Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , kido είπε:

Κυριακή με λένε! Με φωνάζουν Κικη! Εσένα ποιο είναι το όνομά σου δεν το ξέρω!

Μια επανάληψη δεν βλάπτει! Θα πάω αύριο κορίτσια να τις κάνω, το αποφάσισα τώρα που έχω πάρει φόρα! Ρώτα κι εσύ και θα σας πω κι εγώ νεότερα αύριο που θα έχω να συγκρίνω και τις τιμές τις δικές μου πριν ένα εξάμηνο! Να δω και στο σπίτι τις εξετάσεις πόσο ακριβώς τις είχα γιατί είχαν και κάτι δεκαδικά κι εμένα οι τιμές μου δεν ήταν έτσι στρογγυλή η προλακτίνη μπορεί και αυτή να την έχουμε ίδια...

Αχ αυτό το άγχος θα μας φάει! Αλλά δεν μασάμε όλα θα τα ρυθμίσουμε!

Κυριακή και εγω, χαίρω πολύ και τώρα που μεγάλωσα αλλαξε το Κικη σε Κικιτσα:P

14.4 αν είναι ίδια θα γελάσω πολύ..Εννοείται δεν βλάπτει να ξέρεις τι σου γίνεται και σαφως δεν μασάμε με τίποτα και πουθενά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 22 λεπτά , kido είπε:

Κυριακή με λένε! Με φωνάζουν Κικη! Εσένα ποιο είναι το όνομά σου δεν το ξέρω!

Μια επανάληψη δεν βλάπτει! Θα πάω αύριο κορίτσια να τις κάνω, το αποφάσισα τώρα που έχω πάρει φόρα! Ρώτα κι εσύ και θα σας πω κι εγώ νεότερα αύριο που θα έχω να συγκρίνω και τις τιμές τις δικές μου πριν ένα εξάμηνο! Να δω και στο σπίτι τις εξετάσεις πόσο ακριβώς τις είχα γιατί είχαν και κάτι δεκαδικά κι εμένα οι τιμές μου δεν ήταν έτσι στρογγυλή η προλακτίνη μπορεί και αυτή να την έχουμε ίδια...

Αχ αυτό το άγχος θα μας φάει! Αλλά δεν μασάμε όλα θα τα ρυθμίσουμε!

κορίτσια εγώ προλακτίνη είχα 13,4 και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος μου είχαν πεί ότι είναι καλή...

επίσης Ε2 είχα 22...λίγο κάτω από το όριο αλλά και γι αυτό δε μου είχε πεί κάτι.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

κορίτσια εγώ προλακτίνη είχα 13,4 και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος μου είχαν πεί ότι είναι καλή...

επίσης Ε2 είχα 22...λίγο κάτω από το όριο αλλά και γι αυτό δε μου είχε πεί κάτι.

 

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

κορίτσια εγώ προλακτίνη είχα 13,4 και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος μου είχαν πεί ότι είναι καλή...

επίσης Ε2 είχα 22...λίγο κάτω από το όριο αλλά και γι αυτό δε μου είχε πεί κάτι.

Ναι μια χαρά είναι..Αντε λοιπόν λέω ανεβαίνουμε σιγά σιγά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

αντε βρε κορίτσια!!!

γιατί κοντεύω να πάθω κατάθλιψη!

Όχι βρε παιδί μου θα τα καταφέρουμε!!! Μην πέφτεις!! Η ψυχολογία είναι το 50%... Δεν προσπαθείτε και καιρό εσείς νομίζω. Με τις εξετάσεις του αντρα σου τι έγινε τον επεισες? Εγώ θα πάω αύριο παλι για μένα! Να δω τα δικά μου τα νούμερα πως θα είναι! Αγωνιώ αλλα εύχομαι να ναι ολα καλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Όχι βρε παιδί μου θα τα καταφέρουμε!!! Μην πέφτεις!! Η ψυχολογία είναι το 50%... Δεν προσπαθείτε και καιρό εσείς νομίζω. Με τις εξετάσεις του αντρα σου τι έγινε τον επεισες? Εγώ θα πάω αύριο παλι για μένα! Να δω τα δικά μου τα νούμερα πως θα είναι! Αγωνιώ αλλα εύχομαι να ναι ολα καλα! 

Προσπαθούμε από το Δεκέμβρη!

Ένα εξάμηνο δηλαδή...

