Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ναι θυμάμαι οτι είχατε κάνει εξετάσεις..έδινες κ σίδηρο  για ενα διάστημα ή θυμάμαι λάθος; εμενα μου ειπε η γιατρός, Επειδή θηλάζει πρέπει να κάνει τωρα, αλλιως άλλα κάνουν πιο μεγάλα εξετάσεις..απο άλλους εχω ακούσει οτι κάνουν 18 μηνων κ πάνω..τι να πω,  ο καθε παιδίατρος εχει  αλλη τακτική τελικά..

 

Ναι έδινα κ σίδηρο μέχρι έξι μηνών γιατί είχε χαμηλό αιματοκρίτη. τα υπόλοιπα ήταν όλα καλά. Εγώ άκουσα πως παλιά έκαναν εξέτασεις στα δύο χρόνια κ τώρα κάνουν στον χρόνο είτε θηλάζουν είτε όχι.εμάς πάντως που θηλάζει ακόμη μας είπε μετά στα δύο χρόνια. εσείς θα τον συνεχίσετε πολύ τον θηλασμό? δοκίμασε φρέσκο γάλα ή ακόμη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

19 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ναι έδινα κ σίδηρο μέχρι έξι μηνών γιατί είχε χαμηλό αιματοκρίτη. τα υπόλοιπα ήταν όλα καλά. Εγώ άκουσα πως παλιά έκαναν εξέτασεις στα δύο χρόνια κ τώρα κάνουν στον χρόνο είτε θηλάζουν είτε όχι.εμάς πάντως που θηλάζει ακόμη μας είπε μετά στα δύο χρόνια. εσείς θα τον συνεχίσετε πολύ τον θηλασμό? δοκίμασε φρέσκο γάλα ή ακόμη?

 κγω προβληματίζομαι να σου  πω την αλήθεια,  εχω  διαβάσει διάφορα αρθρα ποθ αναφέρουν ότι ο χαμηλός σίδηρος σε αυτη την ηλικία λειτουργεί ως αμυνα του οργανισμού για κάποια παθογόνα που τρέφονται με σίδηρο.. εχω μπερδευτεί γτ ο καθε γιατρός λεει τα δικά του..

δεν εχω δώσει φρέσκο ακόμη..το σκέφτομαι μήπως κανω την απόπειρα για να εχω την εναλλακτική εαν χρειαστεί να λείψω.  βεβαια κ να μη πιει γαλα δε με αγχώνει καθόλου.  καλύπτω τις ΣΗΠ ασβεστίου απο άλλες  πηγές ( γιαούρτι πρόβειο   ανθότυρο,  γκούντα , βουβάλισια μοτσαρελα)

επόμενος στόχος θηλασμού είναι οι 18 μήνες..προς το παρόν μας βγαίνει αβίαστα και με ευκολία.  βλέποντας κ κάνοντας.. θα θελα να αποθήλασω στα 2 έτη,  οπότε μετα τους 18 ίσως ξεκινήσω σιγα σιγα το " δεν προσφέρω δεν αρνουμαι" για να κοπεί σταδιακά!

εσείς εχετε πιει φρεσκο;; εντυπώσεις;;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ είχα χαθεί γιατί πραγματικά δε προλαβαινα με τη μικρή και τη δουλειά και όλα!!!

Με τη δουλειά μαλλον θα σταματήσω, κόντρα σε όλους και σε όλα... Αλλά ειλικρινά δεν την παλεύω!!!! Βοήθεια ουσιαστικη δεν υπάρχει, σταματήσαμε και τον παιδικό λόγω ενός συμβάντος... Ε δε σκοπεύω και να τρελαθώ για τα κωλολεφτα!!! Χωρίς την υγεία μας, δεν έχουν καμία αξία!!! Στήριξη δυστυχώς από τον άντρα μου δεν έχω σε αυτή την φάση, αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Ας αναλάβει και αυτός καμία ευθύνη γιατί πολύ κακομαθημένο τον είχα κατά πως φαίνεται.... Από ότι βλέπω πάντως, όλες παραπονα έχουμε από τους συζύγους... Γιατί άραγε??? Φταίνε εμείς άραγε??? Αναρωτιέμαι...

