Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εχω στίγμα (ο άντρας ευτυχώς όχι) Τα τελευταία 6 χρονια ομως που δεν τρώω κρέας (μονο μια φορα τον μήνα τρώω και αυτο φροντίζω να ειναι κόκκινο) ο αιματοκρίτης ειχε ανεβεί στα φυσιολογικά καθως και ο Σίδηρος που ήταν πιο πάνω κι απο το φυσιολογικό! Εδω και 5-6 εβδομαδες που δε μπορούσα να φάω τιποτα πέρα απο δυο τρία πράγματα έτρωγα ΠΟΛΥ ψητό κοτόπουλο, ψάρι και κάποιες φορές μοσχαρίσια μπριζόλα. Είχα παρα πολλα χρονια να φάω τοσο κρέας μαζεμένο κι ο αιματοκρίτης έπεσε. Τι να πω. Μπορει λόγω της εγκυμοσύνης να εγινε αυτο. Αλλα μαλλον στον  δικό μου οργανισμο δεν πολυ κάθεται καλα το κρέας. Θα προσπαθησω τώρα να τρώω περισσοτερο κόκκινο να δω αν ανεβεί. Εσυ παίρνεις συμπληρώματα;

Ναι παιρνω, αλλα λογω εμετων δεν κανουν και πολλα!!! 

Μονο το κοκκινο κρεας και το συκωτι βοηθανε σ αιματοκριτη... Να προτιμας μοσχαρι απο κοτόπουλο... Μοσχαρισιο κιμα, μπριζολα, μεριδουλες, ακομα και σουβλακι


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 56 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι παιρνω, αλλα λογω εμετων δεν κανουν και πολλα!!! 

Μονο το κοκκινο κρεας και το συκωτι βοηθανε σ αιματοκριτη... Να προτιμας μοσχαρι απο κοτόπουλο... Μοσχαρισιο κιμα, μπριζολα, μεριδουλες, ακομα και σουβλακι

Κορίτσια Όχι συκώτι.εχει πολύ υψηλή βιταμίνη Ά Και προκαλεί τερατογενεση στα έμβρυα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια Όχι συκώτι.εχει πολύ υψηλή βιταμίνη Ά Και προκαλεί τερατογενεση στα έμβρυα.

Εμενα μου το επιτρέπει... Αλλο που εγω δεν τρωω γτ μου προκαλεί εμετο το κρεας και μόνο που το βλέπω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ξέρω αυτο για το συκώτι, οτι καλυτερα ειναι να το αποφεύγουμε στην εγκυμοσυνη. Όσο για το μοσχάρι ανεμώνη, εχεις δίκιο οτι πρέπει να το προτιμάω απο το κοτόπουλο αλλα λευκό κρέας ήταν απο τα ελάχιστα πράγματα που μπορούσα να φάω. Τώρα που σιγα σιγα μπορώ και τρώω περισσότερα θα το ρίξω στις μπριζόλες! Εσυ ομως ρε παιδάκι μου τι θα κανεις αν δε μπορείς να πάρεις ουτε χάπια με τους εμετούς; Υπάρχει σε ενέσιμη μορφή αν χρειαστείς; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εγω το ξέρω αυτο για το συκώτι, οτι καλυτερα ειναι να το αποφεύγουμε στην εγκυμοσυνη. Όσο για το μοσχάρι ανεμώνη, εχεις δίκιο οτι πρέπει να το προτιμάω απο το κοτόπουλο αλλα λευκό κρέας ήταν απο τα ελάχιστα πράγματα που μπορούσα να φάω. Τώρα που σιγα σιγα μπορώ και τρώω περισσότερα θα το ρίξω στις μπριζόλες! Εσυ ομως ρε παιδάκι μου τι θα κανεις αν δε μπορείς να πάρεις ουτε χάπια με τους εμετούς; Υπάρχει σε ενέσιμη μορφή αν χρειαστείς; 

Μακαρονια με κιμα?έστω δύο κουταλιτσες κιμα και κυρίως μακαρόνια.οσο να Ναι κατι θα πάρεις και Έτσι από το μοσχάρι.εγω πλέον μόνο έτσι μπορώ να το φάω.μπιφτεκια κοκκινιστό και μοσχαρίσιες μπριζόλες Ούτε καν.

