Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά Και καλή χρονια με υγεία!!

@Ασία Ναι πρέπει  να κάνω τεστ Παπ.. αλλά δεν ξέρω τι έχω πάθει κ δεν θέλω  να πάω σρ γυναικολόγο... χαχα!ο δικός μου ο άντρας λέει σε όλους ότι θέλει 2ο κ εγώ Όχι.. αλλά στα λόγια μένει γτ πραγματικά δεν έχουμε χρόνο για σεξ.. το μωρό κοιμάτ α ι αργά την νύχτα κ εγώ είμαι κομμάτια κ κοιμάμαι μαζί του στο κρεβάτι αφου θηλάζει. 

@bella32εγώ  να δεις πόσο κομμάτια νιώθω .. πρωί δουλειά μετά καμία εξωτερική δουλειά, να πάω να τον πάρω από τους γονείς μου κ μετά δεν μπορώ να κάνω τίποτα...κ όταν κοιμηθεί (πάντα μετά τις 12 το βράδυ) πες π ρι να έχει απόλυτη ησυχία γτ αλλιώς ξυπνάει... τέλεια???

Ο δικός είναι αδύνατος . Πριν ένα μήνα ήταν 10.200 κ 82 εκ . Νομίζω..δεν τρώει πολλά ,με έχει σώσει ο τραχανάς όπου εκεί του βάζω κοτοπουλο η κρέας .

Χθες για πρώτη φορά ήπιε γάλα!!!!!γιουπι°°°°°τελικά του άρεσε το γάλα από ΤΗΕΣΣ ΓΑΛΑ, ελπίζω να πιει κ σήμερα .βέβαια Πρέπει να βρω που θα το πιει γτ σε ποτήρι γίνεται χάλια..λέξεις ότι λέει τα λέει καθαρά. Όλη την ώρα λέει μαμά μπου κ μου σηκώνει την μπλούζα να θηλάσει. Αν είμσι σπίτι θηλάζ στ ι συνέχεια , δεν πίνει απλά σαν πιπίλα το έχει περισσότερο..

Κ τελευταίο,την άλλη βδομάδα έχουμε εμβόλιο...ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΆΜΕ ΑΠΛΆ!!!! Απορώ  πως θα το κάνουμε πάλι. 

 

Να πας για τεστ παπ γιατί αν μείνεις έγκυος ξανά καλό είναι να έχεις κάνει.εγω γι αυτό θέλω να πάω,να ξεμπερδεψω αλλά όλο το καθυστερω γιατι φοβαμαι ότι θα πονεσω. Εμένα ο δικός μου αγχώνεται με τα οικονομικά για αυτό δεν βιάζεται για 2ο παιδί αλλά λέει πως όταν είναι να έρθει,ας έρθει...κι εγώ του λέω πως αν δεν το προσπαθούμε πως θα έρθει;;χαχα κι εμένα η μικρή φωνάξει γάλα κ δείχνει το στήθος.το απαιτεί δηλ! 

Όλοι οι παιδίατροι ακολουθούν το ίδιο πρόγραμμα εμβολιων; Η ο καθένας κάνει τις παραλλαγές του;τώρα μετά τον χρόνο πόσο συχνά θα έχουμε εμβόλιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Όσες θηλάζετε έχετε παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο στήθος σας; Εμένα κορίτσια είναι πολύ άδειο...χάλια...άραγε θα φτιάξει μετά τον θηλασμό η να μην έχω ελπίδες;από κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη δεν έχω κανένα εδώ και καιρο,αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Όσες θηλάζετε έχετε παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο στήθος σας; Εμένα κορίτσια είναι πολύ άδειο...χάλια...άραγε θα φτιάξει μετά τον θηλασμό η να μην έχω ελπίδες;από κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη δεν έχω κανένα εδώ και καιρο,αν παίζει ρόλο.

Και μένα έτσι είναι όπως τα λες χάλια έγινε το στήθος και ανομοιόμορφο το ένα με το άλλο. 

Κορίτσια εμένα 3 γυναίκες που θήλαζαν και για πάνω από ένα χρόνο και οι 3 μου είπαν ότι το έκοψαν μαχαίρι γτ το σιγά σιγά δεν βοηθούσε. Τώρα πόσο εύκολο είναι και αυτό δεν ξέρω εμένα έρχεται μου σηκώνει μπλούζα το πρωί που ξυπνάει έρχεται και μου λέει γα γα γα  εννοώντας γάλα. Πως να μην της δώσω δεν μπθρω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Και μένα έτσι είναι όπως τα λες χάλια έγινε το στήθος και ανομοιόμορφο το ένα με το άλλο. 