Αυτά...

Κατά τα άλλα η μικρή είναι μια οπτασία!!! Περπατάει και τρέχει φουλ εδώ και 3 μήνες... Πλέον λέει και κουβεντουλες!!! Τρελαίνομαι!!!!

Όσο για 2ο παιδί, ΟΥΤΕ ΚΑΝ!!!!! Ένα και καλό και μια χαρά πλήρης αισθάνομαι!!!

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ είχα χαθεί γιατί πραγματικά δε προλαβαινα με τη μικρή και τη δουλειά και όλα!!!

Με τη δουλειά μαλλον θα σταματήσω, κόντρα σε όλους και σε όλα... Αλλά ειλικρινά δεν την παλεύω!!!! Βοήθεια ουσιαστικη δεν υπάρχει, σταματήσαμε και τον παιδικό λόγω ενός συμβάντος... Ε δε σκοπεύω και να τρελαθώ για τα κωλολεφτα!!! Χωρίς την υγεία μας, δεν έχουν καμία αξία!!! Στήριξη δυστυχώς από τον άντρα μου δεν έχω σε αυτή την φάση, αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Ας αναλάβει και αυτός καμία ευθύνη γιατί πολύ κακομαθημένο τον είχα κατά πως φαίνεται.... Από ότι βλέπω πάντως, όλες παραπονα έχουμε από τους συζύγους... Γιατί άραγε??? Φταίνε εμείς άραγε??? Αναρωτιέμαι...

Αυτά...

Κατά τα άλλα η μικρή είναι μια οπτασία!!! Περπατάει και τρέχει φουλ εδώ και 3 μήνες... Πλέον λέει και κουβεντουλες!!! Τρελαίνομαι!!!!

Όσο για 2ο παιδί, ΟΥΤΕ ΚΑΝ!!!!! Ένα και καλό και μια χαρά πλήρης αισθάνομαι!!!

Το πιστεύεις ότι σήμερα σε σκεφτόμουν. Θα σου έστελνα μνμ για το μέλι που λέγαμε αν έδωσες. Στην ίδια φάση είμαστε και εγώ θέλω να σταματήσω γτ μου κάνουν τρελά σκινηκα μέχρι τς 10 με είχαν κρατήσει την προηγούμενη φορά ούτε στάνταρ ωράριο έχω ότι να ναι. Και θέλω να πάρω ταμείο ανεργίας αλλά δεν βγάζω άκρη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Το πιστεύεις ότι σήμερα σε σκεφτόμουν. Θα σου έστελνα μνμ για το μέλι που λέγαμε αν έδωσες. Στην ίδια φάση είμαστε και εγώ θέλω να σταματήσω γτ μου κάνουν τρελά σκινηκα μέχρι τς 10 με είχαν κρατήσει την προηγούμενη φορά ούτε στάνταρ ωράριο έχω ότι να ναι. Και θέλω να πάρω ταμείο ανεργίας αλλά δεν βγάζω άκρη. 

Όχι δεν έδωσα ακόμα μέλι... Μετά τς 18 μήνες μου είπε η παιδιατρος καλύτερα και να σου πω δεν βιάζομαι κιόλας...

Εγώ αν φύγω δεν μπαίνω ταμειο, αλλά δεν σ κρυβω πως δεν με νοιάζει κιόλας... Από 21 ετών δουλευω συνεχόμενα... Μ αξίζει μια ανάπαυλα... Αρκετά έχω πιέσει τον εαυτό μου και νιώθω πως δεν αντέχω άλλο

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου τι κανετε; Μου λειψατε! Τι κανουν τα ζουζουνια σας;;; Εμενα ο δικος μ μια χαρα. Εδω και καιρο τρωμε κομματακια μετα απο πολυυυυυυ προσπαθεια βεβαια κ ευτυχως αυτο το μηνα παχυνε κιολας. Αλλα παλι αρρωστουλης ειναι οποτε θα χασει παλι...

