Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Τον προηγούμενο  μήνα είχα ξεκινήσει από την Έβδομη.. και θετικο ήταν τη 15η..

Μέχρι στιγμής είχα επαφές 10η και 12η..

Θα δειξει!

Μου έχει συμβεί κι εμένα...συνεχιζε επαφές ανεξάρτητα από το τι λέει το τεστ! Μην αναβάλλει για όταν θα δεις το θετικό. Μέχρι τώρα ωραία τα πας και πιστεύω ως τη 15η θα το βρεις! Μην πίνεις πολλά υγρά 2 ώρες πριν το τεστ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

12 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πώς είσαστε;

Θέλω τη βοήθεια σας , ξεκίνησα και αυτό το μηνα να κανω τεστ ωορρηξίας από τη δέκατη μέρα.

Μέχρι και χθες έβλεπα μια άχνη γραμμή στο τεστ φυσιολογικά σχετικά δεδομένου ότι γύρω στη 15η μέρα βρίσκω θετικο τεστ.

Χθες ήταν η 13η.

Σήμερα όμως ρε κορίτσια έκανα το τεστ και ήταν κατάλευκο.ουτε μια άχνη γραμμουλα.

Αυτό δε μου έχει τύχει ποτέ πάλι σε τεστ ωορρηξι Ας.

Μετά από 1,5 ώρα έκανα ένα έτσι για επιβεβαίωση

..Μήπως ήταν χαλασμένο κλπ άλλα πάλι το ίδιο ίσως μια απειροελάχιστη γραμμή να φανηκε...Επίσης αυτό το μηνα δεν είχα σχεδόν καθόλου υγρα όπως συνήθως

..

Να ανησυχησω;

Τι να κανω;

Καλημέρα σε όλες!!!

λοιπόν ,έκανα  κ εγώ για κάποιους κύκλους όταν προσπαθούσα για 2ο κ κατάλαβα ότι όταν θα αργούσε ο κύκλος θα αργούσε κ η ωορρηξία,επίσης αυτό με τα υγρά που λες,μπορεί σε κάποιον κύκλο να μην κάνουμε ωορρηξία,άλλα μπορεί κ να τύχει να έχουμε κ πιο λίγα από ότι συνήθως,είναι κ αυτό φυσιολογικό αλλά παρακολουθα κ δες ...απλά μπορεί να κάνεις πιο αργά...επίσης όταν δεις το θετικό ,εγώ πχ έβλεπα για 2 μέρες συνεχόμενα το ίδιο κ την 3η έπεφτε η lh που τότε δλδ είναι κ η ωορρηξία,το τεστ θα βγει τότε πάλι με άχνη γραμμή....έτσι τσέκαρα ότι όντως έγινε ωορρηξία στον μήνα εκείνο.

Υ.γ επειδή κ εγώ με τα υγρά έτσι είμαι αυτόν τον μήνα..μια έχω πολλά μια όχι...θα σ πω σε λίγες μέρες αν τελικά έκανα ωορρηξία,αν καθυστερήσει πολύ ήταν ανωρρεκτικος μάλλον γιατί ούτε πονακια έχω έντονα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Πώς είστε?

Εγώ έχω κάτι ενοχλήσεις στις ωοθήκες,σαν τσιμπήματα,σαν σουβλιες,δεν ξέρω πως να τα περιγράψω και πρήξιμο.Πιο πολύ στην αριστερή δλδ.Το μπερδεύω και με το έντερο.....ξερω και εγώ.....Λέω να μιλήσω με τον γιατρό....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καταρχην ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν ευχομαι συντομα να κρατανε ενα θετικοτατο τεστ στα χερια τους ή μια μεγαλη χοριακη και αργοτερα τα μπεμπακια τους στην αγγαλια τους! Ειμαι 20 χρονων μολις χθες εγινα μελος του φορουμ κ ηδη ενταχθηκα στις μανουλες δεκεμβριου εμας μας ηρθε γρηγορα αυτο το Θειο δωρο μεσα σε 2 μηνες προσπαθειων κ ειμαι πολλη ευγνωμων γιαυτο..Ευχομαι να τα λεμε συχνα γιατι σας παρακολουθω απο πριν μεινω εγκυος κ πραγματικα με εχετε βοηθησει αρκετα εν αγνοια σας! :wub:

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Ταλαιπωρία κορίτσι μου....Ότι και να πεις δίκιο έχεις....Φυσικά και θα περάσει και όλα καλά!

 

 

 

 

Κορίτσια καλησπέρα.

Ενδοκρινολογος τσεκ!:DΌλα μια χαρά!:)

Εσείς πως ειστε?Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω....

 

 

 

 

@Dimitr@17 μου,μη μου στενοχωριεσαι.Παμε για τον επόμενο μήνα:DΕυχαριστηθειτε το καλοκαιράκι και που ξέρεις γυρνώντας μπορεί να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!!!:DΣτο εύχομαι ολόψυχα!!!!:)

Καλημέρα κορίτσι μου! Μπράβο, πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά. Να συνεχίσεις έτσι με ευχάριστα νέα! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πώς είστε?

Εγώ έχω κάτι ενοχλήσεις στις ωοθήκες,σαν τσιμπήματα,σαν σουβλιες,δεν ξέρω πως να τα περιγράψω και πρήξιμο.Πιο πολύ στην αριστερή δλδ.Το μπερδεύω και με το έντερο.....ξερω και εγώ.....Λέω να μιλήσω με τον γιατρό....

