Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ο μικρος μου μπουσουλαει, σηκώνεται, χαιρετάει, κ κάνει κουπεπε! Τη περισσότερη ώρα όμως θέλει να είναι όρθιος κι όταν δεν είναι προσπαθεί να σηκωθεί σκαρφαλώνοντας όπου βρει.

Κάποια μωράκια δεν μπουσουλανε καθόλου βέβαια. Ούτε εγώ ειχα μπουσουλησει ως μωρό.

Συνεχίζω να θηλάζω γυρω στις 10 φορές.... Ειδικά τώρα με τα δόντια θέλει περισσότερο.. Γενικά όμως έχουν μειωθεί σε σχέση πχ με πριν δύο μήνες. Εσύ??

κι εγώ 7-8 φορές.έχουν μειωθεί σε σχέση με παλιότερα αλλά είναι ακόμη αρκετές φορές.

 

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια να μωράκια σας έχουν μπουσουλήσει?? Η με τα χεράκια τους κάνουν παλαμάκια γειά σου κ τέτοια? 

Δεν μπούσουλαει

χαιρετάει

κάνει έλα έλα με το χέρι και κουπεπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα από άποψη θηλασμού είναι με τις μέρες της. Ποτέ θα κάνει 7 με 8 ποτέ 3 4 όπως σήμερα. Και η παραγωγή μου πρέπει να έχει μειωθεί πολύ. 

Βρε κορίτσι μου μήπως είναι λίγοι?? Έχει κ ζεστή, ιδρώνουν .... Δίνεις συμπλήρωμα? Αν όχι νομίζω πως πρέπει. Το γάλα είναι η βασική τροφή τους τον πρώτο χρόνο..

Επειδή κ ο δικός μου ιδρώνει κ στήθος δίνω κ ας μη ζητάει παντα και νεράκι .


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Βρε κορίτσι μου μήπως είναι λίγοι?? Έχει κ ζεστή, ιδρώνουν .... Δίνεις συμπλήρωμα? Αν όχι νομίζω πως πρέπει. Το γάλα είναι η βασική τροφή τους τον πρώτο χρόνο..

Επειδή κ ο δικός μου ιδρώνει κ στήθος δίνω κ ας μη ζητάει παντα και νεράκι .

Αχ αγχώθηκα τώρα όχι δεν πίνει συμπλήρωμα και εγώ της προσφέρω συνέχεια αλλά δεν θέλει με τίποτα και νερό πίνει ελάχιστο πιο πολύ παίζει με το νερό της και το φτύνει. Και η παραγωγή μου εννοείται πως ειναι πολύ μειωμένη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Αχ αγχώθηκα τώρα όχι δεν πίνει συμπλήρωμα και εγώ της προσφέρω συνέχεια αλλά δεν θέλει με τίποτα και νερό πίνει ελάχιστο πιο πολύ παίζει με το νερό της και το φτύνει. Και η παραγωγή μου εννοείται πως ειναι πολύ μειωμένη. 

Κάποιες μέρες κάνουν κ απεργία.. αρκεί να μην είναι μόνιμο, γιατι 3-4 θηλασμοι είναι λίγοι

Αν είσαστε εντάξει με τις πάνες οκ. Μιλά όμως κ με παιδίατρο εννοείται να σε καθοδηγήσει κατάλληλα.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάποιες μέρες κάνουν κ απεργία.. αρκεί να μην είναι μόνιμο, γιατι 3-4 θηλασμοι είναι λίγοι

Αν είσαστε εντάξει με τις πάνες οκ. Μιλά όμως κ με παιδίατρο εννοείται να σε καθοδηγήσει κατάλληλα.

Σήμερα είναι με ένα θηλασμό μέχρι τώρα και πήγα να της προσφέρω αλλά πάλι είχε άρνηση. Τουλάχιστον έφαγε καλά για πρωί. Αλλά όντως το γάλα με αγχώνει πολυ ρε συ. Αν πάρω την γιατρό σίγουρα θα μου πει για συμπλήρωμα αλλά δεν παίζει να το πιει είμαι πολύ σίγουρη εδώ με το ζόρι οι ει λίγο νερό από το εκπαιδευτικό ποτήρι σιγά μην πιει γάλα. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα παιδια ειναι διαφορετικα. Αν το ενα ειναι ικανοποιημενο με 7-8 θηλασμους και το αλλο 3-4 δεν πειραζει. Μην αγχωνεστε!

