Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Ασία είπε:

Είμαι σιγουρη πως το καλοκαίρι αφού θα πάει στην γιαγιά θα τον κόψει τον θηλασμό! Πάντως πρέπει να είναι ζορι να θηλάζεις κ να είσαι έγκυος... Είναι κοριτσάκι το μωράκι που περιμένεις η το λες έτσι ότι θα ναι μπουμπου;;τέλεια θα έχεις ένα κι ένα!!

Δεν είναι τόσο ζόρι επειδή ακόμη δεν έχω κοιλίτσα! Μακάρι όμως να τι κόψουμε σύντομα!

Μπουμπού έλεγα θα είναι κ πριν την αυχενική! Κοιτούσα κ φορέματα! Στην αυχενική μου είπε ο γιατρός μάλλον κορίτσι!!!:x

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

On 13/4/2020 at 4:37 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Δεν είναι τόσο ζόρι επειδή ακόμη δεν έχω κοιλίτσα! Μακάρι όμως να τι κόψουμε σύντομα!

Μπουμπού έλεγα θα είναι κ πριν την αυχενική! Κοιτούσα κ φορέματα! Στην αυχενική μου είπε ο γιατρός μάλλον κορίτσι!!!:x

Τέλεια! Με το καλό,να ναι γερή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2020 at 10:49 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Προσπαθώ!! Θηλάζει και προσπαθώ να μειώσουμε...έχουμε λιγες.μερες σταθερά στους 5 θηλασμους... Ένα κατά τις 12-1 που ξυπνάει , δύο φορές το πρωί πριν σηκωθουμε(μπορεί κ μια) μια το μεσημέρι για να κοιμηθεί κ μια το βράδυ πάλι για να κοιμηθεί!

Κάθε μέρα κοιμάται κατά τις 20:30 στη κούνια του,ξυπνάει 12 - 1 περίπου το παίρνω να τον θηλάσω κ κοιμόμαστε μαζι...αν τον γυρίσω κούνια ,στο μισάωρο έχει ξαναξυπνησει! Αλλιώς ξυπνάμε πάλι στις 7-8.

Ελπίζω μέχρι να γεννήσω να έχω τελειώσει με τον θηλασμό του πρώτου... Τουλάχιστον να έχουμε κόψει τον βραδυνό που κάνει για να κοιμηθεί... Επειδή θα πάει κ λίγες μέρες στη μητέρα μου να μείνει μέσα στο καλοκαίρι, ελπίζω να τα καταφέρουμε τότε!!

Πότε έχεις Πητ?? έχω μπει κ στον ομάδα μανουλες Οκτωβρίου 2020! Αν θες έλα κι εσύ.

Κι εγώ ανησυχώ αρκετά πως θα το κάνουμε τότε.. φαντάζομαι τη μπουμπού θα την έχω δίπλα μου στη καλαθουνα κ τον μικρό στο κρεβάτι...ακόμη!!:rolleyes:

Μια.λεξη χιλιάδες συναισθήματα: βυζί! 

Εγώ θα σε συμβούλευα να το κόψεις λίγο πιο νωρίς γτ έρχεται κ το δεύτερο μωρό κ πάλι θα έχεις μαραθωνιους θηλασμού.. ο δικός μου ακόμα θυμάται το στήθος κ τον ζητάει άλλα δευτερόλεπτα.. αχ αυτός ο ύπνος είναι μαρτύριο.. εμένα κοιμάται αργά μέτα τίς 12  το βράδυ κ ενδιάμεσα ξυπνάει κ τον κουναμε. Τον εχω ακόμα στο δωμάτιο μας.Θέλω σιγά σιγά να πάει στο δικό του κ να κοιμάται νωρίτερα γτ αλλιώς την βάψαμε από Σεπτέμβριο!!

Εγώ 23.9 πήτ άλλα πίστευώ ότι θα γεννήσω νωρίτερα.κ εγώ κοριτσάκι περιμένω κ βλέπω φορέματα κιά από Τώρα !!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ θα σε συμβούλευα να το κόψεις λίγο πιο νωρίς γτ έρχεται κ το δεύτερο μωρό κ πάλι θα έχεις μαραθωνιους θηλασμού.. ο δικός μου ακόμα θυμάται το στήθος κ τον ζητάει άλλα δευτερόλεπτα.. αχ αυτός ο ύπνος είναι μαρτύριο.. εμένα κοιμάται αργά μέτα τίς 12  το βράδυ κ ενδιάμεσα ξυπνάει κ τον κουναμε. Τον εχω ακόμα στο δωμάτιο μας.Θέλω σιγά σιγά να πάει στο δικό του κ να κοιμάται νωρίτερα γτ αλλιώς την βάψαμε από Σεπτέμβριο!!