Ναι βρε @anemoni1989 αλήθεια τι θα κάνεις αν δεν μπορείς να πάρεις τα χάπια με τους εμετούς?ο γιατρός μου μου είπε συνήθως μέχρι την 16η βδομάδα κρατάνε τα συμπτώματα.λογικα κοντεύεις όπου να ναι.μακαρι να σταματήσουν να ηρεμήσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λουλου μου καλη θα ήταν η ιδεα σου αν μπορούσα να φάω μακαρόνια ή ρυζι ή έστω πατάτες βρε αδερφέ! Μπορω μονο σαλάτα, χόρτα και φασολάκια πράσινα, ολα νερόβραστα, χωρις καμία σάλτσα. Και το κρέας μονο ψητό χωρις καρυκεύματα. Ντομάτα δε μπορώ να βάλω στο στόμα μου. Ουτε κατι τηγανητό. Α! Μπροω και αγγούρι και φέτα! Αυτα τα δυο με έσωσαν γιατι τα έτρωγα πρωι μεσημέρι βράδυ. Στο σχολειο τους λεω οτι κανω δίαιτα. Εξού και αυτη η διατροφή. Και μου λενε να τη σταματήσω, μη χάσω αλλα πια! Έλεος! Που να με έβλεπαν τις τελευταίες δυο μέρες που γυρνάω και πιάνω αγκαλιά το παγωτό! Χιχιχι 

Αλλα και παλι ανεμώνη δεν ειμαι! Ήρωας η ανεμώνη! Τώρα πρέπει να κλείνει και την 17 εβδομαδα. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου μου καλη θα ήταν η ιδεα σου αν μπορούσα να φάω μακαρόνια ή ρυζι ή έστω πατάτες βρε αδερφέ! Μπορω μονο σαλάτα, χόρτα και φασολάκια πράσινα, ολα νερόβραστα, χωρις καμία σάλτσα. Και το κρέας μονο ψητό χωρις καρυκεύματα. Ντομάτα δε μπορώ να βάλω στο στόμα μου. Ουτε κατι τηγανητό. Α! Μπροω και αγγούρι και φέτα! Αυτα τα δυο με έσωσαν γιατι τα έτρωγα πρωι μεσημέρι βράδυ. Στο σχολειο τους λεω οτι κανω δίαιτα. Εξού και αυτη η διατροφή. Και μου λενε να τη σταματήσω, μη χάσω αλλα πια! Έλεος! Που να με έβλεπαν τις τελευταίες δυο μέρες που γυρνάω και πιάνω αγκαλιά το παγωτό! Χιχιχι 

Αλλα και παλι ανεμώνη δεν ειμαι! Ήρωας η ανεμώνη! Τώρα πρέπει να κλείνει και την 17 εβδομαδα. 

 

Εσύ βρε ποτε θα το πεις στο σχολείο?έκανες και την Αυχενική.ολα Καλά.αντε φώναξε το να το ευχαριστηθείς. H  @anemoni1989 είναι πραγματικά ηρωίδα με τόσους εμετούς και δουλειά.χαρα στο κουράγιο της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω με τιποτα να το πω! Ουτε η μαμά μου το ξέρει που τη φιλοξενώ εδω και καιρό. Βλέπω εφιάλτες οτι το μαθαίνουν και κλαίω. Δεν ξέρω γιατι. Μου προκαλεί πολυ μεγάλο άγχος αυτο. Αφού φαντάσου οτι μια χαρά πήγε ναι μεν η αυχενική αλλα αφού πέρασαν μερικές μέρες τώρα παλι αγχώνομαι αν ειναι καλα ακομα το παιδάκι μου;;; Και ολο το σταυρωνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Δεν θελω με τιποτα να το πω! Ουτε η μαμά μου το ξέρει που τη φιλοξενώ εδω και καιρό. Βλέπω εφιάλτες οτι το μαθαίνουν και κλαίω. Δεν ξέρω γιατι. Μου προκαλεί πολυ μεγάλο άγχος αυτο. Αφού φαντάσου οτι μια χαρά πήγε ναι μεν η αυχενική αλλα αφού πέρασαν μερικές μέρες τώρα παλι αγχώνομαι αν ειναι καλα ακομα το παιδάκι μου;;; Και ολο το σταυρωνω. 

