Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Just now, kido είπε:

Άντε βρε συντρόφισσα πάρε τα πάνω σου,  μπας και ξανασυγχρονιστούμε!! Να σε έχω δίδυμο θέλω!! Εγώ ΠΣΚ ξέρεις, θα δώσω πόνο!!! Θα το κάνω και για σένα!!! Για την τιμή των όπλων ρε γαμώτη!!

Χαχαχα! Αχ να σαι καλα έτσι ρίξε κανα καλό να γελασουμε να συνέλθω! Βάλε τα μεγάλα μέσα δεν ξέρω τι θα κανεις τον νου σου μην μου πεις δεν καναμε την τάδε μέρα B) μην με πληγωσεις και εσυ!! Κάτσε να δούμε τώρα αλλα νΤι αλλον ο κυκλος ανάποδα τώρα θα πηγαίνουμε ή θα ξανά συγχρονιστουμε κάποια στιγμή γιατί και εγω σε θέλω δίδυμο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@giotitsa Τον περασμένο Μάρτιο ήμουν χάλια.σκεφτομουν συνέχεια ότι θα γεννούσα.τα έλεγα καιβεδω στα κορίτσια.κλαμα κακο μια μέρα.και Λε ω στον άντρα μου να ξαναπροσπαθησουμε.(είχαμε κάνει 2 μήνες χωρίς ελεύθερα γτ ειχ α στρεσαριστει και ηθελα να ηρεμησω).Το αποτέλεσμα είναι ότι 25η Μαρτίου τα καταφέραμε.ειμαι στον 5ο και ελπίζουμε να φτάσουμε στο τέλος.Στο χω πει και άλλη φορά.οταν πρωτοεγραφες στο φόρουμ ήσουν μια γυναίκα που με έκανε να νιώσω ότι ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια να μιλήσει.Σε διαβαζα και σε αλλα Θέματα που έγραφες και άνοιξες.Τωρα πατάς στα πόδια σου έχεις δυναμώσει.ειναι αξιοθαύμαστο με τοσ α που πέρασες.συνεχισε Έτσι και θα δεις σύντομα θα έρθει θετικό τεστακι και μια όμορφη εγκυμοσύνη μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

@Beboula25 τι να σου πω βρε κορίτσι μου στεναχωρήθηκα πολύ με την εξέλιξη..ειναι πολύ άσχημο αυτό που συμβαινει..αυτο που δεν είχα καταλαβει είναι ότι είχες και άλλες 3 αποτυχημένες εγκυμοσύνες;;σορυ μπορεί να το είχαμε ξαναπεί αλλά δεν το θυμόμουν..Καλά κατάλαβα;Γιατί τα διαβασα βιαστικά δεν έχω πολύ χρόνο

Ηρεμία και θα έρθει σίγουρα και η χαρά που θα πάει..Δεν μπορεί...Μια μεγάλη αγκαλιά σε νιώθω απόλυτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.

@Beboula25 γλυκιά,απόρησα και εγώ για ιστολογικη σε τέτοια χοριακή. Σε εμάς που είχε γίνει ήταν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.Όπως και να έχει βαδίζεις με αργά και σταθερά βήματα στο όνειρό σου.Είσαι αισιόδοξη και δεν χάνεις το στόχο σου.Σύντομα στα ευχάριστα γλυκιά μου❤

@nadiaki165 @P.L.L. σκυλομανουλα και εγώ !Τι να πρωτοπει κανείς για αυτά τα πλάσματα!Η πλήρης έννοια της ανιδιοτέλειας!Η δικιά μου είναι μεγάλο νουμερακι!Ως προς το κεφάλαιο "παιδί" ,κάθε φορά που γυρνάω από ωοληψία με περιμένει στην πόρτα σούζα και με κοιτάει μέσα στα μάτια....είναι πολύ συναισθηματική!Φιλιά ,αγκαλιές να καταλάβει το συναίσθημά μου και αναλόγως πράττει.Αν είμαι χαρούμενη,χαρά και αυτή!Πέρα δώθε έρχεται,γιορτάζει μαζί μας!Αν είμαι στενοχωρημένη φέρνει όλα τα παιχνίδια όπου είμαι,καναπέ είμαι-καναπέ,κρεββάτι είμαι-κρεββάτι,τουαλέτα-τουαλέτα!Πλασματακια μωρέ.....

