Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Luckystars είπε:

Ευχαριστώ πολύ αγαπούλα μου❤Είσαι στην σκέψη και τις προσευχές μου❤

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου,το έχω τόση ανάγκη,μου δίνεις πολύ δύναμη❤Και σε εσένα τα ομορφότερα ψυχή μου❤

Όλα τα κορίτσια σας ευχαριστώ από καρδιάς,με συγκινειτε❤

Αχ τι καλή που είσαι κοριτσι μου! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα,  γιατί πραγματικά πιστεύω ότι θα είσαι από τις καλύτερες και σου αξίζει και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν! :wub:


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@P.L.L. εγώ έχω ήδη ένα θέμα με την τριχόπτωση από παλιά κ κάνω θεραπείες κ μου είπαν αυτό τώρα κ το είδα στις 2 φίλες μ που έχουν πάρα πολύ τριχόπτωση γέννησαν πριν 5 μήνες κ θηλάζουν κ μ έχει πιάσει φοβία. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars να μας πεις αυριο ποσα αυγουλακια έβγαλες! Θα πρέπει να εχουν γίνει τεράστια αφού πονούσες εδω και κατι μέρες ε;;; Ή δε μεγαλώνουν ολα μαζι; Καλη τύχη!!

@palmoira άκουσα κι άλλες δυο κοπέλες να λενε για εμετους και διάρροιες αυτές τις μέρες, χωρις να ειναι έγκυες. Οποτε μπορει κι εσυ να πέρασες κατι σύντομο και να μη χρειαστεί να ξαναυποφερεις στην υπόλοιπη εγκυμοσυνη! 

@Κελυ 32 εμενα ακομα δε μου εχει κανει κουβέντα για το σάκχαρο. 

@Dimitr@17 περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! 

@Flo flo αφού γεννήσει μια γυναίκα κι εφόσον εχει έλλειψη βιταμινών ναι εχει έντονη τριχόπτωση. Αλλα σε εκείνη τη φάση ειναι ευτυχισμενη και τρέχει και δεν φτάνει οποτε δε νομιζω να την πολυνοιάζει! 

Η φίλη με τα διδυμα γέννησε εχθές εσπευσμένα στις 31 εβδομαδες και ήμουν εκει. Τα μωράκια της ειναι μια χαρουλα αλλα τοοοοσο μικρά! Το ενα 1490 και το άλλο 1690.

Φιλια σε όλες τις τσούπρες!

Να της ζήσουν!!!! Καλοτυχα και γερά να είναι!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Ααα καλα κάνατε εκδρομουλα! Από τώρα μέχρι την Πέμπτη κ εσυ αμεσως να πεις ήρθε!:P Θυμαμαι το ίδιο είχα πει και είχα 4 μερες ακόμη για περιοδο. Μάλιστα η @Smile89 μου απάντησε τότε :) 

Αρκετα κοριτσια ξεκίνησαν έτσι.Με το καλό λοιπόν! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Έχεις από όλες μας τις καλύτερες ευχες και θετική ενέργεια!❤️

Σε/σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό,έχω "συντροφιά" αγάπη και ευχές για την αυριανή σημαντική ημέρα....Νιώθω πως με νιώθετε....Σας ευχαριστώ πολύ❤

πρίν από 57 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars να μας πεις αυριο ποσα αυγουλακια έβγαλες! Θα πρέπει να εχουν γίνει τεράστια αφού πονούσες εδω και κατι μέρες ε;;; Ή δε μεγαλώνουν ολα μαζι; Καλη τύχη!!

@palmoira άκουσα κι άλλες δυο κοπέλες να λενε για εμετους και διάρροιες αυτές τις μέρες, χωρις να ειναι έγκυες. Οποτε μπορει κι εσυ να πέρασες κατι σύντομο και να μη χρειαστεί να ξαναυποφερεις στην υπόλοιπη εγκυμοσυνη! 

@Κελυ 32 εμενα ακομα δε μου εχει κανει κουβέντα για το σάκχαρο. 

@Dimitr@17 περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! 

@Flo flo αφού γεννήσει μια γυναίκα κι εφόσον εχει έλλειψη βιταμινών ναι εχει έντονη τριχόπτωση. Αλλα σε εκείνη τη φάση ειναι ευτυχισμενη και τρέχει και δεν φτάνει οποτε δε νομιζω να την πολυνοιάζει! 

Η φίλη με τα διδυμα γέννησε εχθές εσπευσμένα στις 31 εβδομαδες και ήμουν εκει. Τα μωράκια της ειναι μια χαρουλα αλλα τοοοοσο μικρά! Το ενα 1490 και το άλλο 1690.

Φιλια σε όλες τις τσούπρες!