Περπατησαν τα δικα σας; Εμενα ειναι τεμπελακος.. τον βολευει το μπουσουλημα... 

Κατα τ´αλλα δουλεια κ πολυ τρεξιμο. Η δουλεια παει χαλια... αληθεια η προστασια (για την απολυση) ειναι 18 μηνες μετα τη γεννα ή εχει αλλαξει κατι;

Α κ πλεον θηλαζουμε μονο βραδυ γιατι το πρωι φευγω αχαραγα κ λυπαμαι να τον ξυπνησω. Με το θηλαστρο δε βγαζω ποσοτητα πλεον, οποτε κατσικισιο το πρωι. Φανταζομαι οτι καποια στιγμη θα σταματησει τελειως το γαλα μου αλλα αφου κραταει ακομα λεω να του δινω το βραδακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2019 at 6:35 ΜΜ, bella32 είπε:

 κγω προβληματίζομαι να σου  πω την αλήθεια,  εχω  διαβάσει διάφορα αρθρα ποθ αναφέρουν ότι ο χαμηλός σίδηρος σε αυτη την ηλικία λειτουργεί ως αμυνα του οργανισμού για κάποια παθογόνα που τρέφονται με σίδηρο.. εχω μπερδευτεί γτ ο καθε γιατρός λεει τα δικά του..

δεν εχω δώσει φρέσκο ακόμη..το σκέφτομαι μήπως κανω την απόπειρα για να εχω την εναλλακτική εαν χρειαστεί να λείψω.  βεβαια κ να μη πιει γαλα δε με αγχώνει καθόλου.  καλύπτω τις ΣΗΠ ασβεστίου απο άλλες  πηγές ( γιαούρτι πρόβειο   ανθότυρο,  γκούντα , βουβάλισια μοτσαρελα)

επόμενος στόχος θηλασμού είναι οι 18 μήνες..προς το παρόν μας βγαίνει αβίαστα και με ευκολία.  βλέποντας κ κάνοντας.. θα θελα να αποθήλασω στα 2 έτη,  οπότε μετα τους 18 ίσως ξεκινήσω σιγα σιγα το " δεν προσφέρω δεν αρνουμαι" για να κοπεί σταδιακά!

εσείς εχετε πιει φρεσκο;; εντυπώσεις;;

Καλησπέρα! Δεν το ήξερα αυτό για τον σίδηρο που λες. Εμένα δοκίμασε φρέσκο και δεν της άρεσε κ δεν της ξαναεδωσα.θα της δίνω που κ που να το συνηθίσει μήπως και πίνει.εμενα και από τώρα να κοπεί σιγά σιγά ο θημασμος δεν θα με χαλάσει,αλλά πριν τα 2 χρονια δεν αποθηλαζουν μόνα τους.εχω σταματήσει να προσφέρω όσο δεν ζηταει.εχει τύχει μέσα σε μια μέρα να πιει μόνο μια φορα επειδή έλειπα από το σπίτι,δεν με έβλεπε οπότε δεν ζήτησε κιόλας.τη νύχτα όμως θα ξυπνήσει να ζητησει...αυτό είναι που θέλω να κοπεί, να κοιμόμαστε σαν ανθρωποι επιτέλους.απο φαγητά εμείς πλεον τα τρώμε όλα εκτός από ξηρούς καρπούς,θαλασσινά,ζάχαρη κ αλάτι.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 3:28 ΜΜ, Ασία είπε:

Καλησπέρα! Δεν το ήξερα αυτό για τον σίδηρο που λες. Εμένα δοκίμασε φρέσκο και δεν της άρεσε κ δεν της ξαναεδωσα.θα της δίνω που κ που να το συνηθίσει μήπως και πίνει.εμενα και από τώρα να κοπεί σιγά σιγά ο θημασμος δεν θα με χαλάσει,αλλά πριν τα 2 χρονια δεν αποθηλαζουν μόνα τους.εχω σταματήσει να προσφέρω όσο δεν ζηταει.εχει τύχει μέσα σε μια μέρα να πιει μόνο μια φορα επειδή έλειπα από το σπίτι,δεν με έβλεπε οπότε δεν ζήτησε κιόλας.τη νύχτα όμως θα ξυπνήσει να ζητησει...αυτό είναι που θέλω να κοπεί, να κοιμόμαστε σαν ανθρωποι επιτέλους.απο φαγητά εμείς πλεον τα τρώμε όλα εκτός από ξηρούς καρπούς,θαλασσινά,ζάχαρη κ αλάτι.

η αλήθεια είναι οτί οσο δε με βλεπει δε θα γκρινιάζει για γάλα..αλλα αν βρεθω στο οπτικό πεδίο η κάνω ότι κάθομαι, κανονική επίθεση..σηκώνει μπλούζες κ πίνει πίνει πίνει!!!

ζάχαρη, αλάτι κ θαλασσινά δεν εχω δώσει ούτε κγω ακόμη. ξηρούς καρπους απ ολα πριν τπ έτος.  μέχρι κ Αιγίνης και ηλιόσπορο! σε μορφή βουτύρου! τρελαίνεται! πριν καμία 10ρια μερες εκανα κ εισαγωγή στο μελι!! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

η αλήθεια είναι οτί οσο δε με βλεπει δε θα γκρινιάζει για γάλα..αλλα αν βρεθω στο οπτικό πεδίο η κάνω ότι κάθομαι, κανονική επίθεση..σηκώνει μπλούζες κ πίνει πίνει πίνει!!!

ζάχαρη, αλάτι κ θαλασσινά δεν εχω δώσει ούτε κγω ακόμη. ξηρούς καρπους απ ολα πριν τπ έτος.  μέχρι κ Αιγίνης και ηλιόσπορο! σε μορφή βουτύρου! τρελαίνεται! πριν καμία 10ρια μερες εκανα κ εισαγωγή στο μελι!! 

Τώρα τα μικρά μας μπορούν να τρώνε ότι κι εμείς χωρίς φόβο...εγώ χθες έδωσα μια μπουκιά πίτσα κ τρελαθηκε χαχαχα

Έχετε κάνει όλες τεστ παπ; Εγώ όχι ακόμη.μου ήρθε περίοδος μια φορά μόνο κ έχω σκοπό να κάνω τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Τώρα τα μικρά μας μπορούν να τρώνε ότι κι εμείς χωρίς φόβο...εγώ χθες έδωσα μια μπουκιά πίτσα κ τρελαθηκε χαχαχα

Έχετε κάνει όλες τεστ παπ; Εγώ όχι ακόμη.μου ήρθε περίοδος μια φορά μόνο κ έχω σκοπό να κάνω τον άλλο μήνα.

εμενα ακόμη δε διαχειρίζεται τόσο καλα τα κομμάτια..του  δίνω κ τα μασαέι, μασαει κ τα κρατάει στο στόμα.  έχουμε 2μιση δοντάκια...είναι ολα φουσκωμενα κ δε λενε να βγούνε..

εγω αδιαθετησα αρχες Νοεμβρίου!! εκανα παπ και καλλιέργεια κολπικου.  Επίσης,  εκανα έλεγχο σε θυρεοειδή και υπέρηχο γτ ειχα θεμα στην εγκυμοσύνη κ έπαιρνα θεραπεία. μόνο υπέρηχο στήθους δεν εχω κανει ακόμη γτ δε μπορω να βρω κάποιον που να αναλαμβάνει θηλαζουσες...

