Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Γενικά δε κάνω τίποτα...σχεδόν όλη μέρα στο κρεβάτι είμαι, απλά σήμερα είπα να βγω λιγάκι.

Άντε να έρθει η Δευτέρα Μήπως ηρεμησω λίγο.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.οταν είχα πάει για τα αποτελέσματα της 2ης  χοριακης ετρεμα ολόκληρη μήπως δεν δω αύξηση.ασε.και μετά στον 1ο υπέροχο άλλο εκεί αν θα χτυπάει η καρδούλα.και ακόμα Όταν πάω στο γιατρό κατευθείαν του λέω να ακούσουμε καρδούλα και μετά μιλάμε.απο τη στιγμή που νιώθεις ότι υπάρχει ζωή μέσα σου αλλάζουν τα πάντα. Είναι μια υπέροχη εμπειρία.ειδικα Όταν το πρωτοαισθανθεις άσε χαζεύεις τελείως.εγω σε κάθε κλωτσιά γελάω σα τη χαζή.

Έγραψα πολλά.σορρυ.χαζομαμα ήδη τι να κάνουμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ποτε κανεις επαναληπτική μπετουλα; Με διαφορα  μιας  εβδομαδας ειστε έγκυες με τη @fairy-mary και τη @*ζουζουνα*!!!!

 

Ναι πολύ κοντά είμαστε.  Τη Δευτέρα θα κάνω επαναληπτική. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.οταν είχα πάει για τα αποτελέσματα της 2ης  χοριακης ετρεμα ολόκληρη μήπως δεν δω αύξηση.ασε.και μετά στον 1ο υπέροχο άλλο εκεί αν θα χτυπάει η καρδούλα.και ακόμα Όταν πάω στο γιατρό κατευθείαν του λέω να ακούσουμε καρδούλα και μετά μιλάμε.απο τη στιγμή που νιώθεις ότι υπάρχει ζωή μέσα σου αλλάζουν τα πάντα. Είναι μια υπέροχη εμπειρία.ειδικα Όταν το πρωτοαισθανθεις άσε χαζεύεις τελείως.εγω σε κάθε κλωτσιά γελάω σα τη χαζή.

Έγραψα πολλά.σορρυ.χαζομαμα ήδη τι να κάνουμε! 

Με τρομάζουν πολύ αυτά τα υγρα...κάθε 20λεπτα πάω τουαλέτα.. Δε ξέρω τι να σκεφτώ. 

Από την άλλη όμως δε μπορώ να ειμαι συνέχεια Έτσι, θα τρελαθώ.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , fairy-mary είπε:

Με τρομάζουν πολύ αυτά τα υγρα...κάθε 20λεπτα πάω τουαλέτα.. Δε ξέρω τι να σκεφτώ. 

Από την άλλη όμως δε μπορώ να ειμαι συνέχεια Έτσι, θα τρελαθώ.

 

Καλέ άλλες έχουν αίμα και πάνε όλα καλά.μην ανησυχείς.ολα καλα.να ξέρεις στην εγκυμοσύνη Έχουμε περισσότερα υγρά.εγω ειδικά το 1ο καιρό και στις 2 εγκυμοσύνες είχα παρα πολλά υγρά σαν αυτά που περιγράφεις.και να τώρα που ολα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Καλέ άλλες έχουν αίμα και πάνε όλα καλά.μην ανησυχείς.ολα καλα.να ξέρεις στην εγκυμοσύνη Έχουμε περισσότερα υγρά.εγω ειδικά το 1ο καιρό και στις 2 εγκυμοσύνες είχα παρα πολλά υγρά σαν αυτά που περιγράφεις.και να τώρα που ολα πάνε καλά.

Μακάρι τι να πω!

Επίσης που και που έχω κάποια πονακια, Όχι κάτι πολύ έντονο συνήθως κρατάει λίγο και περνάει εσυ είχες καθόλου πονακια;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι τι να πω!

