Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αααααχ κιεγω ετοιμάζομαι για τεστ!!! προσπαθώ να μην αγχώνομαι ( δεν ειχα ποτέ σταθερο κύκλο) αλλα σα να παραπέρασαν οι μέρες..  κ οσο σκέφτομαι ότι τέτοιες μερες είχα μάθει για την εγκυμοσύνη, σκέφτομαι να περιμένω λιγο ακόμηηηη

Κορίτσια πήρατε φορά βλέπω!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Δεν σας προλαβαίνουμε τις εγκυμονούσες!!! Περιμένουμε νέα σου Μπέλα!!!! :)

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια τελικά αποθηλασα κ εγώ .. τον άφησα στους γονείς άλλο την Παρασκευή  κ τώρα πλέον πίνει φρέσκο γάλα. Βέβαια όταν πάω θυμάται κ θέλει αλλά δεν επιμένει πολύ .. τώρα έχουμε εμβόλιο πάλι..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά αποθηλασα κ εγώ .. τον άφησα στους γονείς άλλο την Παρασκευή  κ τώρα πλέον πίνει φρέσκο γάλα. Βέβαια όταν πάω θυμάται κ θέλει αλλά δεν επιμένει πολύ .. τώρα έχουμε εμβόλιο πάλι..

Επειδή δε θυμάμαι καλά,είχες θέμα με συσπάσεις κ σου είπε ο γιατρός να σταματήσεις σωστά?

Μπράβο σας που τα καταφέρατε!

Εγώ συνεχίζω να θηλάζω,αν κ μου φαίνεται πως έχει επηρεαστει η παραγωγή.

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αααααχ κιεγω ετοιμάζομαι για τεστ!!! προσπαθώ να μην αγχώνομαι ( δεν ειχα ποτέ σταθερο κύκλο) αλλα σα να παραπέρασαν οι μέρες..  κ οσο σκέφτομαι ότι τέτοιες μερες είχα μάθει για την εγκυμοσύνη, σκέφτομαι να περιμένω λιγο ακόμηηηη

Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θες!!!

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια πήρατε φορά βλέπω!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Δεν σας προλαβαίνουμε τις εγκυμονούσες!!! Περιμένουμε νέα σου Μπέλα!!!! :)

Τι να σου πω,ούτε εγώ το περίμενα ,πως με βρήκε δε ξέρω!! :lol:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά αποθηλασα κ εγώ .. τον άφησα στους γονείς άλλο την Παρασκευή  κ τώρα πλέον πίνει φρέσκο γάλα. Βέβαια όταν πάω θυμάται κ θέλει αλλά δεν επιμένει πολύ .. τώρα έχουμε εμβόλιο πάλι..

Πως τον βάζεις για ύπνο τώρα που δεν θηλάζεις? Και ειδικά το βραδυ?? 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Επειδή δε θυμάμαι καλά,είχες θέμα με συσπάσεις κ σου είπε ο γιατρός να σταματήσεις σωστά?

Μπράβο σας που τα καταφέρατε!

Εγώ συνεχίζω να θηλάζω,αν κ μου φαίνεται πως έχει επηρεαστει η παραγωγή.

Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θες!!!

Τι να σου πω,ούτε εγώ το περίμενα ,πως με βρήκε δε ξέρω!! :lol:

Οχι δεν ειχα απλα δεν αντεχα αλλο , απο την μια να κανω εμετο κ απο την αλλη να θηλαζω... ειδικα την νυχτα ..

κ να σου πω , θελω κ ενα διαλειμμα γτ μετα παλι θα ακουλουθησει θηλασμος.. κ εγω νομιζω οτι απο οταν εμεινα εγκυος , ειχε μειωθει η πααραγωγη μου .

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Πως τον βάζεις για ύπνο τώρα που δεν θηλάζεις? Και ειδικά το βραδυ?? 

Δν τον βαζω εγω ακομα . απο την Πεμπτη τον εχω αφησει στους γονεις μου γτ δεν μπορω να τον φροντισω εγω. απο οτι ξερω ,  κοιμαται πλεον μεχρι 4 κ μετα τον βαζουν στις 11-11.30 . απο οσο ξερω οτν κουνανε λιγο στο κρεβατι του κ κοιμαται .. αλλα το ζηταει κ μονος του γτ νυσταζει κ τους παει στο κρεβατι κ λεει νανι νανι . ενδιαμεσα ξυπναει στις 5 κ μετα ειτε καθεται κανενα μισαωρο ξυπνιος ειτε κοιμαται κατευθειαν  με λιγο κουνημα.

