Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , Elma86 είπε:

Καλά όσο γι'αυτο...Όταν έδειξα στον γιατρο μου τα νκ μου είπε πως ναι είναι θέμα όμως γιατί δεν με έβαλε να το ψάξω νωρίτερα? Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να ψαχνόμαστε αρκετά μόνοι μας και να παίρνουμε πολλές γνώμες...

Άκου και αυτό... Ο προηγούμενος που είχα εννοείται ότι δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω γιατρό γιατί δεν είναι αλλά τελοσπαντων με παρακολουθούσε κάνα 3μηνο και όποτε πήγαινα για υπέρηχο πωωωωωω θα μείνεις έγκυος είναι θέμα χρόνου και άλλες τέτοιες "παπαρούνες" την τελευταία φορά που πήγα στα όρθια φεύγοντας με τον άντρα μου μας λέει ότι μόνο με εξωσωματική θα μείνω χωρίς καμμία ένδειξη!!!!!! Όχι φρικαρα... τρελάθηκα.... Λέω στα καλά καθούμενα;;; Και ευτυχώς πήγα Αθήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλά όσο γι'αυτο...Όταν έδειξα στον γιατρο μου τα νκ μου είπε πως ναι είναι θέμα όμως γιατί δεν με έβαλε να το ψάξω νωρίτερα? Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να ψαχνόμαστε αρκετά μόνοι μας και να παίρνουμε πολλές γνώμες...

Ισως γτ δεν το πιστευε και ο ιδιος ή δεν ηταν αρκετα ενημερωμενος... Γενικα τν εμπιστευεσαι?? Δηλαδή αν δεν το χες ψαξει μονη σ τι θα γινοταν??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nini84 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν. Ας ειναι τυχερό το 2018.

Εγω 34, έχω κάνει ηδη τον Δεκέμβριο μία εξωσωματική που απέτυχε. Την άλλη εβδομάδα θα κάνω υστεροσκόπηση και μετά θα κάνουμε εμβρυομεταφορά.

Καλημέρα nini και καλώς μας ήρθες!!!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα και σε σένα!!!!! Γιατί θα κάνεις υστεροσκοπηση;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bela είπε:

Άκου και αυτό... Ο προηγούμενος που είχα εννοείται ότι δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω γιατρό γιατί δεν είναι αλλά τελοσπαντων με παρακολουθούσε κάνα 3μηνο και όποτε πήγαινα για υπέρηχο πωωωωωω θα μείνεις έγκυος είναι θέμα χρόνου και άλλες τέτοιες "παπαρούνες" την τελευταία φορά που πήγα στα όρθια φεύγοντας με τον άντρα μου μας λέει ότι μόνο με εξωσωματική θα μείνω χωρίς καμμία ένδειξη!!!!!! Όχι φρικαρα... τρελάθηκα.... Λέω στα καλά καθούμενα;;; Και ευτυχώς πήγα Αθήνα!!!

Εδώ εγώ  άλλη γυναικολόγος που πήγαινα και καιρό,  μου έδινε αυτά τα χάπια αλλά δεν μου είχε πει τίποτα για την ένεση. Στο κέντρο υπογονιμότητας που πήγα μετά την αποτυχία γελούσαν. Μου είπαν οτι είναι σαν να θες να κάνεις ομελέτα αλλά να μην σπας τα αυγα..Και αυτό για 3 μήνες..

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ισως γτ δεν το πιστευε και ο ιδιος ή δεν ηταν αρκετα ενημερωμενος... Γενικα τν εμπιστευεσαι?? Δηλαδή αν δεν το χες ψαξει μονη σ τι θα γινοταν??? 

Τον εμπιστεύομαι είναι καλός και ως άνθρωπος. Αν δεν το είχα ψάξει βέβαια θα περίμενα ακόμη και ενώ όλα δείχνουν τέλεια αποτέλεσμα δεν θα είχα πότε..και μάλιστα μου είπε πως ξέρει άτομα που μόλις το ρύθμισαν έγινε το θαύμα.Ισως δεν ήξερε την θεραπεία??? Ελπίζω βέβαια να έχω σε λίγους μήνες!!