πώς θα περάσετε τις γιορτες σας; εγω Ανυπομονώ,  θα ανεβούμε Θεσσαλονίκη! του πηρα χριστουγεννιάτικο σκουφακι κ θέλω να βρω κ ενα τριγωνάκι , να παμε να πουμε κάλαντα χαχαχαχχαχα 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ; Ι εγώ θα ήθελα να σταματήσω τον θηλασμό σιγά σιγά το φρέσκο όμως δεν το θέλει καθόλου. Όχι ότι έχω προσπαθήσει και εντατικά της δίνω που και που όταν το έχω. Ο βραδινός θηλασμους πλέον με κουράζει πολύ. Ξυπνάει συνέχεια μέσα στ νύχτα και τώρα με την δουλειά δεν την παλεύω με τίποτα. Όσο για τα κομμάτια τα έχω κόψει τελείως τα αλεσμένα οι γιαγιάδες μόνο μπορεί να τα πατήσουν ελαφρά με πιρούνι. Θέλω σιγά σιγά να τρώει και μονής της αλλά είναι τόσο δύσκολη στο φαγητό μπορεί και να μείνει όλη μέρα με ελάχιστες μπουκιές. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εμενα ακόμη δε διαχειρίζεται τόσο καλα τα κομμάτια..του  δίνω κ τα μασαέι, μασαει κ τα κρατάει στο στόμα.  έχουμε 2μιση δοντάκια...είναι ολα φουσκωμενα κ δε λενε να βγούνε..

εγω αδιαθετησα αρχες Νοεμβρίου!! εκανα παπ και καλλιέργεια κολπικου.  Επίσης,  εκανα έλεγχο σε θυρεοειδή και υπέρηχο γτ ειχα θεμα στην εγκυμοσύνη κ έπαιρνα θεραπεία. μόνο υπέρηχο στήθους δεν εχω κανει ακόμη γτ δε μπορω να βρω κάποιον που να αναλαμβάνει θηλαζουσες...

πώς θα περάσετε τις γιορτες σας; εγω Ανυπομονώ,  θα ανεβούμε Θεσσαλονίκη! του πηρα χριστουγεννιάτικο σκουφακι κ θέλω να βρω κ ενα τριγωνάκι , να παμε να πουμε κάλαντα χαχαχαχχαχα 

Α έχετε λίγα δοντακια.η δικιά μου έχει 6 εδώ κ μήνες κ δεν το βλέπω να βγάζει σύντομα άλλα.τα πλένουμε κιόλας χαχα

Μαζί μας ήρθε περίοδος,στον χρόνο.εγω τώρα είμαι σε γόνιμες μέρες...αχ δεν θέλω να πάω για Παπ αλλά πρέπει να ξεμπερδεψω.γιορτες ήρεμα, σπίτι μας θα είμαστε.θα της μάθω τα καλαντα,έστω μια λέξη για να τα πάει στους παππούδες να χαρουν χαχαχα

Just now, Marimarv είπε:

Κ; Ι εγώ θα ήθελα να σταματήσω τον θηλασμό σιγά σιγά το φρέσκο όμως δεν το θέλει καθόλου. Όχι ότι έχω προσπαθήσει και εντατικά της δίνω που και που όταν το έχω. Ο βραδινός θηλασμους πλέον με κουράζει πολύ. Ξυπνάει συνέχεια μέσα στ νύχτα και τώρα με την δουλειά δεν την παλεύω με τίποτα. Όσο για τα κομμάτια τα έχω κόψει τελείως τα αλεσμένα οι γιαγιάδες μόνο μπορεί να τα πατήσουν ελαφρά με πιρούνι. Θέλω σιγά σιγά να τρώει και μονής της αλλά είναι τόσο δύσκολη στο φαγητό μπορεί και να μείνει όλη μέρα με ελάχιστες μπουκιές. 

