Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Έρχεται το αδερφάκι🥰❤️😍🙏

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εσυ Κέλλυ μου. Γρήγορα να ξεπεράσετε την απώλεια και μονο χαρές μετα. Για να χαίρεται και το μωρό. Οταν αγχωνόμαστε και στεναχωριόμαστε πολυ ανεβαίνει η αδρεναλίνη και κανει το μωρό να νιώθει τον κίνδυνο και να μαζεύεται ενστικτωδώς. 

Οντως το παρατηρησα κ εγω μοα φορα που πηγα για υπερηχο και ημουν πεσμενη ψυχολογικα και ηταν κουλουριασμενο..Ανυπομονω να βγει και η εξεταση με το αιμα..Δεν σου κρυβω κ αυτο με εχει ριξει αρκετα..Χωρις να το θελω κανω κακες σκεψεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Είδαμε το μωρό μας και ειναι καλα. Δοξα τω Θεω! Και κάποιες μέρες πιο μπροστα απο την εβδομαδα του. Αλλα ειναι μαζεμένο λέει λες και πέφτουν βόμβες πάνω στο κεφάλι του (λόγω των τελευταίων ημερών) Γι αυτο και δεν είδαμε φύλο, αλλα δε μας νοιάζει! Τώρα τουλαχιστον θα ηρεμήσω και θα προσπαθησω μονο να χαίρομαι!  

Μπράβο όλα καλα! Να μην επηρεάζεσαι από τίποτα δεν γίνεται τουλάχιστον όμως όπως λες θα το προσπαθήσεις για το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. Μου ελπίζω ολα να ειναι καλα... Καποιες καταστασεις είναι δύσκολο να μη μας επηρεασουν, αλλα δυστυχώς η ζωη ειναι σκληρη... Πρεπει να σηκώσουμε κεφαλι και να προχωρήσουμε... 

Τα υπόλοιπα κοριτσια ολα καλα? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Νομιζω πως εκανα βλακεια! Περνω τις βιταμινες τις pregnacare και εχω την εντυπωση οτι σημερα καταλαθος πηρα δυο ταμπλετες αντι για μια! Λετε να εκανα μεγαλη βλακεια?

οχι βρε τιποτα δεν παθαινεις μην ανχωνεσε! δεν ειναι φαρμακο. 

αρκει να μην μπερδευεσε συχνα:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Νομιζω πως εκανα βλακεια! Περνω τις βιταμινες τις pregnacare και εχω την εντυπωση οτι σημερα καταλαθος πηρα δυο ταμπλετες αντι για μια! Λετε να εκανα μεγαλη βλακεια?

Μην αγχωνεσαι! Ολα καλα! Λαθη συμβαίνουν, αρκει να μη γίνονται καθε μερα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Νομιζω πως εκανα βλακεια! Περνω τις βιταμινες τις pregnacare και εχω την εντυπωση οτι σημερα καταλαθος πηρα δυο ταμπλετες αντι για μια! Λετε να εκανα μεγαλη βλακεια?

Το πάθαινα κ εγω ετσι η μαμα μου έβαλε τα χάπια της ημέρας σε κουτάκια ξέρεις αυτά τα ειδικά κ είχα το κεφάλι ήσυχο.

Καλημερα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Να μη στεναχωριέςτε και να μην αγχώνεστε! Τα μωράκια σας αντιλαμβάνονται τα πάντα...Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά προτεραιότητα έχουν τα μωράκια σας. Όλα είναι μέσα στη ζωή και οι δοκιμασίες και οι δυσκολίες δεν θα σταματήσουν ποτέ. 

Εμεις είμαστε σε φάση αναμονής, παίρνω φάρμακα για το ενδομήτριο και μάλλον θα πάμε για εμβρυομεταφορα το Σάββατο. Αντε να δούμε αυτή τη φορά τι θα κάνουμε...