Κοριτσάκια πως είστε;;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πώς ειστε;

Πήγα έκανα και την καλλιέργεια και θα έχω αποτέλεσμα τα Τετάρτη!

Επιτέλους κορίτσια Σαββατοκύριακο!

Μακριά από το γραφείο και το άγχος!

@Beboula25 ελπίζω να είσαι καλύτερα!

@Flo flo σου πέρασε το αυτακι;

Σας φιλώ γλυκά όλες!

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου κι εγω μπορώ να πω πλέον οτι σημερα τέλος το σχολειο! Ειμαι ήδη στα νησιά :-) 

Καποια κοπελα, δεν θυμάμαι ποια, ανέφερε σημερα οτι για κάποιο λογο ολο αποβολές ακούει και γιατι να ειναι πλέον τοσο πολλές. Κορίτσια σε καμία περίπτωση δεν ειναι οι αποβολές πιο πολλές απο οτι στο παρελθόν. Μην ανησυχείτε! Απλώς τώρα ξερουμε οτι κατι ήταν αποβολή κι όχι καθυστερημένη περίοδος επειδη εχουν βγει τα τοσο ευαίσθητα τεστ που σου λενε απο πολυ νωρις αν εισαι έγκυος ή όχι. Επιπλέον, παλιά, όπως καποια άλλη πρόσθεσε, ήταν ταμπού και δεν το έλεγαν πουθενά. Κι όχι μονο παλιά και τη σημερινον ημέρα κάποιες κοπέλες το κρύβουν γιατι νιώθουν μειονεκτικά. Εγω μιλούσα πολυ ανοιχτά για την αποβολή μου και έμαθα ξαφνικά για ενα σωρο γνωστές μου που είχαν αποβάλει και μονο τοτε μου το αποκάλυψαν. Το καλύτερο ομως που γινοταν στο παρελθόν ήταν που για να δικαιολογήσουν τις αποβολές τους έδιναν αλλα ονόματα όπως ανεμογκάστρι, μάτιασμα, έπεσε το παιδι γιατι ζήλεψα ενα φαγητό και δεν το έφαγα κτλ. Μέχρι και το σταυροπόδι είχαν κατηγορήσει! Ειναι να γελάμε. Στην πραγματικότητα ειναι αριθμοί και συγκεκριμένα ποσοστά ανάλογα με διάφορους παράγοντες όπως η ηλικία. Ας κρατήσουμε το θετικό οτι τα ποσοστά ειναι υπέρ μας! 

@Luckystars πολυ χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε και στο επίπεδο της "μητρότητας" με τα κατοικίδια μας!!! Να σου ζήσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου κι εγω μπορώ να πω πλέον οτι σημερα τέλος το σχολειο! Ειμαι ήδη στα νησιά :-) 

Καποια κοπελα, δεν θυμάμαι ποια, ανέφερε σημερα οτι για κάποιο λογο ολο αποβολές ακούει και γιατι να ειναι πλέον τοσο πολλές. Κορίτσια σε καμία περίπτωση δεν ειναι οι αποβολές πιο πολλές απο οτι στο παρελθόν. Μην ανησυχείτε! Απλώς τώρα ξερουμε οτι κατι ήταν αποβολή κι όχι καθυστερημένη περίοδος επειδη εχουν βγει τα τοσο ευαίσθητα τεστ που σου λενε απο πολυ νωρις αν εισαι έγκυος ή όχι. Επιπλέον, παλιά, όπως καποια άλλη πρόσθεσε, ήταν ταμπού και δεν το έλεγαν πουθενά. Κι όχι μονο παλιά και τη σημερινον ημέρα κάποιες κοπέλες το κρύβουν γιατι νιώθουν μειονεκτικά. Εγω μιλούσα πολυ ανοιχτά για την αποβολή μου και έμαθα ξαφνικά για ενα σωρο γνωστές μου που είχαν αποβάλει και μονο τοτε μου το αποκάλυψαν. Το καλύτερο ομως που γινοταν στο παρελθόν ήταν που για να δικαιολογήσουν τις αποβολές τους έδιναν αλλα ονόματα όπως ανεμογκάστρι, μάτιασμα, έπεσε το παιδι γιατι ζήλεψα ενα φαγητό και δεν το έφαγα κτλ. Μέχρι και το σταυροπόδι είχαν κατηγορήσει! Ειναι να γελάμε. Στην πραγματικότητα ειναι αριθμοί και συγκεκριμένα ποσοστά ανάλογα με διάφορους παράγοντες όπως η ηλικία. Ας κρατήσουμε το θετικό οτι τα ποσοστά ειναι υπέρ μας! 

