Ειδικά αυτό το πρωινό ξύπνημα. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Εμεις την ψιλοπαλευουμε με τη δουλεια αλλα ο μικρος ειναι λιγο γκρινιαρης μακρια μου... θα συνηθισει κι αυτος...

Γενικα τρωμε μονο φρουτα τα αλλα ολα μας μυριζουν... Νομιζω κιολας οτι δεν εχει παρει καθολου αυτο το μηνα (τον ζυγισα βεβαια στη δικη μου ζυγαρια). Θα δουμε... Τελος του μηνα θα παμε γιατρο και θα δουμε... 

Μπουσουλαμε και σηκωνομαστε και κανουμε βηματακια. Μπαμπακιζουμε πολυυυυυ λιγο...

Εσεις; Ειναι καμια διακοπες; Ή δουλευετε? 

On 1/7/2019 at 1:17 ΠΜ, Agki* είπε:

Καλησπερα μανουλες.Τινκανετε?Σας διαβαζα και ειπα να πω και εγω τη μεχρι τωρα εμπειρι μου με το τζουτζουκακι μου.Ειναι 15 μηνων και δεν περπαταει ακομα αν δε με κραταει.Επισης κοιμαται σερι τα βραδια εκτος και αν κατι τον ενοχλησει.Βεβαια εμεις πινουμε ξενο γαλα εδω και καιρο αλλα παντα το βραδυ κοιμοταν καλα.Διαβασα και αλλες μανουλες πως θα πανε βρεφικο.ποσο ειναι τα μωρακια σας?Μαλλον θα τον παμε και εμεις αλλα ελπιζω να βρεθει καποια αλλη λυση.

 

Γεια σου! Μια χαρα ο μικρος σου! Να σου ζησει! Εγω θα τον στειλω και θα ειναι 11 μηνων ειναι δυσκολο αλλα αναγκαιο για εμας που δουλευουμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Εμεις την ψιλοπαλευουμε με τη δουλεια αλλα ο μικρος ειναι λιγο γκρινιαρης μακρια μου... θα συνηθισει κι αυτος...

Γενικα τρωμε μονο φρουτα τα αλλα ολα μας μυριζουν... Νομιζω κιολας οτι δεν εχει παρει καθολου αυτο το μηνα (τον ζυγισα βεβαια στη δικη μου ζυγαρια). Θα δουμε... Τελος του μηνα θα παμε γιατρο και θα δουμε... 

Μπουσουλαμε και σηκωνομαστε και κανουμε βηματακια. Μπαμπακιζουμε πολυυυυυ λιγο...

Εσεις; Ειναι καμια διακοπες; Ή δουλευετε? 

Γεια σου! Μια χαρα ο μικρος σου! Να σου ζησει! Εγω θα τον στειλω και θα ειναι 11 μηνων ειναι δυσκολο αλλα αναγκαιο για εμας που δουλευουμε...

Σευχαριστω πολυ για την απαντηση!Και σενα να σου ζησει το μωρακι σου.Ναι δυστυχως και εγω θα πρεπει να τον παω σταθμο αν και τοσο μικρουλης αλλα οκ..σιγουρα θα χει κι ταθετικα του..φανταζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα τη βοήθεια σας!! Από ποια εταιρεία έχετε πάρει σουτιέν που έχουν καλή υποστήριξη?? Όχι απαραίτητα θηλασμού και κανονικό μου κάνει!! 

Έχω στενή πλάτη κ μεγάλο στήθος κ δυσκολεύομαι αρκετά να βρω κάτι να μου είναι εντάξει. Επιτέλους όμως βρήκα μαγιό(μπικίνι το πήρα απόφαση!) οπότε ελπίζω πως θα βρω κ  παρόμοιο σουτιέν! Δοκίμασα της ίδιας εταιρείας, αλλά δεν ήμουν πλήρως ικανοποιημένη όπως με το μαγιό.

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα τη βοήθεια σας!! Από ποια εταιρεία έχετε πάρει σουτιέν που έχουν καλή υποστήριξη?? Όχι απαραίτητα θηλασμού και κανονικό μου κάνει!! 

Έχω στενή πλάτη κ μεγάλο στήθος κ δυσκολεύομαι αρκετά να βρω κάτι να μου είναι εντάξει. Επιτέλους όμως βρήκα μαγιό(μπικίνι το πήρα απόφαση!) οπότε ελπίζω πως θα βρω κ  παρόμοιο σουτιέν! Δοκίμασα της ίδιας εταιρείας, αλλά δεν ήμουν πλήρως ικανοποιημένη όπως με το μαγιό.

 

γειααα στα καταστηματα  tezenis εχεις κοιταξει? εγω τωρα φοραω κατι θηλασμου απο την prenatal αλλα επειδη κ.εγω εχω στενη πλατη συνηθως απο tezenis ψωνιζα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

γειααα στα καταστηματα  tezenis εχεις κοιταξει? εγω τωρα φοραω κατι θηλασμου απο την prenatal αλλα επειδη κ.εγω εχω στενη πλατη συνηθως απο tezenis ψωνιζα. 