Είπαμε τώρα τον Ιούνιο να μην κάνουμε τίποτα ούτε εγώ ούτε εκείνος και τον Ιούλιο που θα είμαστε πιο χαλαροί από άποψη δουλειάς να κάνει αυτός σπερμοδιάγραμμα και εγώ παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο.

και βλέπουμε!

εσύ προσπαθείς καιρό;

να πας να τις κάνεις τις εξετάσεις και θα δείς όλα καλά θα είναι


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ θα ερθουν όλα για ολες μας.. Είμαστε και συνονοματες έτσι;;:tongue:

Πρλ είχα κ εγω 14.4 κ εχθές που το είπα στον γιατρό που είχα μου είπε μια χαρά να μην αγχώνομαι.Αν έχει πέσει η προλακτινη σου ισως να έχει πέσει κ η άλλη μου το είπε ο γιατρος τότε που μου βγήκαν στο ταβάνι οι τιμες και το είδα στην πράξη.Δεν είπε ότι γενικοτερα το ένα αντιστοιχεί στο άλλο καμία σχέση απλά κατάλαβα ότι σε περιπτωσεις που δεν υπάρχει “παθολογια” επηρεάζει.Εμενα πάντως έπεσε η προλακτινη κ η FSH επανηλθε στα φυσιολογικά.Δεν ξέρω αν ισχύει 100% και αν εκεί που τις πρώτο έκανα έβγαλαν οτι να’ ναι! Σημερα ομως που θα τα ρωτήσω όλα ένα προς ένα αναλυτικά θα σου πω λεπτομερειες. Οσο για το 14 που είχες παίζει ρόλο εκείνη την στιγμή στην τιμή ακόμη κ ο φοβος της βελόνας που ανέφερες.

Μπετουλα μου γλυκεια σε σκεφτομουν τι κανεις τι έγινε με τον καινούριο γιατρό έχεις νέα;; Και εγω στο εύχομαι από καρδιάς σε εσένα κ σε ολες!! 

Πάμε για εξωσωματικη εμείς,  γιατί οι ορμόνες μου είναι λίγο ψηλες και  να προλάβουμε πρίν καλά καλά χαλάσουν. Το σπέρμα το βρήκε μια χαρά και όχι μαύρα χάλια που μας έλεγε η αλλη γυνεκολογο. Τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να ξανακάνω ορμονολογικές και ΑΜΗ και μετά θα μας πει τι κάνουμε και πότε. 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολύ καλή η ψυχολογια μου για αυτό και δεν είχα γράψει στο φόρουμ. Με προβληματιζει το οικονομικό πώς θα μαζέψουμε τόσα λεφτά και διάφορα τέτοια. Θα ζοριστουμε πολύ. Ούτε καν τα φάρμακα δεν μπορώ να πάρω δωρεάν γιατί μας ειπε ο γιατρός ότι δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα και δεν θα μας περάσει η επιτροπή. Αυτά! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , fairy-mary είπε:

αντε βρε κορίτσια!!!

γιατί κοντεύω να πάθω κατάθλιψη!

Σε λίγο θα μοιράσουμε κάρτες ψυχολόγων και δεν το λέω ειρωνικά γιατί αν κάποτε νιώσω πως αυτό χρειαστεί θα το κάνω! Λοιπόν καταρχήν να δοξάζουμε που είμαστε υγιής! Έχω ταρακουνηθεί τόσο πολύ όλο αυτό το διάστημα που ήρθα στην θέση μου.Καλοκαιρι μπανακια βολτουλες ξενύχτια άφθονο σεξ με τον καλό μας πάνω από όλα επειδή είμαστε ζευγαρι και εφόσον δεν τίθεται θέμα το μωρό θα έρθει που θα πάει τριγυρίζει θα βρει τον δρόμο του και αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε λίγο θα μοιράσουμε κάρτες ψυχολόγων και δεν το λέω ειρωνικά γιατί αν κάποτε νιώσω πως αυτό χρειαστεί θα το κάνω! Λοιπόν καταρχήν να δοξάζουμε που είμαστε υγιής! Έχω ταρακουνηθεί τόσο πολύ όλο αυτό το διάστημα που ήρθα στην θέση μου.Καλοκαιρι μπανακια βολτουλες ξενύχτια άφθονο σεξ με τον καλό μας πάνω από όλα επειδή είμαστε ζευγαρι και εφόσον δεν τίθεται θέμα το μωρό θα έρθει που θα πάει τριγυρίζει θα βρει τον δρόμο του και αυτό! 

