Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Angot said:

      ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

      Σε καταλαβαινω απόλυτα άστο …

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι νωρίς δεν είναι καθόλου,ίσα ίσα αυτό σ είπα ότι αν εισαι(που έτσι το κόβω από τα συμπτώματα)τώρα έχεις κλείσει κ την 4η βδομάδα οπότε κάλλιστα θα μπορούσες να έχεις στη για εμετό ή να κάνεις κιόλας.επίσης ένα άλλο που μπορείς να δεις ,αυτό ισχύει βέβαια για το αν έχεις κάνει ποτέ παρακολούθηση της θερμοκρασίας σ το πρωί πριν σηκωθείς από την αρχή της περιόδου μέχρι να σ ξανά έρθει κ βλέπεις κ πότε περίπου κάνεις ωορρηξία κ βλέπεις πχ ότι σε τυχόν εγκυμοσύνη ή θερμοκρασία παραμένει υψηλή,δλδ από 36.8-37.2 Είναι συνήθως κ μετά από 14 μέρες μετά την ωορρηξία σ τότε είσαι έγκυος,αλλά πρέπει να ξέρεις την βασική σ θερμοκρασία .αυτό το σύστημα το είχα κάνει στον 1ο γιο μου για να δω ποτέ περίπου έχω ωορρηξία κλπ.εν ολίγοις αν έχεις κύκλο 30 ή είναι ο μεγαλύτερος σ τότε αν βάλεις πχ αύριο θερμόμετρο στο στόμα κάτω από την γλώσσα κ έχεις υψηλή θερμοκρασία υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης αν έχει πέσει στην βασική σ θερμοκρασία θα έρθει περίοδος.εμένα πχ είναι 36.3 πριν την "ωορρηξία μετά πάει 36.7 -36.9 ,κ μετά την μέρα που είναι να έρθει πέφτει στο 36.3.

απλά θέλει παρακολούθηση αυτό 2 με 4 κύκλους για να έχεις  έναν μπούσουλα 

11 απριλιου που ημουν στην Ελλαδα εκανα υπερηχο και δεν υπηρχε απολυτως τπτ, παρα μονο οι κυστουλες... ουτε μου πε ο γιατρος αν κανω ωορηξια γιατι δεν μπορουσε να το δει... πριν 15 μερες αυτο.. γι αυτο λεω ειναι πολυ νωρις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

7 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

κορίτσι μου εγώ είχα αναγούλες από την 12 εβδομάδα κύησης μέχρι την 19η όλη την ημέρα... Δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα και στο τέλος της ημέρας συνήθως έκανα και μία φορά εμετό. Με ενοχλούσαν τα χαλιά από το σαλόνι μας και ο καημένος ο άντρας μου είχε σηκώσει τα χαλιά 3 φορές, καθότι ήταν και Φεβρουάριος μήνας και έκανε κρύο... Και μη φανταστείτε ελαφριά χαλιά, 3 τάπητες!!! Μόλις μύριζα το χαλί έκανα απευθείας εμετό!!! Μόλις πάτησα την 20η εβδομάδα μου πέρασαν τα πάντα!!!!

ειναι πολυ νωρις πιστευω.. πριν 15 μερες εκανα υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα, παρα μονο οι κυστουλες.. ουτε καν ωορηξια δεν ειχα.. τωρα δεν ξερω αν ο γιατρος δεν μπορεσε να το δει.. εννοω μπορει να ειχα ωορηξια αργοτερα... ποιος ξερει.... δεν τα πολυκοιταω γιατι με αγχωνουν, το αφηνω να εκδηλωθει μονο του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ελα μου άντε.και εγώ ελπίζω να είναι όλα καλά.νομιζω έχει μέρες να μπει. @P.L.L. μου πως είσαι εσυ? @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 εγκυουλες Μου?σορρυ αν ξεχνάω κάποια?Εγώ ξύπνησα με βαρύ κεφάλι και μια  τάση για εμετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εχω χαθει το ξερω και ζητώ συγνώμη αλλά ειμαι πολυ χαλια και δεν εχω όρεξη καμια και δεν θέλω να σας γκρινιαζω και να ακουγομαι αχαριστη... 

Ελπιζω να είστε ολες καλα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εχω χαθει το ξερω και ζητώ συγνώμη αλλά ειμαι πολυ χαλια και δεν εχω όρεξη καμια και δεν θέλω να σας γκρινιαζω και να ακουγομαι αχαριστη... 

Ελπιζω να είστε ολες καλα 

Ωχ γλυκούλα! !!!εμετούς φαντάζομαι.θα σε έχει τσακίσει.οπως θες Εσύ.παντως Μόνο αχάριστη δεν θα μας φανείς.μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Ωχ γλυκούλα! !!!εμετούς φαντάζομαι.θα σε έχει τσακίσει.οπως θες Εσύ.παντως Μόνο αχάριστη δεν θα μας φανείς.μην ανησυχείς.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι εμετους... Εχω κουραστει πλεον παρα πολυ... Δεν εχω πεσει κατω απο τους 7 τη μερα... 

Και σκέφτομαι πως κάποιος μπορεί να πει "αντί να πει κι Ευχαριστώ, παραπονιεται κι απο πανω"... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2018 at 10:00 ΠΜ, loyloy είπε:

@elisavetkagia περιμένουμε νέα σου Σήμερα!!!!!!!!!!!

