Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ τον περπατάω μέσα στη μέρα για λίγη ώρα. Προχθές του έβαλα κ τα παπούτσια για καλύτερα κ τον δυσκόλευαν πάρα πολύ! Δε ξέρω γιατί! Παντως ξυπόλυτος πατάει πολύ καλά το πέλμα του! 

Για βαφτιστικα του διαλέξαμε σαν μποτάκι χαμηλο απο μαλακό δέρμα. (Γνωστή ελληνική εταιρεία με παπουτσάκια )

@bella32 μήπως εννοείς τα παπουτσάκια που είναι σαν καλτσακια? Έλεγα να τα πάρω κι εγώ αυτά. Δε ξέρω βέβαια πολλά για παπούτσια,μόνο το νούμερο που φοράει! Κι εγώ συνήθως ξυπόλυτο τον βγάζω αλλα καμία φορά του βάζω κ παπουτσάκια 

απλως δεν εχει συνιθισει το παπουτσακι κ εμενα ετσι εκανε στην αρχη κ σιγα σιγα δυναμωσε κ τωρα με παει τρεχοντας με τα παππουτσια. κ εμενα καλα παει κ ξυπολυτος αλλα δεν ξερω γιατι θελουν παππουτσια οι γιατροι να σου πω δεν την ρωτησα λεπτομερειες γιατι μου ειπε κ μεσα στο σπιτι βαζε του. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ τον περπατάω μέσα στη μέρα για λίγη ώρα. Προχθές του έβαλα κ τα παπούτσια για καλύτερα κ τον δυσκόλευαν πάρα πολύ! Δε ξέρω γιατί! Παντως ξυπόλυτος πατάει πολύ καλά το πέλμα του! 

Για βαφτιστικα του διαλέξαμε σαν μποτάκι χαμηλο απο μαλακό δέρμα. (Γνωστή ελληνική εταιρεία με παπουτσάκια )

@bella32 μήπως εννοείς τα παπουτσάκια που είναι σαν καλτσακια? Έλεγα να τα πάρω κι εγώ αυτά. Δε ξέρω βέβαια πολλά για παπούτσια,μόνο το νούμερο που φοράει! Κι εγώ συνήθως ξυπόλυτο τον βγάζω αλλα καμία φορά του βάζω κ παπουτσάκια 

Ναι ναι ,αυτά έλεγα! που είναι μέν ελαφριά για τα πρώτα βήματα,αλλά είναι σταθερά.  Η αλήθεια είναι δεν ρώτησα ακόμη παιδίατρο. άλλες γνωστές μου, μού είπαν να τον αφήνω να περπατάει ξυπόλυτος για να απλώνεται καλα το πόδι του..

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Και εγώ το ίδιο. Και να της βάλω βέβαια πάλι θα κάνει την κουρλη και θα τα βγάζει. 

καλά πήγα χτες να του βάλω παπούτσια στο μαγαζί κ μας άκουσαν τα Χανιά όλα.. τόσες μέρες ξυπόλυτος... τι καταπίεση είναι αυτή τωρα;;; χαχαχα

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Ναι ναι ,αυτά έλεγα! που είναι μέν ελαφριά για τα πρώτα βήματα,αλλά είναι σταθερά.  Η αλήθεια είναι δεν ρώτησα ακόμη παιδίατρο. άλλες γνωστές μου, μού είπαν να τον αφήνω να περπατάει ξυπόλυτος για να απλώνεται καλα το πόδι του..

καλά πήγα χτες να του βάλω παπούτσια στο μαγαζί κ μας άκουσαν τα Χανιά όλα.. τόσες μέρες ξυπόλυτος... τι καταπίεση είναι αυτή τωρα;;; χαχαχα

Εγώ προς το παρόν του έχω πάρει ανατομικά πέδιλα με βελκρο(BBC shoes,φτηνά). Δεν μου κρατάει πολύ.. τα μασάει αλλά Τα πατάει καλά όταν είναι στην περπατούρα. (Νόυμερο 20) γτ το το 19 του ίσα ίσα. Τα βαφτίστηκά θα του τα πάρω gorgino αλλά παραπτώματος Όχι πρώτα βήματα γτ είδα ότι της everkids για πρώτα βήματα ήταν στενή η φόρμα. Βέβαια εμενσ μπθ εφεραν πολλα δωρο παπουτσια nike,Luna Adidas,geox,biomecaniks κ δν θα αγορασω για να σ προτείνω κάτι.. όταν του τα φορέσω, θα σας πω.

Εγώ κορίτσια φεύγω διακοπές την Κυριακή κ τρέχω κ δν φτάνω να ετοιμάσω πράγματα.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ προς το παρόν του έχω πάρει ανατομικά πέδιλα με βελκρο(BBC shoes,φτηνά). Δεν μου κρατάει πολύ.. τα μασάει αλλά Τα πατάει καλά όταν είναι στην περπατούρα. (Νόυμερο 20) γτ το το 19 του ίσα ίσα. Τα βαφτίστηκά θα του τα πάρω gorgino αλλά παραπτώματος Όχι πρώτα βήματα γτ είδα ότι της everkids για πρώτα βήματα ήταν στενή η φόρμα. Βέβαια εμενσ μπθ εφεραν πολλα δωρο παπουτσια nike,Luna Adidas,geox,biomecaniks κ δν θα αγορασω για να σ προτείνω κάτι.. όταν του τα φορέσω, θα σας πω.