Κορίτσια εμένα 3 γυναίκες που θήλαζαν και για πάνω από ένα χρόνο και οι 3 μου είπαν ότι το έκοψαν μαχαίρι γτ το σιγά σιγά δεν βοηθούσε. Τώρα πόσο εύκολο είναι και αυτό δεν ξέρω εμένα έρχεται μου σηκώνει μπλούζα το πρωί που ξυπνάει έρχεται και μου λέει γα γα γα  εννοώντας γάλα. Πως να μην της δώσω δεν μπθρω. 

Μαχαίρι;; Μα αυτό νομίζω είναι το χειρότερο! Κ για το μωρό που θα το πάρει ως απόρριψη κ για τη μαμά που θα έχει γάλα κ μπορεί να πάθει μαστίτιδα.τι θα κάνει;δεν κόβεται το γάλα πατωντας ενα κουμπί κ για το χάπι που υπάρχει ούτε λόγος...

Σε μικρότερη ηλικία πιστεύω είναι πιο εύκολο να κοπεί μαχαίρι για το μωρο,αλλά τώρα δύσκολο και για το μωρό κ λάθος κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Μαχαίρι;; Μα αυτό νομίζω είναι το χειρότερο! Κ για το μωρό που θα το πάρει ως απόρριψη κ για τη μαμά που θα έχει γάλα κ μπορεί να πάθει μαστίτιδα.τι θα κάνει;δεν κόβεται το γάλα πατωντας ενα κουμπί κ για το χάπι που υπάρχει ούτε λόγος...

Σε μικρότερη ηλικία πιστεύω είναι πιο εύκολο να κοπεί μαχαίρι για το μωρο,αλλά τώρα δύσκολο και για το μωρό κ λάθος κατά τη γνώμη μου.

αααχ κορίτσιααα ειδικά ο βραδινός θηλασμός δεν κόβεται..σημερα ήθελε  α με δαγκώνει τοσο πολυ που πονούσα ηθελα να τσιριξω,  100 φορες του ειπα όχι,  κ απο τα νεύρα του με δάγκωσε στο μέτωπο κ στο μάγουλο.  χτύπησε χτες 39 πυρετό, προφανώς δεν είναι στα καλύτερά του,  χάλια ούλα,  αλλα είμαι κομμάτια...

μαχαίρι σίγουρα είναι βάρβαρο για το μωρό..κ επικίνδυνο για μαστιτιδα..

οσο για τα χαπια ...ΟΧΙ . εχω πάρει κ ήταν μια φριχτή  εμπειρία που εύχομαι να μη το ζησει καμία.  προσωπικά , μου έφεραν παραισθήσεις. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Μαχαίρι;; Μα αυτό νομίζω είναι το χειρότερο! Κ για το μωρό που θα το πάρει ως απόρριψη κ για τη μαμά που θα έχει γάλα κ μπορεί να πάθει μαστίτιδα.τι θα κάνει;δεν κόβεται το γάλα πατωντας ενα κουμπί κ για το χάπι που υπάρχει ούτε λόγος...

Σε μικρότερη ηλικία πιστεύω είναι πιο εύκολο να κοπεί μαχαίρι για το μωρο,αλλά τώρα δύσκολο και για το μωρό κ λάθος κατά τη γνώμη μου.

Συμφωνώ μαζί σου... δε κόβεται μαχαίρι, είναι παρηγοριά, ασφάλεια, θαλπωρή. Σταδιακά θα κοπεί κι αυτό, δεν αγχώνομαι..μετά θα μου λείπει σίγουρα! Αυτό σκέφτομαι κ τώρα όταν  ζητάει τα βράδια..

Φίλη μου που έχει παιδάκι στη ίδια ηλικία κατάφερε και σταμάτησε το θηλασμό σταδιακά κ δεν έχει ούτε ενόχληση κ η μικρή δε το ζητάει πια. Οπότε φαντάζομαι πως έχει να κάνει κ με το παιδί και σε τι φάση βρίσκεται.

