Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

αχ σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! οχι δεν ισχυει αυτο με την καισαρικη.. βεβαια εγω ημουν καλη τοτε στα κιλα μου κ ειχα περιθωριο κ δν με δυσκολεψαν τα 30 που πηρα,μονο λιγο ηπιεση μου ανεβηκε στο τελος της εγκυμοσυνης αλλα ηταν απο την ζεστη .. περσι ξεκινησα στα 56 και σε αυτη την εγκυμοσυνη ξεκιναω στα 60 . 

δεν φοβαμαι τα κιλα που θα παρω , οσο τον τοκετο να σου πω .. γτ εκει δν ξερεις τι θα συναντησεις..

Ναι να μην τα φοβάσαι τα κιλά.μια χαρά είσαι τώρα.ξεκινας με πολύ καλα κιλα.σε καταλαβαίνω...κι εγώ αν ξαναεμενα έγκυος θα είχα περισσότερο άγχος για την γέννα από την πρώτη φορά γιατί τώρα ξέρω πόσα πολλά πράγματα μπορούν να πάνε στραβά στη γέννα ακόμη κ τέλεια εγκυμοσύνη να έχεις.την πρώτη φορά όσο κ να ενημερώνομουν κ να ήξερα τι μπορεί να συμβεί πίστευα πως δεν θα συμβούν σε μένα οι επιπλοκές,νόμιζα πως θα έχω εύκολη γέννα σαν την εγκυμοσύνη μου,αλλά τελικά καμία σχέση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@ada32 με το καλο!!! πολυ ευχαριστα νεα...!

εγω αποθηλασα οπως η nanouka σταδιακα κοβοντας ενα θηλασμο ανα 5 μερες περιπου. δε δυσκολευτηκε ιδιαιτερα, ισως λιγο στους νυχτερινους θηλασμους αλλα βπηθησε ο αντρας μου που του ζεσταινε φρεσκο πολυ γρηγορα. στο ετος κ εμεις...

δηλαδη θα εχουν 23 μηνες διαφορα τα μικρα σου? τι καλα! Ελπιζω να μην εισαι χαλια με ναυτιες κ εμετους. εμενα αυτη τη φορα ηταν χειροτερα κ κρατησαν περισσοτερο τωρα που ειμαι 16+1 νομιζω ηρεμησαν λιγο αλλα φοβαμαι να σταματησω τα αντιεμετικα. χθες το μεσημερι που δε πηρα παντως ημουν ψιλοκαλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω καθυστέρηση 13 μέρες κ αύριο θα κάνω επιτέλους τεστ εγκυμοσύνης.. Το θέμα είναι πως δεν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο.. 

Θέλουμε κ οι δυο δεύτερο παιδί,αλλά όχι τώρα!!

Είμαι λίγο αγχωμενη για το αποτέλεσμα.. είναι δυνατόν να έμεινα έγκυος ενώ προσέχαμε??

Όσες είσαστε τώρα στο δεύτερο, έτυχε σε καμία?? Ή το προσπαθήσατε ? Να σκάσω είμαι!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σας. Έχω καθυστέρηση 13 μέρες κ αύριο θα κάνω επιτέλους τεστ εγκυμοσύνης.. Το θέμα είναι πως δεν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο.. 

Θέλουμε κ οι δυο δεύτερο παιδί,αλλά όχι τώρα!!

Είμαι λίγο αγχωμενη για το αποτέλεσμα.. είναι δυνατόν να έμεινα έγκυος ενώ προσέχαμε??

Όσες είσαστε τώρα στο δεύτερο, έτυχε σε καμία?? Ή το προσπαθήσατε ? Να σκάσω είμαι!!

Εγω Αναστασία μου είχα 12 μέρες καθυστέρηση τα Χριστούγεννα αλλά δεν είχαμε κάνει καμία μα καμία προσπάθεια γτ δεν θέλουμε ακόμα και τελικά δεν ήμουν απλά σκέφτηκα πως θα είναι από το ότι δεν έχει στρώσει ακόμα ο κύκλος μας. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εγω Αναστασία μου είχα 12 μέρες καθυστέρηση τα Χριστούγεννα αλλά δεν είχαμε κάνει καμία μα καμία προσπάθεια γτ δεν θέλουμε ακόμα και τελικά δεν ήμουν απλά σκέφτηκα πως θα είναι από το ότι δεν έχει στρώσει ακόμα ο κύκλος μας. 