Εγώ 23.9 πήτ άλλα πίστευώ ότι θα γεννήσω νωρίτερα.κ εγώ κοριτσάκι περιμένω κ βλέπω φορέματα κιά από Τώρα !!!

Μετά την β επιπέδου θα της πάρω ένα φορεματακι για το καλό!!

Πως κοιμάται το βράδυ απ' όταν έκοψε τον θηλασμό? Πίνει κάποιο άλλο γάλα?

Εγώ με πητ 13/10, κι εγώ ελπίζω να γίνει νωρίτερα κ να μη χρειαστεί πάλι πρόκληση!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μετά την β επιπέδου θα της πάρω ένα φορεματακι για το καλό!!

Πως κοιμάται το βράδυ απ' όταν έκοψε τον θηλασμό? Πίνει κάποιο άλλο γάλα?

Εγώ με πητ 13/10, κι εγώ ελπίζω να γίνει νωρίτερα κ να μη χρειαστεί πάλι πρόκληση!

 Ναι Κ εγώ μετά  από την εξέταση θα αγοράσω ρουχαλάκια! Με το γάλα δυσκολεύτηκα πολύ. Στην αρχή το μόνο φρέσκο που έπινε  λιγα ml ήταν από το Θεσ γάλα (Που πας κ γέμίζέις το μπουκαλι) κ τώρα πίνει Κουκάκι.  Έχει κ προτιμήσεις!!!! Αλλά όταν κόπηκε ο θηλασμός τελικά έπινε όλο το μπιμπερό πρωί , μεσημέρι , βράδυ. Με τον ύπνο ζούμε ένα δράμα, τον βάζω στο καρότσι που έχω μόνο για μέσα στο σπίτι κ τον κουνάω κ κοιμάται. Κ μετά στο κρεβάτι του. Αλλά μόνο όταν πει νανι θα μπει στο καρότσι.. Γενικά έχει δύσκολο ύπνο πλέον

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/4/2020 at 2:23 ΜΜ, ada32 είπε:

 Ναι Κ εγώ μετά  από την εξέταση θα αγοράσω ρουχαλάκια! Με το γάλα δυσκολεύτηκα πολύ. Στην αρχή το μόνο φρέσκο που έπινε  λιγα ml ήταν από το Θεσ γάλα (Που πας κ γέμίζέις το μπουκαλι) κ τώρα πίνει Κουκάκι.  Έχει κ προτιμήσεις!!!! Αλλά όταν κόπηκε ο θηλασμός τελικά έπινε όλο το μπιμπερό πρωί , μεσημέρι , βράδυ. Με τον ύπνο ζούμε ένα δράμα, τον βάζω στο καρότσι που έχω μόνο για μέσα στο σπίτι κ τον κουνάω κ κοιμάται. Κ μετά στο κρεβάτι του. Αλλά μόνο όταν πει νανι θα μπει στο καρότσι.. Γενικά έχει δύσκολο ύπνο πλέον

Μπουκάλι εμένα δεν έχει πάρει καθόλου..

Θα ξαναπροσπαθήσω με ποτήρι κ ότι γίνει!! Το βράδυ ο δικός μου ξυπνάει για να θηλάσει και να κοιμηθούμε παρεα:rolleyes: Δεν ηρεμεί αλλιώς!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπουκάλι εμένα δεν έχει πάρει καθόλου..

Θα ξαναπροσπαθήσω με ποτήρι κ ότι γίνει!! Το βράδυ ο δικός μου ξυπνάει για να θηλάσει και να κοιμηθούμε παρεα:rolleyes: Δεν ηρεμεί αλλιώς!!

Δοκίμασε με αυτό που  πίνει νερό..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Δοκίμασε με αυτό που  πίνει νερό..

Με ποτήρι που έχει ενσωματωμένο καλαμάκι πίνει.....

Έλα αν θες στην ομάδα Οκτωβρίου 2020 κι ας είσαι κ Σεπτέμβρη αν έχεις όρεξη!

Κανένα φορεματακι παρήγγειλες?????


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Με ποτήρι που έχει ενσωματωμένο καλαμάκι πίνει.....

Έλα αν θες στην ομάδα Οκτωβρίου 2020 κι ας είσαι κ Σεπτέμβρη αν έχεις όρεξη!

Κανένα φορεματακι παρήγγειλες?????

