Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

αυριο 9:30 πάμε για εμβρυομεταφορα!

Ποσο χαίρομαι παλμοιρα μου!!!! Καλη επιτυχια!!! Με το καλο!!!! Ποσα εμβρυακια θα βαλετε??? 

Οοοολη μου η θετικη σκεψη είναι μαζι σου!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

6 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Γλυκιά μου Μπεμπουλα.....Πόσο με συγκινεις ψυχούλα μου!!!!Σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου!!!!!

Με το καλό για όλες μας,να ανεβούμε αυτό το βουνό ,να αντικρισουμε απέναντι το ουράνιο τόξο!!!!!!

Αμην lucky!! Ειμαι καινουρια στην παρεα σας κ ειλικρινα διαβαζοντας μαθαινω πολλα απο εσας!στην.προσπαθεια κ εγω για το πολυποθητο αποτελεσμα!1 εβδομαδα μου μενει για να δω την ακατανομαστη!που να χαθει να χανεται!

Μου αρεσει πολυ ο τροπος που γραφεις, αγγιζει την καρδια, μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην για σενα!

Εισαι πολυ τυχερη που εχεις τετοιο συντροφο, εμενα πολλες φορες με λεει υπερβολικη που ανησυχω κ ειναι σιγουρος οτι συντομα θα εχουμε καλα νεα..ορθολογιστης μεχρι αηδιας τι να πεις!

Παρεπιπτοντως,.ελαφρια δεκατα καθε πρωι 36,8/ 36,9 κ μεχρι να αδιαθετησω ειναι λογικο να υφιστανται σωστα?πρησμενο στηθος ηδη κ κραμπες στην κοιλια..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , kido είπε:

Ναι πήγα γιατρό, μου τις έγραψε και τις έκανα! Λοιπόν E2 33, προλακτινη και fsh 9,5 (ίδια τιμή) και lh 5,8. Α εκανα και Tsh 1,2 και βιταμίνη d 32.

Πως τις βρίσκετε; Όλες μέσα στο όριο είναι για 3η μερα περιόδου.

@Beboula25 η πρώτη τιμή της prl μου που λέγαμε ήταν 14,6! Ποσό ταιριαστές!! Καλό δεν είναι που έπεσε;;;

Ειχα 14 τελικά αλλα είναι τόσο κοντά! Πολύ καλό που έπεσε μπράβο! Ολες καλες μονο η fsh τσιμπήθηκε λιγάκι ε; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Μιλας πολυ σωστα και μεσα απο την καρδια σου! Ετσι οπως τα λες ειναι! Το εχω πει και θα το ξαναπω...αργησα να το καταλαβω..χρειαστηκε να χασω δυο εγκυμοσυνες για να καταλαβω οτι το πιο σημαντικο ειναι ο ανθρωπος που εχουμε διπλα μας! Αυτο μας δινει δυναμη και αυτο αξιζει κοριτσια! Τα παιδια θα ερθουν αν ειμαστε εμεις καλα με τον ανθρωπο μας και εχουμε αγαπη! Σου ευχομαι καθε χαρα γιατι την αξιζετε! Ολα θα ερθουν...θα δεις!!!

Μου τελείωσαν τα Λαικ:!:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ειχα 14 τελικά αλλα είναι τόσο κοντά! Πολύ καλό που έπεσε μπράβο! Ολες καλες μονο η fsh τσιμπήθηκε λιγάκι ε; 

 

Ναι αυτή ανέβηκε μια μονάδα...θα τις πάω γιατρουλη από βδομάδα για εκτίμηση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , mari.go είπε:

Αμην lucky!! Ειμαι καινουρια στην παρεα σας κ ειλικρινα διαβαζοντας μαθαινω πολλα απο εσας!στην.προσπαθεια κ εγω για το πολυποθητο αποτελεσμα!1 εβδομαδα μου μενει για να δω την ακατανομαστη!που να χαθει να χανεται!

Μου αρεσει πολυ ο τροπος που γραφεις, αγγιζει την καρδια, μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην για σενα!

Εισαι πολυ τυχερη που εχεις τετοιο συντροφο, εμενα πολλες φορες με λεει υπερβολικη που ανησυχω κ ειναι σιγουρος οτι συντομα θα εχουμε καλα νεα..ορθολογιστης μεχρι αηδιας τι να πεις!

Παρεπιπτοντως,.ελαφρια δεκατα καθε πρωι 36,8/ 36,9 κ μεχρι να αδιαθετησω ειναι λογικο να υφιστανται σωστα?πρησμενο στηθος ηδη κ κραμπες στην κοιλια..