Στο παρελθόν όταν είχα βρεθεί σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση είχα πάει σε ψυχολόγο και μπορώ να πώ με βοήθησε αρκετά και πίστεψε με το έχω σκεφτεί και τώρα και αν δώ ότι δε την παλέυω θα πάω!

αντε να περάσει και αυτός ο μήνας να χαλαρώσω λίγο με το θέμα δουλειά να κάνω καμία εξόρμηση!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , BettySt είπε:

Πάμε για εξωσωματικη εμείς,  γιατί οι ορμόνες μου είναι λίγο ψηλες και  να προλάβουμε πρίν καλά καλά χαλάσουν. Το σπέρμα το βρήκε μια χαρά και όχι μαύρα χάλια που μας έλεγε η αλλη γυνεκολογο. Τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να ξανακάνω ορμονολογικές και ΑΜΗ και μετά θα μας πει τι κάνουμε και πότε. 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολύ καλή η ψυχολογια μου για αυτό και δεν είχα γράψει στο φόρουμ. Με προβληματιζει το οικονομικό πώς θα μαζέψουμε τόσα λεφτά και διάφορα τέτοια. Θα ζοριστουμε πολύ. Ούτε καν τα φάρμακα δεν μπορώ να πάρω δωρεάν γιατί μας ειπε ο γιατρός ότι δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα και δεν θα μας περάσει η επιτροπή. Αυτά! 

Μπετουλα καταλαβαίνω την αγωνία κ την ψυχολογία σου. Εύχομαι άμεσα να λυθούν όλα και να προχωρησετε με το καλό και αυτή να είναι η τυχερή και ευλογημένη σας στιγμή! Είμαι πολύ αισιόδοξη πως θα τα καταφερεις! 

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

Στο παρελθόν όταν είχα βρεθεί σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση είχα πάει σε ψυχολόγο και μπορώ να πώ με βοήθησε αρκετά και πίστεψε με το έχω σκεφτεί και τώρα και αν δώ ότι δε την παλέυω θα πάω!

αντε να περάσει και αυτός ο μήνας να χαλαρώσω λίγο με το θέμα δουλειά να κάνω καμία εξόρμηση!!!

Επειδή κ εγω έχω πάει για αυτό το ανέφερα κ όπως είπες κ εσυ θα το ξανά έκανα γιατί σαφως και με βοήθησε τότε.. Θα περάσει κ αυτός ο μηνας κ μετά Κοιτα να απολαύσεις τος εξορμήσεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , fairy-mary είπε:

Προσπαθούμε από το Δεκέμβρη!

Ένα εξάμηνο δηλαδή...

Είπαμε τώρα τον Ιούνιο να μην κάνουμε τίποτα ούτε εγώ ούτε εκείνος και τον Ιούλιο που θα είμαστε πιο χαλαροί από άποψη δουλειάς να κάνει αυτός σπερμοδιάγραμμα και εγώ παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο.

και βλέπουμε!

εσύ προσπαθείς καιρό;

να πας να τις κάνεις τις εξετάσεις και θα δείς όλα καλά θα είναι

Ενα χρόνο προσπάθεια! Στο πρώτο εξάμηνο πιο χαλαρά. Μετά το εξάμηνο κάναμε εξετάσεις και οι δύο, βρήκαμε θυροειδή και αρχίσαμε χαπι και βιταμίνες. Πιστεύω κι εγώ οτι μεσα στο 2018 θα αξιωθουμε να τα καταφέρουμε! Ευχαριστώ για τις ευχές σου, καλά κάνατε και κάνατε διάλειμμα βοηθά κι αυτό! Κι εμείς είχαμε κάνει ενα μην.α αποχη που είχαμε βρει μικρόβιο και παίρναμε αντιβίωση! Γι αυτο σου λεω, όλες τα ίδια περνάμε..