Ο δικος μου κανει 3-4. Ουτως ή αλλως μεγαλωνοντας μειωνονται οι αναγκες τους σε θηλασμο. Μην ξεχνατε οτι πλησιαζουν τους δεκα μηνες πια. Πινει πολυ νερακι αλλα στηθος ο κανονας του ειναι πρωι, μεσημερι, απογευμα, βραδυ. Δεν καθεται οσο και να τον βαζω μεσα στην μερα.

Αν ειναι ενταξει το παιδι στις καμπυλες του, τοτε μη σκατε.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Κοριτσια τα παιδια ειναι διαφορετικα. Αν το ενα ειναι ικανοποιημενο με 7-8 θηλασμους και το αλλο 3-4 δεν πειραζει. Μην αγχωνεστε!

Ο δικος μου κανει 3-4. Ουτως ή αλλως μεγαλωνοντας μειωνονται οι αναγκες τους σε θηλασμο. Μην ξεχνατε οτι πλησιαζουν τους δεκα μηνες πια. Πινει πολυ νερακι αλλα στηθος ο κανονας του ειναι πρωι, μεσημερι, απογευμα, βραδυ. Δεν καθεται οσο και να τον βαζω μεσα στην μερα.

Αν ειναι ενταξει το παιδι στις καμπυλες του, τοτε μη σκατε.

Ακριβώς έτσι είναι και μένα πρωί μεσημέρι λίγο το απόγευμα και βράδυ για ύπνο. Με τίποτα μα με τίποτα δεν θέλει όσο και να της προσφέρω μέσα στην μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Κοριτσια τα παιδια ειναι διαφορετικα. Αν το ενα ειναι ικανοποιημενο με 7-8 θηλασμους και το αλλο 3-4 δεν πειραζει. Μην αγχωνεστε!

Ο δικος μου κανει 3-4. Ουτως ή αλλως μεγαλωνοντας μειωνονται οι αναγκες τους σε θηλασμο. Μην ξεχνατε οτι πλησιαζουν τους δεκα μηνες πια. Πινει πολυ νερακι αλλα στηθος ο κανονας του ειναι πρωι, μεσημερι, απογευμα, βραδυ. Δεν καθεται οσο και να τον βαζω μεσα στην μερα.

Αν ειναι ενταξει το παιδι στις καμπυλες του, τοτε μη σκατε.

 Μπορεί ο δικός μου να είναι φαγανος τοτε. έχει μειωθεί η διαρκεία του θηλασμού, τρώει με περισσότερη δύναμη πια κ για λίγη ώρα.

Πιο πολυ με ανησυχει ότι είναι καλοκαίρι.. στα ενδιάμεσα διαστήματα δίνω κ νερό αλλά δε πίνει καλή ποσότητα ακόμη. 

Δεν το είπα για να ανησυχήσω καμία απλά θέλει προσοχή με τη ζέστη να παίρνουν αρκετά υγρά.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

 Μπορεί ο δικός μου να είναι φαγανος τοτε. έχει μειωθεί η διαρκεία του θηλασμού, τρώει με περισσότερη δύναμη πια κ για λίγη ώρα.

Πιο πολυ με ανησυχει ότι είναι καλοκαίρι.. στα ενδιάμεσα διαστήματα δίνω κ νερό αλλά δε πίνει καλή ποσότητα ακόμη. 

Δεν το είπα για να ανησυχήσω καμία απλά θέλει προσοχή με τη ζέστη να παίρνουν αρκετά υγρά.

Όχι καλέ καλά έκανες και το είπες και εγώ ένα άγχος το έχω γτ και εμένα δεν πίνει ικανοποιητικα νερό ακόμα. Την βάζω συνέχισα μα δεν θέλει με τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

 Μπορεί ο δικός μου να είναι φαγανος τοτε. έχει μειωθεί η διαρκεία του θηλασμού, τρώει με περισσότερη δύναμη πια κ για λίγη ώρα.

