Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, kido είπε:

Πάμε τον άλλο, έτσι μπράβο! Να κάνεις ίσως και τις εξετάσεις που λέγαμε. Εγώ μόλις καθάρισα από περίοδο έχει να πέσει δουλίτσα τις επόμενες μέρες χεχε. Καλό βράδυ!

Και εγω τελειωνω οπου να ναι οποτε θα πιασω και εγω δουλιτσα παλι..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 38 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Και εγω τελειωνω οπου να ναι οποτε θα πιασω και εγω δουλιτσα παλι..

Έτσι αισιοδοξία!!!!!!!!!Μπράβο!!!!!

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Μπραβοοοοο!!! Συγχαρητηρια!!! Πολυ χαρηκα!

Μπραβοοοο!!! Τελεια νεα! Ολα θα πανε καλα μεχρι τελους!!!!!

Κ εγω την Παρασκευη θα παω γιατρο κ με εχει ψιλοπιασει ενα αγχος γιατι οι εμετοι κ ολα τα συμπτωματα εχουν περιοριστει...Αλλα ελπιζω να ειναι ολα καλα...

Μην αγχώνεσαι.ολα Καλά θα πανε.θα το δεις!!!!!!!

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πως είσαστε!

Εγώ εδώ...στην προσπάθεια..τελικά εφαρμόζουμε το μέρα παρά μέρα μέχρι τέλος της εβδομάδας τουλάχιστον και θα δείξει!

Για πείτε κανένα νέο...οι εγκυούλες τι κάνουν;

@Beboula25 που έχεις χαθεί; ελπίζω να είσαι καλά!

Καλησπέρα κοπέλα Μου!! !!Εγώ πιο ήρεμη και χαλαρή πλέον.πηγα σήμερα να δώσω αίμα για τον Προγεννητικο και μετά στο.μοναστηρι στην Αγία Ειρήνη χρυσοβαλαντου να ανάψω ενα κεράκι για το μπεμπακι μου να πάνε ολα Καλά και πήρα και το σχοινακι για τη κοιλίτσα να το βάζω.

Μακάρι να έχετε θετικά αποτελέσματα απο τις προσπάθειες!!!!!!!!!!

4 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες σας!

Εμείς έχουμε ένα κοριτσάκι 20 μηνών και προσπαθούμε για το δεύτερο. Ο σύζυγος είναι λίγο αρνητικός για δεύτερο με τόση κοντινή διαφορά αλλά εγώ θέλω πολύ!! Δεν έχουμε καιρό που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ούτε μήνα δηλαδή) αλλά αισθάνομαι όπως στο πρώτο παιδί, το άγχος αν αδιαθετήσω ή όχι...

Αγχώνομαι βέβαια πως θα είμαστε με 2 παιδιά όταν με το καλό έρθει αλλά ελπίζω να έρθει η εγκυμοσύνη και μετά θα τα βρούμε όλα!!!

Εσάς η πρώτη σας εγκυμοσύνη;;;

 

Καλώς ήρθες!!!!!εμεν α 2η αλλά δυστυχώς η πρώτη παλινδρόμησε.τωρα ολ α θα πάνε καλά.το νιώθω.καντε χαλαρά τις προσπάθειες σας και αν μείνεις θα βρείτε το τρόπο.εγω πάντως σου εύχομαι σύντομα θετικό τεστακι.παντως ολ α τα άλλα είναι λεπτομέρειες ειλικρινά.Αγαπη να υπάρχει και ολ α γίνονται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Όχι άγχος τώρα.ηρεμησα αρκετά.οταν βλέπεις και το γιατρο σου θετικοτατο να σου λέει όλη την ώρα συγχαρητήρια και τι ωραία εικόνα βλέπω και τι Καλή θέση που έχει πάρει , με ηρεμεί.εγω του λεω σίγουρα ή με δουλευετε?Εκτός που βλέπουμε την καρδούλα που χτυπάει μου λέει Εγώ βλέπω και αλλά άλλα πράγματα όπου ολ α είναι φυσιολογικά.παμε πολύ καλά.εκει λέω εντάξει πρέπει να ηρεμήσω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου.

@gretaaaki κάναμε χωριακουλα?άντε σε περιμένουμε και σένα.

@sandraki αχ κανε ενα τεστακι.αυτηβτη ψυχραιμία που έχεις βρε κορίτσι μου.εγω δεν θα άντεχα.παντως για τη θλίψη που έχεις Έτσι ένιωθα και εγώ πριν το μάθω.Ελεγα στοναστον άντρα μου δεν νιώθω καλά ψυχολογικά αλλά δεν ξέρω γιατί.ειμαο στενοχωρημενη χωρίς να έχει γίνει κάτι.γι αυτό σου λ2ω Κάνε το τεστακι.

Να ρωτησω κατι? Οι αναγουλες ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης και μονο το πρωι? Ξερει καμια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, sandraki είπε:

Να ρωτησω κατι? Οι αναγουλες ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης και μονο το πρωι? Ξερει καμια?