@P.L.L. μου δεν ξέρω πόσα είναι.Το φυσιολογικό είναι  το 1 του κύκλου.Λογικά για να πονάω έτσι ίσως είναι περισσότερα.Σπάνιο και ακόμα πιο σπάνιο να γονιμοποιηθουν περισσότερα από ένα.Και αν είναι πάνω από ένα δύσκολο να συμβαδίζουν στο μεγάλωμα,μόνο με ενέσιμα ελέγχεται αυτό.Εγώ δεν παίρνω καθόλου ορμόνες,είναι ότι βγάζει Ο οργανισμός μου και οπως φυσιολογικα μεγαλώνουν.Έχει ο Θεούλης και η Παναγίτσα ,ένα και καλό,να μην είναι κυστικό και να καταφέρει να γονιμοποιηθει!

Να σας ζήσουν τα διδυμακια!Καλή ανατροφή,καλό σαραντισμο και να έχουν Υγεία και τύχη στην ζωούλα τους!

πρίν από 53 λεπτά , BettySt είπε:

Αχ τι καλή που είσαι κοριτσι μου! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα,  γιατί πραγματικά πιστεύω ότι θα είσαι από τις καλύτερες και σου αξίζει και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν! :wub:

Γλυκιά μου Μπετουλα....Πόσο με συγκινεις να ήξερες,πόση δύναμη μου προσφέρουν οι ευχές σου καρδούλα μου....δάκρυσα❤Σε ευχαριστώ ολόψυχα❤Το έχω ανάγκη σήμερα,αυριο είναι πολύ σημαντική ημέρα,οπως κάθε ωοληψία και με το καλό ή εμβρυομεταφορά.....Αμην Παναγίτσα μου!Για όλες μας το πιστεύω βαθειά έρχεται σιγά σιγά η σειρά της καθεμιάς❤

 

 

Πάω για νάνι σιγά σιγά.Το ποτέ θα κοιμηθώ από την αγωνία δεν το ξέρω....Προτιμω να αφεθώ στο θέλημά Τους.Εχω όλες σας τις ευχές συντροφιά μου και θα πάω χαμογελαστή για το ωαριακι μας❤

Σας ευχαριστώ από καρδιάς γλυκουλες μου,τις ομορφότερες ευχές μου σε όλες ,στην καθεμία για τον δικό της ξεχωριστό λόγο❤

Σας ευχαριστώ......Ευχομαι ένα γλυκό ξημέρωμα❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Σε τέσσερις μέρες η @Dimitr@17 θα ξέρει, θα περασουν γρήγορα. 

Καλημερααααα...σε ολα τα κοριτσια...ετοιμαζομαι για δουλεια δυστυχως...οσο για το θεμα μας μακαρι αλλα δεν το νομιζω..γτ εχω κατι σαν πονο δεξια....τεταρτη πεμπτγ θα ξερουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση. Όσες γεννησατε η είστε έγκυες είχατε θέμα τριχόπτωσης?

flo flo οταν εισαι εγκυος δεν πεφτει ουτε τριχα ουτε στο μπανιο ουτε πουθενα κ εμενα γενικα πεφταν πολυ τα μαλλια μου γιατι εχω πολυ μαλλι. 

μετα ομως μου ειπε η αδερφη μου πεφτουν παρα πολλα μαλλια ειναι δηλαδη στο διπλασιο η τριχοπτωση γιατι επανερχονται οι ορμονες στα φυσιολογικα. πρεπει να περνεις μετα πολυ σιδηρο κ συμπληρωματα για να ερθεις στα ισα σου. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Μετά την γέννα? Λένε κάποιες έχουν τρελή τριχόπτωση 

Μετά την γέννα συνήθως επειδή  σταματάς τον σίδηρο αρχίζεις Ναι να έχεις τριχόπτωση.είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού γιατί σκέψου ότι 9 μήνες τα παλιά δεν πέφτουν επειδή πίνουμε τον σίδηρο...μετά από λίγο επανερχεσαι απλά εγώ το μόνο που έκανα είναι να παίρνω 3 με 4 μέρες σίδηρο όταν αδιαθετουσα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars καλη τύχη λοιπον! Ας ειναι όσα θέλει ο Θεός, αρκεί να ειναι τυχερά!! 

@Flo flo μην αγχώνεσαι απο τώρα γι αυτο. Μπορεί επειδη εσυ εχεις το θεματάκι σου να σε προσέξουν περισσοτερο με αγωγές και να μη χάσεις τρίχα. 

Εχω μεθαυριο πρωι την β επιπέδου κι όσο πλησιάζουν οι μέρες απο τη μια ανυπομονώ κι απο την άλλη αγχώνομαι μη μου πουν τιποτα άσχημο. Αλλα μετα το ξεπερνάω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars καλη τύχη λοιπον! Ας ειναι όσα θέλει ο Θεός, αρκεί να ειναι τυχερά!! 

@Flo flo μην αγχώνεσαι απο τώρα γι αυτο. Μπορεί επειδη εσυ εχεις το θεματάκι σου να σε προσέξουν περισσοτερο με αγωγές και να μη χάσεις τρίχα. 