Ο δικός μου ή θα μου τραβάει τις μπλούζες μέχρι να το βρει ή θα είναι απασχολημένος με κάτι άλλο κ δε θα δίνει σημασία! Εγώ αυτό έκανα για να μειώσω θηλασμους, τον κραταω απασχολημενο και όταν πειναει, πριν αρχίσει να με ψαχουλευει,φαγητό. Ξέρει όμως ότι το βράδυ θα πιει όσο γάλα θέλει. 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αααχ κορίτσιααα ειδικά ο βραδινός θηλασμός δεν κόβεται..σημερα ήθελε  α με δαγκώνει τοσο πολυ που πονούσα ηθελα να τσιριξω,  100 φορες του ειπα όχι,  κ απο τα νεύρα του με δάγκωσε στο μέτωπο κ στο μάγουλο.  χτύπησε χτες 39 πυρετό, προφανώς δεν είναι στα καλύτερά του,  χάλια ούλα,  αλλα είμαι κομμάτια...

μαχαίρι σίγουρα είναι βάρβαρο για το μωρό..κ επικίνδυνο για μαστιτιδα..

οσο για τα χαπια ...ΟΧΙ . εχω πάρει κ ήταν μια φριχτή  εμπειρία που εύχομαι να μη το ζησει καμία.  προσωπικά , μου έφεραν παραισθήσεις. 

Πήρες χάπι για διακοπή του θηλασμού;;; πότε;;; αφού θηλάζεις κ είναι το πρώτο παιδάκι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Πήρες χάπι για διακοπή του θηλασμού;;; πότε;;; αφού θηλάζεις κ είναι το πρώτο παιδάκι αυτό...

Στην πρώτη μου κύηση Ασία μου...απέβαλα όταν ήμουν 6 μηνων έγκυος,  οπότε ειχα γαλα κ μου το έδωσαν στο νοσοκομείο.  πολυ δυνατό χάπι, το ηξερα βέβαια.  πριν 10 χρόνια περίπου ειχα μεγαλο θεμα με τη προλακτινη μου.  σκέψου ειχα τιμή 125 με ανώτατο οριο το 25. η θεραπεία ήταν το ιδιο χάπι,  βέβαια σε πολυ πολυ μικρότερη ποσότητα ( εννοείται ήταν χαλια κ έβλεπα σκιές στους τοίχους). οπότε οταν ειδα ξανα το ιδιο χαπι μου κόπηκαν τα γόνατα..αλλα δυστυχώς δεν είχα αλλη επιλογή κ το πήρα. 

οπότε τωρα σταδιακος αποθηλασμος μόνο!! δεν αρνουμαι, δεν προσφέρω! κ ο Θεός βοηθός!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Στην πρώτη μου κύηση Ασία μου...απέβαλα όταν ήμουν 6 μηνων έγκυος,  οπότε ειχα γαλα κ μου το έδωσαν στο νοσοκομείο.  πολυ δυνατό χάπι, το ηξερα βέβαια.  πριν 10 χρόνια περίπου ειχα μεγαλο θεμα με τη προλακτινη μου.  σκέψου ειχα τιμή 125 με ανώτατο οριο το 25. η θεραπεία ήταν το ιδιο χάπι,  βέβαια σε πολυ πολυ μικρότερη ποσότητα ( εννοείται ήταν χαλια κ έβλεπα σκιές στους τοίχους). οπότε οταν ειδα ξανα το ιδιο χαπι μου κόπηκαν τα γόνατα..αλλα δυστυχώς δεν είχα αλλη επιλογή κ το πήρα. 

οπότε τωρα σταδιακος αποθηλασμος μόνο!! δεν αρνουμαι, δεν προσφέρω! κ ο Θεός βοηθός!!!

Συγνώμη που στα θύμισα...πραγματικά δεν ήξερα.ακουγεται πολύ πολύ άσχημη εμπειρία.ευτυχως ο Θεός σου έφερε το αγγελούδι σου τώρα!!να είναι πάντα καλά,ευτυχισμένο κ μαζί του κι εσείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Συγνώμη που στα θύμισα...πραγματικά δεν ήξερα.ακουγεται πολύ πολύ άσχημη εμπειρία.ευτυχως ο Θεός σου έφερε το αγγελούδι σου τώρα!!να είναι πάντα καλά,ευτυχισμένο κ μαζί του κι εσείς!!

μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου! τα χω βρει με τον εαυτό μου πλέον. εξάλλου το σκέφτομαι πάντα απο μόνη μου χαχα! εγω αναφέρθηκα σε αυτο!