Επεξεργάστηκαν by kido
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Πάμε για εξωσωματικη εμείς,  γιατί οι ορμόνες μου είναι λίγο ψηλες και  να προλάβουμε πρίν καλά καλά χαλάσουν. Το σπέρμα το βρήκε μια χαρά και όχι μαύρα χάλια που μας έλεγε η αλλη γυνεκολογο. Τώρα περιμένω να αδιαθετισω για να ξανακάνω ορμονολογικές και ΑΜΗ και μετά θα μας πει τι κάνουμε και πότε. 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολύ καλή η ψυχολογια μου για αυτό και δεν είχα γράψει στο φόρουμ. Με προβληματιζει το οικονομικό πώς θα μαζέψουμε τόσα λεφτά και διάφορα τέτοια. Θα ζοριστουμε πολύ. Ούτε καν τα φάρμακα δεν μπορώ να πάρω δωρεάν γιατί μας ειπε ο γιατρός ότι δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα και δεν θα μας περάσει η επιτροπή. Αυτά! 

Συγγνωμη που επεμβαινω στην κουβέντα σας απλά είδα ότι έγραψες για τα φαρμακα. Μην το αφήσεις έτσι, ετοιμασε τα χαρτια σου να περάσεις επιτροπή. Πολλές κοπέλες έχουν περάσει με αιτιολογία ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ακομα και έτσι να μην είναι πες στο μικροβιολογικό να σου πειραξει λιγο τις τιμες του σπερμοδιαγράμματος για να περάσεις. Είναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτά για την εξωσωματικη και αλλα τοσα για τα φαρμακα οταν μπορεις να τα παρεις απο την  επιτροπη. Τουλαχιστον ενα βασικο εξοδο να φυγει απο πανω σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Συγγνωμη που επεμβαινω στην κουβέντα σας απλά είδα ότι έγραψες για τα φαρμακα. Μην το αφήσεις έτσι, ετοιμασε τα χαρτια σου να περάσεις επιτροπή. Πολλές κοπέλες έχουν περάσει με αιτιολογία ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ακομα και έτσι να μην είναι πες στο μικροβιολογικό να σου πειραξει λιγο τις τιμες του σπερμοδιαγράμματος για να περάσεις. Είναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτά για την εξωσωματικη και αλλα τοσα για τα φαρμακα οταν μπορεις να τα παρεις απο την  επιτροπη. Τουλαχιστον ενα βασικο εξοδο να φυγει απο πανω σας.

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή! Θα δω πως θα γίνει η δουλειά. Θα ψάξω. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , BettySt είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή! Θα δω πως θα γίνει η δουλειά. Θα ψάξω. 

Πωπω και στου αντρα σου τις εξετάσεις έπεσε έξω στην κρίση της η πρώτη γιατρός;; Γιατί από το μαύρα χάλια στο μια χαρά το σπερμα έχει μια απόκλιση. Κοπέλα μου έχεις ταλαιπωρηθεί. Θα σου πω μόνο με πολλή αγάπη ότι οι ορμόνες σου σίγουρα έχουν ταραχθεί και από το άγχος για όλα αυτά. Είναι το πρώτο πράγμα που επηρεάζεται. Κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου και προσπάθησε όσο είναι δυνατόν να ηρεμήσεις και να είσαι αισιόδοξη και θα δεις ότι και οι ορμόνες σου θα βελτιωθούν. Εγώ αύριο που θα τις ελέγξω πάλι έχω πολλή αγωνία ενώ πριν ένα εξάμηνο που τις είχα πρωτοκάνει δεν είχα καθόλου άγχος για τις τιμές. Όσο περνάει ο καιρός και δεν έρχεται η εγκυμοσύνη, το άγχος μεγαλώνει. Προσπαθώ κι εγώ να το ελέγξω, δεν στο παίζω έξυπνη ότι είναι απλό, σε καμία περίπτωση. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σε όσες προσπαθούμε να δικαιωθούμε σύντομα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Εχω καιρό να μπω....απειχα λίγο.....ήθελα τον χρόνο μου....ξέρετε πως είναι....

Από όσα πρόλαβα να διαβάσω οι εγκυουλες φουσκωνετε και τα κορίτσια που είναι σε προσπάθεια να συνεχίζετε δυναμικά!

Τις καλησπερες και την θετική σκέψη σε όλες!Με το καλό για την καθεμία μας ευχάριστες ειδήσεις,στις εγκυουλες τελειομηνες εγκυμοσύνες,στις μανούλες φιλάκια στα μωρά σας,στα κορίτσια που είναι σε προσπάθεια πεισμωστε και προχωρήστε-τα λέω για να τα ακούω και εγώ! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...