Να δω εγω πως θα τον βαζω για υπνο ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Οχι δεν ειχα απλα δεν αντεχα αλλο , απο την μια να κανω εμετο κ απο την αλλη να θηλαζω... ειδικα την νυχτα ..

κ να σου πω , θελω κ ενα διαλειμμα γτ μετα παλι θα ακουλουθησει θηλασμος.. κ εγω νομιζω οτι απο οταν εμεινα εγκυος , ειχε μειωθει η πααραγωγη μου .

Δν τον βαζω εγω ακομα . απο την Πεμπτη τον εχω αφησει στους γονεις μου γτ δεν μπορω να τον φροντισω εγω. απο οτι ξερω ,  κοιμαται πλεον μεχρι 4 κ μετα τον βαζουν στις 11-11.30 . απο οσο ξερω οτν κουνανε λιγο στο κρεβατι του κ κοιμαται .. αλλα το ζηταει κ μονος του γτ νυσταζει κ τους παει στο κρεβατι κ λεει νανι νανι . ενδιαμεσα ξυπναει στις 5 κ μετα ειτε καθεται κανενα μισαωρο ξυπνιος ειτε κοιμαται κατευθειαν  με λιγο κουνημα.

Να δω εγω πως θα τον βαζω για υπνο ..

Εμείς έχουμε μειώσει πολλούς θηλασμους. Μέσα στ μέρα πίνει 1 φορά γτ ένα ύπνο μου κάνει πλέον. Και έχει μείνει ο βραδινός αναλβγα8ποσες φιρες θα ξυπνήσει. Αλλά ρε συ εμένα αυτό με προβληματίζει ας πούμε χθες το βράδυ ξύπνησε κατά τς 2 και προσπάθησα με λίγο κούνημα να κοιμηθεί και αυτό που κατάφερα να γίνει είναι να ξυπνήσει για τα καλά και να κοιμηθεί 1 ώρα μέτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Εμείς έχουμε μειώσει πολλούς θηλασμους. Μέσα στ μέρα πίνει 1 φορά γτ ένα ύπνο μου κάνει πλέον. Και έχει μείνει ο βραδινός αναλβγα8ποσες φιρες θα ξυπνήσει. Αλλά ρε συ εμένα αυτό με προβληματίζει ας πούμε χθες το βράδυ ξύπνησε κατά τς 2 και προσπάθησα με λίγο κούνημα να κοιμηθεί και αυτό που κατάφερα να γίνει είναι να ξυπνήσει για τα καλά και να κοιμηθεί 1 ώρα μέτα.

ναι κ ο δικος μου το εκανε στην μαμα μου επειδη του μιλησε !! ενω την αλλη μερα δν του μιλησε κ τον κουνησε μονο κ κοιμηθηκε. γενικα πιστευω θα ταλαιπωρηθουμε λιγακι μεχρι να κοιμηθουν σερι


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Οχι δεν ειχα απλα δεν αντεχα αλλο , απο την μια να κανω εμετο κ απο την αλλη να θηλαζω... ειδικα την νυχτα ..

κ να σου πω , θελω κ ενα διαλειμμα γτ μετα παλι θα ακουλουθησει θηλασμος.. κ εγω νομιζω οτι απο οταν εμεινα εγκυος , ειχε μειωθει η πααραγωγη μου .

Δν τον βαζω εγω ακομα . απο την Πεμπτη τον εχω αφησει στους γονεις μου γτ δεν μπορω να τον φροντισω εγω. απο οτι ξερω ,  κοιμαται πλεον μεχρι 4 κ μετα τον βαζουν στις 11-11.30 . απο οσο ξερω οτν κουνανε λιγο στο κρεβατι του κ κοιμαται .. αλλα το ζηταει κ μονος του γτ νυσταζει κ τους παει στο κρεβατι κ λεει νανι νανι . ενδιαμεσα ξυπναει στις 5 κ μετα ειτε καθεται κανενα μισαωρο ξυπνιος ειτε κοιμαται κατευθειαν  με λιγο κουνημα.