Καλά κι εγώ τα αλεσμένα από νωρίς τα σταμάτησα,έχουμε μήνες... Εμείς θα δυσκολευτουμε πιστεύω να κόψουμε τον θηλασμο,όλο λέω ότι θέλω να τον κόψουμε σιγά σιγά αλλά δεν κάνω να το προσπαθήσω,μόνο λόγια είμαι γιατί καταβαθος θέλω να το κόψει μόνη της.αλλα θα αργήσει γαμωτο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια τι κανετε? πως ειναι τα μικρακια σας?  εμενα ο δικος μου κυνηγαει οληηηη μερα μια μπαλα!!1 εχουμε τοσες μπαλες στο σπιτι .. λεει λεξουλες αλλα οχι πολλες , εχουμε 8 δοντακια κ θηλαζουμε ακομα .. δεν θελει με τιποτα μπιμπερο , μονο καλαμακι .. κ οταν ειμαι σπιτι ειναι κολλημενος στο βυζι.. σιγα σιγα θα οτν κοψω τον θηλασμο γτ κουραστηκα κ επισης αν βγουμε εξω ζηταει να πιειι ενω εχει φαει ! το εχει κ σαν παιχνιδι βλεπω.. μια ιδεα που μου εδωσαν ειναι να βαλω λιγο ξυδι στο στηθος για να μην θελει αλλο ... !!! 

εντωμεταξυ εβγαλε χαλαζιο και στα 2 ματια κ ταλαιπωρηθηκε αρκετα , μετα απο 2 μηνες , τωρα υποχωρησαν ..

@Ασία ουτε γω εχω κανει ακομα τεστ ΠΑΠ , δεν θελω να παω!!! δν ξερω γιατι .. επισης ο αντρας μου συνεχεια μου λεει για δευτερο αλλα εγω δν θελω ακομα .. μου εχουν μεινει 4 κιλα ακομα να χασω κ θελω να παω γυμναστηριο κ να χαρω το μωρο ! 

Με τα εμβολια πως τα πατε? τραγικη κατασταση την τελευταια φορα .. δν καθοταν με τιποτα!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε? πως ειναι τα μικρακια σας?  εμενα ο δικος μου κυνηγαει οληηηη μερα μια μπαλα!!1 εχουμε τοσες μπαλες στο σπιτι .. λεει λεξουλες αλλα οχι πολλες , εχουμε 8 δοντακια κ θηλαζουμε ακομα .. δεν θελει με τιποτα μπιμπερο , μονο καλαμακι .. κ οταν ειμαι σπιτι ειναι κολλημενος στο βυζι.. σιγα σιγα θα οτν κοψω τον θηλασμο γτ κουραστηκα κ επισης αν βγουμε εξω ζηταει να πιειι ενω εχει φαει ! το εχει κ σαν παιχνιδι βλεπω.. μια ιδεα που μου εδωσαν ειναι να βαλω λιγο ξυδι στο στηθος για να μην θελει αλλο ... !!! 

εντωμεταξυ εβγαλε χαλαζιο και στα 2 ματια κ ταλαιπωρηθηκε αρκετα , μετα απο 2 μηνες , τωρα υποχωρησαν ..

@Ασία ουτε γω εχω κανει ακομα τεστ ΠΑΠ , δεν θελω να παω!!! δν ξερω γιατι .. επισης ο αντρας μου συνεχεια μου λεει για δευτερο αλλα εγω δν θελω ακομα .. μου εχουν μεινει 4 κιλα ακομα να χασω κ θελω να παω γυμναστηριο κ να χαρω το μωρο ! 

Με τα εμβολια πως τα πατε? τραγικη κατασταση την τελευταια φορα .. δν καθοταν με τιποτα!!!