Εδώ και 7 μήνες που έχω πάλι περίοδο ερχόταν με το ρολόι,όπως πριν το παιδί! 

Έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό. Θα πάω κ γυναικολόγο όμως να με δει.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/2/2020 at 4:01 ΜΜ, noni90 είπε:

@ada32 με το καλο!!! πολυ ευχαριστα νεα...!

εγω αποθηλασα οπως η nanouka σταδιακα κοβοντας ενα θηλασμο ανα 5 μερες περιπου. δε δυσκολευτηκε ιδιαιτερα, ισως λιγο στους νυχτερινους θηλασμους αλλα βπηθησε ο αντρας μου που του ζεσταινε φρεσκο πολυ γρηγορα. στο ετος κ εμεις...

δηλαδη θα εχουν 23 μηνες διαφορα τα μικρα σου? τι καλα! Ελπιζω να μην εισαι χαλια με ναυτιες κ εμετους. εμενα αυτη τη φορα ηταν χειροτερα κ κρατησαν περισσοτερο τωρα που ειμαι 16+1 νομιζω ηρεμησαν λιγο αλλα φοβαμαι να σταματησω τα αντιεμετικα. χθες το μεσημερι που δε πηρα παντως ημουν ψιλοκαλα. 

Ευχαριστω πολυ! δυστυχως ειμαι χαλια με ναυτια κ εμετους  παλι ,, τι αντιεμετικα παιρνεις? εμενα δεν μου κανουν τιποτααα . δλδ με τα χαπια εισαι καλα? εγω δυστυχως μολις σηκωθω απο το κρεβατι για 1 ωρα το πρωι κανω 3-4 εμετους (μη φανταστεις , σαλια βγαζω κ υγρα..)

εμενα θα εχουν ναι 23 μηνες διαφορα! εσενα ποσο?   ακομα να αποθηλασω γτ δεν πινει τοσο ευκολα το φρεσκο γαλα ..θελει το βυζι της μαμας... ξυπναει 2 φορες την νυχτα ακομα  δυστυχως .

Just now, Anastasia05 είπε:

Εδώ και 7 μήνες που έχω πάλι περίοδο ερχόταν με το ρολόι,όπως πριν το παιδί! 

Έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό. Θα πάω κ γυναικολόγο όμως να με δει.

Εγω που εμεινα αμεσως , δεν χρειαστηκε κ μεγαλη προσπαθεια .. αλλα αν εκανες τεστ κ ειναι αρνητικο , μηπως αλλαζει ο κυκλος σου? θηλαζεις? γτ καμια φορα κ αυτο παιζει ρολο .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ευχαριστω πολυ! δυστυχως ειμαι χαλια με ναυτια κ εμετους  παλι ,, τι αντιεμετικα παιρνεις? εμενα δεν μου κανουν τιποτααα . δλδ με τα χαπια εισαι καλα? εγω δυστυχως μολις σηκωθω απο το κρεβατι για 1 ωρα το πρωι κανω 3-4 εμετους (μη φανταστεις , σαλια βγαζω κ υγρα..)

εμενα θα εχουν ναι 23 μηνες διαφορα! εσενα ποσο?   ακομα να αποθηλασω γτ δεν πινει τοσο ευκολα το φρεσκο γαλα ..θελει το βυζι της μαμας... ξυπναει 2 φορες την νυχτα ακομα  δυστυχως .

Εγω που εμεινα αμεσως , δεν χρειαστηκε κ μεγαλη προσπαθεια .. αλλα αν εκανες τεστ κ ειναι αρνητικο , μηπως αλλαζει ο κυκλος σου? θηλαζεις? γτ καμια φορα κ αυτο παιζει ρολο .