Να δω εγω πως θα τον βαζω για υπνο ..

Λογικό τότε να μην μπορείς,που να βρεις τη δύναμη κ το κουραγιο. Εγώ καταλαβαίνω ότι έχει μειωθεί γιατί τραβιέται,χτυπάει,τίποτα! Ακούω ότι πίνει ,όχι για αρκετή ώρα όμως. Μετά απλά πιπιλαει. Λόγω εγκυμοσύνης είναι κ ευερέθιστες οι θηλές κ έχει κ τις δονταρες κ ενοχλούμαι αρκετά,όχι όμως σε σημείο να μην αντέχω άλλο.

Είχε μείνει κ πριν στους δικούς σου??

Θέλω κι εγώ να ξεκινήσω να τον πηγαίνω στη μαμά μου κάποιο βράδυ,γιατί θα χρειαστεί.. έλεγα τα πρώτα βραδια που θα μείνει εκεί να είμαι κι εγώ αλλά σε άλλο δωμάτιο,σε περίπτωση που δεν ησυχάζει.

Έχω ακούσει ότι τα παιδάκια προσαρμόζονται πιο γρήγορα απ' όσο πιστεύουμε εμείς!!! 

Θα τον βρείτε τον τρόπο σας! Ελπίζω πως τώρα που μεγαλώνουν θα κοιμούνται λίγο πιο εύκολα...ελπίζω!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμείς έχουμε μειώσει πολλούς θηλασμους. Μέσα στ μέρα πίνει 1 φορά γτ ένα ύπνο μου κάνει πλέον. Και έχει μείνει ο βραδινός αναλβγα8ποσες φιρες θα ξυπνήσει. Αλλά ρε συ εμένα αυτό με προβληματίζει ας πούμε χθες το βράδυ ξύπνησε κατά τς 2 και προσπάθησα με λίγο κούνημα να κοιμηθεί και αυτό που κατάφερα να γίνει είναι να ξυπνήσει για τα καλά και να κοιμηθεί 1 ώρα μέτα.

Δύσκολα τα πράγματα με τον βραδινό ύπνο...εγώ μετά από κάποια ώρα (κατά τις 3-4) τον παίρνω στο κρεβάτι μέχρι το πρωί,δεν αντέχω να τον ταιζω κ να τον αφήνω παλι κούνια ! 

Πολλές φορές από τις 20:30 μέχρι τις 2-3 δεν ξυπνάει ενδιάμεσα. Ευτυχώς!! 

Μήπως την ενοχλούν δόντια?? Μήπως θέλει αγκαλίτσα.? Ζορικη ηλικία.. επίσης έχω παρατηρήσει με τον δικό μου πως αν δεν νυστάζω κι εγώ κ αν δεν είμαι χαλαρή, δεν κοιμάται τόσο εύκολα.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Λογικό τότε να μην μπορείς,που να βρεις τη δύναμη κ το κουραγιο. Εγώ καταλαβαίνω ότι έχει μειωθεί γιατί τραβιέται,χτυπάει,τίποτα! Ακούω ότι πίνει ,όχι για αρκετή ώρα όμως. Μετά απλά πιπιλαει. Λόγω εγκυμοσύνης είναι κ ευερέθιστες οι θηλές κ έχει κ τις δονταρες κ ενοχλούμαι αρκετά,όχι όμως σε σημείο να μην αντέχω άλλο.

Είχε μείνει κ πριν στους δικούς σου??

Θέλω κι εγώ να ξεκινήσω να τον πηγαίνω στη μαμά μου κάποιο βράδυ,γιατί θα χρειαστεί.. έλεγα τα πρώτα βραδια που θα μείνει εκεί να είμαι κι εγώ αλλά σε άλλο δωμάτιο,σε περίπτωση που δεν ησυχάζει.

Έχω ακούσει ότι τα παιδάκια προσαρμόζονται πιο γρήγορα απ' όσο πιστεύουμε εμείς!!! 

Θα τον βρείτε τον τρόπο σας! Ελπίζω πως τώρα που μεγαλώνουν θα κοιμούνται λίγο πιο εύκολα...ελπίζω!!

