Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Cat! είπε:

@Beboula25 @loyloy ναι ειμαι τοσο δυνατή που με το που διάβασα τα μνματα σας με πηραν τα ζουμιά... οοο γραφικότατηεχω καταντήσει!!! Σας ευχαριστω παρα πολυ για τα υποστηρικτικά σας λογια και τις ευχές σας!!! 

Τα καλυτερα για ολες μας ευχομαι... ειστε ολες πολύ καλές!!!

Την αλήθεια μόνο σου λέμε και το ότι σε πήραν τα ζουμιά δεν είναι ένδειξη αδυναμίας...ούτε γραφική έχεις γίνει..Ειλικρινά ότι και να σου πω θα είναι λίγο.. Μπραβο κορίτσι μου είσαι παράδειγμα,όλα θα πάνε καλα είμαι σίγουρη... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

11 ώρες πρίν, Cat! είπε:

@Beboula25 @loyloy ναι ειμαι τοσο δυνατή που με το που διάβασα τα μνματα σας με πηραν τα ζουμιά... οοο γραφικότατηεχω καταντήσει!!! Σας ευχαριστω παρα πολυ για τα υποστηρικτικά σας λογια και τις ευχές σας!!! 

Τα καλυτερα για ολες μας ευχομαι... ειστε ολες πολύ καλές!!!

Καλημέρα!!!!!!Αφου Αυτ Ή είναι η αλήθεια.κοιτα να απολαύσεις σιγά σιγα αυτό που σου συμβαίνει και τα ζουμιά σε πήραν γτ Ει σαι ε γκυος.Ορμονες. Άντε αποδεξου το σιγά σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎23‎/‎2‎/‎2018 at 9:51 ΜΜ, lemonpie είπε:

ειχε ηδη γινει..οταν πηγα να τα δω σχετικα νωρις κιολας γιατι εχω μικρους κυκλους..το ενα ηταν κυστικο. δεν με πειραζει αυτο.σε 1 μηνα κλεινω τα 40 ;)

καλησπερα

 

να σε ρωτησω λιγο 

επειδη και εγβ εχω ξεκινησει εξωσωματικες αλλα καθε μηνα με τα φαρμακα ειτε ειναι ελαφρια οπως cyclacur ειτε ειναι εξωσωματικης βγαζω παντα κυστικο 

μηπως το εχεις ψαξει γιατι γινετε?

 

κανενας γιατρος δεν μπορει να μου βρει λυση ολοι το ριχνουν στην ηλικια

αλλα 40 χρονων δεν νομιζω οτι ημαστε πια και τοσο μεγαλες οταν ακουω αλλες κοπελες να κανουν παιδι και στα 45

 

εαν γνωριζεις κατι περισσοτερο πες μου 

 

ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, NOYNOYKA είπε:

καλησπερα

 

να σε ρωτησω λιγο 

επειδη και εγβ εχω ξεκινησει εξωσωματικες αλλα καθε μηνα με τα φαρμακα ειτε ειναι ελαφρια οπως cyclacur ειτε ειναι εξωσωματικης βγαζω παντα κυστικο 

μηπως το εχεις ψαξει γιατι γινετε?

 

κανενας γιατρος δεν μπορει να μου βρει λυση ολοι το ριχνουν στην ηλικια

αλλα 40 χρονων δεν νομιζω οτι ημαστε πια και τοσο μεγαλες οταν ακουω αλλες κοπελες να κανουν παιδι και στα 45

 

εαν γνωριζεις κατι περισσοτερο πες μου 

 

ευχαριστω

 

εγω μονο κλομιφαινη εχω παρει..μια φορα πριν 4 χρονια..εκανα 3 καλα..και μια τωρα που εκανα μονο 1 καλο κ 1 κυστικο. σε δευτερη γυναικολογο ημουν τωρα.η πρωτη που ειχα 10 χρονια οταν την ρωτησα να ξαναπαρω μου ειπε δεν κανει κατι στην ηλικια μας.. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

εγω μονο κλομιφαινη εχω παρει..μια φορα πριν 4 χρονια..εκανα 3 καλα..και μια τωρα που εκανα μονο 1 καλο κ 1 κυστικο. σε δευτερη γυναικολογο ημουν τωρα.η πρωτη που ειχα 10 χρονια οταν την ρωτησα να ξαναπαρω μου ειπε δεν κανει κατι στην ηλικια μας.. ;)

σου ειπε γιατι εβγαλες κυστικο ?

