Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , BettySt είπε:

@P.L.L. συμφωνώ με όσα είπαν τα κορίτσια,  το πιό πιθανό είναι να σχηματίζεται ο πλακούντας και για αυτό να είχες καφέ όπως το είπε η Ανεμονη. Αφού σε βοηθάει η δουλειά να πηγαίνεις, αλλά με προσοχή και χαλαρά, μην κουραστείς πολύ. 

 

 

 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;

Που είσαι συντρόφισσα;; Πως είσαι εγω ήδη έχω της κοκκινοσκουφίτσας τα σημάδια :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Που είσαι συντρόφισσα;; Πως είσαι εγω ήδη έχω της κοκκινοσκουφίτσας τα σημάδια :-(

Γειά σου Μπεμπούλα μου! Καλά είμαι. Εσύ μην προτρεχεις, έχεις ακόμα μερούλες για να δείξει,  έτσι δεν είναι; Τελικά το τεστακι βγήκε χτες θετικότατο και θα έχω επαφές και σήμερα και αύριο και βλέπουμε. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Γειά σου Μπεμπούλα μου! Καλά είμαι. Εσύ μην προτρεχεις, έχεις ακόμα μερούλες για να δείξει,  έτσι δεν είναι; Τελικά το τεστακι βγήκε χτες θετικότατο και θα έχω επαφές και σήμερα και αύριο και βλέπουμε. 

Χαχαχα πωπω χαμός έχει γίνει δώσε πόνο!!! Προτρέχω γιατί δεν αστειεύεται η δικιά μου έτσι ξεκινάει μερες πριν.Καταρχας αν πιάσω τον μικρότερο κύκλο είναι μου έρθουν αύριο..2ρον αν πιάσω και τα αλλα θεματάκια που έχω αν δεν ρυθμιστούν οπως πρέπει τοτε δεν το βλέπω.Δεν πειράζει τον άλλο μήνα! Άρα περιμένω εσένα κανόνισε να το τσακώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα μπορεί να κουράστηκες μίλησε με τον γιατρό σου και αν μπορείς ξεκουράσου 

Μην το βλέπεις έτσι κάτσε να δεις πρώτα και μην ανησυχεις για τις επαφες αφού και μια είναι αρκετή εφόσον γινει την σωστή ημέρα..

Κοιτα ειχα επαφη την μερα πριν την ωορηξια την μερα που μαλλον εκανα ωορηξια κ μετα απο δυο μερες...θα δειξει το σκ που ερχεται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κοιτα ειχα επαφη την μερα πριν την ωορηξια την μερα που μαλλον εκανα ωορηξια κ μετα απο δυο μερες...θα δειξει το σκ που ερχεται..

Μια χαρά αντε να δούμε μακαριιι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα πωπω χαμός έχει γίνει δώσε πόνο!!! Προτρέχω γιατί δεν αστειεύεται η δικιά μου έτσι ξεκινάει μερες πριν.Καταρχας αν πιάσω τον μικρότερο κύκλο είναι μου έρθουν αύριο..2ρον αν πιάσω και τα αλλα θεματάκια που έχω αν δεν ρυθμιστούν οπως πρέπει τοτε δεν το βλέπω.Δεν πειράζει τον άλλο μήνα! Άρα περιμένω εσένα κανόνισε να το τσακώσεις!!

Για να δούμεεεεε! Έτσι είναι και η δικιά μου. Αν δεν το πιάσουμε αυτό το μήνα, δεν πειράζει. Οτιδηποτε αρνητικο που μας παει ενα βημα πισω είναι για να παρουμε φορα και να ανεβουμε πιο ψηλα!!!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Για να δούμεεεεε! Έτσι είναι και η δικιά μου. Αν δεν το πιάσουμε αυτό το μήνα, δεν πειράζει. Οτιδηποτε αρνητικο που μας παει ενα βημα πισω είναι για να παρουμε φορα και να ανεβουμε πιο ψηλα!!!

Το πιστεύω Μπετουλα μου κάθε εμπόδιο για καλό.. Θα έρθει πάντως ξέρει αυτό ποτε υπομονή και πιστη να έχουμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Ζουζούνα στο πρωτο σου παιδάκι έμεινες εύκολα ? υπήρξε συγκεκριμένος λόγος που καθυστέρησε τη σύλληψη στο δεύτερο? 

υ.γ.Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας.