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 8 Ιουνίου 2018 at 7:46 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Οντως το παρατηρησα κ εγω μοα φορα που πηγα για υπερηχο και ημουν πεσμενη ψυχολογικα και ηταν κουλουριασμενο..Ανυπομονω να βγει και η εξεταση με το αιμα..Δεν σου κρυβω κ αυτο με εχει ριξει αρκετα..Χωρις να το θελω κανω κακες σκεψεις! 

Μην ανησυχείς για την εξέταση αυτη. Το μωρό σου ειναι μια χαρά και πολυ δυνατό. Το κοριτσάκι σου..! Τι γλυκο. Κάνε οτι μπορείς για να εισαι ευτυχισμενη!!! 

πρίν από 37 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Να μη στεναχωριέςτε και να μην αγχώνεστε! Τα μωράκια σας αντιλαμβάνονται τα πάντα...Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά προτεραιότητα έχουν τα μωράκια σας. Όλα είναι μέσα στη ζωή και οι δοκιμασίες και οι δυσκολίες δεν θα σταματήσουν ποτέ. 

Εμεις είμαστε σε φάση αναμονής, παίρνω φάρμακα για το ενδομήτριο και μάλλον θα πάμε για εμβρυομεταφορα το Σάββατο. Αντε να δούμε αυτή τη φορά τι θα κάνουμε...

Καλη επιτυχία! Να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα. Απο την αρχη ως το τέλος!!!

@Beboula25 εισαι για μπανάκι στη θάλασσα; Ελπιζω να το ευχαριστιέσαι! Ήταν να πάω κι εγω σημερα αλλα εχει πέσει πολυ η πίεση μου και ζαλιζομαι. Καλυτερα κιόλας που εχω χαμηλή πίεση γιατι φοβόμουν μην κανω υπέρταση. 

Κοινώνησα σημερα το πρωι. Μετα τα γεγονότα της εβδομαδας το ειχε ανάγκη. 

Πείτε κανενα νεο βρε κορίτσια. Πως είστε; Τι νέα; Ελπιζω να ειστε όλες, εγκυμονούσες και μη, πολυ ευτυχισμένες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην ανησυχείς για την εξέταση αυτη. Το μωρό σου ειναι μια χαρά και πολυ δυνατό. Το κοριτσάκι σου..! Τι γλυκο. Κάνε οτι μπορείς για να εισαι ευτυχισμενη!!! 

Καλη επιτυχία! Να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα. Απο την αρχη ως το τέλος!!!

@Beboula25 εισαι για μπανάκι στη θάλασσα; Ελπιζω να το ευχαριστιέσαι! Ήταν να πάω κι εγω σημερα αλλα εχει πέσει πολυ η πίεση μου και ζαλιζομαι. Καλυτερα κιόλας που εχω χαμηλή πίεση γιατι φοβόμουν μην κανω υπέρταση. 

Κοινώνησα σημερα το πρωι. Μετα τα γεγονότα της εβδομαδας το ειχε ανάγκη. 

Πείτε κανενα νεο βρε κορίτσια. Πως είστε; Τι νέα; Ελπιζω να ειστε όλες, εγκυμονούσες και μη, πολυ ευτυχισμένες!

Πολύ χαίρομαι γιατί σε “ακουω” καλύτερα!Δεν είμαι για μπανακι κ ήθελα πολύ.. Εχω και εγω έχω μια ζαλαδα λες να μου έχει πέσει η πιεσουλα; Γενικα νιώθω κάπως..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Να μη στεναχωριέςτε και να μην αγχώνεστε! Τα μωράκια σας αντιλαμβάνονται τα πάντα...Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά προτεραιότητα έχουν τα μωράκια σας. Όλα είναι μέσα στη ζωή και οι δοκιμασίες και οι δυσκολίες δεν θα σταματήσουν ποτέ. 