οι αναγουλες ειναι γενικα οποιαδηποτε ωρα της μερας κ συνηθως εμφανιζονται μετα την καθηστερηση καμια εβδομαδα. αλλα καποιες κοπελες εχουν απο πριν.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οι αναγουλες ειναι γενικα οποιαδηποτε ωρα της μερας κ συνηθως εμφανιζονται μετα την καθηστερηση καμια εβδομαδα. αλλα καποιες κοπελες εχουν απο πριν.. 

Μαλιστα.... σ ευχαριστω που απαντησες τοσο γρηγορα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, sandraki είπε:

Να ρωτησω κατι? Οι αναγουλες ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης και μονο το πρωι? Ξερει καμια?

Σαντρα μου στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα από την 5η βδομάδα όλη μέρα.τωρα έχω λίγες και ξεκίνησαν εδ ω και μια βδομάδα και κυρίως έχω βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sandraki είπε:

Να ρωτησω κατι? Οι αναγουλες ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης και μονο το πρωι? Ξερει καμια?

Κ πάλι είναι ανάλογα στην γυναίκα,εγώ πω στον 1ο είχα μετά την 7η εβδομάδα εμετούς μια φορά την ημέρα ή ανά μέρα το απόγευμα μόνο κ στον 2ο από την 3η  με 4η δλδ πριν μάθω ότι ήμουν έγκυος δλδ την βδομάδα που θα μου ερχόταν,όπου φυσικά την 4η + είχα κανονικά τάση αλλά δεν έβγαζα τπτ μετά όμως μόλις έκλεισα την 5η πρωί απόγευμα εμετούς πολλούς για εμένα μέσω όρο 5..την ημέρα...οπότε κ το φύλο όπως βλέπετε δεν έπαιξε ρόλο σε μένα γιατί ήταν το ίδιο.. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Κ πάλι είναι ανάλογα στην γυναίκα,εγώ πω στον 1ο είχα μετά την 7η εβδομάδα εμετούς μια φορά την ημέρα ή ανά μέρα το απόγευμα μόνο κ στον 2ο από την 3η  με 4η δλδ πριν μάθω ότι ήμουν έγκυος δλδ την βδομάδα που θα μου ερχόταν,όπου φυσικά την 4η + είχα κανονικά τάση αλλά δεν έβγαζα τπτ μετά όμως μόλις έκλεισα την 5η πρωί απόγευμα εμετούς πολλούς για εμένα μέσω όρο 5..την ημέρα...οπότε κ το φύλο όπως βλέπετε δεν έπαιξε ρόλο σε μένα γιατί ήταν το ίδιο.. 

καταλαβα!!! ειναι πολυ νωρις να νιωθω τετοια λοιπον. με 30 μερες "κανονικου" κυκλου, εχω 2 μερες καθυστερηση, και κανενα συμπτωμα για περιοδο, τουλαχιστον αυτα που εχω τοσα χρονια.. γι αυτο δε θελω ακομα να κανω τεστ... εχω καποια μικρη ταση για εμετο αλλα το αποδιδω στο στρες, λογω εργασιας...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sandraki said:

Να ρωτησω κατι? Οι αναγουλες ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης και μονο το πρωι? Ξερει καμια?

κορίτσι μου εγώ είχα αναγούλες από την 12 εβδομάδα κύησης μέχρι την 19η όλη την ημέρα... Δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα και στο τέλος της ημέρας συνήθως έκανα και μία φορά εμετό. Με ενοχλούσαν τα χαλιά από το σαλόνι μας και ο καημένος ο άντρας μου είχε σηκώσει τα χαλιά 3 φορές, καθότι ήταν και Φεβρουάριος μήνας και έκανε κρύο... Και μη φανταστείτε ελαφριά χαλιά, 3 τάπητες!!! Μόλις μύριζα το χαλί έκανα απευθείας εμετό!!! Μόλις πάτησα την 20η εβδομάδα μου πέρασαν τα πάντα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, sandraki είπε:

καταλαβα!!! ειναι πολυ νωρις να νιωθω τετοια λοιπον. με 30 μερες "κανονικου" κυκλου, εχω 2 μερες καθυστερηση, και κανενα συμπτωμα για περιοδο, τουλαχιστον αυτα που εχω τοσα χρονια.. γι αυτο δε θελω ακομα να κανω τεστ... εχω καποια μικρη ταση για εμετο αλλα το αποδιδω στο στρες, λογω εργασιας...