Εχω μεθαυριο πρωι την β επιπέδου κι όσο πλησιάζουν οι μέρες απο τη μια ανυπομονώ κι απο την άλλη αγχώνομαι μη μου πουν τιποτα άσχημο. Αλλα μετα το ξεπερνάω. 

Καλημέρα!!!. Όλα καλα θα ναι, με το καλό. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .... Και καλή εβδομάδα να έχουμε.  Με χαρούμε αποτέλεσμα για οσες περιμένουν?? Έχω μια ερώτηση για σας που ξέρετε κάτι παραπάνω από εμένα που είναι καινούργια σε όλο αυτό.. τα ultragestan έχουν παρενέργειες τύπου πρησμένο στήθος με πολύ πόνο κλπ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια .... Και καλή εβδομάδα να έχουμε.  Με χαρούμε αποτέλεσμα για οσες περιμένουν?? Έχω μια ερώτηση για σας που ξέρετε κάτι παραπάνω από εμένα που είναι καινούργια σε όλο αυτό.. τα ultragestan έχουν παρενέργειες τύπου πρησμένο στήθος με πολύ πόνο κλπ?

Καλημέρα.. Το στηθος πρηζεται και πονά ούτως ή αλλως στην εγκυμοσυνη.Τα ουτροτζεσταν έχουν παρενέργειες αλλα είναι και στον άνθρωπο.Εμενα μου φέρνει λίγη υπνηλία όχι πάντα και μπορεί και λιγάκι πρήξιμο γενικοτερα όχι μόνο στηθος. 

@Luckystars κορίτσι μου με το καλό να πάει υπέροχα η μέρα σήμερα! 

Σας φιλώ όλες καλημέρα !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Beboula25 και σε όλες! 

@Dggs τα utrogestan εμενα δε μου έφεραν καθολου πόνο στο στήθος. Αλλα μου έφεραν πολλα αλλα! Και νύστα και ανακατωσούρα. Βασικά όσο ειμαι έγκυος κατέληξα πως ολα τα χάπια μου φέρνουν ανακατωσούρα! Θύμισε μου, εισαι έγκυος ή περιμενεις τώρα; Γιατι σου εχει δώσει utrogestan;

Απο το στόμα σου @Smile89 και στου Θεού το αυτί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα @Beboula25 και σε όλες! 

@Dggs τα utrogestan εμενα δε μου έφεραν καθολου πόνο στο στήθος. Αλλα μου έφεραν πολλα αλλα! Και νύστα και ανακατωσούρα. Βασικά όσο ειμαι έγκυος κατέληξα πως ολα τα χάπια μου φέρνουν ανακατωσούρα! Θύμισε μου, εισαι έγκυος ή περιμενεις τώρα; Γιατι σου εχει δώσει utrogestan;

Απο το στόμα σου @Smile89 και στου Θεού το αυτί!

Καλημέρα @P.L.L. ! Όλα θα είναι μια χαρά και το μωρό υγιέστατο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα @Beboula25 και σε όλες! 

@Dggs τα utrogestan εμενα δε μου έφεραν καθολου πόνο στο στήθος. Αλλα μου έφεραν πολλα αλλα! Και νύστα και ανακατωσούρα. Βασικά όσο ειμαι έγκυος κατέληξα πως ολα τα χάπια μου φέρνουν ανακατωσούρα! Θύμισε μου, εισαι έγκυος ή περιμενεις τώρα; Γιατι σου εχει δώσει utrogestan;

Απο το στόμα σου @Smile89 και στου Θεού το αυτί!

Ευχαριστώ πολύ για τίς πληροφορίες.. όχι δεν είμαι έγκυος.. η μπορεί να είμαι και να μην το ξέρω ακόμα χαχαχχα... Έκανα σπερματεγχυση την Τετάρτη που μας πέρασε και μου είπε ο γιατρός να τα βάζω κολπικά μέχρι τις 25 που θα πάω για χωρική... Ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι θετικό.. αααα κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο για την β χορική πόσο πρέπει να είναι για να βγει θετικό?? Πρώτη φορά θα κάνω και δεν ξέρω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε @Dggs το γεγονός οτι πονάει τοσο πολυ το στήθος σου ειναι πολυ καλο σημάδι! Ευχομαι να μας ανακοινώσεις ευχάριστα στις 25/7! Ξερω οτι απο 20 και πάνω θεωρείται θετικό αλλα δεν ειμαι και σίγουρη για τον αριθμο.  Αλήθεια, σου κάνουν ενέσεις για να κανεις περισσότερα ωάρια οταν πας σπερματέγχυση; Ειχες δει πόσα ωάρια ειχες κανει; Οτι καλύτερο ευχομαι! 

@Beboula25 μου γλυκιά ευχομαι μεθαυριο να εχω καλα νέα να σας πω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...