ο μικρός με έχει τρελάνει..δαγκώνει σαν το πιράνχας πλέον. σημερα μου δαγκωσε τον ποπο οπως ξάπλωνα...

  • Χαχα 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ! σήμερα έχουμε εμβόλιο..... χαμός θα γίνει πάλι .. :P 

@Ασία  το στηθος μου ειναι αδειο και μεγαλο... και χαλαρο /.. αστο ..

Ειμαι πολυ χαρουμενη !!! ο μικρος ηπιε γαλα με μπιμπερο ! τελεια .. του εβαλα εκει το νερο καιτο συνηθισε κ ηπιε γαλα το βραδυ! ειναι επιλεχτικος ο δικος μου , πινει απο το ΘΕΣ ΓΑΛΑ!!  οποτε κοριτσια ,εγω σιγα σιγα θα το κοψω τον θηλασμο.

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! σήμερα έχουμε εμβόλιο..... χαμός θα γίνει πάλι .. :P 

@Ασία  το στηθος μου ειναι αδειο και μεγαλο... και χαλαρο /.. αστο ..

Ειμαι πολυ χαρουμενη !!! ο μικρος ηπιε γαλα με μπιμπερο ! τελεια .. του εβαλα εκει το νερο καιτο συνηθισε κ ηπιε γαλα το βραδυ! ειναι επιλεχτικος ο δικος μου , πινει απο το ΘΕΣ ΓΑΛΑ!!  οποτε κοριτσια ,εγω σιγα σιγα θα το κοψω τον θηλασμο.

 

Έπινε νερό με μπιμπερο και το συνήθισε??? Στο πίνει γενικά κάθε μέρα τώρα??? 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! σήμερα έχουμε εμβόλιο..... χαμός θα γίνει πάλι .. :P 

@Ασία  το στηθος μου ειναι αδειο και μεγαλο... και χαλαρο /.. αστο ..

Ειμαι πολυ χαρουμενη !!! ο μικρος ηπιε γαλα με μπιμπερο ! τελεια .. του εβαλα εκει το νερο καιτο συνηθισε κ ηπιε γαλα το βραδυ! ειναι επιλεχτικος ο δικος μου , πινει απο το ΘΕΣ ΓΑΛΑ!!  οποτε κοριτσια ,εγω σιγα σιγα θα το κοψω τον θηλασμο.

 

Κι εμένα πίνει φρέσκο γάλα μισό ποτήρι το πρωί κ μισό το βράδυ όμως το στήθος δεν το αφήνει! Υπομονή στον γιατρό κι εμείς κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα εμβόλιο κ μας άκουσε ολο το τετράγωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Πως βιάζεται τα μικρά σας για ύπνο? Όλες τις ώρες? Θέλω να πω τα κουνάτε τα βάζετε μόνα τους στο κρεβάτι??? 

On 14/1/2020 at 4:40 ΜΜ, Ασία είπε:

Κι εμένα πίνει φρέσκο γάλα μισό ποτήρι το πρωί κ μισό το βράδυ όμως το στήθος δεν το αφήνει! Υπομονή στον γιατρό κι εμείς κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα εμβόλιο κ μας άκουσε ολο το τετράγωνο.

Έτσι και μένα ήπιες χθες το βράδυ 100μλ αλλά για να κοιμηθεί ήθελε στήθος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Πως βιάζεται τα μικρά σας για ύπνο? Όλες τις ώρες? Θέλω να πω τα κουνάτε τα βάζετε μόνα τους στο κρεβάτι??? 

Έτσι και μένα ήπιες χθες το βράδυ 100μλ αλλά για να κοιμηθεί ήθελε στήθος. 

Το μεσημέρι,θηλάζει κ κοιμάται. Απόγευμα δε κοιμάται πάντα αλλά όταν θέλει να κοιμηθεί ,πάλι θηλάζει.

Το βράδυ,κάνουμε μπάνιο,κ μετά ξαπλώνουμε στο κρεβατι μου,θηλάζει και κοιμάται. Τον μεταφέρω στη κούνια κ όταν ξυπνήσει πάλι (μετά από 5-6 ώρες περίπου)ή τον κουνάω λίγο κ κοιμάται ή τον παίρνω μαζί στο κρεβάτι κ κοιμόμαστε μαζί. 

Όπως καταλαβαίνεις, δύσκολα θα κοπεί ο βραδινος θηλασμός για εμάς!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...