Θα έρθω! Εμένα πίνει με το στόμιο από το εκπαιδευτικο της nuk. Όχι δεν έχω παραγγείλει ακόμα.  Θέλω να σιγουρευτώ στην β επιπέδου ότι είναι κορίτσι κ μετά. Μετά θα πάρω αρκετά στις εκπτώσεις από h m k Zara. Σεντονακισ κ κτλ γτ όλα αυτά που έχω είναι μπλε!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Θα έρθω! Εμένα πίνει με το στόμιο από το εκπαιδευτικο της nuk. Όχι δεν έχω παραγγείλει ακόμα.  Θέλω να σιγουρευτώ στην β επιπέδου ότι είναι κορίτσι κ μετά. Μετά θα πάρω αρκετά στις εκπτώσεις από h m k Zara. Σεντονακισ κ κτλ γτ όλα αυτά που έχω είναι μπλε!!

Καλά εμένα η μικρή θα βάλει κ γαλάζιο φορμακι σίγουρα!!! Εκπτώσεις πιστεύω θα έχουμε και νωρίτερα λόγω της κατάστασης. H&m τα αγαπώ παίρνω από το σάιτ δεν εχουμε κατάστημα εεω.ζαρα όχι τόσο ,δεν βρισκω πολλά εδώ στο κατάστημα κ το σάιτ δεν είναι εύχρηστο.

Εμένα όλα σεντόνια,παπλώματα,πετσέτες κλπ είναι ουδέτερα χρώματα ευτυχώς!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλά εμένα η μικρή θα βάλει κ γαλάζιο φορμακι σίγουρα!!! Εκπτώσεις πιστεύω θα έχουμε και νωρίτερα λόγω της κατάστασης. H&m τα αγαπώ παίρνω από το σάιτ δεν εχουμε κατάστημα εεω.ζαρα όχι τόσο ,δεν βρισκω πολλά εδώ στο κατάστημα κ το σάιτ δεν είναι εύχρηστο.

Εμένα όλα σεντόνια,παπλώματα,πετσέτες κλπ είναι ουδέτερα χρώματα ευτυχώς!!

 

Καλά εννοείται ζιπουνακια,φόρμακια κ όλα τα από μέσα δεν τα αγοράσω γτ τα εχω (γαλάζια κ άλλα χρώματα) . Απλά θα πάρω βελουτέ φόρμακια ροζ κ φορεματάκια που τρελαίνομαι!! Σεντόνακια δεν κοστίζουν πολύ γτ  παίρνω υφασ μ α κ τα ράβει η μαμά  μου . Κ όλα τα άλλα (καρότσι, ριλαξ κτλ υπάρχουν) οπότε έιμαστε κομπλέ! Εμένα θα γεννηθούν κ ίδια εποχή οπότε αρκετά ρουχαλάκια με βολεύουν. 

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλά εννοείται ζιπουνακια,φόρμακια κ όλα τα από μέσα δεν τα αγοράσω γτ τα εχω (γαλάζια κ άλλα χρώματα) . Απλά θα πάρω βελουτέ φόρμακια ροζ κ φορεματάκια που τρελαίνομαι!! Σεντόνακια δεν κοστίζουν πολύ γτ  παίρνω υφασ μ α κ τα ράβει η μαμά  μου . Κ όλα τα άλλα (καρότσι, ριλαξ κτλ υπάρχουν) οπότε έιμαστε κομπλέ! Εμένα θα γεννηθούν κ ίδια εποχή οπότε αρκετά ρουχαλάκια με βολεύουν. 

 

Kι εγώ ακριβώς αυτά θέλω! Βελουτε φούξια κοκκινα κ φορεματακια !!!

Κι εμένα ίδιο μήνα ακριβώς 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Just now, Ασία είπε:

Καλημεραααα! Εγώ είμαι εδώ,πως είσαι;;τι κάνει η μικρή σου;

Καλημέρααααααα Ασία μουυυυ.. Σκεφτόμουν πολύ έντονα την ομάδα μας αυτές τις μέρες του Οκτώβρη που είχαν γενέθλια τα μικρά μας και λέω για να δω είναι καμιά ακόμα εδώ... Είμαστε πολύ καλά στο τρέξιμο φουυυυλ δεν σταματάει όλη μέρα non stop. Μετάνιωσα που δεν την έγραψα παιδικό σταθμό.. Εγώ δεν δουλεύω όλη μέρα σπίτι μαζί της έχει τρομερό κόλλημα μαζί μου.. Εσείς τι κάνετε πως είστε??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...