Στο πρώτο αν κ με ακανόνιστη περίοδο έμεινα στην 3Η με 4η περίοδο μου αν θυμάμαι καλά,στον 2ο δεν ξέρω γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω χασιμοτο (αυτοανοσο) κ δυστυχώς εκείνο τον χρόνο επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να τον ρυθμισω εύκολα τον θυροειδη μου...μου έλειπε κ η βιταμίνη ντε,οπότε Κ αυτό επιβαρύνει αν την έχεις χαμηλή σε δυσκολία σύλληψης,μετά ο σύζυγος ίσως είχε ένα μικρό θέμα αλλά τελικά έκανε μια θεραπεία μόνο για το πλήθος των σπερματοζωαρίων κ μετά από 2 μήνες ήταν οκ..αλλά μπορεί κ απλά να μην είχε θέμα κ να έγινε τότε η ανανέωση σπέρματος που γίνεται κάθε 2μηνο..οπότε πιο πολύ το θέμα εγώ το είχα νομίζω γιατί θέλουμε η TSH να είναι στο 1 με 1.5 το πολύ για το δικό μου πρόβλημα κ το άγχος πολύ...μετά τον χρόνο ψαχτηκε ο σύζυγος κ εγώ στον 1.5 χρόνο έκανα την σαλπιγγογραφια που όλα ήταν οκ βέβαια...αλλά τον ίδιο μήνα έμεινα κ έγκυος..

επίσης είχα μια βιοχημική κύηση στο πρώτο μήνα προσπαθειών μας για το 2ο. σορυ για το μεγάλο κείμενο .Ο σημαντικότερος ίσως λόγος τελικά να ήταν το άγχος μάλλον αν κ στην αρχή δεν είχα άλλα μετά τον 1 χρόνο...είχα αρκετο

15 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Γέροι και ευτυχισμένοι να είσαστε με τον άντρα σου και ολ α θα γίνουν.αλλα σε κόβω για αγορομανα.

χαχαχαχαχαχα...το ξέρω...έτσι μου λένε πολύ..γι'αυτό κ πια ψάχνω διάφορους τρόπους μπας κ έρθει η κόρη...πχ..η διατροφή,ένα πινακακι που καθορίζει το φύλο που θέλεις το κινέζικο αν έχεις ακουστά,σε μένα βγήκε προς το παρόν,ποτέ θα συλλαβεις δλδ λίγες μέρες πριν την ωορρηξία έχεις πιθανότητα για κορίτσια κοντά στην ωορρηξία αγόρι...κλπ....

όχι ότι μπορεί να βγει...αλλά θα δείξει..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Στο πρώτο αν κ με ακανόνιστη περίοδο έμεινα στην 3Η με 4η περίοδο μου αν θυμάμαι καλά,στον 2ο δεν ξέρω γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω χασιμοτο (αυτοανοσο) κ δυστυχώς εκείνο τον χρόνο επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να τον ρυθμισω εύκολα τον θυροειδη μου...μου έλειπε κ η βιταμίνη ντε,οπότε Κ αυτό επιβαρύνει αν την έχεις χαμηλή σε δυσκολία σύλληψης,μετά ο σύζυγος ίσως είχε ένα μικρό θέμα αλλά τελικά έκανε μια θεραπεία μόνο για το πλήθος των σπερματοζωαρίων κ μετά από 2 μήνες ήταν οκ..αλλά μπορεί κ απλά να μην είχε θέμα κ να έγινε τότε η ανανέωση σπέρματος που γίνεται κάθε 2μηνο..οπότε πιο πολύ το θέμα εγώ το είχα νομίζω γιατί θέλουμε η TSH να είναι στο 1 με 1.5 το πολύ για το δικό μου πρόβλημα κ το άγχος πολύ...μετά τον χρόνο ψαχτηκε ο σύζυγος κ εγώ στον 1.5 χρόνο έκανα την σαλπιγγογραφια που όλα ήταν οκ βέβαια...αλλά τον ίδιο μήνα έμεινα κ έγκυος..

