Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι να μπορούσα να είμαι έτσι!! αλήθεια στο λέω ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν τα πάντα με ψυχραιμία.

Δυστυχώς εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχωτική και έχω και μια αρκετά πιεστική δουλειά οπότε όλο αυτό δε βοηθάει..

όμως νιώθω ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω και πρέπει κάτι να κάνω γι αυτό.

θα δείξει, ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα, τουλάχιστον έχω αναγνωρίσει ότι κάτι δε πάει καλά και αυτό θεωρώ είναι το πρώτο βήμα.

Κορίτσι μου δεν σημαίνει οτι κάτι δεν παει καλά μπορεί απλά να μην τυχαίνει. Καντε τις εξετάσεις για να το αποκλείσετε αφού πέρασε ενα 6μηνο και παράλληλα οσο μπορούμε ηρεμια και σεξ και θα έρθει που θα πάει. Ειναι τελείως ανθρώπινο και να αγχωνομαστε και να απογοητευομαστε. Αλλα δεν σταματάμε την προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Βασιλική σε ευχαριστώ για γνώμη πληροφορία! Θα τον ρωτήσω σε δυο εβδομαδες που θα πάω ξανά.

@fairy-mary δεν υποστηρίζω πως αν δεν ξεαγχωθεις δεν θα μείνεις έγκυος. Ήθελα να δείξω οτι ίσως δεν εχεις κανενα πρόβλημα. Απλώς, μερικές φορές, για μερικά ζευγάρια, παίρνει παραπάνω χρόνο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. (Όχι οτι δεν πρέπει να το ψάξεις. Κι εγω θα το έψαχνα και θα εκανα οτι περνούσε απο το χέρι μου) Να σου θυμίσω οτι εγω έμεινα έγκυος ενώ βρισκόμουν σε πολυ άσχημη ψυχολογική κατάσταση και είχα φτάσει στο σημείο να πάρω και lexotanil εκείνον τον καιρό για να την παλέψω. Ειναι ενα μυστήριο βρε παιδι μου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλα τελικα το παιδι θα ερθει οταν θέλει αυτο.. Ευχομαι να κρατάς την αισιοδοξία σου και ελπιζω να μην απελπίζεσαι. Κοιτα να εισαι ευτυχισμενη και χωρις αυτο και τοτε θα κανει την εμφάνιση του. Ειλικρινά στο ευχομαι! Και σε οποια κοπελα το προσπαθεί ευχομαι να γίνει και να πανε ολα τελεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βασιλική σε ευχαριστώ για γνώμη πληροφορία! Θα τον ρωτήσω σε δυο εβδομαδες που θα πάω ξανά.

@fairy-mary δεν υποστηρίζω πως αν δεν ξεαγχωθεις δεν θα μείνεις έγκυος. Ήθελα να δείξω οτι ίσως δεν εχεις κανενα πρόβλημα. Απλώς, μερικές φορές, για μερικά ζευγάρια, παίρνει παραπάνω χρόνο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. (Όχι οτι δεν πρέπει να το ψάξεις. Κι εγω θα το έψαχνα και θα εκανα οτι περνούσε απο το χέρι μου) Να σου θυμίσω οτι εγω έμεινα έγκυος ενώ βρισκόμουν σε πολυ άσχημη ψυχολογική κατάσταση και είχα φτάσει στο σημείο να πάρω και lexotanil εκείνον τον καιρό για να την παλέψω. Ειναι ενα μυστήριο βρε παιδι μου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλα τελικα το παιδι θα ερθει οταν θέλει αυτο.. Ευχομαι να κρατάς την αισιοδοξία σου και ελπιζω να μην απελπίζεσαι. Κοιτα να εισαι ευτυχισμενη και χωρις αυτο και τοτε θα κανει την εμφάνιση του. Ειλικρινά στο ευχομαι! Και σε οποια κοπελα το προσπαθεί ευχομαι να γίνει και να πανε ολα τελεια! 

Καταλαβαίνω πως το λες και μάλλον έτσι είναι, θα έρθει όποτε θέλει αυτό, παρόλα αυτά εγώ πρέπει να βρώ ένα τρόπο να την παλέψω για μένα κυρίως αλλά και για για τους γύρω μου..όπως πολύ σωστά έγραψες να είμαι ευτυχισμένη ανεξάρτητα από το μωρό.

 

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Βγηκε η εξεταση NIPT!!! Ολα καλα δοξα το θεο!!! Ειναι υγιες!

Μπράβο κορίτσι μου! Τώρα είναι ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Βγηκε η εξεταση NIPT!!! Ολα καλα δοξα το θεο!!! Ειναι υγιες!

Αχχχχ τέλεια κοριτσάκι μου τι ευτυχία!!!! Επιτελους θα χαλαρωσεις να το ευχαριστηθεις με το καλό η συνέχεια κούκλα μου μην φοβάσαι τίποτα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Βγηκε η εξεταση NIPT!!! Ολα καλα δοξα το θεο!!! Ειναι υγιες!