 

Νομίζω πως ή πρέπει να είναι όλοι ενημερωμένοι ή να μας παραπέμπουν σε πιο ειδικούς ουτως ώστε να μη χάνουμε τζάμπα χρόνο..Καταλαβαίνω να σου πουν περιμενε έναν χρόνο και μετά ψάξτο. Εγώ έκανα ορμονικές μετά από τους 6 πρώτους μήνες και ενώ όλα ήταν καλά βρήκα προλακτινη 65 που σημαίνει οτι ήταν άκυροι αυτοι οι μήνες..αλλά τελος παντων αυτό τυχαίνει

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elma86 είπε:

Εδώ εγώ  άλλη γυναικολόγος που πήγαινα και καιρό,  μου έδινε αυτά τα χάπια αλλά δεν μου είχε πει τίποτα για την ένεση. Στο κέντρο υπογονιμότητας που πήγα μετά την αποτυχία γελούσαν. Μου είπαν οτι είναι σαν να θες να κάνεις ομελέτα αλλά να μην σπας τα αυγα..Και αυτό για 3 μήνες..

Τον εμπιστεύομαι είναι καλός και ως άνθρωπος. Αν δεν το είχα ψάξει βέβαια θα περίμενα ακόμη και ενώ όλα δείχνουν τέλεια αποτέλεσμα δεν θα είχα πότε.. Ελπίζω βέβαια να έχω σε λίγους μήνες!!

 

Νομίζω πως ή πρέπει να είναι όλοι ενημερωμένοι ή να μας παραπέμπουν σε πιο ειδικούς ουτως ώστε να μη χάνουμε τζάμπα χρόνο..Καταλαβαίνω να σου πουν περιμενε έναν χρόνο και μετά ψάξτο. Εγώ έκανα ορμονικές μετά από τους 6 πρώτους μήνες και ενώ όλα ήταν καλά βρήκα προλακτινη 65 που σημαίνει οτι ήταν άκυροι αυτοι οι μήνες..αλλά τελος παντων αυτό τυχαίνει

Κοιτα,  επειδη ανηκω σ χωρο της υγειας,  ενημερωμενος για τα παντα δεν μπορει να ειναι κανενας... Βεβαια πρέπει να έχει μια βασικη ιδεα... Και φυσικά να μην ειναι κομπλεξικος και να σε παραπεμπει σε καποιον πιο εξειδικευμενο. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοιτα,  επειδη ανηκω σ χωρο της υγειας,  ενημερωμενος για τα παντα δεν μπορει να ειναι κανενας... Βεβαια πρέπει να έχει μια βασικη ιδεα... Και φυσικά να μην ειναι κομπλεξικος και να σε παραπεμπει σε καποιον πιο εξειδικευμενο. 

Σιγουρα έχεις δικιο...ο ένας λέει έτσι και ο άλλος αλλιώς...Γενικότερα εγώ έχω μπερδευτει


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Elma86 είπε:

Έχω τσεκάρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μας βρίσκουν ανεξήγητη υπογονιμότητα. Η εξωσωματική είναι γιατί έχουν περάσει 4 χρόνια. Βέβαια μας είπαν ότι φυσικά είμαστε από τα ζευγάρια που μπορεί όντως τον επόμενο μήνα να έχουμε φυσιολογική σύλληψη. Αλλά όπως λέει και ο άντρας μου, αν ήταν να συμβεί θα μας είχε ήδη συμβεί. Το τελευταίο που βρήκα το καλοκαίρι είναι υψηλά νκ κύτταρα. Κάνω θεραπεία αλλά 6 μήνες μετά δεν έχουμε κάποιο αποτέλεσμα.Ελπίζω τελικά αυτό να ήταν το πρόβλημα μας και να πετύχουμε στην δεύτερη μας προσπάθεια

Έλμα τι θεραπεία κάνεις για τα ΝΚ? Τα βρήκες με εξέταση στο αίμα ?Είχα κι εγω αυξημένα τον Σεπτέμβρη και επανέλαβα πριν απο 1 μηνα χωρις καμια θεραπεία και είχαν πέσει στα φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elma86 είπε:

Σιγουρα έχεις δικιο...ο ένας λέει έτσι και ο άλλος αλλιώς...Γενικότερα εγώ έχω μπερδευτει

Αστα να πανε... Γενικα το θεμα γιατρός είναι μεγάλο ζητημα... Ειναι μεγαλη τυχη να πετυχεις καλο γιατρο.. Και σ λεω εγω που εχω συνεργαστει μαζι τς πολλα χρονια... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , loralora είπε:

Έλμα τι θεραπεία κάνεις για τα ΝΚ? Τα βρήκες με εξέταση στο αίμα ?Είχα κι εγω αυξημένα τον Σεπτέμβρη και επανέλαβα πριν απο 1 μηνα χωρις καμια θεραπεία και είχαν πέσει στα φυσιολογικά.