επίσης είχα μια βιοχημική κύηση στο πρώτο μήνα προσπαθειών μας για το 2ο. σορυ για το μεγάλο κείμενο .Ο σημαντικότερος ίσως λόγος τελικά να ήταν το άγχος μάλλον αν κ στην αρχή δεν είχα άλλα μετά τον 1 χρόνο...είχα αρκετο

χαχαχαχαχαχα...το ξέρω...έτσι μου λένε πολύ..γι'αυτό κ πια ψάχνω διάφορους τρόπους μπας κ έρθει η κόρη...πχ..η διατροφή,ένα πινακακι που καθορίζει το φύλο που θέλεις το κινέζικο αν έχεις ακουστά,σε μένα βγήκε προς το παρόν,ποτέ θα συλλαβεις δλδ λίγες μέρες πριν την ωορρηξία έχεις πιθανότητα για κορίτσια κοντά στην ωορρηξία αγόρι...κλπ....

όχι ότι μπορεί να βγει...αλλά θα δείξει..

Το κοίταξα και Εγώ.μου βγάζει ότι θα κάνω αγόρι.αλλσ Δεν ξέρω.εχω προαίσθημα για κορίτσι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Το κοίταξα και Εγώ.μου βγάζει ότι θα κάνω αγόρι.αλλσ Δεν ξέρω.εχω προαίσθημα για κορίτσι.

το έκανες σωστά έτσι ?προσθέτεις συν 1 από την ηλικία που είναι αν είσαι γεννημένη από Φλεβάρη μέχρι Νοέμβρη κ συν 2 αν έχει γενέθλια δεκεμβρη-Γενάρη.έτσι έχω διαβάσει τουλαχιστον

με το καλό ,γέρο να Ναι κ νομίζω είναι το πρώτο σου οπότε ..μην ανησυχείς...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εγω παίρνω utrogestan των 100 τρία την ημέρα. Αν και για να ειμαι ειλικρινής, τον τελευταίο καιρό που ήμουν μια χαρά απο αίμα αλλα με ναυτίες κτλ πολλές φορές παρέλειψα την Τρίτη δόση.. Δεν την υποφέρω. Θα του πω να μου τη δώσει σε υπόθετο ίσως. 

Εγώ των 200 3 την ημέρα.ασε ζαλάδες χαμός μου κάνουν.να τα παίρνεις.μη το αφηνεις

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

το έκανες σωστά έτσι ?προσθέτεις συν 1 από την ηλικία που είναι αν είσαι γεννημένη από Φλεβάρη μέχρι Νοέμβρη κ συν 2 αν έχει γενέθλια δεκεμβρη-Γενάρη.έτσι έχω διαβάσει τουλαχιστον

με το καλό ,γέρο να Ναι κ νομίζω είναι το πρώτο σου οπότε ..μην ανησυχείς...

Ενα πινακακι είδα.δεν πρόσθεσα κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εγω παίρνω utrogestan των 100 τρία την ημέρα. Αν και για να ειμαι ειλικρινής, τον τελευταίο καιρό που ήμουν μια χαρά απο αίμα αλλα με ναυτίες κτλ πολλές φορές παρέλειψα την Τρίτη δόση.. Δεν την υποφέρω. Θα του πω να μου τη δώσει σε υπόθετο ίσως. 

Την προγεστερονη την δίνουν γενικοτερα για να δέσει καλα η μητρα μέχρι να αναλάβει ο πλακούντας.Δηλαδη δεν την δίνουν μόνο σε αιμοραγια.Σου δίνει μικρή δόση πάντως αλλα σίγουρα ο γιατρος ξέρει καλύτερα.Ναι ρώτησε τον γιατί από το στομα μπορεί να έχει καλύτερη απορρόφηση στον οργανισμό..

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Τον πήρα τηλ και με ρώτησε αν τέτοια μερα θα περίμενα κανονικά περίοδο. Και ρε παιδια όντως, 17/2 ήταν η τελευταία περίοδος! Καμία φορα λέει συμβαίνει, δεν ειναι τιποτα, να μην ανησυχω και να κόψω εντελώς τα utrogestan μέχρι τη Δευτέρα που θα με δει. Ουφ! Ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Το κοίταξα και Εγώ.μου βγάζει ότι θα κάνω αγόρι.αλλσ Δεν ξέρω.εχω προαίσθημα για κορίτσι.

Που τα βλεπετε αυτα? Εγω κοριτσακι θελω αλλα ολοι μου λενε αγορι εχεις! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σημερα ξυπνησα κατα τις 5 πμ με άγχος. Πριν λιγο πήγα τουαλέτα και είδα λίγα καφε. Εχω αγχωθεί και στεναχωρηθεί. Ειμαι στην 9η εβδομαδα. 

Μην αγχωνεσαι! Το εχω ξανακουσει να συμβαινει! Παρε τον γιατρο σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...