Εμένα 19 μήνες διαφορά θα έχουν! Κ έχω πάλι αγοράκι όποτε φαντάζομαι πρώτα ο θεός θα κάνουν κ παρέα μόλις ξεπεταχτεί κ το μικρό... παίρνω zofron δε μ έκαναν τίποτα τα primperan... δεν είμαι τελείως καλά ναυτία έχω ακόμα αλλά δε κάνω εμετούς... το πρωί μάλιστα δεν έχω καθόλου ναυτία κ πάω δουλειά κανονικά, με πιάνει από το μεσημέρι κ μετά... εγώ αποθηλασα εκεί 12 μηνών... δεν έπινε ούτε εμένα το φρέσκο στην αρχή.... τελικά επειδή τον είχα πάει στο δωμάτιο του μόλις ξύπναγε αναλάμβανε ο μπαμπάς.  Μια δυο ήπιε... όχι ποσότητα αλλά ήπιε... ακόμα κ τώρα δε πίνει πολύ κ ξυπνάει μια δυο φορές ειδικά αν έχει δόντια ... μια βδομάδα ανέλαβε ο μπαμπάς κ κόψαμε τους βραδινούς θηλασμους... μας είχε μείνει μόνο πριν το βραδινό ύπνο κ τον κόψαμε μετά αυτό.ομως φρόντιζα να δίνω πολύ καλό βράδινο γεύμα να μη πεινάει δλδ,του αρέσει το γιαούρτι κ του έδινα πχ 7 γιαούρτι κ μετά μπάνιο γάλα ( όσο έπινε) κ νανι. Τώρα που πίνει λίγο πιο καλά το φρέσκο δε δίνω τόσο συχνά γιαούρτι. το καλό είναι ότι δεν έκλαιγε να πλαντάξει το βράδυ που σηκωνόταν ο άντρας μου, απλά γκρίνιαζε. Δυστυχώς επειδή στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα συσπασεις από τον 5ο μήνα η γυναικολόγος ήταν κάθετη στη διακοπή του θηλασμού. Είχα δει κ καφέ σε αυτή την εγκυμοσύνη 2 φορές στην αρχή... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ευχαριστω πολυ! δυστυχως ειμαι χαλια με ναυτια κ εμετους  παλι ,, τι αντιεμετικα παιρνεις? εμενα δεν μου κανουν τιποτααα . δλδ με τα χαπια εισαι καλα? εγω δυστυχως μολις σηκωθω απο το κρεβατι για 1 ωρα το πρωι κανω 3-4 εμετους (μη φανταστεις , σαλια βγαζω κ υγρα..)

εμενα θα εχουν ναι 23 μηνες διαφορα! εσενα ποσο?   ακομα να αποθηλασω γτ δεν πινει τοσο ευκολα το φρεσκο γαλα ..θελει το βυζι της μαμας... ξυπναει 2 φορες την νυχτα ακομα  δυστυχως .

Εγω που εμεινα αμεσως , δεν χρειαστηκε κ μεγαλη προσπαθεια .. αλλα αν εκανες τεστ κ ειναι αρνητικο , μηπως αλλαζει ο κυκλος σου? θηλαζεις? γτ καμια φορα κ αυτο παιζει ρολο .

Θηλάζω απλά μου έκανε εντύπωση πως όταν ήρθε μετά τη γέννα ήταν πάλι ρολόι... Έχω αμφιβολίες για το τεστ. Έκλεισα με γυναικολόγο. 

Έχω περίεργες ενοχλήσεις γι αυτό οι αμφιβολίες. Θα δούμε τι να πω!