Εγώ κορίτσια φεύγω διακοπές την Κυριακή κ τρέχω κ δν φτάνω να ετοιμάσω πράγματα.. 

αα εσύ έχεις ένα σωρό επιλογές!!! να μας πεις λοιπόν,  όταν τα δοκιμάσεις!! 

αααχ καλή δύναμη! μέχρι να ετοιμάσω πράγματα έτρεχα σαν τη τρελή πάνω κάτω.. κ ταξίδεψα με το μωρό μόνη μου αεροπορικώς,  φορτωμένη σαν το γαϊδούρι..  καλά μπανακια!!!να περάστε πολύ πολύ όμορφα!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

αα εσύ έχεις ένα σωρό επιλογές!!! να μας πεις λοιπόν,  όταν τα δοκιμάσεις!! 

αααχ καλή δύναμη! μέχρι να ετοιμάσω πράγματα έτρεχα σαν τη τρελή πάνω κάτω.. κ ταξίδεψα με το μωρό μόνη μου αεροπορικώς,  φορτωμένη σαν το γαϊδούρι..  καλά μπανακια!!!να περάστε πολύ πολύ όμορφα!!

Καλή μέρα, Ναι θα σας πω. Αχ πόσες τσάντες θα πάρω πάλι... Κ τι να πρωτοπαρω ..μπράβο σου που ταξίδεψες κ αεροπορικώς!! Εμείς θα πάμε παρέα με την αδερφή μου κ τους γονείς μου κ θα φορτώσω πράγματα κ στην αδερφή μου!!!!( πάρκο, καρότσι, καρεκλάκι φαγητου..) Κ φαντάσου ότι 1.5 ώρα μακριά με το αμαξι θα πάμε, Χαλκιδική!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλή μέρα, Ναι θα σας πω. Αχ πόσες τσάντες θα πάρω πάλι... Κ τι να πρωτοπαρω ..μπράβο σου που ταξίδεψες κ αεροπορικώς!! Εμείς θα πάμε παρέα με την αδερφή μου κ τους γονείς μου κ θα φορτώσω πράγματα κ στην αδερφή μου!!!!( πάρκο, καρότσι, καρεκλάκι φαγητου..) Κ φαντάσου ότι 1.5 ώρα μακριά με το αμαξι θα πάμε, Χαλκιδική!

Να περάσετε τέλειαααααα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλή μέρα, Ναι θα σας πω. Αχ πόσες τσάντες θα πάρω πάλι... Κ τι να πρωτοπαρω ..μπράβο σου που ταξίδεψες κ αεροπορικώς!! Εμείς θα πάμε παρέα με την αδερφή μου κ τους γονείς μου κ θα φορτώσω πράγματα κ στην αδερφή μου!!!!( πάρκο, καρότσι, καρεκλάκι φαγητου..) Κ φαντάσου ότι 1.5 ώρα μακριά με το αμαξι θα πάμε, Χαλκιδική!

Καλές διακοπές!! Από ρούχα μωρού πάρε μόνο ζιπουνακια! Η εύκολη λύση! Θα περάσετε τέλεια!!!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?? Σκεφτόμουν ότι σε λίγο τα μωρά μας κλείνουν χρόνο. Μου φαίνεται απίστευτο.. Σκέφτομαι το πάρτυ που θα της κάνω αλλά έχω κολλήσει από ιδέες εσείς έχετε σκεφτεί τίποτα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Σκεφτόμουν ότι σε λίγο τα μωρά μας κλείνουν χρόνο. Μου φαίνεται απίστευτο.. Σκέφτομαι το πάρτυ που θα της κάνω αλλά έχω κολλήσει από ιδέες εσείς έχετε σκεφτεί τίποτα? 

εντάξει..είχα την ίδια συζήτηση πριβ μερικές μέρες με τον άντρα μου κ με κορόιδευε ότι από τώρα ψάχνω θέμα για τα γενέθλια του μωρού!!

εγώ σκεφτόμουν κάτι σε ζωάκι! πχ ελέφαντακι ( μιας κ το τραγούδι ελέφαντακι του Δεληβοριά είναι το αγαπημένο μας κ όταν το ακούει τσιρίζει από χαρά)! έχω βρει κ ένα site που πουλάει οικονομικά διάφορα είδη για πάρτυ,  από μπαλόνια σε διάφορα σχέδια μέχρι καπελάκια!! κάπου το έχω αποθηκεύσει,  να σου το στείλω!