Καλησπερα.. Τα δεκατα μην τα υπολογίζεις τώρα γιατί αρχικά γνωριζεις ότι έχουμε από την ωορρηξια κ μετά.Μονο αν συνεχιστούν μετά την αναμενόμενη μιλάμε για πιθανή εγκυμοσυνη.Για κράμπες δεν ξέρω αν υπάρχουν τόσο νωρις.Το πρησμένο στηθος είναι σημάδι αλλα κ αυτό υπάρχει πριν την περιοδο απλώς σε εγκυμοσυνη γίνεται υπερευαίσθητο και όχι σε όλες γιατί έχουμε κ περιπτωσεις που πρηστικαν ελάχιστα.Να είσαι χαλαρή όσο μπορείς και το μωράκι όταν έρθει ούτε που θα το καταλάβεις..Εύχομαι να έρθει πολυυυ σύντομα!

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Ναι αυτή ανέβηκε μια μονάδα...θα τις πάω γιατρουλη από βδομάδα για εκτίμηση! 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλα είναι πάντως..Και εγω θα δω ενδοκρινολόγο γιατί θέλει ο γυναικολόγος να έχω ρυθμισμένη την tsh κάτω από 2.Θα δείξω και τις υπόλοιπες να δω τι θα πει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα.. Τα δεκατα μην τα υπολογίζεις τώρα γιατί αρχικά γνωριζεις ότι έχουμε από την ωορρηξια κ μετά.Μονο αν συνεχιστούν μετά την αναμενόμενη μιλάμε για πιθανή εγκυμοσυνη.Για κράμπες δεν ξέρω αν υπάρχουν τόσο νωρις.Το πρησμένο στηθος είναι σημάδι αλλα κ αυτό υπάρχει πριν την περιοδο απλώς σε εγκυμοσυνη γίνεται υπερευαίσθητο και όχι σε όλες γιατί έχουμε κ περιπτωσεις που πρηστικαν ελάχιστα.Να είσαι χαλαρή όσο μπορείς και το μωράκι όταν έρθει ούτε που θα το καταλάβεις..Εύχομαι να έρθει πολυυυ σύντομα!

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλα είναι πάντως..Και εγω θα δω ενδοκρινολόγο γιατί θέλει ο γυναικολόγος να έχω ρυθμισμένη την tsh κάτω από 2.Θα δείξω και τις υπόλοιπες να δω τι θα πει.

Ποσο την έχεις; Εγώ την είχα 4,8 ως το Δεκέμβριο και με χάπι την πήγα στο 1,2.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Ναι πήγα γιατρό, μου τις έγραψε και τις έκανα! Λοιπόν E2 33, προλακτινη και fsh 9,5 (ίδια τιμή) και lh 5,8. Α εκανα και Tsh 1,2 και βιταμίνη d 32.

Πως τις βρίσκετε; Όλες μέσα στο όριο είναι για 3η μερα περιόδου.

@Beboula25 η πρώτη τιμή της prl μου που λέγαμε ήταν 14,6! Ποσό ταιριαστές!! Καλό δεν είναι που έπεσε;;;

Χωρίς να είμαι  ειδικη νομίζω πως είναι καλές, ο θυροειδης σουπερ!!!! Ίσως η fsh είναι λιγο τσιμπημενη.

Δες τι θα σου πει και ο γιατρός σου ...Αλλά δε νομιζω να υπάρχει κάποιο θεμα!!!

Όσο για την προλα κτινη ξέρεις ποια είναι η ιδανική τιμή;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , fairy-mary είπε:

Χωρίς να είμαι  ειδικη νομίζω πως είναι καλές, ο θυροειδης σουπερ!!!! Ίσως η fsh είναι λιγο τσιμπημενη.

Δες τι θα σου πει και ο γιατρός σου ...Αλλά δε νομιζω να υπάρχει κάποιο θεμα!!!

Όσο για την προλα κτινη ξέρεις ποια είναι η ιδανική τιμή;

 

Thanks! Μου είπε χαμηλά ότι τη θελουμε γιατί λειτουργεί ως αντισύλληψη μια ψηλή τιμή της. Δεν υπάρχει ιδανική τιμή αλλά εύρος. Στο χαρτί λέει να είναι από 5 ως 23...όμως σε συνδυασμό πάνε όλες νομίζω. Είναι δηλαδή συνολικά όλη η εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

Ποσο την έχεις; Εγώ την είχα 4,8 ως το Δεκέμβριο και με χάπι την πήγα στο 1,2.

Πριν 3 μήνες 2,40 αλλα έχει κόλλημα με αυτό την θέλει κάτω από δυο για να πηγαίνουμε λέει με το πρωτόκολλο.Σημερα μου εξήγησε τον λόγο ότι η συγκεκριμένη προκαλεί αιμορραγίες στην κυηση νομίζω στο  πρώτο τρίμηνο δεν είμαι σίγουρη αν άκουσα καλα.Επισης εχθές μου είπε για την πηκτικότητα ότι είχα πολύ καλή και ότι τον ενδιαφέρει αυτό αλλα δεν τα γνωρίζω καθόλου αυτά τι ρόλο παίζουν τα έκανα τότε στην αυχενική και μου ζήτησε να δω την γλυκόζη.Για αυτό θα δω ενδοκρινολόγο κ βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...