Επίσης που και που έχω κάποια πονακια, Όχι κάτι πολύ έντονο συνήθως κρατάει λίγο και περνάει εσυ είχες καθόλου πονακια;

Έχεις ιδέα τι γίνεται μέσα σου?φυσιολογικό είναι.ολα αλλάζουν τώρα.δημιουργειτε ο σάκος το φασολάκι σου.κοιτα να συνηθίσεις τα πονακια Σι γα Σι γα.ειδικα Όσο θα μεγαλώνει η μήτρα.και ετοιμάσου και τρελό χορό ορμονών. Κλάματα νεύρα.ολα μαζί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι τι να πω!

Επίσης που και που έχω κάποια πονακια, Όχι κάτι πολύ έντονο συνήθως κρατάει λίγο και περνάει εσυ είχες καθόλου πονακια;

Νεραιδουλα μου για ότι μα ότι σε ανησυχεί να μιλας με τον γιατρό. Μπορεί την Δευτέρα να σου πει να πάρεις προγεστερονη και για τα πονακια και γενικά για ενίσχυση. Μην κουράζεσαι και τα ήπια πονακια είναι φυσιολογικά και γενικά όπως είπαμε ότι σε ανησυχεί να μην ντραπεις να παίρνεις τον γιατρό.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη και είναι φυσιολογικό να ανησυχείς για όλα..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.οταν είχα πάει για τα αποτελέσματα της 2ης  χοριακης ετρεμα ολόκληρη μήπως δεν δω αύξηση.ασε.και μετά στον 1ο υπέροχο άλλο εκεί αν θα χτυπάει η καρδούλα.και ακόμα Όταν πάω στο γιατρό κατευθείαν του λέω να ακούσουμε καρδούλα και μετά μιλάμε.απο τη στιγμή που νιώθεις ότι υπάρχει ζωή μέσα σου αλλάζουν τα πάντα. Είναι μια υπέροχη εμπειρία.ειδικα Όταν το πρωτοαισθανθεις άσε χαζεύεις τελείως.εγω σε κάθε κλωτσιά γελάω σα τη χαζή.

Έγραψα πολλά.σορρυ.χαζομαμα ήδη τι να κάνουμε! 

Αχ βρε χαζομαμα!

Έτσι είναι όπως τα λες!

 

12 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Νεραιδουλα μου για ότι μα ότι σε ανησυχεί να μιλας με τον γιατρό. Μπορεί την Δευτέρα να σου πει να πάρεις προγεστερονη και για τα πονακια και γενικά για ενίσχυση. Μην κουράζεσαι και τα ήπια πονακια είναι φυσιολογικά και γενικά όπως είπαμε ότι σε ανησυχεί να μην ντραπεις να παίρνεις τον γιατρό.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη και είναι φυσιολογικό να ανησυχείς για όλα..

Αχ Καλά έλεγε η μάνα μου, ότι τα βάσανα με τα παιδιά ξεκινάνε από την πρώτη μέρα Χαχαχα!

Γλυκά βάσανα Όμως!

Πιστεύω  ότι μετά το ραντεβού αύριο θα ηρεμησω λίγο!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Μακάρι τι να πω!

Επίσης που και που έχω κάποια πονακια, Όχι κάτι πολύ έντονο συνήθως κρατάει λίγο και περνάει εσυ είχες καθόλου πονακια;

τα πονακια,τσιμπήματα τα λέω εγώ  είναι φυσιολογικά μην σε αγχωνουν τα είχα κ τις 2 φορές αλλά κ τώρα στην 3η εγκυμοσύνη...τώρα για τα υγρά πάλι είσαι οκ παρά μόνο αν μυρίζουν ή έχεις φαγούρα,κ αν δεις αίμα ,τότε χρειαστείς λίγο προγεστερονη.στην 2η έβαζα εγώ υποθετα γιατί έβλεπα λίγο κουκιδιτσες αίμα ροζ οπότε για σιγουριά έπαιρνα είχα κ κάτι συσπασουλες μετά από 2.5 μήνες..γι'αυτό.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , fairy-mary είπε:

Αχ βρε χαζομαμα!