Καλημέρα αστεράκι! Σε ποια μέρα του κυκλου σου είσαι; Αν δεν είναι λόγω ημερών τότε ναι μίλησε και πιστεύω πως δεν είναι κάτι.Ισως όπως λες το εντερακι που έχει ανακλαστικό πονακι δλδ μπορεί να χτυπάει κ δεξιά και φέρνει πρήξιμο ή μπορεί κανα κρυωματακι; Πες μας νέα αν μιλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καταρχην ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν ευχομαι συντομα να κρατανε ενα θετικοτατο τεστ στα χερια τους ή μια μεγαλη χοριακη και αργοτερα τα μπεμπακια τους στην αγγαλια τους! Ειμαι 20 χρονων μολις χθες εγινα μελος του φορουμ κ ηδη ενταχθηκα στις μανουλες δεκεμβριου εμας μας ηρθε γρηγορα αυτο το Θειο δωρο μεσα σε 2 μηνες προσπαθειων κ ειμαι πολλη ευγνωμων γιαυτο..Ευχομαι να τα λεμε συχνα γιατι σας παρακολουθω απο πριν μεινω εγκυος κ πραγματικα με εχετε βοηθησει αρκετα εν αγνοια σας! :wub:

Πολύ γλυκό που πέρασες να μας πεις ένα γεια και να μας ευχαριστήσεις για ό,τι βοήθεια πήρες! Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! Με το καλό να σου πάνε όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καταρχην ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν ευχομαι συντομα να κρατανε ενα θετικοτατο τεστ στα χερια τους ή μια μεγαλη χοριακη και αργοτερα τα μπεμπακια τους στην αγγαλια τους! Ειμαι 20 χρονων μολις χθες εγινα μελος του φορουμ κ ηδη ενταχθηκα στις μανουλες δεκεμβριου εμας μας ηρθε γρηγορα αυτο το Θειο δωρο μεσα σε 2 μηνες προσπαθειων κ ειμαι πολλη ευγνωμων γιαυτο..Ευχομαι να τα λεμε συχνα γιατι σας παρακολουθω απο πριν μεινω εγκυος κ πραγματικα με εχετε βοηθησει αρκετα εν αγνοια σας! :wub:

Καλημέρα!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου με το καλό κοριτσάκι μου!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καταρχην ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν ευχομαι συντομα να κρατανε ενα θετικοτατο τεστ στα χερια τους ή μια μεγαλη χοριακη και αργοτερα τα μπεμπακια τους στην αγγαλια τους! Ειμαι 20 χρονων μολις χθες εγινα μελος του φορουμ κ ηδη ενταχθηκα στις μανουλες δεκεμβριου εμας μας ηρθε γρηγορα αυτο το Θειο δωρο μεσα σε 2 μηνες προσπαθειων κ ειμαι πολλη ευγνωμων γιαυτο..Ευχομαι να τα λεμε συχνα γιατι σας παρακολουθω απο πριν μεινω εγκυος κ πραγματικα με εχετε βοηθησει αρκετα εν αγνοια σας! :wub:

Εμείς τα λέμε και στις μανούλες Δεκεμβρίου!!!!!!τρομερή ψυχοθεραπεία τα κορίτσια εδ ω.ειχα πολλά σκαμπανεβάσματα το χειμώνα λόγω της παλλινδρομης κύησης που είχα και με βοήθησαν όλες πάρα Πολύ!!!!!

1 hour ago, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πώς είστε?

Εγώ έχω κάτι ενοχλήσεις στις ωοθήκες,σαν τσιμπήματα,σαν σουβλιες,δεν ξέρω πως να τα περιγράψω και πρήξιμο.Πιο πολύ στην αριστερή δλδ.Το μπερδεύω και με το έντερο.....ξερω και εγώ.....Λέω να μιλήσω με τον γιατρό....

Ναι πάρε το γιατρό σου.δεν χάνεις τπτ.ελπιζω να μην είναι κάτι.ή να ετοιμάζεται κάτι ευχάριστο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@BettySt μου ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Σε όλες μας ευχάριστα!

@Beboula25 μου, @loyloy μου,ευχαριστώ πολύ.Μίλησα με γιατρό,μου είπε να πάω για εξέταση και να μην ανησυχω.

@ΒαλεντιναΧρηστος ,καλωσηρθες κορίτσι μου!Συγχαρητηρια,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Luckystars είπε:

@BettySt μου ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Σε όλες μας ευχάριστα!

@Beboula25 μου, @loyloy μου,ευχαριστώ πολύ.Μίλησα με γιατρό,μου είπε να πάω για εξέταση και να μην ανησυχω.

@ΒαλεντιναΧρηστος ,καλωσηρθες κορίτσι μου!Συγχαρητηρια,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Ωραία μπράβο! Όλα καλα τίποτα ανησυχητικό δεν θα είναι :)

Link to comment
Share on other sites

loyloy ναι εμεις τα λεμε κ εκει.λυπαμαι για την παλλιδρομη αλλα χαιρομαι που ανταμειφθηκες εγω δεν ειχα τπτ παρομοιο ηταν η πρωτη μ προσπαθεια για νινι κ μαλλον αυτο με ανχωνει πιο πολλη παντως πραγματικα τα κοριτσια ειναι φοβερα καθησυχαζουν κ καθοδηγουν απιστευτα..

Luckystars σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μου βλεπω εισαι στην προσπαθεια συνχωρηστε με αν κανω λαθος ηταν πολλες οι σελιδες του θεματος και ηθελα να διαβασω τα νεα σας οσο μπορουσα τεσπα ευχομαι οσο πιο συντομα ενα νινακι στην κοιλιτσα σου!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...