Εμεις είμαστε σε φάση αναμονής, παίρνω φάρμακα για το ενδομήτριο και μάλλον θα πάμε για εμβρυομεταφορα το Σάββατο. Αντε να δούμε αυτή τη φορά τι θα κάνουμε...

Μπορώ να σου πω αλλη μια φορά συγχαρητήρια για την απόφαση που πήρες? :) .ολα να πάνε καλα σου εύχομαι και σε λίγους μήνες να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!!!

πρίν από 32 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην ανησυχείς για την εξέταση αυτη. Το μωρό σου ειναι μια χαρά και πολυ δυνατό. Το κοριτσάκι σου..! Τι γλυκο. Κάνε οτι μπορείς για να εισαι ευτυχισμενη!!! 

Καλη επιτυχία! Να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα. Απο την αρχη ως το τέλος!!!

@Beboula25 εισαι για μπανάκι στη θάλασσα; Ελπιζω να το ευχαριστιέσαι! Ήταν να πάω κι εγω σημερα αλλα εχει πέσει πολυ η πίεση μου και ζαλιζομαι. Καλυτερα κιόλας που εχω χαμηλή πίεση γιατι φοβόμουν μην κανω υπέρταση. 

Κοινώνησα σημερα το πρωι. Μετα τα γεγονότα της εβδομαδας το ειχε ανάγκη. 

Πείτε κανενα νεο βρε κορίτσια. Πως είστε; Τι νέα; Ελπιζω να ειστε όλες, εγκυμονούσες και μη, πολυ ευτυχισμένες!

Και εγώ έχω χαμηλή πίεση.πριν τρεις μέρες νόμιζα θα λιποθυμησω.αυριο περιμένω να πάω για Αυχενική και έχω πολύ αγωνία.για να δούμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας να προσέχετε στη θάλασσα. Φαντάζομαι σας έχει πει ο γιατρός σας όχι σε κρύες θάλασσες και όχι στον ήλιο...σκεφτείτε ότι η κοιλιτσα σας είναι το μόνο εμπόδιο να περάσει η ακτινοβολία στο μωράκι σας και ότι το αμνιακό υγρό πρέπει να είναι σε συγκεκριμένη θερμοκρασία. Να πίνετε νεράκι πολύ και να είστε σε πραγματική φυσική σκιά όχι κάτω από ομπρέλες ντάλα μεσημέρι. Επίσης αλλάζουμε μαγιώ κατευθείαν! Προσοχή και στο δέρμα σας λόγω ορμονών είναι ευαίσθητο για παναδες!

Just now, palmoira είπε:

Οι εγκυούλες μας να προσέχετε στη θάλασσα. Φαντάζομαι σας έχει πει ο γιατρός σας όχι σε κρύες θάλασσες και όχι στον ήλιο...σκεφτείτε ότι η κοιλιτσα σας είναι το μόνο εμπόδιο να περάσει η ακτινοβολία στο μωράκι σας και ότι το αμνιακό υγρό πρέπει να είναι σε συγκεκριμένη θερμοκρασία. Να πίνετε νεράκι πολύ και να είστε σε πραγματική φυσική σκιά όχι κάτω από ομπρέλες ντάλα μεσημέρι. Επίσης αλλάζουμε μαγιώ κατευθείαν! Προσοχή και στο δέρμα σας λόγω ορμονών είναι ευαίσθητο για παναδες!

Εγώ για θάλασσα ούτε λόγος ακόμη. Φοβάμαι μην κολλήσω κανένα μικρόβιο πριν την εμβρυομεταφορα! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πολύ χαίρομαι γιατί σε “ακουω” καλύτερα!Δεν είμαι για μπανακι κ ήθελα πολύ.. Εχω και εγω έχω μια ζαλαδα λες να μου έχει πέσει η πιεσουλα; Γενικα νιώθω κάπως..

 

Μπορεί επειδή περιμένουμε περίοδο, κι εγώ κάπως έτσι νιώθω μια αδυναμία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...