καλε η μαμα θα σε εχει καταλαβει πες το στη μανουλα να σε φροντισει ιδιαιτερα!! κ εγω για καιρο δεν το ελεγα εξω αλλα μετα φανηκε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Δεν θελω με τιποτα να το πω! Ουτε η μαμά μου το ξέρει που τη φιλοξενώ εδω και καιρό. Βλέπω εφιάλτες οτι το μαθαίνουν και κλαίω. Δεν ξέρω γιατι. Μου προκαλεί πολυ μεγάλο άγχος αυτο. Αφού φαντάσου οτι μια χαρά πήγε ναι μεν η αυχενική αλλα αφού πέρασαν μερικές μέρες τώρα παλι αγχώνομαι αν ειναι καλα ακομα το παιδάκι μου;;; Και ολο το σταυρωνω. 

Πέρασες πολλά λογικό.αυτο το παιδί ήταν θαύμα και μέσα σ'όλα είχες περάσει και το άγχος με τα φάρμακα στις αρχές αν το επηρέασαν. Καλά βρε Ούτε στη μαμά σου?σε λίγο θα φανεί.παντως μάνα σου είναι.και ξερει ς και εσύ τώρα σαν μέλλουσα μανούλα ότι οι μάνες είναι εκεί δίπλα μας να μας στηρίζουν.αντε πες το σχολείο σε 1 μήνα σταματάει.δεν θα φαίνεται.στη μαμά σου πες το βρε και σταματα να φοβάσαι.απολαθσε το σιγά σιγά.το αξίζεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια. Η αλήθεια ειναι ομως πως το απολαμβάνω περισσοτερο ετσι. Ουτε έξτρα άγχη ουτε τιποτα. Είδα απο μερικούς ανθρώπους τέτοια στραβομουτσουνια οταν ανακοίνωσα την προηγούμενη εγκυμοσυνη και μετα είδα χαμόγελο οταν το έχασα, που δεν χρειαζεται να το μάθουν. Υπήρξε κι άτομο το οποίο έμαθε την εγκυμοσυνη επειδή πηρα άδεια για την απόξεση και την άλλη μερα ήρθε να μου ζητηςει τα ρέστα, γιατι δεν της το είχα πει οτι ειμαι έγκυος ενώ στην τάδε και στην τάδε το είχα πει! Δε μου έφτανε η στεναχώρια μου, επρεπε να τη παρηγορήσω κιόλας!   Δυο τρία άτομα που εμπιστεύομαι μονο το ξέρουν πλέον και δεν χρειάζεται να το μάθει κανεις άλλος. 

Η μαμά δεν εχει παρει ουτε μυρωδιά! Εχει ερθει για επέμβαση στη μέση εδω και ενάμιση μήνα. Την τρέχω σε γιατρούς και σε νοσοκομεία και ψυχολογικά δεν ειναι στα καλυτερα της. Αν της πω για την εγκυμοσυνη θα την πιάσουν περισσότερα άγχη και αντί για βοήθεια θα ειναι περισσοτερο πρήξιμο. Ετσι ήταν παντα. Υπερβολικά αγχώδης. Οποτε μέχρι να το αντιληφθεί μόνη της δεν της λεω τιποτα. Για το φαγητό της λεω οτι κανω δίαιτα και ευτυχώς εμετούς κανω μονο στην τουαλέτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Η αλήθεια ειναι ομως πως το απολαμβάνω περισσοτερο ετσι. Ουτε έξτρα άγχη ουτε τιποτα. Είδα απο μερικούς ανθρώπους τέτοια στραβομουτσουνια οταν ανακοίνωσα την προηγούμενη εγκυμοσυνη και μετα είδα χαμόγελο οταν το έχασα, που δεν χρειαζεται να το μάθουν. Υπήρξε κι άτομο το οποίο έμαθε την εγκυμοσυνη επειδή πηρα άδεια για την απόξεση και την άλλη μερα ήρθε να μου ζητηςει τα ρέστα, γιατι δεν της το είχα πει οτι ειμαι έγκυος ενώ στην τάδε και στην τάδε το είχα πει! Δε μου έφτανε η στεναχώρια μου, επρεπε να τη παρηγορήσω κιόλας!   Δυο τρία άτομα που εμπιστεύομαι μονο το ξέρουν πλέον και δεν χρειάζεται να το μάθει κανεις άλλος. 