Βάζω έναν ορό κάθε 7 βδομάδες intralipid  αν το λέω σωστά. Εγώ δεν έκανα επαναληπτική. Περιμένω να μείνω έγκυος!!


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αστα να πανε... Γενικα το θεμα γιατρός είναι μεγάλο ζητημα... Ειναι μεγαλη τυχη να πετυχεις καλο γιατρο.. Και σ λεω εγω που εχω συνεργαστει μαζι τς πολλα χρονια... 

Το ίδιο πιστεύω και γω!!!!! Όπως νευριαζω Όταν μου λένε έχετε άγχος για αυτό δεν έρχεται το μωρό.... Άγχος έχουμε εννοείται αν θα αξιωθουμε και μεις να γίνουμε ΜΑΝΕΣ αλλά το μεγαλύτερό μου άγχος προσωπικά είναι αν κάνω καλά και εμπιστεύομαι τον τάδε γιατρό.. Και αν όντως μου έχει πει να κανω ότι εξετάσεις χρειάζονται κτλ.

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 22 λεπτά , Elma86 είπε:

Βάζω έναν ορό κάθε 7 βδομάδες intralipid  αν το λέω σωστά. Εγώ δεν έκανα επαναληπτική. Περιμένω να μείνω έγκυος!!

Έκανες εξέταση στο αίμα ή με βιοψία είδατε τα ΝΚ ενδομητρίου? Πάντως εμένα ο γιατρός μου είπε να μην ασχοληθώ με τα Νκ αίματος κι έτσι δεν έκανα τίποτα. Τα επανέλαβα με δική μου πρωτοβουλία μετά από 6 μήνες από την πρώτη εξέταση και βγήκαν φυσιολογικά χωρίς να πάρω κάτι. Το ίδιο μου είχε πει και η αιματολόγος που με παρακολουθέι. Ήταν μια εξέταση που με στρέσαρε πάρα πολύ θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

τι υπέροχος και αισιόδοξος τίτλος στο topic!! Είμαι σχεδόν 39...4 εξωσωματικές και μια εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων. Μια παλινδρομη και ένας ενδομητριος θάνατος στις 31 εβδομάδες. Όμως το 2018 ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ! Ετοιμάζομαι για εξωσωματικη το Μάρτιο, ακριβώς 6 μήνες από την καισαρικη. Δεν θέλω να χάσω καθόλου χρόνο! Γιατί εξωσωματικη? Μονόκερος μήτρα με φραγμενη τη μοναδική σάλπιγγα που υπάρχει! Από εξετάσεις τα πάντα έχουμε κάνει και ελπίζω μόνο να πετύχει η εξωσωματικη. Εάν πετύχει αυτή τη φορά θα φτάσουμε μέχρι το τέλος είμαι σίγουρη.

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

τι υπέροχος και αισιόδοξος τίτλος στο topic!! Είμαι σχεδόν 39...4 εξωσωματικές και μια εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων. Μια παλινδρομη και ένας ενδομητριος θάνατος στις 31 εβδομάδες. Όμως το 2018 ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ! Ετοιμάζομαι για εξωσωματικη το Μάρτιο, ακριβώς 6 μήνες από την καισαρικη. Δεν θέλω να χάσω καθόλου χρόνο! Γιατί εξωσωματικη? Μονόκερος μήτρα με φραγμενη τη μοναδική σάλπιγγα που υπάρχει! Από εξετάσεις τα πάντα έχουμε κάνει και ελπίζω μόνο να πετύχει η εξωσωματικη. Εάν πετύχει αυτή τη φορά θα φτάσουμε μέχρι το τέλος είμαι σίγουρη.

Palmoira καλώς ήρθες!!!!!! Στο εύχομαι ολόψυχα να δεις ότι θα πάνε όλα καλά και το 2018 θα είναι τυχερό!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...