Κι εγώ θηλασμού από εκεί έχω αλλά τα έχω διαλύσει !!! Tezeni έχω καιρό να ψωνίσω αλλά θα το ψάξω!! Ευχαριστώ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ θηλασμού από εκεί έχω αλλά τα έχω διαλύσει !!! Tezeni έχω καιρό να ψωνίσω αλλά θα το ψάξω!! Ευχαριστώ!

το Σάββατο δοκίμασα από mothercare.. κιεγω με στενή πλάτη κ μεγάλο στήθος! τέλεια εφαρμογή,  τέλειο κράτημα,  τα δύο μαζί ( ένα μπεζ ,ένα μαύρο) 50 ευρώ. τόσο καιρό ήμουν  με απλά θηλασμού κ πλέον αν θέλω να βάλω ένα φόρεμα φαίνεται χάλια. 

Εάν δε θέλεις θηλασμού  ( αυτά από mothercare είναι θηλασμού, αλλά κάνουν κ για απλά) θα σε πάω στη Luna.  απίστευτα σουτιέν,  είχα πάρει πριβ χρόνια κα8 δεν έχουν  πάθει τπτ απολύτως.  και εκεί έχουν μεγάλη ποικιλία σε cup ! αν ποτέ ξεφούσκωσει το στήθος, θα το τιμήσω κ πάλι! χαχαχα! κιεγω μπικίνι πήρα κ Ανυπομονώ για θάλασσα! έκανες καμία βουτιά;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 2:03 ΜΜ, bella32 είπε:

το Σάββατο δοκίμασα από mothercare.. κιεγω με στενή πλάτη κ μεγάλο στήθος! τέλεια εφαρμογή,  τέλειο κράτημα,  τα δύο μαζί ( ένα μπεζ ,ένα μαύρο) 50 ευρώ. τόσο καιρό ήμουν  με απλά θηλασμού κ πλέον αν θέλω να βάλω ένα φόρεμα φαίνεται χάλια. 

Εάν δε θέλεις θηλασμού  ( αυτά από mothercare είναι θηλασμού, αλλά κάνουν κ για απλά) θα σε πάω στη Luna.  απίστευτα σουτιέν,  είχα πάρει πριβ χρόνια κα8 δεν έχουν  πάθει τπτ απολύτως.  και εκεί έχουν μεγάλη ποικιλία σε cup ! αν ποτέ ξεφούσκωσει το στήθος, θα το τιμήσω κ πάλι! χαχαχα! κιεγω μπικίνι πήρα κ Ανυπομονώ για θάλασσα! έκανες καμία βουτιά;

Από βουτιές άλλο τίποτα!! Είναι κάτω από το σπίτι η θάλασσα οπότε πηγαίνουμε συνέχεια !

Θα κοιτάξω και mothercare δεν έχω δει τίποτα εκεί! Από τα παλιά μου σουτιέν εννοείται δε μου κάνει τίποτα πλέον... Μονο ένα!!! Ευχαριστώ!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2019 at 1:17 ΠΜ, Agki* είπε:

Καλησπερα μανουλες.Τινκανετε?Σας διαβαζα και ειπα να πω και εγω τη μεχρι τωρα εμπειρι μου με το τζουτζουκακι μου.Ειναι 15 μηνων και δεν περπαταει ακομα αν δε με κραταει.Επισης κοιμαται σερι τα βραδια εκτος και αν κατι τον ενοχλησει.Βεβαια εμεις πινουμε ξενο γαλα εδω και καιρο αλλα παντα το βραδυ κοιμοταν καλα.Διαβασα και αλλες μανουλες πως θα πανε βρεφικο.ποσο ειναι τα μωρακια σας?Μαλλον θα τον παμε και εμεις αλλα ελπιζω να βρεθει καποια αλλη λυση.

 

Γεια σου!!! Ν το χαίρεσαι το παιδακι σου!!! 

Εμενα θα παει βρεφονηπιακο το Σεπτέμβρη που θα είναι 10 μηνων... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από εμένα!!! Διαβασα ελαχιστα πραγματα τον τελευταίο καιρό και λεω να παω λιγες σελίδες πισω να μαθω τα νεα σας...

Εμένα ο μικρός δεν έχει βγάλει δόντια, δεν τρελαινεται για γαλα γιαούρτι και κρεμα αλλά του αρέσει το φαγητό και τα φρούτα. Βάρος δεν βλέπω να παίρνει κι ούτε πολύ υψος αλλά φαίνεται υγιέστατος, ψηλός και γερός. Δεν ξέρω πως συνδυάζονται αυτα... 