καθε μερα οταν δουλευω τον κρατανε οι γονεις μου (εχουν καροτισι εκει , κουνια κ παιχνιδια) . Τωρα που εμεινα εγκυος εμεινα 2 βδομαδεσ κ εγω κει με το μωρο κ κοιμομασταν στο παιδικο μου δωματιο ! ( που τωρα ειναι δικο του!!!!) αλλα επειδη ηθελα να κοψω τον θηλασμο , τον αφησα μετα κ πηγα στο δικο μου σπιτι . οποτεηταν εξοικοιωμενος με τον χωρο  κ τους γονεις μου κ δεν ειχαν ιδιατερο προβλημα.  Απλα το απογευμα που παω να τον δω , θελει ακομα να θηλασει κ μου δειχνει το γλυκουλι να παμε στο δωματιο να ξαπλωσουμε ... Εντω μεταξυ εγω οσο παει κ χειροτερευω .. κανω συνεχεια εμετους κ απο το απογευμα κ μετα ειμαι χαλια ..

Το δικο σου εχει μεινει με την μαμα σου καθολου? στην αρχη πρεπει να εισαι κ εσυ εκει πιστευω κ μετα να τον αφησεις μονο του.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

καθε μερα οταν δουλευω τον κρατανε οι γονεις μου (εχουν καροτισι εκει , κουνια κ παιχνιδια) . Τωρα που εμεινα εγκυος εμεινα 2 βδομαδεσ κ εγω κει με το μωρο κ κοιμομασταν στο παιδικο μου δωματιο ! ( που τωρα ειναι δικο του!!!!) αλλα επειδη ηθελα να κοψω τον θηλασμο , τον αφησα μετα κ πηγα στο δικο μου σπιτι . οποτεηταν εξοικοιωμενος με τον χωρο  κ τους γονεις μου κ δεν ειχαν ιδιατερο προβλημα.  Απλα το απογευμα που παω να τον δω , θελει ακομα να θηλασει κ μου δειχνει το γλυκουλι να παμε στο δωματιο να ξαπλωσουμε ... Εντω μεταξυ εγω οσο παει κ χειροτερευω .. κανω συνεχεια εμετους κ απο το απογευμα κ μετα ειμαι χαλια ..

Το δικο σου εχει μεινει με την μαμα σου καθολου? στην αρχη πρεπει να εισαι κ εσυ εκει πιστευω κ μετα να τον αφησεις μονο του.

Έχει μείνει μόνο ώρες! Στο δικό της σπίτι και στο δικό μας!! Λόγω θηλασμού δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη νυχτα!

Δεν υπάρχει κάτι να πάρεις για τους εμετούς? Δεν ξέρω καθόλου πως αντιμετωπίζεται στην εγκυμοσύνη.. να πίνεις πολλά υγρά όμως μην αφυδατωθείς.

Με τον μικρό σου θα βρείτε κι άλλους τρόπους να μένετε αγκαλίτσα στο κρεβάτι, μην ανησυχείς ούτε εσύ ούτε αυτός :x

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2020 at 4:50 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Έχει μείνει μόνο ώρες! Στο δικό της σπίτι και στο δικό μας!! Λόγω θηλασμού δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη νυχτα!

Δεν υπάρχει κάτι να πάρεις για τους εμετούς? Δεν ξέρω καθόλου πως αντιμετωπίζεται στην εγκυμοσύνη.. να πίνεις πολλά υγρά όμως μην αφυδατωθείς.

Με τον μικρό σου θα βρείτε κι άλλους τρόπους να μένετε αγκαλίτσα στο κρεβάτι, μην ανησυχείς ούτε εσύ ούτε αυτός :x

 

Αχ τίποτα δεν μπορώ να πάρω.  Απλά να αποφύγω ότι δεν κρατάει το στομάχι μου. Δηλαδή τα πάντα σχεδόν.. Κ υγρά ελάχιστα πίνω Δυστυχώς.  Υπομονή μόνο κάνω . Σήμερα τον έχουμε επιτέλους σπίτι . μου είχε λείψει πολύ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.καλη εβδομάδα αν και δεν το βλέπω.τα κρούσματα θα αυξηθούν κατά πολύ τις επόμενες μέρες.κι εμείς κλεισμένοι σπίτι ειμαστε.δεν δουλευουμε.υπομονη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...