Έτσι είναι όπως τα λες!

 

Αχ Καλά έλεγε η μάνα μου, ότι τα βάσανα με τα παιδιά ξεκινάνε από την πρώτη μέρα Χαχαχα!

Γλυκά βάσανα Όμως!

Πιστεύω  ότι μετά το ραντεβού αύριο θα ηρεμησω λίγο!

Κοριτσαρα μου όλα τέλεια θα είναι θα γίνεις μανούλα μην φοβάσαι τίποτα να χαίρεσαι να χαμογελάς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν είμαι Καλά!

Πήγα στο γιατρό είδαμε κάτι στον υπέρηχο άλλα ήταν πολύ μικρό και δε φαινόταν Καλά,

Όμως  με βάση τη χοριακη έπρεπε να είναι πιο καλή η εικόνα ανεξάρτητα από την ηλικία του πάνω από 2000 μονάδες έπρεπε να φαίνεται καθαρά ο σάκος.

Πήγα για επαναληπτική χοριακη αλλού όμως γιατί μου είπε η γιατρός ότι παίζει στη βιοϊατρική να έκαναν λαθος


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια δεν είμαι Καλά!

Πήγα στο γιατρό είδαμε κάτι στον υπέρηχο άλλα ήταν πολύ μικρό και δε φαινόταν Καλά,

Όμως  με βάση τη χοριακη έπρεπε να είναι πιο καλή η εικόνα ανεξάρτητα από την ηλικία του πάνω από 2000 μονάδες έπρεπε να φαίνεται καθαρά ο σάκος.

Πήγα για επαναληπτική χοριακη αλλού όμως γιατί μου είπε η γιατρός ότι παίζει στη βιοϊατρική να έκαναν λαθος

Ψυχραιμια. Κανε άλλη μια να τσεκαρεις

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary ολα καλα πανε. Εγω είχα πολυ πανω απο 20.000 οταν πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και μονο σάκο με λεκιθικο ασκό είδαμε. Μην ανησυχείς. Όπως εχουμε ξαναπεί, δεν εχουν όλες οι κυήσεις την ίδια ανάπτυξη ουτε τον ίδιο διπλασιασμό στην Χοριακη. Δεν ξέρεις καν ποτε έκανες ωορρηξία. Καλυτερα να περιμενεις καμία δυο εβδομαδες μέχρι να πας ξανά για υπέρηχο. Για να ακούσετε και καρδούλα. Ή καρδούλες :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

@fairy-mary ολα καλα πανε. Εγω είχα πολυ πανω απο 20.000 οταν πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και μονο σάκο με λεκιθικο ασκό είδαμε. Μην ανησυχείς. Όπως εχουμε ξαναπεί, δεν εχουν όλες οι κυήσεις την ίδια ανάπτυξη ουτε τον ίδιο διπλασιασμό στην Χοριακη. Δεν ξέρεις καν ποτε έκανες ωορρηξία. Καλυτερα να περιμενεις καμία δυο εβδομαδες μέχρι να πας ξανά για υπέρηχο. Για να ακούσετε και καρδούλα. Ή καρδούλες :-)

Έκανα επαναληπτική χοριακη και μου είπε η γιατρός να ξαναπάω την Παρασκευή το πρωί...

Ωορρηξια έκανα αργά σίγουρα, απλά μου είπε η γιατρός ότι πάνω από 2000 έπρεπε να δούμε το σάκο καθαρά:(

Ας ελπίσουμε πως είναι όλα καλά.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έκανα επαναληπτική χοριακη και μου είπε η γιατρός να ξαναπάω την Παρασκευή το πρωί...

Ωορρηξια έκανα αργά σίγουρα, απλά μου είπε η γιατρός ότι πάνω από 2000 έπρεπε να δούμε το σάκο καθαρά:(

Ας ελπίσουμε πως είναι όλα καλά.

Να της πεις οτι λέει  βλακείες! Ολα καλα θα πανε. Στο λεω εγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...