Η μαμά δεν εχει παρει ουτε μυρωδιά! Εχει ερθει για επέμβαση στη μέση εδω και ενάμιση μήνα. Την τρέχω σε γιατρούς και σε νοσοκομεία και ψυχολογικά δεν ειναι στα καλυτερα της. Αν της πω για την εγκυμοσυνη θα την πιάσουν περισσότερα άγχη και αντί για βοήθεια θα ειναι περισσοτερο πρήξιμο. Ετσι ήταν παντα. Υπερβολικά αγχώδης. Οποτε μέχρι να το αντιληφθεί μόνη της δεν της λεω τιποτα. Για το φαγητό της λεω οτι κανω δίαιτα και ευτυχώς εμετούς κανω μονο στην τουαλέτα. 

περαστικα στη μανουλα!!! αχ πλακα θα εχει μεσα στο σπιτι παντως με διαιτα κ εσυ να ξεπετας κοιλιτσα μια τρελα θα τις ερθει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Η αλήθεια ειναι ομως πως το απολαμβάνω περισσοτερο ετσι. Ουτε έξτρα άγχη ουτε τιποτα. Είδα απο μερικούς ανθρώπους τέτοια στραβομουτσουνια οταν ανακοίνωσα την προηγούμενη εγκυμοσυνη και μετα είδα χαμόγελο οταν το έχασα, που δεν χρειαζεται να το μάθουν. Υπήρξε κι άτομο το οποίο έμαθε την εγκυμοσυνη επειδή πηρα άδεια για την απόξεση και την άλλη μερα ήρθε να μου ζητηςει τα ρέστα, γιατι δεν της το είχα πει οτι ειμαι έγκυος ενώ στην τάδε και στην τάδε το είχα πει! Δε μου έφτανε η στεναχώρια μου, επρεπε να τη παρηγορήσω κιόλας!   Δυο τρία άτομα που εμπιστεύομαι μονο το ξέρουν πλέον και δεν χρειάζεται να το μάθει κανεις άλλος. 

Η μαμά δεν εχει παρει ουτε μυρωδιά! Εχει ερθει για επέμβαση στη μέση εδω και ενάμιση μήνα. Την τρέχω σε γιατρούς και σε νοσοκομεία και ψυχολογικά δεν ειναι στα καλυτερα της. Αν της πω για την εγκυμοσυνη θα την πιάσουν περισσότερα άγχη και αντί για βοήθεια θα ειναι περισσοτερο πρήξιμο. Ετσι ήταν παντα. Υπερβολικά αγχώδης. Οποτε μέχρι να το αντιληφθεί μόνη της δεν της λεω τιποτα. Για το φαγητό της λεω οτι κανω δίαιτα και ευτυχώς εμετούς κανω μονο στην τουαλέτα. 

Αυτό με τη στραβομουτσουνια το χα περάσει κι εγώ στη δουλειά.αν είναι δυνατόν ρε γαμωτο κάποιοι άνθρωποι. Εγώ οπότε μάθαινα για εγκυμοσύνη σε γνωστή πάντα χαιρόμουν.και μένα μετά την αποξεση με ζαλισαν στη δουλειά γτ πήρα αναρρωτική Επειδή ήταν Αύγουστος και είχε πολύ δουλειά και δεν έπρεπε να λείψω τότε.καποιοι μου ζήτησαν και τα ρέστα γτ πήγα και έκανα έκτρωση.επειδη δεν Δεν είμαστε παντρεμένοι με τον φίλο μου θεώρησαν ότι εκανα αυτό το πράγμα.να μαι εγώ σε άθλια κατάσταση και να μου τη λένε κιόλας.εννοειται δεν κάθησα να τους εξηγώ ότι παλινδρόμησε. Δεν τους αφορούσε κιόλας.απλα έκοψα και τη Καλημέρα.

Περαστικά για τη μαμά σου.σιδερενια.τωρα Εσύ ξερει ς καλύτερα αν ολο αυτο νιώθεις θα την αγχωσει τότε Κάνε Όπως νιώθεις Εσύ καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα περαστικά για τη μανούλα! Άντε, με το καλο να πετάξω κοιλιτσα να το Καταλάβει μόνη της! 

Λουλου μου πάνε αυτα! Ανήκουν στον παρελθόν! Απλώς πλέον θα ξερουμε σε ποιους θα μιλάμε και σε ποιους όχι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...