εγω τωρα θελω να κλεισω ραντεβου σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης γιατι για ολα αυτα παιζουν ρολο οι ορμονες απ'οτι εχω καταλαβει

θα το ψαξω γιατι απ'οτι καταλαβα ολοι οι γιατροι εχουν ενα μπουσουλα και οτι πιασουν 

εσυ εχεις κανει ορμονολογικες εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2018 at 8:08 ΜΜ, fairyanna είπε:

Καλησπέρα @loyloy μου και σε όλα τα κορίτσια. Δυστυχώς για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Πήρα ένα μηδενικό στην χοριακή σήμερα που ήταν όλο δικό μου.  Πάμε για άλλα λοιπόν....... 

Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια είναι πετυχημένη! Μη στεναχωριέσαι και μη το βάζεις κάτω...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2018 at 7:12 ΜΜ, Cat! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω δεν ειμαι καλα ψυχολογικα. Μαλλον εχει αρχισει και μπυ τη βαράει και η μοναξιά... τρώγομαι και με τα ρούχα μου. Εχω αιμα= τρομάζω, ποναω πολυ= τρομάζω , δεν ποναω καθολου για ώρα = παλι τρομάζω. Τωρα σταμάτησαν και τα δεκατα που ειχα πριν κανω καν τη χοριακη και παλι τρώγομαι... αηδια πια κατάντησα.

@fairy-mary αυτη η σκεψη με τρωει χρονια και ο γυναικολογος λεει πως δεν εχω και θα το εβλεπε στον υπέρηχο αλλα ξερω πως λαπαροσκοπικά μονο επιβεβαιώνεται γιατι υπαρχει και κρυφή ενδομητριωση. Ειχε και η μητερα μου ενδομητριωση και ειχε κανει χειρουργειο παλια, και εγω ειχα ενα χειρουργειο σκωληκοειδίτιδας που ξερω πως επιβαρύνει κ εχω συμφυσεις απο αυτο και μου εχει σκαλωσει. Μιλαμε για ασχημα συμπτώματα. Σε σημειο να μου κανουν ένεση καμια φορα. Να κανω εμετο,πυρετούς, σπασμούς και να νιωθω οχι απλα πονο, να νιωθω λες και κάποιος σκίζει την κοιλια μου απο μεσα προς τα εξω. Εχω γινει και σε αγνωστο κοσμο μια φορα ρεζίλι... δεν θα το ξεχασω ποτε.Πολλες φίλες μου επιμένουν να το ψαξω αλλα ο γιατρός χαλαρός «δεν εχεις τιποτα, απλα εισαι απτις ατυχές γυναικες που εχουν έντονη συμπτωματολογία»

τι να πω... αν σε τρωει παντως επειδη το εψαξα ξερω πως υπάρχουν κέντρα που κανουν ειδικές εξετασεις για την ενδομητριωση.  Εγω εχω κανει ca125 που λεει η @Dimitroulaa και βγηκε φυσιολογική. Βεβαια δεν επηρεάζεται παντα αυτος ο δείκτης. Μιλα με τον γιατρο σου ξανα αν σε προβληματίζει τοσο. Και γω θα προσπαθησω να το ξανα φερω στο τραπεζι το θεμα γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη καθε μηνα. Και εχω και τη μανα μου να μου λεει «οταν γεννήσεις θα στρωσει ο πονος»

που κολλαει αυτο...;;;; 

Σε καταλαβαίνω και εγώ έχω πολλές φορές εμετούς, πονάω υπερβολικά, ένεση δεν έχω κάνει βέβαια αλλά έχω φτάσει πολλές φορές στα οριά μου..