@Luckystars πολυ χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε και στο επίπεδο της "μητρότητας" με τα κατοικίδια μας!!! Να σου ζήσει!!!

Καλή ξεκούραση κορίτσι μου!

Συμφωνώ γενικότερα το θέμα των αποβολών.Για το θεμα της ηλικίας,λογικα κατα την βιβλιογραφία δεν πρέπει να συμπεριλαμβανομαι στα ποσοστά των υπέρ.....

Ευχαριστώ πολύ,να σου ζήσει και σε εσένα το γλυκουλι σου!

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Πώς ειστε;

Πήγα έκανα και την καλλιέργεια και θα έχω αποτέλεσμα τα Τετάρτη!

Επιτέλους κορίτσια Σαββατοκύριακο!

Μακριά από το γραφείο και το άγχος!

@Beboula25 ελπίζω να είσαι καλύτερα!

@Flo flo σου πέρασε το αυτακι;

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Καλά αποτελέσματα Νεραιδουλα μου,φιλάκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary Αγάπη πέρασε ευτυχώς. Ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς. Ήταν ημικρανία κ χτυπούσε αυτι. 

Σήμερα κορίτσια είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μ στις 15 είχα ωορηξια (δλδ στην 14 μέρα του κύκλου μ)Ακόμα περιμένω μέχρι την επόμενο Σάββατο θα ξέρω χιχι.

Εσύ νεραιδουλα όλα καλά?

@kidoΠου έχεις εξαφανιστεί? Οι προσπάθειες δίνουν κ παίρνουν?

@Luckystars εσυυυυυυ;;;; κορίτσι;;

@BettyStΕσύ κορίτσι πως τα πας ???

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Flo flo είπε:

@fairy-mary Αγάπη πέρασε ευτυχώς. Ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς. Ήταν ημικρανία κ χτυπούσε αυτι. 

Σήμερα κορίτσια είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μ στις 15 είχα ωορηξια (δλδ στην 14 μέρα του κύκλου μ)Ακόμα περιμένω μέχρι την επόμενο Σάββατο θα ξέρω χιχι.

Εσύ νεραιδουλα όλα καλά?

@kidoΠου έχεις εξαφανιστεί? Οι προσπάθειες δίνουν κ παίρνουν?

@Luckystars εσυυυυυυ;;;; κορίτσι;;

@BettyStΕσύ κορίτσι πως τα πας ???

Φλο μου περαστικά,σε νιώθω ,έχω και εγώ θέμα με ημικρανίες.Σε ανακουφίζει κάτι;

Εμείς αγάπη ήσυχα,ευχαριστώ που ρωτάς γλυκιά μου!

Κορίτσια έχουμε καμμία εορτάζουσα σήμερα;Του προφήτη Ηλία,μεγάλη η χάρη Του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

@Beboula25 τι να σου πω βρε κορίτσι μου στεναχωρήθηκα πολύ με την εξέλιξη..ειναι πολύ άσχημο αυτό που συμβαινει..αυτο που δεν είχα καταλαβει είναι ότι είχες και άλλες 3 αποτυχημένες εγκυμοσύνες;;σορυ μπορεί να το είχαμε ξαναπεί αλλά δεν το θυμόμουν..Καλά κατάλαβα;Γιατί τα διαβασα βιαστικά δεν έχω πολύ χρόνο

Ηρεμία και θα έρθει σίγουρα και η χαρά που θα πάει..Δεν μπορεί...Μια μεγάλη αγκαλιά σε νιώθω απόλυτα.

 

Η μια ήταν η προηγούμενη που καναμε απόξεση λόγω υγείας του εμβρύου.Στις αλλες απλώς έχω αναφερθεί ως γεγονός  χωρίς να εξηγήσω και αυτό επειδή  αναρωτιόμουν τον λόγο που τελευταία μετά από αυτό δεν τα κατάφερνα.