Πιο πολυ με ανησυχει ότι είναι καλοκαίρι.. στα ενδιάμεσα διαστήματα δίνω κ νερό αλλά δε πίνει καλή ποσότητα ακόμη. 

Δεν το είπα για να ανησυχήσω καμία απλά θέλει προσοχή με τη ζέστη να παίρνουν αρκετά υγρά.

Χαχαχα. Πολλα νινια θηλαζουν πολυ για αρκετο καιρο. Αφου η μαμα αντεχει, μια χαρα! Τι καλυτερο απο τογαλα μαμας;

Καλα εκανες. Εμενα πινει πολυυυ νερο. Σκεψου σημερα στερεψε και τα δυο μεμε και ενω με εσπρωχνε και τον σταματησα, του εδωσα νερο λιγο μετα και ηπιε ενα ποτηρακι! Θελουν πολλα υγρα τωρα με τη ζεστη.

Εμενα βεβαια ειναι και αδυνατος αρκετα. Τρεφεται με νερο το παιδι μου...:D Ευτυχως ειναι μεσα στις καμπυλες αναπτυξης οποτε κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Χαχαχα. Πολλα νινια θηλαζουν πολυ για αρκετο καιρο. Αφου η μαμα αντεχει, μια χαρα! Τι καλυτερο απο τογαλα μαμας;

Καλα εκανες. Εμενα πινει πολυυυ νερο. Σκεψου σημερα στερεψε και τα δυο μεμε και ενω με εσπρωχνε και τον σταματησα, του εδωσα νερο λιγο μετα και ηπιε ενα ποτηρακι! Θελουν πολλα υγρα τωρα με τη ζεστη.

Εμενα βεβαια ειναι και αδυνατος αρκετα. Τρεφεται με νερο το παιδι μου...:D Ευτυχως ειναι μεσα στις καμπυλες αναπτυξης οποτε κομπλε!

Ούτε εμένα είναι στρουμπουλος! Ψιλολιγνος είναι κ ασηκωτος!! Χαχαχα! Η μανούλα αντέχει , δε ξέρω βέβαια τι θα γίνει όταν βρω δουλειά! Βλέποντας και κάνοντας!!

Εσύ δουλεύεις τωρα? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ούτε εμένα είναι στρουμπουλος! Ψιλολιγνος είναι κ ασηκωτος!! Χαχαχα! Η μανούλα αντέχει , δε ξέρω βέβαια τι θα γίνει όταν βρω δουλειά! Βλέποντας και κάνοντας!!

Εσύ δουλεύεις τωρα? 

Καλημερα!

Ναι δουλευω. Μην αγχωνεσαι με τη δουλεια, τα μωρα προσαρμοζονται ευκολα αν εμεις ειμαστε ηρεμες και δεν πελαγωνουμε! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημερα!

Ναι δουλευω. Μην αγχωνεσαι με τη δουλεια, τα μωρα προσαρμοζονται ευκολα αν εμεις ειμαστε ηρεμες και δεν πελαγωνουμε! 

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Από τη μια θέλω να βρω δουλειά να έχω να ασχολούμαι ( πάντα δούλευα καμιά φορά και σε δύο δουλειές) κ από την άλλη λέω πως θα τον αφήνω! Τώρα τελευταία φεύγω κ πιο εύκολα για εξωτερικές δουλειές οπότε έχω κάποιον να μου τον κρατησει. Έχει μεγαλώσει πια κ κάθεται πιο εύκολα και με άλλους.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια εγώ ξεκίνησα δουλειά 3 μέρες τώρα τα έχω δει όλα από θέμα κούρασης πέφτω ξερή το βράδυ και τώρα βρήκε τς μέρες η μικρή μου το βράδυ όταν ξυπνάει να αργεί να ξανά κοιμηθεί αγκαλιά και κούνημα όλο το βράδυ κομμάτια μετά και στην δουλειά. Τόσο καιρό έλεγα να ξεκινήσω κτλ κ τώρα που ξεκίνησα με 3 μέρες εγώ βγει off

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...