Τώρα που είσαι έγκυος τι κάνεις με το πρώτο? Θέλω να πω όταν έχεις ενοχλήσεις? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εμένα 19 μήνες διαφορά θα έχουν! Κ έχω πάλι αγοράκι όποτε φαντάζομαι πρώτα ο θεός θα κάνουν κ παρέα μόλις ξεπεταχτεί κ το μικρό... παίρνω zofron δε μ έκαναν τίποτα τα primperan... δεν είμαι τελείως καλά ναυτία έχω ακόμα αλλά δε κάνω εμετούς... το πρωί μάλιστα δεν έχω καθόλου ναυτία κ πάω δουλειά κανονικά, με πιάνει από το μεσημέρι κ μετά... εγώ αποθηλασα εκεί 12 μηνών... δεν έπινε ούτε εμένα το φρέσκο στην αρχή.... τελικά επειδή τον είχα πάει στο δωμάτιο του μόλις ξύπναγε αναλάμβανε ο μπαμπάς.  Μια δυο ήπιε... όχι ποσότητα αλλά ήπιε... ακόμα κ τώρα δε πίνει πολύ κ ξυπνάει μια δυο φορές ειδικά αν έχει δόντια ... μια βδομάδα ανέλαβε ο μπαμπάς κ κόψαμε τους βραδινούς θηλασμους... μας είχε μείνει μόνο πριν το βραδινό ύπνο κ τον κόψαμε μετά αυτό.ομως φρόντιζα να δίνω πολύ καλό βράδινο γεύμα να μη πεινάει δλδ,του αρέσει το γιαούρτι κ του έδινα πχ 7 γιαούρτι κ μετά μπάνιο γάλα ( όσο έπινε) κ νανι. Τώρα που πίνει λίγο πιο καλά το φρέσκο δε δίνω τόσο συχνά γιαούρτι. το καλό είναι ότι δεν έκλαιγε να πλαντάξει το βράδυ που σηκωνόταν ο άντρας μου, απλά γκρίνιαζε. Δυστυχώς επειδή στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα συσπασεις από τον 5ο μήνα η γυναικολόγος ήταν κάθετη στη διακοπή του θηλασμού. Είχα δει κ καφέ σε αυτή την εγκυμοσύνη 2 φορές στην αρχή... 

Μπραβο σου , τοσο μικρη διαφορα! μπορει να δοκιμασω τα ζοφρον τοτε γτ κ εμενα τα primperan den μου κανουν τιποτα πια... . εγω δεν τον εχω παει ακομα στο δωματιο του .. κ ξυπναει κ ζηταει . κ εγω το βραδυ του δινω κρεμα αλλα παει ξυπναει .τωρα σιγα σιγα θα το κοψω , πλεον θηλαζει 3 φορες ολη μερα  οποτε σιγα σιγα θα το συνηθισει πιστευω .. κ εγω θελω ενα διαλειμμα γτ ερχετε κ το δευτερο οποτε παλι θα ακολουθησει θηλασμος.. 

και εγω πιστευω οτι εχω αγορακι παλι ...! 

17 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Θηλάζω απλά μου έκανε εντύπωση πως όταν ήρθε μετά τη γέννα ήταν πάλι ρολόι... Έχω αμφιβολίες για το τεστ. Έκλεισα με γυναικολόγο. 

Έχω περίεργες ενοχλήσεις γι αυτό οι αμφιβολίες. Θα δούμε τι να πω!

Τώρα που είσαι έγκυος τι κάνεις με το πρώτο? Θέλω να πω όταν έχεις ενοχλήσεις? 

οταν θηλαζουμε ολοιμου ειπαν οτι ειμαστε πιο γονιμες!!! τι να πω .. μακαρι να ερθουν τα πραγματα οπως τα θελεις.

Εγω εχω μεγαλη βοηθεια ευτυχως. το μωρο το προσεχουν οι γονεις μου κ ο αντρας μου. εγω δεν μπορω ουτε πανα να του αλλαξω γτ α κανω εμετο... εχω μετακομισει κ στους γονεις μου !!!χαχαχα ,  ξυπναω το πρωι τον βλεπω 2 ωρες κμετα φευγω δουλεια , γυρναω σπιτι μου κοιμαμαι κ μετα παω το βραδυ στους γονεις μου για υπνο ξανα οποτε βλεπω το μωρο αλλες 3 ωρες. δεν μαγειρευω ,δεν κανω τιποτα δυστυχως.. ουτε να τον ταισω δν εχω δυναμη .. ειμαι λιγο ασχημα ακομα..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Μπραβο σου , τοσο μικρη διαφορα! μπορει να δοκιμασω τα ζοφρον τοτε γτ κ εμενα τα primperan den μου κανουν τιποτα πια... . εγω δεν τον εχω παει ακομα στο δωματιο του .. κ ξυπναει κ ζηταει . κ εγω το βραδυ του δινω κρεμα αλλα παει ξυπναει .τωρα σιγα σιγα θα το κοψω , πλεον θηλαζει 3 φορες ολη μερα  οποτε σιγα σιγα θα το συνηθισει πιστευω .. κ εγω θελω ενα διαλειμμα γτ ερχετε κ το δευτερο οποτε παλι θα ακολουθησει θηλασμος.. 

και εγω πιστευω οτι εχω αγορακι παλι ...! 