Ειμαι καλα απλώς αγωνιώ για το ποτε θα κατέβει το αίμα,αυτό δυστυχως με στρεσάρει. Σε ευχαριστώ για την αγκαλιά έχεις και την δικη μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Luckystars εγω υποφέρω απο ημικρανίες. Εχω δοκιμάσει πολλα και τελικα αυτο που με βοηθάει ειναι ενα χάπι που λεγεται relpax το οποίο το χωρίζω στα 4 κι παίρνω καθε φορα το 1/4. Αν δε με πιάσει παίρνω το άλλο 1/4. Αλλα μετα δεν υπάρχει περίπτωση να μη με πιάσει. Πάντως απο οταν έκλεισα τον δεύτερο μήνα στην εγκυμοσυνη δε με εχει πιάσει καθολου ημικρανία! Και ειμαι απο αυτές που υπέφεραν καθε εβδομαδα. Ευχομαι να δε βοηθησει! Το βρίσκεις σε ολα μεγαλα φαρμακεία. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου κι εγω μπορώ να πω πλέον οτι σημερα τέλος το σχολειο! Ειμαι ήδη στα νησιά :-) 

Καποια κοπελα, δεν θυμάμαι ποια, ανέφερε σημερα οτι για κάποιο λογο ολο αποβολές ακούει και γιατι να ειναι πλέον τοσο πολλές. Κορίτσια σε καμία περίπτωση δεν ειναι οι αποβολές πιο πολλές απο οτι στο παρελθόν. Μην ανησυχείτε! Απλώς τώρα ξερουμε οτι κατι ήταν αποβολή κι όχι καθυστερημένη περίοδος επειδη εχουν βγει τα τοσο ευαίσθητα τεστ που σου λενε απο πολυ νωρις αν εισαι έγκυος ή όχι. Επιπλέον, παλιά, όπως καποια άλλη πρόσθεσε, ήταν ταμπού και δεν το έλεγαν πουθενά. Κι όχι μονο παλιά και τη σημερινον ημέρα κάποιες κοπέλες το κρύβουν γιατι νιώθουν μειονεκτικά. Εγω μιλούσα πολυ ανοιχτά για την αποβολή μου και έμαθα ξαφνικά για ενα σωρο γνωστές μου που είχαν αποβάλει και μονο τοτε μου το αποκάλυψαν. Το καλύτερο ομως που γινοταν στο παρελθόν ήταν που για να δικαιολογήσουν τις αποβολές τους έδιναν αλλα ονόματα όπως ανεμογκάστρι, μάτιασμα, έπεσε το παιδι γιατι ζήλεψα ενα φαγητό και δεν το έφαγα κτλ. Μέχρι και το σταυροπόδι είχαν κατηγορήσει! Ειναι να γελάμε. Στην πραγματικότητα ειναι αριθμοί και συγκεκριμένα ποσοστά ανάλογα με διάφορους παράγοντες όπως η ηλικία. Ας κρατήσουμε το θετικό οτι τα ποσοστά ειναι υπέρ μας! 

@Luckystars πολυ χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε και στο επίπεδο της "μητρότητας" με τα κατοικίδια μας!!! Να σου ζήσει!!!

Πολύ σωστά το έθεσες πιστεύω. Ακόμη ομως θεωρώ πως για πολλες παραμένει ταμπού. Στην προηγούμενη περίπτωση έμαθα για πολύ κοντινό μου άτομο και σοκαρίστηκα που δεν το γνώριζα οπως και σήμερα έμαθα από την μαμα μου πως και η θεία μου πριν κάνει τον δεύτερο είχε δυο αποβολες. Όσο για το σταυροπόδι μην γελάσεις αλλα εμενα ο γιατρος το έλεγε πάντα σε κάθε επίσκεψη! Τόσο πολύ που μου έχει γίνει βίωμα και όταν είμαι κοντά στην αναμενόμενη παύω να κάθομαι σταυροπόδι.. Χαχαχ τώρα μπορείς να γελάσεις:P

πρίν από 31 λεπτά , Flo flo είπε:

Δεν έχω θέμα με ημικρανίες. Αφού μ έπιασε κ δεν ήξερα τι ήταν. 

Ευτυχώς πέρασε....

Δεν ξέρω τι να σου πω για τις ημικρανίες καθώς δεν μου συμβαίνουν κ συχνά. 

Περαστικά κορίτσι μου δεν ξέρω ακριβως τι επαθες δεν έχω καταφέρει να διαβασω..