καλημερα!!! το μωρακι μας εφτασε αισιως το 1 εκατοστο... !!!!!!!! ακουσαμε καρδουλα ενταξει πολυ συγκινηση... @loyloy εσυ πως εισαι? εσεις ζαλαδες αναγουλες κλκπ? εγω αναγουλες

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Γιατι δεν ειχαμε νεο απο την Ελισαβετ;; Ελπιζω να ειναι ολα καλα. 

προχθες δεν ημουν καλα @P.L.L. και καθισα ξαπλα εφυγα απο τη δουελια.. χιες ομως πηγαμε γιατρο και ηταν ολα υπεροχα.. μεγαλωσαμε γιναμε 1 εκατοστο ολολκληρο!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, elisavetkagia είπε:

καλημερα!!! το μωρακι μας εφτασε αισιως το 1 εκατοστο... !!!!!!!! ακουσαμε καρδουλα ενταξει πολυ συγκινηση... @loyloy εσυ πως εισαι? εσεις ζαλαδες αναγουλες κλκπ? εγω αναγουλες

Αχ άντε επιτέλους.μας έσκασες.αγχωθηκαμε βρε.μπραβο βρε.συγχαρητηρια.γενικοτερα μια αηδία έχω.αναγουλες λίγα πράγματα.ευτυχως.στην προηγούμενη εγκυμοσύνη υπέφερα.

Link to comment
Share on other sites

@sandraki κοίτα αν είχες κάνει ωορρηξία Κ έχεις πιάσει Ναι δεν θα  φανεί γιατί θα είναι νωρίς..οπότε Ναι εκεί περιμένεις σίγουρα μετά την καθυστέρηση αρχίζει να φαίνεται κάτι κ νομίζω μετα Τ ην 5 Εβδομάδα που νομίζω δημιουργείται ο σάκος..οπότε λογικό να μην φαίνεται κάτι σε εγκυμοσύνη..τώρα για την ωορρηξία αν είχες κάνει μέχρι τότε πάλι νομίζω δεν θα έβλεπε κάτι,θα έβλεπε αν ησουν πριν γίνει η ωορρηξία δλδ 1 με 2 μέρες πριν δ


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας! Καλα ειμαι εγω! Πλεον αν δεν ειχα το ζορι με το τσιγαρο και λιγες αυπνιες θα ξεχνουσα οτι ειμαι εγκυος! Χτες πηγα και εκανα τις εξετασεις που μου εδωσε η γιατρος και τη Δευτερα θα εχω τα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Καλημερα σας! Καλα ειμαι εγω! Πλεον αν δεν ειχα το ζορι με το τσιγαρο και λιγες αυπνιες θα ξεχνουσα οτι ειμαι εγκυος! Χτες πηγα και εκανα τις εξετασεις που μου εδωσε η γιατρος και τη Δευτερα θα εχω τα αποτελεσματα!

Εγώ τη Παρασκευή.προγεννητικο ε?Γιατί ρε γαμωτο έχεις αϋπνίες?σε προετοιμάζει από τώρα το κωλοπαιδο ε?εγω υπνηλία φουλ

Κωλοπαιδο χαριτολογώντας Έτσι.μη παρεξηγηθώ ε

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ελισαβετ! Χάρηκα!!! Καλη συνέχεια και στο μελλον και χωρις προβλήματα! 

Κοριτσια εχει καποια απο εσας δυσκοιλιότητα; Εγω κανονικά ήμουν άψογη σε αυτο το θέμα. Τώρα δεν "παει" για μέρες με τιποτα!!! Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ τη Παρασκευή.προγεννητικο ε?Γιατί ρε γαμωτο έχεις αϋπνίες?σε προετοιμάζει από τώρα το κωλοπαιδο ε?εγω υπνηλία φουλ

Κωλοπαιδο χαριτολογώντας Έτσι.μη παρεξηγηθώ ε

 

Η γιατρος μου, μου ειπε οι ορμονες φταινε! Καποια στιγμη θα ηρεμησουν! Και ο αντρας μου ετσι λεει :) οτι με προετοιμαζει :)

Just now, P.L.L. είπε:

Μπράβο Ελισαβετ! Χάρηκα!!! Καλη συνέχεια και στο μελλον και χωρις προβλήματα! 

Κοριτσια εχει καποια απο εσας δυσκοιλιότητα; Εγω κανονικά ήμουν άψογη σε αυτο το θέμα. Τώρα δεν "παει" για μέρες με τιποτα!!! Τι να κανω;

Μολις εφαγα ενα activia και για το μεσημερι εχω μαγειρεψει χαντρες  που ειναι το μεγαλο μου οπλο :) εγω και πριν ειχα θεμα αλλα τωρα παραεγινε :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Η γιατρος μου, μου ειπε οι ορμονες φταινε! Καποια στιγμη θα ηρεμησουν! Και ο αντρας μου ετσι λεει :) οτι με προετοιμαζει :)

Ότι προετοιμάζει εσένα ε?Πες του ότι προετοιμάζει και αυτο ν μαζί.απλα ακόμα δεν το έχει καταλάβει.χιχιχιχιχιχχιχι. Ναι είναι καθαρά ορμόνες.εμενα ακόμα με προσέχει το σκατουλι μου αλλά για να δούμε για ποσο ακόμα.εδω και λίγη ώρα με φρυγανιές είμαι.καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...