οταν θηλαζουμε ολοιμου ειπαν οτι ειμαστε πιο γονιμες!!! τι να πω .. μακαρι να ερθουν τα πραγματα οπως τα θελεις.

Εγω εχω μεγαλη βοηθεια ευτυχως. το μωρο το προσεχουν οι γονεις μου κ ο αντρας μου. εγω δεν μπορω ουτε πανα να του αλλαξω γτ α κανω εμετο... εχω μετακομισει κ στους γονεις μου !!!χαχαχα ,  ξυπναω το πρωι τον βλεπω 2 ωρες κμετα φευγω δουλεια , γυρναω σπιτι μου κοιμαμαι κ μετα παω το βραδυ στους γονεις μου για υπνο ξανα οποτε βλεπω το μωρο αλλες 3 ωρες. δεν μαγειρευω ,δεν κανω τιποτα δυστυχως.. ουτε να τον ταισω δν εχω δυναμη .. ειμαι λιγο ασχημα ακομα..

Πωπω ρε κορίτσι καλή δύναμη ! Ευτυχώς που έχεις βοήθεια με τόσες δυσκολίες.

Εύχομαι να βελτιωθεί στη συνέχεια ,εστί ήταν κ η πρώτη σου?

Σε ποια εβδομάδα ανακάλυψες τη δεύτερη εγκυμοσύνη?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Πωπω ρε κορίτσι καλή δύναμη ! Ευτυχώς που έχεις βοήθεια με τόσες δυσκολίες.

Εύχομαι να βελτιωθεί στη συνέχεια ,εστί ήταν κ η πρώτη σου?

Σε ποια εβδομάδα ανακάλυψες τη δεύτερη εγκυμοσύνη?

 

ευχαριστω! σχετικα νωρις το καταλαβα . την μερα που περιμενα περιοδο 32η . εκανα ενα τεστ ωορηξιας κ βγηκε θετικο!!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2020 at 2:29 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Εδώ και 7 μήνες που έχω πάλι περίοδο ερχόταν με το ρολόι,όπως πριν το παιδί! 

Έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό. Θα πάω κ γυναικολόγο όμως να με δει.

Κοεοτσο μου τι έγινε πηγές γυναικολόγο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κοεοτσο μου τι έγινε πηγές γυναικολόγο? 

Λοιπόν....το πρώτο τεστ ήταν άκυρο...δε ξέρω πως τα κατάφερα.

Το δεύτερο θετικό. Θα κατέβω στον γιατρό που ειχα στη πρωτη εγκυμοσύνη να με δει για πρώτη φορά μέσα στη βδομάδα. 

Μετά αναλόγως.. Μαλλον όμως θα ψάξω για γιατρό στο δημόσιο.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Λοιπόν....το πρώτο τεστ ήταν άκυρο...δε ξέρω πως τα κατάφερα.

Το δεύτερο θετικό. Θα κατέβω στον γιατρό που ειχα στη πρωτη εγκυμοσύνη να με δει για πρώτη φορά μέσα στη βδομάδα. 

Μετά αναλόγως.. Μαλλον όμως θα ψάξω για γιατρό στο δημόσιο.

Οοοο ! Συγχαρητηρια!  Ξρεω οτι εχεις παθει κ εσυ ενα σοκ αλλα να σκεφτεσαι οτι θα μεγαλωσουν μαζι !!!

Σαν κ εμενα κ εσυ!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Οοοο ! Συγχαρητηρια!  Ξρεω οτι εχεις παθει κ εσυ ενα σοκ αλλα να σκεφτεσαι οτι θα μεγαλωσουν μαζι !!!

Σαν κ εμενα κ εσυ!

Ευχαριστώ αν και άντρας μου δεν έχει την ίδια άποψη!!Εγώ το θέλω πολύ και έχουμε πολύωρες συζητήσεις για το τι θα κάνουμε.

Κάνατε προσπάθειες.? Εμείς η αλήθεια είναι πως ούτε καναμε ούτε έχουμε κάνει προετοιμασία για ερχομό μωρού! Εγώ βέβαια με το που το έμαθα ενθουσιάστηκα κ ειμαι πανετοιμη! Ελπίζω να αποφασισουμε σύντομα γιατί είναι αρκετά ψυχοθφορο αυτό που γινεται :(

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...