Όχι νωρίς δεν είναι καθόλου,ίσα ίσα αυτό σ είπα ότι αν εισαι(που έτσι το κόβω από τα συμπτώματα)τώρα έχεις κλείσει κ την 4η βδομάδα οπότε κάλλιστα θα μπορούσες να έχεις στη για εμετό ή να κάνεις κιόλας.επίσης ένα άλλο που μπορείς να δεις ,αυτό ισχύει βέβαια για το αν έχεις κάνει ποτέ παρακολούθηση της θερμοκρασίας σ το πρωί πριν σηκωθείς από την αρχή της περιόδου μέχρι να σ ξανά έρθει κ βλέπεις κ πότε περίπου κάνεις ωορρηξία κ βλέπεις πχ ότι σε τυχόν εγκυμοσύνη ή θερμοκρασία παραμένει υψηλή,δλδ από 36.8-37.2 Είναι συνήθως κ μετά από 14 μέρες μετά την ωορρηξία σ τότε είσαι έγκυος,αλλά πρέπει να ξέρεις την βασική σ θερμοκρασία .αυτό το σύστημα το είχα κάνει στον 1ο γιο μου για να δω ποτέ περίπου έχω ωορρηξία κλπ.εν ολίγοις αν έχεις κύκλο 30 ή είναι ο μεγαλύτερος σ τότε αν βάλεις πχ αύριο θερμόμετρο στο στόμα κάτω από την γλώσσα κ έχεις υψηλή θερμοκρασία υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης αν έχει πέσει στην βασική σ θερμοκρασία θα έρθει περίοδος.εμένα πχ είναι 36.3 πριν την "ωορρηξία μετά πάει 36.7 -36.9 ,κ μετά την μέρα που είναι να έρθει πέφτει στο 36.3.

απλά θέλει παρακολούθηση αυτό 2 με 4 κύκλους για να έχεις  έναν μπούσουλα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία Ελισαβετ!!!! Να μας πεις τα νέα σου! Τι ώρα πας;; 

Σμαρώ εγω εχω πολλές ενοχλήσεις στο στομάχι και κάποιες μέρες όντως δε μπορώ ουτε να φάω ουτε να πιω. Άλλες ειμαι καλυτερα. Καθε βραδάκι εχω αναγούλα και πολλές φορές κανω εμετό. Αλλα είχα την ελπίδα πως οταν με το καλο φτάσω στις 12 εβδομαδες θα περάσει. Τώρα με αυτα που λες με προβληματιζεις! Αν και εχω πει: ας πάνε ολα καλα κι ας ειναι ετσι το στομάχι!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,  τι κάνετε;

Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά. Μετά από το ουρεόπλασμα και υψηλή FSH , τώρα τσιμπησα και ουρολοιμωξη. Μου εδωσε ο γιατρός αντιβίωση και παρόλα που το τόνισα ότι προσπαθώ για μωρό μου έδωσε τέτοια που ίσως και επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Μου έκανε βέβαια β χοριακη οποία ήταν αρνητική. Έχω μια απορία όμως, δεν ήταν πολύ νωρίς για να δείξει κατι;  Το τεστ ωορρηξίας έδειξε θετικό 16η μέρα του κύκλου και εγώ είμαι τώρα 25η μέρα. Τι λέτε;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια,  τι κάνετε;

Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά. Μετά από το ουρεόπλασμα και υψηλή FSH , τώρα τσιμπησα και ουρολοιμωξη. Μου εδωσε ο γιατρός αντιβίωση και παρόλα που το τόνισα ότι προσπαθώ για μωρό μου έδωσε τέτοια που ίσως και επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Μου έκανε βέβαια β χοριακη οποία ήταν αρνητική. Έχω μια απορία όμως, δεν ήταν πολύ νωρίς για να δείξει κατι;  Το τεστ ωορρηξίας έδειξε θετικό 16η μέρα του κύκλου και εγώ είμαι τώρα 25η μέρα. Τι λέτε;

οχι μην φοβασαι αν ηταν θα εδειχνε η χοριακη εστω κ λιγο ανεβασμενη μην ανχωνεσε εχουν περασει 10 μερες οποτε κανονικα επρεπε να εχει ανεβει εστω κ λιγο.... 

να εισαι τυπικη με τα προβιοτικα να παρεις χαπι προβιοτικα γιατι χωρις αυτα οι επαναλοιμωξεις ειναι πολυ πιθανες.

για την υψηλη fsh εχετε μιλησει με τον γιατρο μηπως προχωρησετε σε πιο γρηγορες μεθοδους συλληψης ??? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια,  τι κάνετε;

Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά. Μετά από το ουρεόπλασμα και υψηλή FSH , τώρα τσιμπησα και ουρολοιμωξη. Μου εδωσε ο γιατρός αντιβίωση και παρόλα που το τόνισα ότι προσπαθώ για μωρό μου έδωσε τέτοια που ίσως και επηρεάζει σε περίπτωση εγκυμοσυνης. Μου έκανε βέβαια β χοριακη οποία ήταν αρνητική. Έχω μια απορία όμως, δεν ήταν πολύ νωρίς για να δείξει κατι;  Το τεστ ωορρηξίας έδειξε θετικό 16η μέρα του κύκλου και εγώ είμαι τώρα 25η μέρα. Τι λέτε;

Και δεν περιμένεις 3 μέρες να αδιαθετήσεις και να την ξεκινήσεις μετά; Ποια σου έδωσε την ciproxin? Δεν είναι τόσο επείγον μωρέ για να το αντιμετωπίσεις τόσο άμεσα αν τυχόν έμεινες έγκυος και σε μια βδομάδα να την αρχίσεις την αντιβίωση τι πειράζει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...