Υπεροχα! Αντε να χαλαρωσουμε ολες σιγα σιγα και να χαρουμε την εγκυμοσυνη μας!

Να σας ρωτησω κατι...ξερει καποια αν στην εγκυμοσυνη απαγορευονται τα αλλαντικα? Πχ μια φετα γαλοπουλα στο τοστ....η ενα κομματι πιτσα μια στο τοσο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Υπεροχα! Αντε να χαλαρωσουμε ολες σιγα σιγα και να χαρουμε την εγκυμοσυνη μας!

Να σας ρωτησω κατι...ξερει καποια αν στην εγκυμοσυνη απαγορευονται τα αλλαντικα? Πχ μια φετα γαλοπουλα στο τοστ....η ενα κομματι πιτσα μια στο τοσο?

τα αλλαντικα δεν πρεπει να ειναι καπνιστα γιατι ειναι πιθανο να εχουν ενα μικροβιο επικινδυνο. θα περνεις παντα αλλαντικα βραστα συσκευασμενα απαραιτητα κ απο μεγαλες εταιρειες που τα παστεριωνουν . κ μπορεις να φας οσο θες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Υπεροχα! Αντε να χαλαρωσουμε ολες σιγα σιγα και να χαρουμε την εγκυμοσυνη μας!

Να σας ρωτησω κατι...ξερει καποια αν στην εγκυμοσυνη απαγορευονται τα αλλαντικα? Πχ μια φετα γαλοπουλα στο τοστ....η ενα κομματι πιτσα μια στο τοσο?

Αυτο που κανω εγω ειναι οτι ψηνω την γαλοπουλα πριν τη βαλω στο τοστ...Γνωριζω οτι απαγορευονται τα ωμα αλλαντικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βασιλική μονο τα ωμά να αποφεύγεις. Σε αυτα μπορει να συγκαταλέγονται και οι καπνιστές γαλοπούλες αλλα αν τις ψήσεις πιο πριν, όπως λέει η Κέλλυ, δεν εχεις πρόβλημα. Σίγουρα δεν εχεις κανενα πρόβλημα με την πίτσα αφού ψήνεται στον φούρνο. Και τώρα που το λες σκέφτομαι τι τυχερή που εισαι που μπορείς και τρως πίτσα!! Εγω ειμαι ακομα με αγγουράκια, φασολάκια νερόβραστα και κανενα ψητό. Προσπαθώ να τρώω και πολυυυυ τυρί και γιαούρτι γιατι δεν αντέχω το ασβέστιο σε χάπι. Νομιζω οτι μου φέρνει περισσότερες ναυτίες. Αλλα με αυτα που τρώω σίγουρα το αναπληρώνω. Το ξέρετε οτι η παρμεζάνα εχει το περισσοτερο ασβέστιο απο ολα τα τυριά; Εντυπωσιάστηκα και χάρηκα γιατι μου αρεσει κιόλας  

@anemoni1989 πως πανε οι εμετοί; Όπου να ναι πας και για τη β επιπέδου; Ενημέρωσε μας! 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βασιλική μονο τα ωμά να αποφεύγεις. Σε αυτα μπορει να συγκαταλέγονται και οι καπνιστές γαλοπούλες αλλα αν τις ψήσεις πιο πριν, όπως λέει η Κέλλυ, δεν εχεις πρόβλημα. Σίγουρα δεν εχεις κανενα πρόβλημα με την πίτσα αφού ψήνεται στον φούρνο. Και τώρα που το λες σκέφτομαι τι τυχερή που εισαι που μπορείς και τρως πίτσα!! Εγω ειμαι ακομα με αγγουράκια, φασολάκια νερόβραστα και κανενα ψητό. Προσπαθώ να τρώω και πολυυυυ τυρί και γιαούρτι γιατι δεν αντέχω το ασβέστιο σε χάπι. Νομιζω οτι μου φέρνει περισσότερες ναυτίες. Αλλα με αυτα που τρώω σίγουρα το αναπληρώνω. Το ξέρετε οτι η παρμεζάνα εχει το περισσοτερο ασβέστιο απο ολα τα τυριά; Εντυπωσιάστηκα και χάρηκα γιατι μου αρεσει κιόλας  

@anemoni1989 πως πανε οι εμετοί; Όπου να ναι πας και για τη β επιπέδου; Ενημέρωσε μας! 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Κορίτσι μου συνεχιζω σε καθημερινή βαση αλλα εχουν μειωθει στους 2-3.. Συνολικά ειμαι μειον 16 σχεδόν κιλα, αλλα το συνηθισα πλεον!! 

Β επιπέδου εχω την αλλη Πέμπτη και ανυπομονωωωωω :x

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη Πέμπτη! Καλα να πανε ολα @anemoni1989! Θα πας εκει που είχες παει και για αυχενική; Εγω λεω να μην πάω στον ίδιο γιατι καταβα οτι οι δικοί σας γιατροί είχαν καλυτερα μηχανήματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...