Επίσης,  σκέφτομαι τούρτα να παραγγείλω κ να μην κάνω μόνη μου..για λόγους ξεκούρασης χαχαχα


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Σκεφτόμουν ότι σε λίγο τα μωρά μας κλείνουν χρόνο. Μου φαίνεται απίστευτο.. Σκέφτομαι το πάρτυ που θα της κάνω αλλά έχω κολλήσει από ιδέες εσείς έχετε σκεφτεί τίποτα? 

Εγώ ασχολούμαι με τη βάφτιση οπότε δεν έχω σκεφτεί πολλά για τα γενέθλιά του! Είναι σχεδόν ένα μήνα μετά τη βάφτιση. 22/9 βάφτιση 26/10 γενέθλια!

Σκέφτομαι να μαζευτούμε σπίτι,λίγοι κ καλοί, να κάνω κ ένα μπουφέ για να τον γιορτάσουμε! Κ αρκετά μπαλόνια για διακόσμηση!!! Τούρτα θα παραγγείλω σε μια κοπέλα που έχω δει τη δουλειά της κ είναι φοβερή! Αυτά! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

εντάξει..είχα την ίδια συζήτηση πριβ μερικές μέρες με τον άντρα μου κ με κορόιδευε ότι από τώρα ψάχνω θέμα για τα γενέθλια του μωρού!!

εγώ σκεφτόμουν κάτι σε ζωάκι! πχ ελέφαντακι ( μιας κ το τραγούδι ελέφαντακι του Δεληβοριά είναι το αγαπημένο μας κ όταν το ακούει τσιρίζει από χαρά)! έχω βρει κ ένα site που πουλάει οικονομικά διάφορα είδη για πάρτυ,  από μπαλόνια σε διάφορα σχέδια μέχρι καπελάκια!! κάπου το έχω αποθηκεύσει,  να σου το στείλω!

Επίσης,  σκέφτομαι τούρτα να παραγγείλω κ να μην κάνω μόνη μου..για λόγους ξεκούρασης χαχαχα

Τα λέμε fb για πληροφορίες. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ ασχολούμαι με τη βάφτιση οπότε δεν έχω σκεφτεί πολλά για τα γενέθλιά του! Είναι σχεδόν ένα μήνα μετά τη βάφτιση. 22/9 βάφτιση 26/10 γενέθλια!

Σκέφτομαι να μαζευτούμε σπίτι,λίγοι κ καλοί, να κάνω κ ένα μπουφέ για να τον γιορτάσουμε! Κ αρκετά μπαλόνια για διακόσμηση!!! Τούρτα θα παραγγείλω σε μια κοπέλα που έχω δει τη δουλειά της κ είναι φοβερή! Αυτά! 

Και εγώ σπίτι ήθελα αλλά είναι μικρό και έχουμε και αρκετά παιδάκια στην ίδια ηλικία και μαλλί θα πρέπει να τα κάνουμε κάπου έξω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ ασχολούμαι με τη βάφτιση οπότε δεν έχω σκεφτεί πολλά για τα γενέθλιά του! Είναι σχεδόν ένα μήνα μετά τη βάφτιση. 22/9 βάφτιση 26/10 γενέθλια!

Σκέφτομαι να μαζευτούμε σπίτι,λίγοι κ καλοί, να κάνω κ ένα μπουφέ για να τον γιορτάσουμε! Κ αρκετά μπαλόνια για διακόσμηση!!! Τούρτα θα παραγγείλω σε μια κοπέλα που έχω δει τη δουλειά της κ είναι φοβερή! Αυτά! 

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ! Είναι πολύ κοντά βάφτιση κ γενέθλια ,οπότε τα ίδια θα κανω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2019 at 4:32 ΜΜ, Marimarv είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Σκεφτόμουν ότι σε λίγο τα μωρά μας κλείνουν χρόνο. Μου φαίνεται απίστευτο.. Σκέφτομαι το πάρτυ που θα της κάνω αλλά έχω κολλήσει από ιδέες εσείς έχετε σκεφτεί τίποτα? 

Πω πω περασε ένας χρόνος σχεδόν. Όντως απίστευτο. Θυμαστε κορίτσια πέρυσι τέτοιο καιρό;; Ειμασταν με την κοιλια τούρλα και μας βαρουσε η ζέστη :-) εμενα παντα μου άρεσε στα πρωτα γενεθλια η τούρτα με τον αριθμό 1. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν σκέφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω σκεφτεί τίποτα για τα γενέθλια. το σπίτι είναι μικρό αλλά μάλλον θα μαζευτούμε λίγα άτομα να σβήσουμε μια τούρτα κ θα παραγγείλουμε τίποτα απ έξω για φαγητό. απλά πράγματα.

τι παπουτσάκια πήρατε, όσες πήρατε, για τα πρώτα βήματα?θα ρωτήσω από βδομάδα τον παιδίατρο τι πρέπει να προσέξουμε.σήμερα πήρα Αθλητικά new balance κ δεν ξέρω αν είναι κατάλληλα, εσείς έχετε ρωτήσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...