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Πώς ειστε;

Πήγα έκανα και την καλλιέργεια και θα έχω αποτέλεσμα τα Τετάρτη!

Επιτέλους κορίτσια Σαββατοκύριακο!

Μακριά από το γραφείο και το άγχος!

@Beboula25 ελπίζω να είσαι καλύτερα!

@Flo flo σου πέρασε το αυτακι;

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Καλύτερα είμαι αγαπη.. Καλα αποτελέσματα!! Και να περασεις ένα πανέμορφο Σ/Κ !!! Φιλάκια :wub:

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.

@Beboula25 γλυκιά,απόρησα και εγώ για ιστολογικη σε τέτοια χοριακή. Σε εμάς που είχε γίνει ήταν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.Όπως και να έχει βαδίζεις με αργά και σταθερά βήματα στο όνειρό σου.Είσαι αισιόδοξη και δεν χάνεις το στόχο σου.Σύντομα στα ευχάριστα γλυκιά μου❤

@nadiaki165 @P.L.L. σκυλομανουλα και εγώ !Τι να πρωτοπει κανείς για αυτά τα πλάσματα!Η πλήρης έννοια της ανιδιοτέλειας!Η δικιά μου είναι μεγάλο νουμερακι!Ως προς το κεφάλαιο "παιδί" ,κάθε φορά που γυρνάω από ωοληψία με περιμένει στην πόρτα σούζα και με κοιτάει μέσα στα μάτια....είναι πολύ συναισθηματική!Φιλιά ,αγκαλιές να καταλάβει το συναίσθημά μου και αναλόγως πράττει.Αν είμαι χαρούμενη,χαρά και αυτή!Πέρα δώθε έρχεται,γιορτάζει μαζί μας!Αν είμαι στενοχωρημένη φέρνει όλα τα παιχνίδια όπου είμαι,καναπέ είμαι-καναπέ,κρεββάτι είμαι-κρεββάτι,τουαλέτα-τουαλέτα!Πλασματακια μωρέ.....

Κοριτσάκια πως είστε;;;;

Δεν ξέρω τι άλλο να σας απαντήσω ότι ακριβως μου είπε εχθές σας είπα. Σήμερα το πρωί μίλησα με τον δεύτερο και θύμωσε για τον ίδιο λόγο είπε δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να σου κάνει αυτός ο άνθρωπος και γιατί. Και ούτε υπάρχει λόγος να τρελαθω για απαντήσεις στα προφανή. Εγω πέρασα κάτι και μένω σε αυτό και λίγο με ενδιαφέρει πλέον το γιατί ο γιατρος και τα σχετικά. Δόξα τω Θεό είχα την νόηση να επιλέξω το όχι και με βοήθησαν και εδώ φυσικά όλες με τις απαντήσεις τους γιατί αν δεν ήμουν εδώ αν δεν είχα ξανά περάσει από διακοπή κυησης και δεν είχα ιδέα από τέτοια τώρα θα με είχε χειρουργήσει άνευ λόγου.  Για καποιες απαντησεις μπορώ να εξετασθω και εγω η ίδια άλλωστε.

 Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λογια για όλη την στήριξη γενικά! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

@fairy-mary Αγάπη πέρασε ευτυχώς. Ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς. Ήταν ημικρανία κ χτυπούσε αυτι. 

Σήμερα κορίτσια είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μ στις 15 είχα ωορηξια (δλδ στην 14 μέρα του κύκλου μ)Ακόμα περιμένω μέχρι την επόμενο Σάββατο θα ξέρω χιχι.

Εσύ νεραιδουλα όλα καλά?

@kidoΠου έχεις εξαφανιστεί? Οι προσπάθειες δίνουν κ παίρνουν?

@Luckystars εσυυυυυυ;;;; κορίτσι;;

@BettyStΕσύ κορίτσι πως τα πας ???

Καλά είμαι κορίτσι μου, τρέχω με τη δουλειά και δεν προλαβαίνω να σας γράφω πολλά άλλα διαβάζω τα νέα σας. 

Καλή επιτυχία να έχεις! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 τπτ καλά είμαι δεν έπαθα κάτι απλά με πονούσε λιιιγο το αυτί μ κ νόμιζα ότι είχα ωτίτιδα αλλά τλκ ήταν από ημικρανία. 

Βλέπω ότι είσαι καλύτερα μπράβο baby έτσι να μας δίνεις κ εμάς δύναμη. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...