Κατα τα άλλα καλα παμε. Το πρωι εγω στη δουλειά, ο μικρός με τη γιαγιά που τον λατρεύει αλλά τον κακομαθαινει μέχρι αηδίας. Ευτυχώς ο άντρας μου τα βλέπει και παίρνει που και που θέση γτ κουράστηκα να είμαι η κακιά νυφη. Γυρναω μεσημέρι σπίτι και ξεκιναμε παιχνίδια ή παμε για μπάνιο. Ζωη να χει είναι ζωηροτατος κι ακούραστος. Το γνωστό κόκκινο σωσιβιο μας το έφεραν στην βάφτιση αλλά ήταν ελαττωματικό. Πήραμε αλλο σωσίβιο κι απολαμβανουμε πολύ τη θάλασσα.

Σας επρηξα αλλά ειχα καιρο 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια , τι κανετε?

Ο δικος μου μπεμπης εχει 2 δοντακια, τρελαινεται για το βυζι της μαμας , το γιαουρτι κ οτιδηποτε μπορει να δαγκωσει εκτος απο το φαγητο του  κ τα φρουτα ετσι κ ετσι. μαρτυριο ειναι η ωρα του μεσημεριανου, κανει κ 1 ωρα να φαει 10 κουταλιες με μπολικο λεμονι.!!

@Anastasia05εγω προ εγκυμοσυνης φορουσα 70 D και τωρα ειμαι 80F k 80 E. Παρειγγειλα online aπο H&M και εχει πολυ καλη εφαρμογη . Και της LUNa ειναι τελεια , εχω πολλα αλλα πριν την εγκυμοσυνη . τωρα πηρα σχετικα φτηνα (30 ευρω 2 σουτιεν ) γτ πιστευω οτι θα αδυνατισω κ μετα θα μου μεινουν αυτα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια , τι κανετε?

Ο δικος μου μπεμπης εχει 2 δοντακια, τρελαινεται για το βυζι της μαμας , το γιαουρτι κ οτιδηποτε μπορει να δαγκωσει εκτος απο το φαγητο του  κ τα φρουτα ετσι κ ετσι. μαρτυριο ειναι η ωρα του μεσημεριανου, κανει κ 1 ωρα να φαει 10 κουταλιες με μπολικο λεμονι.!!

@Anastasia05εγω προ εγκυμοσυνης φορουσα 70 D και τωρα ειμαι 80F k 80 E. Παρειγγειλα online aπο H&M και εχει πολυ καλη εφαρμογη . Και της LUNa ειναι τελεια , εχω πολλα αλλα πριν την εγκυμοσυνη . τωρα πηρα σχετικα φτηνα (30 ευρω 2 σουτιεν ) γτ πιστευω οτι θα αδυνατισω κ μετα θα μου μεινουν αυτα.

80f είναι το φυσιολογικό μου και παιρνω απο laredoute κι ενα αγγλικο site... 

Να τα βάλουμε παρεα τα μικρά μας να συμπληρωνονται οσον αφορά το φαγητό ;)


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Σορρυ που γραφω εδω, αλλα νομιζω καποια απο σας ξεκινησε στερεες στο μωρο της με τη μεθοδο blw αν θυμαμαι καλα. Μπορει να ειναι κ σε αλλη ομαδα, θα τα παρω με τη σειρα χαχα.θελω να την ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια , τι κανετε?

Ο δικος μου μπεμπης εχει 2 δοντακια, τρελαινεται για το βυζι της μαμας , το γιαουρτι κ οτιδηποτε μπορει να δαγκωσει εκτος απο το φαγητο του  κ τα φρουτα ετσι κ ετσι. μαρτυριο ειναι η ωρα του μεσημεριανου, κανει κ 1 ωρα να φαει 10 κουταλιες με μπολικο λεμονι.!!

@Anastasia05εγω προ εγκυμοσυνης φορουσα 70 D και τωρα ειμαι 80F k 80 E. Παρειγγειλα online aπο H&M και εχει πολυ καλη εφαρμογη . Και της LUNa ειναι τελεια , εχω πολλα αλλα πριν την εγκυμοσυνη . τωρα πηρα σχετικα φτηνα (30 ευρω 2 σουτιεν ) γτ πιστευω οτι θα αδυνατισω κ μετα θα μου μεινουν αυτα.

 Από κιλά ελπίζω να μη χάσω αλλά,πιστεύω όμως πως στο στήθος θα χάσω κανένα πόντο ακόμη μετά τον θηλασμό. Οπότε κι εγώ για τώρα ψάχνω κάτι οικονομικό!

Κοριτσια άμα τα μωρά δε πολυτρωνε μην αγχώνεστε.. βλέπω κ τον δικό μου που γενικά του αρέσει το φαγητό, κάποιες μέρες άμα ζεσταίνεται ή πονάει λόγω δοντιών, δε τρώει καλά. Τον πρώτο χρόνο είναι συμπληρωματική η στερεά τροφη, το γάλα η βασική!

Όσο για σωματότυπο...λογικό να είναι διαφορετικά! Όπως κ εμείς!! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...