Το θέμα είναι ότι μου έχει μπεί στο μυαλό ότι κάτι μπορεί να συμβαίνει και να με εμποδίζει τη γονιμότητα...καταλαβαίνεις.

την άλλη βδομάδα που θα πάω στη γυναικολόγο και θα τη ρωτήσω πάλι..

Για αρχή θα κάνω τις ορμονικές εξετάσεις αύριο τελικά γιατί σήμερα δε πρόλαβα, έπρεπε να φύγω εκτός με τη δουλειά..

Ούτε τις εξετάσεις μου με την ησυχία μου δε μπορώ να κάνω...ίσως τελικά το πρόβλημά μου να είναι η δουλειά δε ξέρω..ίσως να πιέζομαι πολύ..

Τέλοσπαντων!

Καλή εβδομάδα να έχουμε


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια είναι πετυχημένη! Μη στεναχωριέσαι και μη το βάζεις κάτω...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ @palmoira μου για τις ευχές σου. Έχω πολλές αντοχές ακόμα και πολύ δύναμη. Ο χρόνος με τρομάζει μόνο. Αλλά δεν θα αφήσω κάμοια ευκαιρία να πάει χαμένη. Εύχομαι και σε εσένα όλα να σου έρθουν σύντομα όπως τα επιθυμείς!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κάνετε που είστε χαθήκαμε.. @Cat! τι έγινε δεν μας έχεις πει νέα εύχομαι όλα να είναι καλα!!!! @fairyanna και @palmoira σας εύχομαι σύντομα να έρθουν όλα όπως τα επιθυμείτε!!! @matinaki mama να είσαι καλα!!!Εχεις παιδάκι πας για δεύτερο;; @P.L.L. καλή εβδομάδα να έχουμε τι κανεις πως είσαι; Πείτε μας τα νέα σας εγκυουλες και καμια αναμονή δεν έχουμε; @Bela τι κανεις έχεις νέα;

Και @NOYNOYKA @lemonpie ότι καλύτερο εύχομαι,να έρθουν τα μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε που είστε χαθήκαμε.. @Cat! τι έγινε δεν μας έχεις πει νέα εύχομαι όλα να είναι καλα!!!! @fairyanna και @palmoira σας εύχομαι σύντομα να έρθουν όλα όπως τα επιθυμείτε!!! @matinaki mama να είσαι καλα!!!Εχεις παιδάκι πας για δεύτερο;; @P.L.L. καλή εβδομάδα να έχουμε τι κανεις πως είσαι; Πείτε μας τα νέα σας εγκυουλες και καμια αναμονή δεν έχουμε; @Bela τι κανεις έχεις νέα;

Και @NOYNOYKA @lemonpie ότι καλύτερο εύχομαι,να έρθουν τα μωράκια!!!

@Beboula25 καλησπέρα καλά όλα!!!!εσύ;; Εγώ πήρα και τις ορμονολογικες μου και είναι πολύ καλές όλα καλά ευτυχώς μου έφυγε ένα βάρος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! Εγω τα ιδια... καθε μερα αιμα και πονάκια... ζω με το αγχος...

σημέρα θα κανω την πρωτη μου επισκεψη στον γιατρο να δουμε αν ολα ειναι καλα! Εχω να κανω χοριακη απο τη Παρασκευη και νιωθω φοβερή ανασφάλεια γιατι χθες ειχα κοκκινο αιμα... τι να πω ευχομαι να πανε ολα καλα και θα συζητήσω με τον γιατρο μου το ενδεχόμενο να κατσω καποιες μερες απτην δουλειά γιατι τα ΣΚ που καθομαι βλεπω βελτιωση... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...