Πρέπει δυστυχώς να κάνουμε τεστ Παπ να ξεμπερδευουμε.εσενα ποτέ σου ήρθε περίοδος είπαμε μετά τη γέννα;εμένα στον χρόνο. εμένα ο δικός μου δεν θέλει τώρα παιδί.λεει πως θέλει όταν έρθει αλλά δεν το προσπαθεί να έρθει κιόλας χαχα λόγω οικονομικών θέλει να φτιάξουμε λίγο κ μετά το 2ο.έχει στο μυαλό του σε κανενα χρόνο να μείνω έγκυος περίπου λέει...εγώ από την άλλη πραγματικά δεν ξέρω τι θέλω.απο την μία σκέφτομαι να το καθυστερησουμε 3 χρόνια ακόμη να έχει μεγαλώσει αρκετά το πρώτο να είναι πιο ανεξαρτητο, από την άλλη θέλω να έχουν μικρή διαφορά για να παίζουν ομως θα δυσκολευτω κ θα πρέπει να αφήσω κ την δουλειά ένα χρόνο που σημαίνει λιγότερα έσοδα..κι άλλη δυσκολία δηλ μαζί με την έξτρα κούραση.αλλες στιγμές σκέφτομαι να μην κάνουμε άλλο να μην ξαναπεράσω όλη την ταλαιπωρία της γεννας, της εγκυμοσύνης κ να μην ζοριστουμε κ οικομονικα....να έχουμε μεγαλύτερη άνεση να καλύπτουμε τις ανάγκες του παιδιού μας.τι να πω...είναι μπερδεμένα όλα στο μυαλό,νομίζω ποτέ δεν θα νιώσω έτοιμη κ σίγουρη για δεύτερο. Αυτό με το ξύδι μου ακούγεται λίγο βάρβαρο γιατί θα απογοητευτεί ο καημένος,ως τώρα το στήθος είναι ζεστασιά για αυτόν πως θα του φανεί αν ξαφνικά τον τρομάξει; Στα εμβόλια η δικιά μου κλαίει πολυυυ.βασικα με το που βλέπει τον γιατρό σε σημείο να μην μπορεί να την εξετάσει ούτε εγώ να την ντύσω η ξεντυσω...τραγική κατάσταση αφού λέω να αλλάξω γιατρό γι αυτό το λόγο,μπας κ πάμε σε γυναίκα κ είναι πιο γλυκιά μαζί της. Ο παιδίατρος μας μόλις χρονισε δεν μας ανεφερε τίποτα για φρέσκο γάλα ούτε για βραδυνό φαγητό.εσας σας ειπε ότι πλέον θα τρώτε κ βραδινό;μάλλον μας ξεπέρασε την τελευταία φορά.επειδη έκλαιγε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Χρόνια πολλά. Χαθήκαμε ρε κορίτσια κρίμα. Τι κάνετε πως περάσατε τα Χριστούγεννα. Εγώ τρελή κούραση. Δουλεύω σε κομμωτήριο οπότε μπορείτε να καταλάβετε τι γίνεται αυτές τις μέρες ΠΑΝΙΚΟΣ. Όσο για τον θηλασμό εμένα έχουν μειωθεί αρκετά 3 4 την μέρα το θέμα είναι ο βραδινός. Τώρα τελευταία είναι συνέχεια όλο το βράδυ στήθος και εγώ να είμαι σε φάση που δεν αντέχω άλλο δεν μπορώ αυτή την αίσθηση του πιπιλισματος όλο το βράδυ αν αλλάξω πλευρό σε ένα τέταρτο το πολύ θα έχει ξυπνήσει και θα θέλει πάλι στήθος. Κατά τα άλλα καλούτσικα με το φαγητό αν και πέρασε και εκεί τρελή φάση που δεν ήθελε να τρώει όχι ότι τώρα τρώει τέλει αλλά κάπως καλύτερα. Περπατάει από όταν έκλεισε χρόνο τώρα τρέχει πλέον. Και το άλλο μας μεγάλο ζόρι είναι όπως λέτε και εσείς ο γιατρός. Πλέον μόλις ανοίξει την πόρτα η παιδίατρος ρίχνει τόσο κλάμα κορίτσια που την λυπάμαι κοντεύει να κάνει εμετό κάθε φορά. Κορίτσια το δώρο θα φέρει ο Άγιος Βασίλης στα μικρά σας? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...